|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 11:33:19   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka
Da, htjela sam iskomentarisati onu primjedbu: bolje to odraditi dok su mali. Što je dijete mlađe veće su šanse da se stanje vrati, limfno tkivo opet nabuja i bude čak potrebno ponoviti operaciju. Zato i ljekari gledaju neki optimum oko 4. godine, ako nije hitno prije.


Potpisujem, to je nama rekao Mandilović u Vojnoj!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 14:13:55   
D_K

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: mama alma RR
što i mislim da ne mora baš svaki put


user posted image mora user posted image


taman tako.. kod ovih nasih - mora..
odlicno je da jede makar nesto, monte, cokolino, pudinge, pire krompir, samo neka jede..
vidjeces, samo kad skonta da je vise ne boli kad guta, jako brzo ce ona sve nadoknaditi.. samo dok prodje ta prva sedmica..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 18:07:07   
M kao Mama
e, danas imamo novi problem, kako pije čaj desi joj se da joj na nos ide taj čaj, da li je to zato što nema treći ktajnik ili šta

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 20:09:06   
koka i po
ja mislim da je strah progutati jer je boli pa visak "prebaci" na nos.
trudi se samo da brzo vrati potpuni refleks gutanja i sve ce biti u redu.
miksaj joj hranu.izbjegavaj hranu sa konzervansima i onu malo nakiselu jer je pece za ranu.
slatka verzija sa sobne temperature je najprihvatljivija.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 20:28:26   
M kao Mama
ma, draga koko kako da je natjeram da opet jede kako treba, ja zaista bih voljela da znam il zalogaj drži po minutu il ko udav ga smaže tačno da čujem ono kad ga proždre,

ma, kakva kiselina i ostalo, ona jede čokolino, plazmu, mlijeko, monte, i supicu onu vodu samo, danas sam joj i malo tjestenine izmiksala i ubacila kašiku ABC namaza

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.12.2012 10:11:39   
D_K

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

e, danas imamo novi problem, kako pije čaj desi joj se da joj na nos ide taj čaj, da li je to zato što nema treći ktajnik ili šta


mislim isto kao i koka.. ona se prepadne pa 'pogura' caj na nos.. isto se desi kad se dijete zakaslje, nista strasno.. cim malo zaraste rana i ona se opusti to ce sve biti ok..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.12.2012 22:11:31   
beban
Želim brz oporavak i sve naj, mi smo bili kod Mandilovića, kaže dođite za dva mjeseca a na nalazu piše VERTE je l to operacija? ja imam jednog malog kmezu 4-godišnjaka ako ih skinemo ko preživi pričaće koja je plašljivica zbog boli

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.12.2012 23:08:18   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: beban

Želim brz oporavak i sve naj, mi smo bili kod Mandilovića, kaže dođite za dva mjeseca a na nalazu piše VERTE je l to operacija? ja imam jednog malog kmezu 4-godišnjaka ako ih skinemo ko preživi pričaće koja je plašljivica zbog boli



nama je pisalo nešto HTA, mislim, i bila je operacija, ma bolje što je mani vidjet ćeš, a uslovo za mame u Općoj su odlični, sretno

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.12.2012 23:26:35   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ma, draga koko kako da je natjeram da opet jede kako treba, ja zaista bih voljela da znam il zalogaj drži po minutu il ko udav ga smaže tačno da čujem ono kad ga proždre,

ma, kakva kiselina i ostalo, ona jede čokolino, plazmu, mlijeko, monte, i supicu onu vodu samo, danas sam joj i malo tjestenine izmiksala i ubacila kašiku ABC namaza



Ona se jos boji,polako nemoj je ni tjerati,a nadoknadit ce ona sve sto nije jela,vjeruj mi na rijec.pomenut ces me.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.12.2012 23:28:11   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: hatepsut


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ma, draga koko kako da je natjeram da opet jede kako treba, ja zaista bih voljela da znam il zalogaj drži po minutu il ko udav ga smaže tačno da čujem ono kad ga proždre,

ma, kakva kiselina i ostalo, ona jede čokolino, plazmu, mlijeko, monte, i supicu onu vodu samo, danas sam joj i malo tjestenine izmiksala i ubacila kašiku ABC namaza



Ona se jos boji,polako nemoj je ni tjerati,a nadoknadit ce ona sve sto nije jela,vjeruj mi na rijec.pomenut ces me.



ma, znam da će nadoknatidi, nego što je ista ja, kad je gladna ujeda, to je meni,

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
18.12.2012 18:39:16   
M kao Mama
Molim VAs mame sa iskustvom, da li je moguće da danas 7 dana od operaciju nju i dalje boli i dalj eplaće kad jede, odnosno kada je natjeram da jede, neče da guta i slično, čemu da se nadam na sutrašnjoj kontroli

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
18.12.2012 19:42:53   
koka i po
moguce.zarastanje rana(djelimicno)od operacije krajnika traje cetrnaest dana.nakon cetrnaest dana postepeno se uvodi normalna ishrana.Alma...sve je to normalno,przi je ,pece a vrlo je vjerovatno da je strah jedan od glavnih uzroka nejela.polako..sve ce to doci na svoje.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
18.12.2012 19:46:31   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Molim VAs mame sa iskustvom, da li je moguće da danas 7 dana od operaciju nju i dalje boli i dalj eplaće kad jede, odnosno kada je natjeram da jede, neče da guta i slično, čemu da se nadam na sutrašnjoj kontroli



Ja sam sigurna da se ona boji.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
18.12.2012 20:05:16   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Molim VAs mame sa iskustvom, da li je moguće da danas 7 dana od operaciju nju i dalje boli i dalj eplaće kad jede, odnosno kada je natjeram da jede, neče da guta i slično, čemu da se nadam na sutrašnjoj kontroli


Sigurno je boli. Na kontroli će vam reći kako oporavak ide, nemaš brige. Ako nema temperature sve je OK.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 10:27:49   
D_K

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Molim VAs mame sa iskustvom, da li je moguće da danas 7 dana od operaciju nju i dalje boli i dalj eplaće kad jede, odnosno kada je natjeram da jede, neče da guta i slično, čemu da se nadam na sutrašnjoj kontroli


jasta nego moguce..
bitno je da rana nije prokrvarila.. samo neka jede, koliko god i kako god..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 10:34:26   
D_K

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Molim VAs mame sa iskustvom, da li je moguće da danas 7 dana od operaciju nju i dalje boli i dalj eplaće kad jede, odnosno kada je natjeram da jede, neče da guta i slično, čemu da se nadam na sutrašnjoj kontroli


evo, nasla sam svoj post na drugom forumu. pisan je frisko nakon OP, vjeruj da covjek zaboravi.. evo kopiram:

''je li dijete bolje?? moja curica je punih 8 dana morala dobijati cepice. doktorica nam je rekla da joj dajemo nesto protiv bolova da jede jer grlo lakse zacjeljuje i dijete se brze oporavlja kad jede. sad je suuper, vec se lijepo pocela popravljati. bila je jako smrsala nakon operacije ali se odlicno oporavlja tako da te ne brinu koščice koje ispadaju i štrkljave nogice. to se sve brzo popuni cim ono pocne je jede. nakon pocetnog stresa sad mi je drago da smo se rjesili krajnika, ne znam kako je jadnica i jela prije .. spominjes stres. malenoj su nakon par dana iskocile flekice po tijelu. jedan doktor nam je dao kremu (sve kontam da je pokupila nesto u bolnici ali nejse) a druga doktorica kaze da je moguce da se izasula od stresa. mrve su to male.''

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 14:13:59   
M kao Mama
e , žene moje, ja sam tako tužna, bijesna, razočarana, eto nema riječi kojom bi opisala svoje stanje,

ta toliko izvikana dr. koja je hvaljena na sve strane, kako se ponije jutros, da je ovo država u kojoj postoji pravo i pravda, ona vjeruj te da bi bila susprendovana, u najmanju ruku, ovako mogu samo da je zaobiđem u širokom luku,

pregleda nas ko na traci, pregled, ma vjeruj te 10 sekundi, kao jel ona vama išta jede, ja kažem jede i pije, jako malo, ne može, nazor tjeram je, svaki put plaće, kontrola za 21 dan, ja izašla ne znaš šta bi, znači sve ukupno minuta, haman izađem iz hodnjika sjetim se da pitam za bolove koje ima, vratim se, ona već ušla tamo kod sestre u prijemnu kancelariju, samo što nije legna naonoj stolici i ja rekoh da pitam nešto dr. pa kontam ustat će, pitati šta treba, ma da me pogleda, samo onako iz profila kaže rekla sam vam čepići 4 puta na dan, ali rekoh dr. koliko se oni mogu stavljati, kaže godinu dana, ja u šoku,

znači, očito nisam podmazala koliko se dami daje, fuj, fuj, fuj, nemam riječi, dušmanu je ne bih preporučila, gadurta jedna, kaže žena iz sobe, ona kaže voli pare više nego išta, hajd ja kontam, ma nije to valjda tako, da sam znala da će sve ovako, tražila bih il mandiloviča ili dr. lejlu ili na kraju koševo.

i svratim u Dz moja dr. u čudu tepkom kad sam joj sve prepričala, prvo dijete drago ja ti ne smijem davati toliko čepiće, drugo ti ih mođeš kupiti, ali poametna si znaš da to nije toliko zdravo. I dadne mi upitnicu da je sutra odvedem ovdje kod spec orl da joj pogleda uho, da je slučajno uho ne boli.

eto, baš sam duboko razočarana

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 14:27:08   
Vinetu
Mama Alma, žao mi je što prolaziš kroz sve to user posted image
Neki doktori jednostavno budu krivo nasađeni... taj dan, mjesec ili su čitav život takvi!

Budi pametna i smirena i traži drugo mišljenje!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 14:38:23   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Mama Alma, žao mi je što prolaziš kroz sve to user posted image
Neki doktori jednostavno budu krivo nasađeni... taj dan, mjesec ili su čitav život takvi!

Budi pametna i smirena i traži drugo mišljenje!




ma, mislim ko će mene sad mormalno primiti kad je ona radila, ali njena relenica da se čepići mogu koristiti god. iz čizama me izbacila, mislim ok ja možda izledam poglupo, ali nisam glupa ni slučajno,

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 14:53:27   
D_K

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


ma, mislim ko će mene sad mormalno primiti kad je ona radila, ali njena relenica da se čepići mogu koristiti god. iz čizama me izbacila, mislim ok ja možda izledam poglupo, ali nisam glupa ni slučajno,


mogu ali na tuđoj djeci!!! to je fazon. da je njeno u pitanju znala bi koliko i sta smije..
nista, sutra u DZ.. ja bih ti preporucila da ipak dijetetu skidas bolove do sutra, bolje nego da place i pati se, dosta joj je i ovako..
hajde, ne daj se draga moja.. svi smo mi u istom loncu - na zalost :(
sretno sutra, javi nam sta su ti rekli..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 14:58:52   
M kao Mama
Ma, akobogda odosmo sutra dr. u komšiluku, ako ona bude imao i jedan upitnik iznad glave idemo Mandiloviću jer j eon šef dotičnoj,

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 15:10:52   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ma, akobogda odosmo sutra dr. u komšiluku, ako ona bude imao i jedan upitnik iznad glave idemo Mandiloviću jer j eon šef dotičnoj,


user posted image MAndilović je zakon!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 15:28:32   
Miracle*3
Nije mi jasno sto odma nisi sefa trazila. Uh!! Kad si rekla kako se izvalila na stolici odma mi je jasno kod koga si bila, i ja sam kod nje bila prosle godine, hehe

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 15:31:18   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Nije mi jasno sto odma nisi sefa trazila. Uh!! Kad si rekla kako se izvalila na stolici odma mi je jasno kod koga si bila, i ja sam kod nje bila prosle godine, hehe



ama, ja nism znala ni gdje su vrata, ni gdje sam ušla, ni gdje trebam izaći, koliko me sludila, tek mi je kasnije sve došlo iz pozadine u glavu, da prostiš, al polako, samo polako,

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.12.2012 20:15:40   
treće
svako različito podnosi, mene su uši boljele pravo nisam se mogla saginjati isto zbog ušiju pa jedno 14 d, prvih dana mi je grlo oticalo imala sam dojam da ću se ugušiti i čepići su pomagali, dok neki ljudi se čudili uši ih nisu boljele
mjesec nakon operacije je baš sve na svoje došlo
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Molim VAs mame sa iskustvom, da li je moguće da danas 7 dana od operaciju nju i dalje boli i dalj eplaće kad jede, odnosno kada je natjeram da jede, neče da guta i slično, čemu da se nadam na sutrašnjoj kontroli


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Djetinjstvo
lejla_r

Cini mi se da se djeca danas vise ni ne igraju napolju:( Sve po kucama, a ja sam nekad znala od 8 do 8 biti napolju, ganje, gume, skrivaca, milion nekih igri je bilo. Jeste li odrastale u ljepsim vremenima nego vasa djeca?

a. da (96%)

b. ne (4%)


Broj svih glasova: 81

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *