|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.5.2012 13:13:27   
almai
Hvala ti ,ja vec iduce sed. pocinjem prikupljati nalaze i bas sam nervozna (kao i svaka majka) ali eto bit ce aBD dobro samo me jos zanima koliko dugo sama OP traje?



_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.5.2012 13:18:59   
Lejla Ka
Od odlaska u OP salu do izlaska u intenzivnu nama je prošlo 45min. Moj je sin izvadio dva prednja i treći krajnik, i rađena mu je ugradnja cjevčica.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.5.2012 14:08:14   
D_K
samo pokusaj cim prodje OP i krenes kuci da ga ne ostavljas da ne jede ili ne pije 'jer ga boli'.. meni su rekli da sto vise pije ili jede da je bolje, da se ne susi grlo.. ja sam tempirala voltaren cepice malo prije jela, taman dok oni djeluju dijete jede i tako.. naravno, hrana prilagodjena stadiju oporavka..
sretno i da prodje dobro OP a i oporavak..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.5.2012 14:08:50   
D_K

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Od odlaska u OP salu do izlaska u intenzivnu nama je prošlo 45min. Moj je sin izvadio dva prednja i treći krajnik, i rađena mu je ugradnja cjevčica.


dobro je da je sve proslo user posted image ..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
22.5.2012 18:45:01   
almai
Moze li mi neko reci da li je iko radio lasersku operaciju krajnika u Sarajevu?Ja cu ovaj termin morati otkazati,sin mi je od danas na antib. i trenutno nista od opuser posted image

< Poruku je uredio maja78 RR -- 24.5.2012 13:55:56 >


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.11.2012 18:52:22   
M kao Mama
evo i nas na ovoj temi, akobogda idemo uskor na OP sva tri krajnika, radit ćemo u Općoj bolnici, jutros smo bili na pregledu, da nije na antibiotiku, za koji dan bi išla, ovako antibiotik još dva dana, pa onda tri dana pauze, pa nalazi i onda na pregled nalaza i uskoro na operaciju,

i ja ću sa njom ići, kažu da se ostaje samo dan,

jedva čekam akobogda da se riješimo ovog belaja, dijete od jula jre konstantno na antibioticima i pencilinima,

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.11.2012 19:33:57   
Vinetu
mama Alma, i nas isto čeka za koji dan. Mi ćemo ići privatno kod dr. Geže. Jučer smo bili na njegovoj poliklinici, primio nas dr. Zeković i predložio hitnu operaciju i ugradnju cjevčica, jer malena već mjesec dana slabije čuje. Jučer i jutros sam baš bila u depresiji, ali sam dosta toga iščitala ovdje pa sam spremna. Nadam se samo da će malene ljepotice (i moja i tvoja) sve to dobro podnijeti.
Malena sada pije neke sirupe, kontrola je sljedeće sedmice, pa ćemo tada znati više o datumu operacije.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.11.2012 19:40:43   
M kao Mama
sretno, a ovi krajnici su baš nuđno zlo,

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.11.2012 20:32:50   
Hanady RR
Vinetu srteno...
i nas čeka operacij aBd sa zimkim rasputom...
evo mi smo zapale u rpoble bakterije u nosu i dobivanja mononukleoze od imuniteta koji su nam krajnici srozali jer nemaju nikakavu funkciju sem tlo u organizmu moje kćere...
ne mogu s ebi oprositi što nisma domah poršle godine kada su nam rekli da trebali bi se rješiti to obavili...al bože moj...

ne brini...
znam sad i u drugom si stanju i sve...al da znaš za njeno je dobro...
ne znam dal ovdje na temi ima post operacije sina moje zaove...ona je bila tada 9 mjesec trunoće i sina je operisala i iste te cjevčice su ugradili....
dječak je zdrav, prav i super se oporavio i sada na kontolama povrmeneim sluh je perfektan na onom paratu a nije ni bolešljiv kao prije...zato smao hrabro za dorbobit svoga djetetauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
10.11.2012 9:28:18   
Vinetu
Hanady, hvala ti user posted image
Da nije sluh u pitanju ova operacija ne bi ni bila toliko hitna, ali moramo što prije djelovati da se sluh ne ošteti trajno. MM i ja smo razmišljali i svakako da je bolje to obaviti prije mog poroda, nego kad i bebica bude tu. Brinemo se, naravno, ali nismo ni prvi ni posljednji koji su to prošli. Zahvaljujući ovoj temi, spremna sam i na taj izazov, samo da moje malo pile bude dobro!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
10.11.2012 11:33:27   
D_K

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

evo i nas na ovoj temi, akobogda idemo uskor na OP sva tri krajnika, radit ćemo u Općoj bolnici, jutros smo bili na pregledu, da nije na antibiotiku, za koji dan bi išla, ovako antibiotik još dva dana, pa onda tri dana pauze, pa nalazi i onda na pregled nalaza i uskoro na operaciju,

i ja ću sa njom ići, kažu da se ostaje samo dan,

jedva čekam akobogda da se riješimo ovog belaja, dijete od jula jre konstantno na antibioticima i pencilinima,



draga Alma, zelim vam da sve prodje sa hajrom user posted image user posted image user posted image
ako je jos radi Mandilovic - nemate brige user posted image
Vinetu - sretno draga user posted image
moja M. se preporodila nakon operacije. evo sad ce jos malo dvije godine i nisam se pokajala ni sekunde, djete se preporodilo user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
10.11.2012 11:44:49   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: D_K
moja M. se preporodila nakon operacije. evo sad ce jos malo dvije godine i nisam se pokajala ni sekunde, djete se preporodilo user posted image

user posted image user posted image user posted image
Ovo je najbitnije!!!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.11.2012 1:43:51   
elvir_lewa
jedno pitanje meni je 17 dan nakon operacije krajnika....poceo sam da jedem normalno jeo sam evo juce i prekjuce hamburger nisam imao nikakvih problema eh zelio bi da znam da li mogu pit gazirano, alkohol, i VINO CRNO. molim vas pozurite mi odg

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.11.2012 1:47:16   
elvir_lewa
kad se smije pocet pit gazirano nakon operacije mozel mi ko reci meni je 17 dan... sad mi je bratu rodzendan pa bi zelio malo alkohola da li smijem ili crno vino ? hvala unaprijed

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.11.2012 1:57:49   
visnjica1
Ma de jedan litar nece ti naskoditi user posted image user posted image

(odgovor članu elvir_lewa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
13.12.2012 21:51:05   
M kao Mama
OPeracija je iza nas, oporavak je težak, ali polako, više jer je ona velika, svjesna svega pa ju je strah, neće da jede, jedva i pije, a ne priče več tri dana, smao rukama ili promrmlja jedva,

sa nama u sobi bio dječak koji je na dan oper, napunio 3 godine, ujutro oteo od mame kiflu hoće da jede, moja L i danas, ne smije da jede, za tri dana mi je smršala kilogram,

svakome bih preporučila, da se operacija radi dok su manji, zaista nije mit, već istina živa. Mi smo radili u Općoij bolnici, uslovi su super, ja sam bila sa njom, imala krevet, baš fino, za razliku od pedijatrije gdje mame na stolicama spavaju.

Eto, hvala Bogu najteži dio je iza nas, onaj momenat kada su mije doveli iz sale, ma nikada neću zaboraviti, njene jecaje.

sada se borimo sa hranom, ali polako, bitno je da ne prokrvari, u srijedu nam je kontrola akobogda i lekamo daljnje upute.

Pitanje za mame koje su prošle kroz ovo, da li se djecipromjenio glas nakon OP

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
13.12.2012 22:22:03   
D_K
nije ali smo imali jako puno problema sa bolovima.. nekih 5 dana smo bili na voltarenskim cepicima - svaka 4 sata pa onda 6 jer nam je to bila 'formula' za jelo - dam joj cepic i onda ide obrok - drugacije nije htjela a i plakala je cim joj oslabi djelovanje voltarena. tako nam 'grah' pao. bitno je da jede jer tako brze zarasta grlo.. naravno, mekanu hranu i primjerenu njenom stanju.
a i ja sam tako imala situaciju, jutro nakon OP, ona place, povratila mi jednom, daj onu inekciju protiv mucnina jer je valja do kuce dovesti, hranu ni pogledati a maleni do nje jede zadrobio keks u mlijeko i mariše.. dzaba je, takvo dijete..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 9:52:14   
Lejla Ka
Mama Alma, slažem se sa D_K. Nemojte "štediti" sredstva protiv bolova. Šta god vam je predloženo za davanje, bolje davati redovno jedan period i da ona u tom "analgeziranom" periodu uzme tekućinu često makar po malo, nego izbaciti analgetike i zeznuti ranu, rizikovati dehidraciju pa usljed toga i temperaturu. Nije da te plašim, sve su to neke pojave unutar granica normale ali odužuju oporavak. Probajte se nekako dogovoriti da uzima po malo da će joj tako svaki put biti lakše, a brže će joj proći. Mom je Namiku godio hladan Monte.

I da, glas user posted image Bio je ko paja patak, još uvijek je nekako piskutav. Ili sam ja zaboravila kako mi zvuči dijete user posted image (operacija je bila 30. 04.)

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 14.12.2012 9:53:57 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 10:13:47   
Vinetu
Mama Alma, drago mi je da je sve to iza vas.user posted image user posted image Nadam se da će se curica fino oporaviti i uskoro početi da jede i pije normalno. user posted image

Mi smo potražili drugo mišljenje (u Vojnoj bolnici). Rečeno nam je da operacija nije nužna sada. Malenoj se ubrzo, nakon antibiotika, normalizovao sluh, tako da je sada sve ok.user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 10:32:10   
Lejla Ka
Da, htjela sam iskomentarisati onu primjedbu: bolje to odraditi dok su mali. Što je dijete mlađe veće su šanse da se stanje vrati, limfno tkivo opet nabuja i bude čak potrebno ponoviti operaciju. Zato i ljekari gledaju neki optimum oko 4. godine, ako nije hitno prije.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 10:48:31   
M kao Mama
Pa, da Lejla,to sam i mislila, ne znam 4 godine, ipak je razlika 4 i 6. i toznatna, a stavljam joj čepiće voltaren, po potrebi i paracetamol, antibiotik ide obavezno, sve znam, samo ona je jako, jako oprezna, samo plače i govori mama jel sve uredu, duša draga,
evo jutros je pojela malo čokolino, koliko je to uporedbe radi sestra joj od pola gdoine više pojede, ma meni je bitno da bilo šta jede, ako je monte, neka jemonte, nije mi uopće bitno samo neka jede, ali ona ima strah, polako najgore je iza nas

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 10:52:06   
Lejla Ka
I ja sam tako razmišljala, nek ide nešto tečno niz grlo, pa makar šta. I nudi je često. Skontaj neki možda kompot od jabuka, ali bez šećera, pa sobne temperature, nek uzme kašikicu svako malo. Bitno je da se rana vlaži često, jer kad se suši, svaki novi gutljaj je patnja, a što je vlažnija to je lakše gutati, i brže prolazi.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 10:54:17   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

I ja sam tako razmišljala, nek ide nešto tečno niz grlo, pa makar šta. I nudi je često. Skontaj neki možda kompot od jabuka, ali bez šećera, pa sobne temperature, nek uzme kašikicu svako malo. Bitno je da se rana vlaži često, jer kad se suši, svaki novi gutljaj je patnja, a što je vlažnija to je lakše gutati, i brže prolazi.



sve ja to znam, i papagajišem evo četvrti dan (čitaj ko papagaj blebečem, op.a, hahah), al jok ona ima blokadu i najgore mi je što je svaki zalogaj ili gutlja propraćen plačem, što i mislim da ne mora baš svaki put

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 11:02:12   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mama alma RR
što i mislim da ne mora baš svaki put


user posted image mora user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
14.12.2012 11:20:37   
putnica
Lejla Ka, koji dr je operisao krajnike djetetu na Kosevu?

_____________________________

Najbolje ideje dolaze iz srca..a ti si 9 mj boravio ispod njega..
Djeca nas cine boljim covjekom!
I. 30.07.2009
F. 20.10.2010

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *