|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 0:11:12   
senka kurt
Nakon prvog pregleda kod pedijatrice u Vrazovoj, dobili smo uputnicu za snimanje kukova, sa tačnim datumom i satnicom. Došli, snimili, na sreću sve u redu, s tim nalazom opet kod pedijatrice i gotovo. Nema čekanja, nema redova, nema plaćanja.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 0:12:42   
Chuchi
Je li teta sa vjezbica strucnija od patronazne ili nije? MIslim da ortoped ipak bolje zna, ali ove moderne patronazne
sada cesto idu na te neke seminare gdje im se objasnjava i pokazuje kako treba sa bebama. Oni kako sta novo
izmisle tako i te patronazne uce, pa moze biti da je upravu, ali ipak sam misljenja da ortoped bolje zna, pa cak i ako je
samo med. sestra na tim vjezbicama, cesce se susrece sa tim nego patronazna...


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 0:46:33   
Anoniman
E ne znam koja je od njih dvije stručnija user posted image user posted image
Sjećam se da nam je za Saru odmah patronažna preporučila široko al sad se sve to iz dana u dan, čini mi se, mijenja pa zato pitam. Al evo čitajući prethodne postove, vidim da večina radi široki povoj.... A da čekam pregled kod ortopeda, samo da pitam za široko povijanje, nešto mi predugo, imamo tek 12 dana....

(odgovor članu Chuchi)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 0:49:43   
Chuchi
uh sa 12 dana ti draga slobodno siroki povoj, jer kad odes ortopedu znas sta ce reci, da se taj ultrazvuk
treba raditi cim se beba rodi, ali zbog guzve to nije moguce, i da se stavlja siroki povoj stalno, pogotovo kad
spava da joj nogice budu rasirene, kao zabica... to je najbolji polozaj! A aBd sve ce biti dobro na pregledu ;)

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 0:58:21   
Anoniman
Ma jašta, što je sigurno sigurno je user posted image user posted image

(odgovor članu Chuchi)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 8:25:23   
gvendolina
Hvala vam drage moje
Cula sam da su velike guzve i da se ceka po par mjeseci na snimanje,koliko ste vi  cekali?
Da li vi radite bebicama one vjezbice?Neko kaze da to treba raditi,a neko da ne treba,pravo sam zbunjenauser posted image  


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 11:46:28   
Anoniman
mi nismo radili vjezbe niti nam je savjetovano, a cekali smo otrilike nesto vise od mjesec za pregled, i kad smo bili poslije pregleda kod pedijatrice ja je pitam da li treba jos siroki povoj, ona je rekla da nece smetati ako jos nastavimo, ali moze malo i odmarati kad je vruce, tako i radim

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 11:47:10   
Anoniman
ah da, kukovi su hB super, uredan nalaz

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 18:42:57   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: sahara

ah da, kukovi su hB super, uredan nalaz



drago mi je cuti da je sve u redu hBuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma i meni zao da ga toliko motam po ovim vrucinama,jadno dijete se skuha,ali sto se mora.Sa koliko ste vi to isli na uz,ja sam mislila da je najbolje oko 3 mj.kada se bebici malo kukovi razviju.
ljubimo vasuser posted image




_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: kukovi bebe
18.6.2009 22:21:47   
Anoniman
ej, sad tek vidjeh pitanjeuser posted image , isli smo sa 2 mjeseca i 4 dana, pa takav nam termin bio, vidjeces kad ce te naruciti, sretno

ljubac i vama

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: kukovi bebe
22.6.2009 15:06:13   
taze_mlada
evo i ja se kanim otici do vrazove da se narucim...gdje im se nalaze te prostorije za UZV snimanje? jel ima neko odredjeno radno vrijeme?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: kukovi bebe
22.6.2009 18:12:16   
Dinkica
Kukovi se snimaju na prvom spratu pa lijevo, za vrijeme ne znam stavrno...

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: kukovi bebe
23.6.2009 22:49:09   
pepeljuga
E drage moje ja sam vam sad pravo zbunjena poslije citanja svih ovih komentara.Kada sam bila na kontroli sa mjesec dana pitala sam doktora treba li top siroko povijanje i vjezbe rekao mi je da nista ne treba i da je pempas kad se stegena kao siroki povoj.Danas smo isli na kontrolu sa 2 mjeseca i doktor je samo rekao da beba odlicno izgleda i da je sve ok ali niti nam je ista rekao za povijanje niti za slikanje.Inace ovdje nema patronaze pa sam pravo zbunjena.Ima li neko iz Mostara da mi kaze kada se inace ovdje slikaju kukovi.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: kukovi bebe
24.6.2009 10:12:27   
tweety
pepeljuga,ja sam sina vodila sa 4,5mj prije skoro 4 godine.Kćerku sam vodila sa 3,5mj.Išli smo kod dr.Zdravke Marijanović privatno.Kćerku sam ipak morala voditi i ortopedu dr. Troliću u Širokom,i on mi je rekao da ne treba široko povijanje ali da joj radim vježbe jer je imala blagu displaziju kukova,mada je sve hB bilo u granicama normalne.Na kontrolu idemo aBd krajem jula,opet kod dr. Trolića pa ćemo vidjeti šta će nam reći.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: kukovi bebe
24.6.2009 10:23:39   
Anoniman
Nama su u bolnici, pri otpustanju, naglasili da idemo na kontrolu kukova za 6 sedmica(rodila u Travniku). Na pregledu je dr. rekao da joj nisu dovoljno razvijeni kukovi(formirani), pa je preporucio siroko povijanje 1 mjesec. Nakon toga opet kontrola i sve je bilo OK, hB.
Taj ultrazvuk kukova radili smo u Bugojnu(tada smo zivjeli u Bugojnu) u DZ. Platili smo 20KM, jer taj ortoped dolazi iz Travnika(Bugojno nema svog ortopeda)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: kukovi bebe
29.6.2009 22:00:17   
Chuchi
Mi danas bili na UZ kukovauser posted image user posted image ima 4mj. Sve ok, vjezbice i dalje, siroki povoj i dalje,
mada mu ja nikada nisam oblacila nista osim pampersa, jer i to smatram sirokim povojem. Kad prohoda opet na kontroluuser posted image

Beba ne smije sjediti do 6 mj, samo nosanje i lezanje (blago njemu) ; sa 8-9 hodati... user posted image moj stariji sin je prohodao sa 7mj

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: kukovi bebe
30.6.2009 12:57:47   
martajay
i mi smo bili na UZ kukova (na Kosevu) sa 2 m i 2 dana. sve je u redu. i ja stavljam bebi samo pampers od pocetka - tako nam je savetovano u porodilistu (Vojna bolnica).

je l zna neko pouzdano - kad beba sme u polusedeci polozaj (ugao od 45 stepeni)?
u kolicima, u stolici-ljuljasci...


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: kukovi bebe
30.6.2009 12:59:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: martajay

i ja stavljam bebi samo pampers od pocetka - tako nam je savetovano u porodilistu (Vojna bolnica).




I ja sam se prije 25 dana porodila u Općoj bolnici i na otpusnom pismu, između ostalog, piše široko povijanje....

(odgovor članu martajay)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: kukovi bebe
30.6.2009 13:01:57   
martajay
ja sam se tu porodila pre 3 meseca, i ne pise nista. usmeno mi je receno - samo pampers. he user posted image

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: kukovi bebe
30.6.2009 17:05:02   
taze_mlada
narucili su nas tek za kraj augusta kad ce mali aBd imati 4 mjeseca, a do tada praktikujem siroko povijanje povremeno (kad spava recimo) jer ga malo razrahatim radi vrucine...

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: kukovi bebe
30.6.2009 17:30:23   
Anushka
martay, vidim nemas odgovora, od 3-4mjeseca bi trebalo da moze, zavisi kako beba napreduje, ako cvrsto drzi glavu onda moze i sa tri. Kad sam pitala sta je sa autosjedalicom jer je i ona polulezeca, rekli su mi da 2-3 sata takvog polozaja u toku dana nece naskoditi. Ja sam ga stavljala u taj polozaj sa 3 mjeseca ali ne dugo,sa 3 mjeseca povremeno a od 4 mjeseca su kolica stalno u tom polozaju osim kad spava.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: kukovi bebe
1.7.2009 11:22:20   
martajay
IZVORNA PORUKA: Anushka

martay, vidim nemas odgovora, od 3-4mjeseca bi trebalo da moze, zavisi kako beba napreduje, ako cvrsto drzi glavu onda moze i sa tri. Kad sam pitala sta je sa autosjedalicom jer je i ona polulezeca, rekli su mi da 2-3 sata takvog polozaja u toku dana nece naskoditi. Ja sam ga stavljala u taj polozaj sa 3 mjeseca ali ne dugo,sa 3 mjeseca povremeno a od 4 mjeseca su kolica stalno u tom polozaju osim kad spava.


anushka, hvala ti mnogo na detaljnom odgovoru!!!
bas mi znaci.



_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: kukovi bebe
10.7.2009 15:25:50   
škorpija
pozdrav svima, može li mi neko molim vas reći kako tačno izgleda to snimanje kukova i šta treba ponijeti. mi smo naručeni 27. jula pa da se pripremimoi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: kukovi bebe
10.7.2009 15:29:49   
hanabanana
Dvije čiste pamučne pelen za dijete.
I naravno jednu jednokratnu koju ćeš obući poslije pregleda.

Doktor ce poleći dijete na krevet, prebaciti ga na bok, snimiti kuk, na drugi bok - snimiti kuk. Ispraviti noge, snimiti kuk. Dijete može malo pišnuti, zato ti trebaju dvije obične pamučne pelene.



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: kukovi bebe
10.7.2009 15:31:20   
Nedi
Nije strašno, raspremiš bebicu ostane samo bodi, položiš je u položaj koji ti pokažu sa jedne i dr strane, onda položi bebu na leđa i uradi nekoliko vježbica i to je to. Nama je trebala samo dekica da stavimo ispod a pošto je ljeto možeš ponijeti i platnenu pelenu

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *