|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kukovi bebe
15.7.2008 7:40:54   
kana
ja jos uvijek stavljam svedske preko pampersa,sto radi kukova to i radi stomacica-mislim da mu je prijatnije,pogotovo danas kad je zahladnilo a za mjesec i pol idemo na kontolu (drugi put) pa cemo vidjeti.Fakat mi se svidjaju ove svedske,taaako su pratkticneuser posted image -morala sam ovo napisatiuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kukovi bebe
15.7.2008 7:44:02   
ElmaB
Svedske jesu prakticne, samo vodi racuna kada je prevruce, da se ne potpari. Tada mu mozes slobodno skinuti. Ja sam svojim bebabma skinula i siroko i svedske nakon prve kontrole kukova, kada su mi rekli da je, hvala Bogu, sve u redu!

Pusa!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kukovi bebe
22.7.2008 22:43:55   
mišur
Mi smo bili na drugoj kontroli i dr je rekao da je sve super i da sačekam sa skidanjem širokog povoja do navršenog 4-og mjeseca. Znači, još samo nekih 10-ak dana...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kukovi bebe
18.8.2008 13:52:20   
mamina princeza
Mi smo sa 6 sedmica isli na uzv kukova. Na nalazu pise 1B oba kuka. Razumije li se neko da mi ovo protumaci na neki jednostavan nacin. Doktor kaze da je sve to u granicama normale samo da je jedan uk super a drugi malo razlicitog stepena u odnosu na taj i  zato preporucuje siroko povijanje, koje mi nikako ne de od ruke.Al eto bolje da se sad trudimo a ned nedaj boze da kasnije bude problema.
Mada jw mojoj bebici bas vruce ispod svega toga.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kukovi bebe
18.8.2008 15:12:08   
bezelye
Sa navrsenih mjesec dana Erena smo vodili na UZ kukova. Sve OK hvala Bogu. Niko nam nije spominjao siroko povijanje niti vjezbice. Za 2 dana idemo na kontrolu tezine pa cu bas pitati za vjezbice.
Jos da napomenem nesto. Nakon poroda u bolnici nas je svako jutro posjecivao pedijatar. Pitala sam ga smijemo li bebu iznijeti iz bolnice u autosjedalici 0-13 kg. Mislila sam da je rano, bolje da pitam. Kaze doktor "naravno, to je ispravan polozaj za bebu i bebine kukove". Eto, a opet neki drugi ljekar bi to zabranio. Ko ce im znati...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kukovi bebe
18.8.2008 15:16:49   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Lejlaginica

Mi smo sa 6 sedmica isli na uzv kukova. Na nalazu pise 1B oba kuka. Razumije li se neko da mi ovo protumaci na neki jednostavan nacin. Doktor kaze da je sve to u granicama normale samo da je jedan uk super a drugi malo razlicitog stepena u odnosu na taj i  zato preporucuje siroko povijanje, koje mi nikako ne de od ruke.Al eto bolje da se sad trudimo a ned nedaj boze da kasnije bude problema.
Mada jw mojoj bebici bas vruce ispod svega toga.


Leki, opet ja user posted image   user posted image
Mislim da je prerano da se sa 6 sedmica ide na UZ kukova, jer se kukovi u tom periodu nisu kako treba ni formirali, tako da je tesko bilo sta reci.....
Bakirovi nalazi su bili 1A i dr nam je rekla da je to savrseno, a ja sam ga povijala pa sve u svemu jedno 20-ak dana   user posted image   jer mi je poslije bilo zao ga, i bilo je pravo vruce.....
Na UZ smo isli kad je imao 3 mjeseca, jer ctala sam u nekoj enciklopediji da je prije 3 mjeseca prerano ici, jer da su nalazi kao uglavnom pogresni....

To sto ti je napisao 1B, vjerovatno ti je desni (ja mislim) kuk nije se namjestio kako treba, ali ce do 3-4 mjeseca se razviti....

Nista se ne brini, ali otidji kad bude imala 3 mjeseca pa ces vidjeti da ce sve biti ok user posted image user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kukovi bebe
18.8.2008 15:23:04   
mamina princeza
E Eminice sta bi ja bez tebe:)

Ma i ja sam se pitala da li da idemo vec sada jer nema ni jezgre ni nista al je doktorica u Domu zdravlja savjetovala da idemo- jer kaze danas se ako vec nesto ne valja vidi odmah. A posto prema savjetu patronazne siroko povijanje nismo stavljali osim po noci ipak smo odlucili da sto prije odemo. I svakako trebamo ponoviti pregled kad Dzelila bude imala 4 mjeseca.
Doktor je rekao da je sve to uredu al da ipak zbog te razlike trab siroko povijanje. A ja mama ko mama odmah rovim po internetu da nije nesto ne daj Boze.
Ma nadam se da nece biti nista strasno da ce sve biti uredu samo cu je maltretirati sa tim sirokim povijanjem - mozda i bezveze jer se to u svijetu nigdje ne radi. 

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: kukovi bebe
18.8.2008 15:33:31   
mamin sin
Eminica je u pravu...Rano je..Nama je ped. rekla da je optimalno vrijeme za snimanje izmedju 2 i po i 3 i po mj. Pa smo tako i isli, jer se tek tada to nesto formira kako treba.user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kukovi bebe
26.8.2008 12:07:10   
haidy
Moze li mi neko objasniti sta znaci kad je jedan kuk dobro razvijen, a drugi slabije, odnosno nije dobro razvijen u jezgru? Moja prijateljica je danas snimala bebi kukove, pa je bas zabrinuta.
A ja svoju bebu vodim sutra na snimanje, sa tri i po mjeseca.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kukovi bebe
26.8.2008 13:52:36   
Suzana
Kukove cemo slikati sa puna  3 mjeseca i jos malo (kada se aBd vratimo s mora) i nadam se da ce biti sve OK.
Nisam im nikada stavila siroki povoj... user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kukovi bebe
8.9.2008 19:25:30   
adannn
mi smo bili prvo na kontroli i sve je prošlo okuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hvala Bogu,pa smo išli na snimanje i sve je dobro.Rekli su nam po potrebi da dođemo na kontrolu....

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kukovi bebe
31.10.2008 11:51:19   
Anoniman
i ja cu kukove da smimam bebani kad dodjemo u bosnu.,. ovdje je fakat nekakva cudna procedura... da Bog sacuva... nadam se da mi nece biti kasno user posted image

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kukovi bebe
31.10.2008 12:02:34   
Anoniman
mi smo bili na preventivnoj uz kontroli kukića sa 40 dana i sve je hB bilo uredu! Opet ćemo ići sa 4 mjeseca aBd, a doktor je rekao da sve do tad stavljamo široki povoj.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: kukovi bebe
1.11.2008 0:39:18   
SANELA2007
isli smo na uz kukova sa 2 mjeseca i rekli nam da je sve super i preporucuju spontano propuzavanje i prohodavanje.za kontrolu nam nista nisu rekli,kad smo otisli sami radi sebe da narucimo se za kontrolu trazili prvi nalaz i kazu ne treba jer dok.nista nije napisala,neznam da li je potrebno ponovo da idemo.( ako treba privatno )i zna li neko rade li uz u vojnoj bolnici

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: kukovi bebe
1.11.2008 10:56:14   
Visnja RR
Asja je bila samo jednom na kontroli kukova sa skoro 2 m ...Nisu rekli da treba dolaziti opet... Zar ima potrebe da je vodim opet?
Kontrolu smo radili u Opcoj(vojnoj) jer sam je tamo rodila i odmah bila narucena za snimanje kukova... na tom snimanju smo dobili nalaz...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: kukovi bebe
1.11.2008 11:02:37   
mamyca
Mislim da sam ovo negdje vec pisala,al nema veze.Uglavnom,mi smo vodili Hamzu kad mu je bilo negdje 3 mjeseca privatno na snimak kukova i sve je bilo ok.Onda nam je taj doktor rekao da dodjemo opet u 5 mjesecu ako zelimo,kao preventivno.Medjutim na kontroli su nam rekli da ga ne trebamo voditi vise jer je sve uredu,i da bi to bilo samo bacanje para,vidi se po djetetu kad kukovi nisu uredu,nijednu vjezbu ne bi bilo dijete u stanju uraditi,jer bi plakalo.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: kukovi bebe
1.11.2008 21:59:55   
mamin sin
Mi smo isto bili samo na jednom UZV kukova sa 2,5 mjeseca i dr nije rekao da treba kontrola. Sve bilo super! user posted image  Mislim da se ne treba vodti na kontrolu ako to dr. nije naglasio.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: kukovi bebe
3.11.2008 8:23:23   
lejlaze
mi smo isli na UZ kukova  sa 45 dana, zato sto nam je pedijatrica na I kontroli rekla da odradimo. sve je ok. trebamo ponovo sa navrsena 3 mjeseca

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: kukovi bebe
3.11.2008 9:53:40   
akica b
Mi smo jako rano snimali kukove pa nam je receno da ga opet dovedemo sa nekih 4-5 mj,tada je sve bilou redu.U medjuvremenu,bili smo u dubku i pomalo u hodi i opet snimali kukove i opet je sve Bogu hvala u redu...
 
I sad smo prohodali i i dalje je sve Bogu hvala u reduuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: kukovi bebe
5.11.2008 22:37:35   
lida
Mi smo bili sa dva i sad sa sest mjeseci sve u redu mozemo ga pomalo stavljati da sjediuser posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kukovi bebe
5.11.2008 22:42:51   
treselle
Mi smo isli sa 3,5 mjeseca, sve ok. Opet cemo sa pola godine za svaki slucaj

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: kukovi bebe
5.11.2008 22:45:20   
mukica
Mi smo bili sa 45 dana i rekla dr. sve ok netreba nikakva kontrola

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kukovi bebe
5.11.2008 22:56:17   
lekica
1A i 1B su uredni nalazi kukova..s tim da je 1B kuk malo zreliji u trenutku pregleda...tj kod 1B zglobna casica ili acetabulum prekriva vise glavu femura nego kod 1A....
i sa 6 nedelja je najbolje otici na pregled nista ne brini---
i kad dobijes taj nalaz 1a ili 1b nema vise potrebe za sirokim povijanjem...mozete naravno i nastaviti ali nije neophodno


(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: kukovi bebe
7.11.2008 12:18:28   
mamina princeza
juce smo bili na kontroli kukova (4 mjeseca i 2 dana) i super je sve ono sto je bilo 1B postalo je 1A:)))) Cak nam je doktor rekao da mozemo polako i u sjedeci polazaj....

I konacno smo skinuli siroki povoj... ja mislim da sam stvarno jedna od rjetkih sto je "patila" djete do ove dobi al sto je sigurno sigurno je samo sam slusala upute i hB dobro je...

Kako danas samo mase nogicama a sinoc i u snu... nisam ni znala sta mi sve djete moze:)



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu lekica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kukovi bebe
22.11.2008 21:46:16   
aazra
Znate li gdje se sve moze otici na snimanje kukova, ne ukljucujuci privatne ambulante?
I da li se mora licno naruciti ili moze i preko telefona?

_____________________________








(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *