|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 8:58:59   
lamka
ajde idi na aktivne korisnike i vidjet ces da ima neko vec na hanuma grad 5 samo na to klikni
ako ne uspijes tako imas na kraju stranice idi na i to otvori i idi na razgovori o svemu i svačemu i kad otvoris imas hanuma grad klikni i tu udi


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 11:29:23   
Lamija i Sarica
Mi smo Sari slikali kukove sa 6 mjeseci i pedijatar nam je rekao da su joj super i da vec polakoo moze na tutu. user posted image

_____________________________

28.09.2007. My little baby

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 21:43:38   
kana
slikali sa tri i receno da je kontrola za jos tri mejseca,znaci kad bude imao 6.Sve Ok.Previjam pampers,tetra i preko svedsku,mada cemo preci samo na tetra preko pampersa jer dolaze vrucine.Istina je da svi govore drugacije ali ja znam kako cu-po svom instiktu !

< Poruku je uredio kana -- 16.6.2008 21:44:14 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 21:57:33   
Suncica*
Moja Lorena je rodjena u julu i redovno sam joj stavljala siroki povoj i tako sam radila sve do njenog 4. meseca.
Posle smo isli na kontrolu kukova i sve je bilo super.
Ja izgleda da nisam moderna mama, ja radim sve po starinski.
Posle necu da se kajem kada nesto ne bude uredu zasto nisam izdrzala par meseci..sem toga kada smo izlazile iz bolnice, sestra koja je oblacila bebu je stavila siroki povoj, a i patronazna mi je isto rekla..


(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 23:56:11   
lejlašh
Mi smi išli na UZ sa 2 mjeseca, privatno, sve je bilo OK, kontrola sa 9 mjeseci.
Povijala sam široko prva 2 mjeseca, i radila vježbice, a sada samo švedska pelena preko pampersa. Svi pričaju drugačije, ja sam slušala mamu, jer mojim i sestrinim kukovima ne fali ništa.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kukovi bebe
18.6.2008 13:10:19   
mišur
U BL je praksa da se sa mjesec dana ide na prvu kontrolu kukova, a inače je obavezno široko povijanje.
Obično na toj prvoj kontroli se preporuči široki povoj još 8 sedmica, mada su mojoj prijatelkjici već na prvoj kontroli rekli da može skinuti široki povoj. Ona ih nije poslušala, a ne bih ni ja, nekako je baš rano bebu sa mjesec dana ostaviti samo u  Pampersu.
Ja vodim Luku za 15-ak dana na kontrolu, pa ću baš pitati i za hodaljku.
Vidim da maltene svaki dr drugačije kaže, tačno više ne znamo šta bismo.
Samo nas još više zbune...
A što reče jedna od vas, možda je najbolje slušati savjete mama, nama i našim kukovima ništa ne fali...user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kukovi bebe
21.6.2008 17:24:57   
enna
Ja svojoj Eni nisam snimala kukove to ovdje u Italiji rade samo ako sta sumnjaju a kako pedijatra kaze sa njom je sve ok hvala Bogu.A sto se tice tog sirokog nisam nikad praktikovala samo stavljam pampers i to je to!!!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kukovi bebe
25.6.2008 13:47:18   
lejlaze
moze li mi neko reci da li odmah treba poceti sa tim vjezibicama za nogice?

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kukovi bebe
25.6.2008 14:11:21   
mišur
 
Mi smo počeli raditi vježbice nakon prve kontrole kukova, kad je Luka imao mjesec dana, po savjetu dr koji je pregledao kukove. On nam je pokazao vježbice i rekao da radimo.
Najbolje da vidiš sa svojim pedijatrom, ili sačekaj kontrolu kukova, vjerovarno će ti sami reći.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kukovi bebe
25.6.2008 15:01:04   
lejlaze
misur hvala ti. ma vi ste meni super, stvarno cim se nadjem u nekoj dilemi ja potrazim temu na forumu i super informacije dobijem.
ja se trebam poroditi tek u septembru, ali sestra se porodila prije 6 dana, pa rekoh da joj kazem user posted image .

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kukovi bebe
25.6.2008 15:24:10   
Emina*
Ne znam za te vjezbe, ali u Sarajevu je zabranjeno raditi te vjezbe,
i ne preporucuju ih nikako...
Mozda je ipak bolje da se ona posavjetuje sa svojim pedijatrom....
Pozdrav user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kukovi bebe
25.6.2008 16:05:17   
mamina cura
cuj zabranjenouser posted image  Ja sam vodila Henu u vojnu na kontrolu i svakome preporucuju vjezbice za kukove i to po 20-25 puta pri svakom previjanju. Isle smo sa mjesec dana i onda na kontroli je bilo sve super.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kukovi bebe
25.6.2008 16:09:21   
Emina*
Siroko povijanje preporucuju, ali vjezbe nikako..
Tako su mi rekli i po izlasku iz bolnice, a i pedijatrica mi je tako rekla kad smo primali prvu vakcinu....
Jer jos casica kuka nije ulegla, a samim vjezbanjem mozemo "poremetiti" njeno ulijeganje, tj moze doci do luksacije...
Tako da su nama rekli vjezbe za kukove ni pod razno.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kukovi bebe
29.6.2008 9:39:00   
proud mom
mi smo neki dan bili na kontroli kukova po prvi put a imamo svega mjeseci 20 dana... rekli su nam da je nalaz kao ok ali da se desni kuk ne razvija baš najbolje... vježbice nisu preporučili iako sam pitala da li postoji neka vježbica čime mogu pomoći bebi... rekli su ništa, samo široko povijanje i to sa tri četiri pelene (što je meni, uzgred rečeno nezamislivo, jer sa dvije ga jedva obučem) tako da ja nastavljam sa širokim povijanjem ali sa dvije pelene... misim da ipak i bebama treba dati malo vemena da se sve to stabilizuje... ako ste primjetile, sve curke koje su svoje bebe vodile u 4-6 mjesecu imaju uredne nalaze nezavisno da li su radile široko ili ne, a mi koje smo išle ranije... mislim da u osnovi nema razloga za brigu i da bi puno više pažnje trebale posvetiti curke koje su imale problema pri porodu i koje u genezi imalu slučajeve problema sa kukovima...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kukovi bebe
1.7.2008 22:15:44   
Emina*
Mi smo danas bili na Uz kukova....
Sve je savrseno, hvala BOgu user posted image   user posted image   user posted image
Rekli nam samo Pampers i to je to......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kukovi bebe
1.7.2008 22:33:49   
mamina cura
Citala sam negdje da je puno bolje koristiti platnene pelene za siroko povijanje, takve se cak i prave, jer rasire bebi nogice i nema potrebe za pretrpavanje sa puno tetra pelena, pogotovo na ovoj vrucini, a koza dise.  Ako koristite jednokratne pa onda nekoliko tetri pa svedsku preko svega toga stvara se velika temperatura, pogotovo ako je i vani vruce.
A ja sam vidjela nekoliko bebica kojima moraju stavljati kaiseve zbog kukova, kako je njima tek vruceuser posted image . Ja glasam za siroko povijanje baz za nedajboze. A ima tu i genetike. Ja, kad budem na vikendici u Semizovcu, uvijek se ibretim jer tamo jos koriste dubak za bebeuser posted image  i to pravo rano.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kukovi bebe
2.7.2008 11:30:27   
Emina*
Ja sam siroko povijanje koristila mozda ukupno 20 dana,
jer kad su pocele ove vrucine,
vise nisam imala srca da ga pretopljavam jos i s tim tetra pelenama user posted image .....
Kao sto si i sama rekla, imaju tu veliku ulogu genetske predispozicije i jos mnogo toga....
Ali eto.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kukovi bebe
3.7.2008 10:39:27   
lida
Mi smo juće snimali kukove i nalaz je superuser posted image user posted image user posted image user posted image doktorica prezadovoljna.

Kod nas uopšte nema širokog povijanja,kad sam rodila Irhanu široko povijanje je bilo sa dvije pelene do šestog mjeseca a sad nisam Mirzu povijala ni dan.

I sad mi je doktorica rekla samo pampers i to je to.


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: kukovi bebe
3.7.2008 12:45:31   
haidy
Nama zakazali snimanje kukova tek za 27. avgust, tada ce moja Nelda imati 3,5 mjeseca, ne znam da li je to kasno ili da idemo ranije kod privatnika? 

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kukovi bebe
3.7.2008 13:52:16   
ElmaB
Nije prekasno, ali ako hoces otidji privatno. I ja sam svoje vodila privatno sa dva mjeseca!

Pusa!user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kukovi bebe
4.7.2008 14:08:12   
Meri.
Sto se tice tih kukova i slikanja ja imam sina koji ima nepune tri godine nikad ga nisam siroko povijala osim papmers pelene jer je po rodjenju bio deset dana u inkubatoru i tamo je imao samo pampers pa prema tome nisam ni ja kuci stavljala nista vise, i slikala sam mu kukove sa 6 mjeseci i nalaz je bio uredanuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kukovi bebe
4.7.2008 14:17:40   
Emina*
IZVORNA PORUKA: haidy

Nama zakazali snimanje kukova tek za 27. avgust, tada ce moja Nelda imati 3,5 mjeseca, ne znam da li je to kasno ili da idemo ranije kod privatnika? 


Haidy, kod mene je bio isti slucaj...
U Vrazovu sam odnijela uputnicu, i rekli su nekad oko 10-og avgusta
(to bi bilo skoro pa 4 mjeseca bebi)
Meni je ipak bilo pokasno da cekam, ne znajuci jel sve ok,
a i posto sam povijala malenog oko 20-ak dana, htjela sam da odem....
Isli smo privatno user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: kukovi bebe
8.7.2008 12:09:48   
Asmir
I mi hvala Allahu prodjosmo danas taj ultra zvuk kukova, kaže doktorica sve savršeno, a nismo radili ništa nit vježbe nit široko povijanje, samo pampers, i sve ok, kaže opet za 3,5 mjeseca na kontrolu, i rekla nam je da radimo to široko povijanje, 

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: kukovi bebe
13.7.2008 22:23:09   
Ivona
Mi smo bili na UZV kukova prije par dana i nalaz je super user posted image .

Dr. kaze da je dovoljan samo Pampers i 2-3 vjezbice dnevno (ukoliko user posted image  dopusta,tj. ne pruza otpor),nista siroko povijanje...,kontrola sa navrsenih 6 mjeseci.

Praktikovali smo siroko povijanje (po preporuci patronazne sestre) do UZV.

< Poruku je uredio Ivona -- 13.7.2008 22:25:06 >


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Asmir)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: kukovi bebe
13.7.2008 22:29:17   
Visnja RR
odlicno...sad ce maloj guzi biti manje vruce user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *