|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 10:43:13   
Emina*
Ja isto siroko povijam bebu, pa sve do UZ kukova....
Pedijatrica je rekla ni slucajno vjezbe da radim....
Ali ste u pravu sto se tice ove dvije bolnice...
U vojnoj govore jedno, na Kosevu drugo......
Ko ce znati sta je u redu user posted image   user posted image   user posted image



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 11:59:33   
Blue rose RR
Mi smo samo koristili pampers pelene, i na kontroli poslije 2 mjeseca rekao je doktor da je sve u redu...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 12:12:38   
camm
mi smo koristili pampers i siroko povijanje,bili na kontroli sa 3 mj.i sve uredu bilo.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 13:52:29   
Amrino
Mi smo danas isli na ultrazvuk po drugi put. Sve je, hvala Allahu, savrseno! user posted image
Ne moramo cak ni D3 vise piti...samo izlaganje suncu i :
ZABRANJENA UPOTREBA DUBAKA, HODLICA- SPONTANO PROHODAVANJE, SJEDENJE I PUZANJE...
Joj kako mi je drago bilo kad mi je  doktor to napisao na nalaz...Kad sam ja to govorila svi su me gledali ko budalu...Svekar i svekrva...komentarisali u smislu "sta sve necu na internetu procitat". Eto sad- crno na bijelo.
Ugl. mi smo siroko (pampers, jedna tetra i jedna svedska) praktikovali mozda prvih sedam dana. Skontam ja da mu je vruce i izbacim. Vjezbice nismo radili.Nekada smo se igrali pa dizali nogice...Ugl. to je to- vise nema potrebe ni za kakvim kontrolama.

< Poruku je uredio amrino -- 27.5.2008 13:53:07 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 15:10:47   
Emina*
IZVORNA PORUKA: amrino


ZABRANJENA UPOTREBA DUBAKA, HODLICA- SPONTANO PROHODAVANJE, SJEDENJE I PUZANJE...
Joj kako mi je drago bilo kad mi je  doktor to napisao na nalaz...Kad sam ja to govorila svi su me gledali ko budalu...Svekar i svekrva...komentarisali u smislu "sta sve necu na internetu procitat". Eto sad- crno na bijelo.



Amrino, e bas mi je drago da je sve ok user posted image   user posted image   user posted image
A za ovo gore citiranoo, svaka cast......
I ja cu morati svojoj doktorici katkad reci da mi napise na papir koju user posted image   user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 15:26:01   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: amrino

Mi smo danas isli na ultrazvuk po drugi put. Sve je, hvala Allahu, savrseno! user posted image
Ne moramo cak ni D3 vise piti...samo izlaganje suncu i :
ZABRANJENA UPOTREBA DUBAKA, HODLICA- SPONTANO PROHODAVANJE, SJEDENJE I PUZANJE...
Joj kako mi je drago bilo kad mi je  doktor to napisao na nalaz...Kad sam ja to govorila svi su me gledali ko budalu...Svekar i svekrva...komentarisali u smislu "sta sve necu na internetu procitat". Eto sad- crno na bijelo.



Mene su na ovom forumu prozivali jer sam rekla da dijete ne treba hodalicu...user posted image


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 15:35:15   
hanabanana
Hanu sam široko povijala, vježbe nisam radila. Na prvoj kontroli me pedijatrica pitala za vježbe ja rekla da ne radim, ona me iskritikovala.
Na drugoj me isto pitala, ja rekla da radimo redovno, a ona mi rekla: Vidi se da mama radi vježbice, već je bolje.
Vježbe nisam ni tada radila, tačnije slagala sam joj. Bilo mi je van pameti da ja takve vježbe radim djetetu, niti sam stručno lice, niti znam, mogla sam više štete napraviti.

Sada imam drugu bebicu, nju niti ne previjam široko. Danas se to nigdje ne radi nego ovdje, dobro je Višnja rekla. Vježbe su sada strogo zabranjenje. Valjda su skontali da je bilo previše slučajeva gdje je roditelj napravio štetu djetetu radi tih vježbi.

I najbitnije...dijete ako ima išćašene kukove, ima ih od rodjenja. Ne može se steći išćašenje kukova, nego može biti samo urodjeno.

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kukovi bebe
27.5.2008 18:09:38   
Emina*
Meni je zadnjih dana zao da ga previjam siroko, posebno zato sto su vrucine nesnosne, a jos tri pelene na bebi....
Mogu misliti kako je samo njemu vruce user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kukovi bebe
2.6.2008 10:57:36   
haidy
Moze li mi neko reci kad se ide na snimanje kukova i gdje? Neko mi rece da to treba naruciti, ali gdje i kako? ja sam kao mala imala iscasene kukove i nosila aparate za ispravljenje, pa sam sad bas uplasena za bebu i voljela bih to cim prije da kontrolisem.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kukovi bebe
2.6.2008 11:06:32   
Visnja RR
ja sam se porodila treceg aprila u Opcoj bolnici (carski rez) ...dok sam jos lezala gore  pedijatrica mi je donijela papiric na kojem je Asja bila narucena za snimanje kukova 15-og maja u Opcoj ... i hvala Bogu sve je bilo ok...
ako te nisu u bolnici vec najavili mozes otici kod privatnika... vjeruj mi da ti je to najbolje ... prvatnik  je u papagajci - dr.Boloban...

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kukovi bebe
2.6.2008 11:56:41   
Amrino
Mozes se naruciti i u Opcoj i na Kosevu (mi smo bili na Pedijtriji- a moze i na radiologiji)...Naruce te za nekih 20 dana- mjesec. Kod privatnika je, koliko ja znam oko 50 km.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kukovi bebe
2.6.2008 12:10:57   
ElmaB
Draga Haidy!user posted image
 
Slazem se sa ostalim mamama da je najbolje kod privatnika slikati kukove djeteta. Ja sam i prvoj kcerki slikala privatno, a i ovim cu bebicama, ako Bog da! Pored Papgajke imas jos i kod dr Mehmedbasica u Vilsonovom setalistu i na Ilidzi kod dr Mersije Tanovic Dervisevic. Inace, ona je pedijatar svoj mojoj djeci i veoma sam zadovoljna. Dolazi nam i kuci i idemo njoj u ordinaciju. Ako hoces broj posalji mi privatnu poruku.
 
Pozdrav i cujemo se!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kukovi bebe
4.6.2008 8:34:47   
mišur
Ja sam vodila malenog na UZV kukova kad je imao mjesec dana, tako su mi rekli u bolnici. I rekli su da dođem na kontrolu za 8 sedmica.
Ali do tada obavezno široko povijanje, sa Pampers, jednom tetra i jednom švedskom pelenom, i vježbe za kukove-
Mene zbunjuju te četiri pelene o kojima pričate...Ja svog malenog jedva obučem sa ove dvije, a kamoli sa 4 komadauser posted image

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kukovi bebe
4.6.2008 10:57:42   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mišur

Ja sam vodila malenog na UZV kukova kad je imao mjesec dana, tako su mi rekli u bolnici. I rekli su da dođem na kontrolu za 8 sedmica.
Ali do tada obavezno široko povijanje, sa Pampers, jednom tetra i jednom švedskom pelenom, i vježbe za kukove-
Mene zbunjuju te četiri pelene o kojima pričate...Ja svog malenog jedva obučem sa ove dvije, a kamoli sa 4 komadauser posted image


Gdje si ga vodila? U Opstu?



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kukovi bebe
4.6.2008 11:58:40   
mišur
Amrino, ja živim u Banja Luci.--

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kukovi bebe
4.6.2008 13:19:58   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mišur

Amrino, ja živim u Banja Luci.--


Ups- do mene je user posted image
Ma pitam jer eto uporedjujem...razlici su savjeti i preporuke od bolnice do bolnice...
Meni na Kosevu: siroko- nista, vjezbice- nista...kukovi hvala Bogu- savrseni i zabranjena hodalica, dubak- spontano prohodavanje, sjedenje i puzanje...uostalom vec sam pisala.

Misure...jesu li tebi u BL ista spominjali za sjedenje, puzanje, hodaljke i sl.?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kukovi bebe
4.6.2008 13:49:19   
Dalil@
Ja sam svog malog na UZV kukova vodila sa mj dana. Isli smo privatno i hvala Bogu, sve je bilo OK. Naruceni smo ponovo za 6 mj i to bi valjda trebalo biti to, aBd. Siroko povijanje smo praktikovali taj mjesec, nista vise. I to po preporuci patronazne.
Inace, zagovornik sam samostalnog sjedenja, hodanja i sl. Nikakvi stalci, dubci, hodaljke ne dolaze u obzir. Niti "vodanje" djeteta!
Naravno, nisu me masili komentari tipa "Dijete ide u stalak/hodaljku sa 3mj i 3 dana" user posted image  no na to se nismo obazirali. Ko hoce, nek' stavlja..user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kukovi bebe
4.6.2008 13:58:46   
anitaMO
mojoj je sada 5 mj .ja je nisam jos pocela stavljati u hodalicu.na kukove isli sa 2 mj.i onda opet za mjesec ipo i ne trbamo vise ici jer su joj u redu.samo sam joj stavljala pampers nista drugo

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kukovi bebe
4.6.2008 15:10:23   
Dalil@
Prema preporuci WHO (Svjetske zdravstvene organizacije) djecu niti ne bi trebalo stavljati u sjedeci polozaj ili u hodaljke sve dok ona sam ne budu sposobna da se dovedu u taj polozaj. Odnosno, dok dijete samo ne sjedne ili samo ne ustane (da li pomocu svojih misica ili pridrzavajuci se za nesto, uglavnom bez tudje pomoci!).
Zasto?
Pa stoga sto djecija kicma nije spremna za to. Kada bude cvrsta i spremna, dijete ce samo sjesti, makar to bilo sa godinu dana a ne 6 mj.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 8:23:05   
Ivona
Brrrr...Sta god procitam i gdje god procitam,nalazim same kontradiktornosti...user posted image  
Nas su narucili za UZV kukova 20.06.(dok smo jos bile u bolnici).Seleni ce tada biti tek 18 dana.
Znam da su se nekada kukovi slikali tek u drugom mjesecu zivota ili pak u sestom...,ali pretpostavljam da je ovako bolje.

Glavna sestra na porodjajnom odjelu mi je rekla da nema potrebe za sirokim povijanjem,dok se ne vidi sta ce UZV pokazati.
Eh,kada smo stigle kuci i kada nas je posjetila patronazna sestra...,zgrozila se i rekla OBAVEZNO SIROKO POVIJANJE i to samo sa jednom tetra pelenom preko pampersa.
Ne biste vjerovale koliko je tesko i zapetljano poviti je na taj nacin (znaci,nista od pelene presavijene na 4 dijela,nista od svih onih uobicajenih nacina).
Kao sto rece neka forumasica prije,jedva dijete obucem preko te pelene!Izgleda kao mali padobranac...user posted image

Nastavit cemo tako do UZV,pa cemo vidjeti sta dalje.

Raspametila sam se po pitanju apsolutno svega.Svi govore drugacije...user posted image



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 8:43:17   
lamka
ja imam jako ruzno iskustvo sto se tice lamijin kukova.ovdje je obicaj da dijete sa mjesec dana odmah salju u tuzlu na UVZ  kukova. kada smo odveli lamiju dr. je rekao da kukovi nisu u redu i da mora nositi kajseve.ja kao i svaka majka kad se kaze nesto lose odem u zenicu kod poznatog djecijeg hirurga dr. Kukolja i on je pregleda i kaze da je sve ok. a u tuzli smo bili naruceni za 15 dana pa opet odem na taj UVZ.kada smo dosli bio je drugi dr. i on je rekao kao i prvi jer ide isti nalaz s tom razlikom sto je rekao da se to moze ispraviti nosenjem gacica a ne kaiseva i naruci nas opet za 15 dana.kada smo ponovo otisli ja ne pokazem nalaz i on kaze da je sve u redu.po mom misljenju ovi nasi dr. kao da su studirali na ne znam ni ja kojim fakultetima pa tako daju razlicita misljenja.a da ne pricam o tome sto uvijek  u takvim situacijama kazu maltene istu dijagnozu da ne bi slučajno doveli u neugodan položaj svog kolegu ne marewci za posljedice svog pacijenta.


< Poruku je uredio lamka -- 16.6.2008 8:48:08 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 8:47:56   
proud mom
jutar lamka... ni ti ne spavaš...

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 8:48:50   
lamka
proud mom ne spavam moje ustajanje je svako jutro u 7 jer vodim lamiju u vrtic i sad sam na poslu

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 8:50:55   
lamka
ajde na hanuma grad da nas ne bi kritikovali ovdje 

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kukovi bebe
16.6.2008 8:52:54   
proud mom
bih ja, draga moja lamka, ali ne znam kako... prvi put čujem za hanuma grad user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *