|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Apaurin 2mg
11.8.2009 23:02:21   
amarilis
Ja pijem od 20-tog tjedna apaurin 2x1 a do tada sam pila dabroston 3x1. Pijem i magnezijum, omega-3 i legofer. Imam iza sebe 2 neuspjele trudnoće, i ja sam bila protiv apaurina, ali kada su mi počeli grčevi u nogama i bolovi u stomaku, više se nisam dvoumila. Ne dobijem ih tako lahko, svaki put u apoteci moram da pokažem nalaz od specijaliste i dam ime i prezime.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 7:25:25 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: apaurin 2mg
13.8.2009 11:08:14   
napokon trudna
Drage forumasice,
Evo i mene sa prvim postom, pa bas na ovu temu koja je i mene jako zanimala.
Imam 37 godina i vec 4 godine se muz i ja jako trudimo da dodjemo da nase bebe. Ja sam imala miome, pa je ljekar prvo mislio da mogu ostati trudna i pored njih i pokusavali smo svasta - ciljane odnose, Klomifen, inseminaciju... nista! Da ne duzim, prosle godine sam bila u Ljubljani i operisala ih, tj.laparoskopski odstranila 2 velika mioma (za koja ovdje nisu htjeli ni da cuju da rade laparoskopiju nego samo klasicni rez). Na zalost, operacija je trajala jako dugo pa mi nisu sklonili i treci miom (nisam smjela toliko dugo biti pod anestezijom), ali su rekli da je on mali (1cm) i da ne bi trebao biti problem. Nakon toga oporavak pa ponovo pokusaji... I taman kad smo se spremali za ponovnu inseminaciju, ja sam ostala trudna prirodnim putem! sad sam trudna 8 sedmica, beba se hvala Bogu razvija dobro (ima mozak, culi smo joj srce :)) ali se pojavio hematom a onaj nesretni miom je sa 1 naractao na 1,7 cm :( Moja terapija je od prvog dana Utrogestan 3x1 vaginalno i Folic plus 2x1. Od zadnjeg pregleda, na kome se vidio hematom, imam jos i Magnezij sumecu 1x dnevno i Apaurin od 2mg 2x dnevno. Strah me naravno piti Apaurin, ali nisam ni pomislila da ne poslusam svog ljekara. Sa mojim godinama, rastucim miomom i tim (srecom malim) hematomom... treba uciniti sve da se sprijeci eventualni pobacaj. Naravno, propisano mi je i mirovanje do ulaska u 12.sedmicu, tako da sam na bolovanju...
rezime - svaki je slucaj prica za sebe a ljekari ipak znaju sta rade. Ako kazu da treba Apaurin, onda vjerovatno i treba. U apoteci sam ga dobila bez ikakvog pitanja, samo uz pokaz nalaza (privatnog) ginekologa
Sad se odmaram, pricam svojoj mrvici :), i nadam se da se nastaviti razvijati bez problema i da ce nam krajem marta doci, toliko je dugo i zeljno iscekujemo

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: apaurin 2mg
13.8.2009 11:13:36   
ljubičica 28
Čestitke na user posted image i od srca ti želim da je uspiješ izgurati do kraja user posted image

(odgovor članu napokon trudna)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: apaurin 2mg
13.8.2009 11:32:21   
emma.L
I ja sam negdje 5. na 6. mjesec pila apaurin zbog kontrakcija i mirovala. Onda se to smirilo, pa sam imala par stresova u 7. mjesecu, pa opet apaurin neko vrijeme. Nije mi na pamet palo da propuštam. Onda već kasnije kad je rekao da uzmem po potrebi, to sam izbjegavala, jer sam jednostavno odlučila da je beba najvažnija i ništa me nije pogađalo. Dakle, sigurno ima više koristi od njega nego štete.

Napokon trudna, iskreno se radujem zbog tebe i samo poravni (ružno je reći, ali kad mi je baka umrla, nisam dozvolila da me to izbaci iz ravnoteže- sada mi je teško jer se bliži godišnjica, ali tada sam uspjela biti max smirena). Neke stvari se ne mogu izbjeći- stres na poslu i sl. Zato je tu apaurin. Sretno user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: apaurin 2mg
30.9.2009 15:29:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Happy

Imam jedno pitanje za vas....
Bila sam kod privatnika, nisam stigla otići u državnu bolnicu,a trebam u ponedjeljak ako Bog da na more.
Da li ste vi pile apaurin i od koliko mg da kupim, može li bez recepta?'?
Ja sam znala svremena na vrijeme popiti leksilijum i sada me je strah krenuti na put bez nečega (imala sam panične napade)...
Hvala na pomoći



IZVORNA PORUKA: Bosanka

Ne mozes piti niti dobiti bez recepta apaurin,a inace se dajei koristi od 2 mg.Najbolje je da odes svom dr.moze i opce praxe,koji ce ti propisati iste.



IZVORNA PORUKA: emina_h

Mozes uzeti apaurin od 2 mg,s tim u apoteci da napomenes da si trudnica,lexilijum niposto.
Ja pijem apaurin od 2mg,kupila sam ga bez recepta,a pijem ga radi amniocenteze.
U prethodnoj trudnoci mi je doktorica radi nesanice propisivala bosaurin od 2 mg,to je isto kao apaurin samo Bosnalijekov.
Znaci uzimati samo u slucaju potrebe,a svakako kao i sve druge lijekove u trudnoci izbjegavati.
Sretno!




IZVORNA PORUKA: Rabi

Nejrice, to ne bi smjela uzimati  bez dr. Ja sam ti bila ista takva, sto se tice ti panicnih napada, tj, neka vrsta straha... Odvratno pravo, ne znam je li nam to istouser posted image  Uglavnom sam bila prestrasena kad sam ostala u drugom stanju, kako cu se smiriti ako ne popijem leksilium?Vjeruj mi, dogurala sam do 29. sedmice nisam nikad nista hvala Bogu popilauser posted image  Nailazili su ti panicni strahovi al sam se nekako uspjevala iskoprcati iz njih.... Kakav je kod tebe taj strah? Kako se osjecas u takvim situacijam?



IZVORNA PORUKA: Happy

To je strašno Rabi, sada je malo manje, ja sam to imala prije trudnoće....
Samo pođe želudac da igra, noge se pođu oduzimati, gušenje pa do nesvjestice....
Hvala Bogu dragom odavno to nisam imala, ali imam cre misli, strah od putovanja.... Iz tih razloga sam htjela da kupim, kada sam u Sa, pa nekako predeveram, ali tamo.... Znam da treba lijekove izbjegavati i ne pijem i ovo bi bilo samo za ne do Bog user posted image



IZVORNA PORUKA: skvo

Apaurin, mozes kupiti bez recepta, kad vide da si trudnica daju ga, a lexici ne.. jako su stetni...



IZVORNA PORUKA: Rabi

Uzasan je to osjecaj, kad te uhvati ta neka neopisiva panika...
Meni se takodjer prevrce zeludac, najradije bih ga iscupala, mucnima, lupanje srca, stanje nekakve zbunjenosti...Ma eto nemam rijeci da to opisem...
Mene  je to uhvatilo na pocetku trudnoce...Otisla sam do apoteke i nisam dobila apaurin bez  recepta i vjeruj mi da mi je drago...Skontala sam da se mogu smiriti i bez tablete... I skontala sam da previse vjerujem u tu tabletici, pa cak i vise nego sebiuser posted image  Moj ti je savjet da pocnes redovno ujutru i navece piti kamilicu, sigurno je zdravija od apaurina i to posebno na pocetku trudnoce.
Ako hoces da se vise  dopisujemo pisi pp



IZVORNA PORUKA: nikka

IZVORNA PORUKA: Neira.
Samo pođe želudac da igra, noge se pođu oduzimati, gušenje pa do nesvjestice....


Meni se to znalo dešavati i još srce zalupa nenormalno.
Dobila sam apaurin 2mg preko recepta,nemoram ga popiti možda jednom u mjesecu da uzmem,dovoljno mi je da znam da ga imam u torbici,to je valjda sugestija,treba mi dobar psihijatar očito i rado ću ga posjetiti čim nađem dobrog.
To su banalne situacije kad mi se desi npr. u banci dok čekam u redu ili pošti i sl.a u bolnicu kad moram ići unaprijed popijem.




IZVORNA PORUKA: Rabi

To su banalne situacije kad mi se desi npr. u banci dok čekam u redu ili pošti i sl.a u bolnicu kad moram ići unaprijed popijem.


Isto se desava i meni...
Dovoljno mi je samo da pomislim da ce me "uhvatiti" to nesto i da mi pocne srce lupati i da postanem nestrpljiva....
Ne bi bilo lose da otvorimo neku temu na ovaj fazon, da se izjadamo jedna drugoj.... Meni je sada puno lakse kad znam da se to desava jos nekome, i da nisam sama....
Ja sam u nekoliko navrata i pomisljala da otvorim temu, al sam svaki put pomisljala da sam SAMA i da se to nikome ne desava. Pomislice zene da sam blesavauser posted image



IZVORNA PORUKA: anitaMO

ja sam pila apaurin po 3xdnevno i ginipral skoro citavu trudnocu.isto od 2 mg.moze se uzeti bez recepta .



IZVORNA PORUKA: Rabi

Ja ne znam gdje si uspjala dobiti apaurin bez recepta? Ja sam na samom pocetku trudnoce htjela da ga kupim, i apotekarka mi ga nije dala bez recepta ili nalazauser posted image



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mnoge trudnice piju cijelu trudnocu apaurn 2 mg ... mislim na trudnice koje cuvaju trudnocu.. ja sam ga trebala koristiti al sam se uvjek osjecala odlicno pa nisam... samo kad sam radila amnio onda sam ga pila..
apaurin od 2 mg ne moze biti stetan... i ako postoji potreba za njim bolje ga je uzeti nego se muciti... najvaznije je da bebi ne skodi...
ja uvjek uzmem apaurn bez recepta ...tada kad sam bila trudna samo sam rekla: "uh zaboravila sam recept ali ja moram da odrzavam trudnocu pa mi je jaaaako potreban" i apotekarka ga da... to sam neki dan izvela kupujuci ga prijateljici... user posted image



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mnoge trudnice piju cijelu trudnocu apaurn 2 mg ... mislim na trudnice koje cuvaju trudnocu.. ja sam ga trebala koristiti al sam se uvjek osjecala odlicno pa nisam... samo kad sam radila amnio onda sam ga pila..
apaurin od 2 mg ne moze biti stetan... i ako postoji potreba za njim bolje ga je uzeti nego se muciti... najvaznije je da bebi ne skodi...
ja uvjek uzmem apaurn bez recepta ...tada kad sam bila trudna samo sam rekla: "uh zaboravila sam recept ali ja moram da odrzavam trudnocu pa mi je jaaaako potreban" i apotekarka ga da... to sam neki dan izvela kupujuci ga prijateljici... user posted image



IZVORNA PORUKA: Rabi

Lexilium sam pila samo prije trudnoce, Da ne pomislite da sam ga pila u trudnociuser posted image  pogresno sam se izrazila



IZVORNA PORUKA: stočanka

Neira,smiješ piti apaurin u trudnoći,ja sam ga isto pila u 7.mjesecu trudnoće ali iz razloga što sam morala čuvati trudnoću a morala sam biti smirena,što nije bilo nimalo lako...ali to nek ti bude samo da ga imaš pri ruci,jer nemaš razloga za brigu,opusti se i uživaj na moru...sretno!



IZVORNA PORUKA: Happy

Rabi mislim da si u oravu da bi trebale otvoriti poseban dio za ovu temu.... Treba vijdeti sa našim moderatoricama, ali kada se i ja vratim sa mora ako Bog da user posted image  , nemojte bez mene....
Jako je teško pričati oo ovim stvarima od strahe osude okoline, ali vjreuj da puuunnnnooooo ljudi ima problema sa ovim stvarima....  Ja imam psihijatricu i ako žeil na PP tii mogu dati broj, super je... MIslim isto tako da je bitno da se o ovome priča, ja tel kad sam počela da govorim, tek sam onda vidjela koliko ljui ima da kubur sa tim, ali niko ne govori.
MIslim da se dosta nas susreće sa ovim problemima ali svi šute, jer misle da su samo i da su "ludi".... Kupila sam apaurin (kod Merkatora paoteka), bez recepta rekla da sam trudnica, zaboravila recept i OK je...
I ja sam znala često lexić popiti (od 3 mg) iu zadnje vrijeme slabije ali sam znala....
Valjda je sve ovo živto, odrastanje, neki konflikti unutar nas... Mora se negdje odraziti.
Hvala vam cure, zaista ova podrška znači, svaka čast za forum sve 5 user posted image



IZVORNA PORUKA: Dea_

Dijagnoza-ANKSIOZNOST SA NAPADIMA PANIKE  eto tako se zove ova cudna boljka..
Lijecila sam se od nje dvije godine, pila antidepresive i par mjeseci pred trudnocu(koja se desila slucajno u pravo vrijeme) se izlijecila. s tim sto je leksilijum uvjek bio u torbi za svaki slucaj, lad krene lupanje srca i vrtoglavica da ga popijem... onog trenutka kad sam saznala da sam trudna nisam ni pomislila da ga uzmem ,cak jedan dan skontam da ga vise i ne nosim sa sobom..znaci sve je to u nasim glavama,sugestija... DR mi je cjelo vrijeme govorila, hajde sta cekas,zatrudni,rodi bebu i videces,sve ce da se sredi,od trena kad prestanes da toliko mislis i prisluskujes svoje tjelo....
E sad ste me uplasile ,,pa nekome se ta panika bas javi u trudnoci hehehe.. Ali uzrok treba lijeciti a ne posledicu..STA JE TO STO NAS GUSI, HM,ZARONITE U SEBE, BUDITE HRABRE, dali je to pogresan izbor buduceg tate, ili ste htjele nesto drugo od zivota,ili ili ili...par psihoanaliza sa strucnim licem ce sigurno pomoci,a sto se tice sedativa oni ne lijece samo trenutno smire,treba nadoknaditi nivo serotonina a to je moguce samo antidepresivom. Sedativi mogu samo da nas odvedu u ovisnost,a u trudnoci mislim da nije pametno piti te sarene pilule,skode i nama a ne tek bebi,ipak su to hipnotici,droga.
zato najbolji lijek je razgovor, odbaciti sve sto nervira, i krenuti hrabro u zivot, vjerujete NECE VAM NISTA BITI OD ANKSIOZNOSTI,NECETE SE SIGURNO ONESVJESTITI,NITI POLUDITI.TAJ  novi zivot koji raste u nama je dovoljan razlog da budemo hrabre i  velike MAME.user posted image




IZVORNA PORUKA: nikka

Meni se to dešavalo prije trudnoće,u trudnoći sam se super osjećala a sad poslije opet ponekad ali rijeđe,znam ja da je to u mojoj glavi a kad imam kod sebe tablete osjećem se sigurno to je to sugestija,a stvarno je čovjeku lakše kad zna da nije sam u ovome a svima je neugodno pričati o tome,baš ti Dea hvala što si nas upoznala malo s ovom bolešću,a znaš li možda koji su uzroci,mogu li to biti neke traume iz života kao npr. gubitak voljenih?



IZVORNA PORUKA: Sanj

Moze biti trauma iz proslosti,stresne situacije u zivotu sve se to nekad odrazi na nasu psihu...ali trebamo znati da svi ljudi prolaze kroz razna zivotna razdoblja i svako po sebi nosi nove probleme ...trudnoca posebno...ali ne treba o tome puno dumati i razmisljati uvike se naci u nekom poslu ,razmisljati pozitivno i nikakav apaurin ne treba..u trudnoci se apaurin pije vise za opustanje misica materice kako bi beba mogla dobivati vise kisika i za ublazavanje laznih kontrakcija...

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Apaurin 2mg
14.1.2011 0:58:36   
Rupi cupi
Moja preporuka je caj od trave kamilice,ne onaj u vrecicama sto se moze u prodavnocama kupiti ,vec onaj prirodni iz apoteka. Jako smirujuce djeluje a prirodno je..user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 7:25:40 >

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Apaurin 2mg
16.11.2011 12:58:07   
Mirela_sa
Joj i ja se protivim tim apaurinima...aliiii sto se mora valjda se mora

Meni je dala 2*po 2mg apaurina zbog bolova u dnu stomaka... Sad ne znam jeli mi prestane jer imam osjecaj da me stalno boli ( to mi je ocito psiholoski)

A mrzim piti apaurin jer mi je kolegica reka da je njena rodica u trudnoci pila i da djete ima poteskoce u razvoju i navodno to je od apaurina... Nisam pametna... Ja ga popijem svaki drugi treci dan po jedan kad bas ono zigne i zaboli, ali po ostalim sam temama vidjela da se ne treba zezazi i da treba otici dr i slusati sta ti on kaze.......Sve kontam zna ona najbolje.... bas nisam pametna

(odgovor članu Rupi cupi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Apaurin 2mg
16.11.2011 13:05:09   
M kao Mama
Draga mirela samo da znaš da haman svaka druga trudnica pije apaurin, i vidi nam mašala djece, može, a i ne mora biti tačna ta konstatacija ili tvdrnja tvoje rodice.

Meni taj od 2 mg ne pomaže, pored dabrastona, i njega ponekad uzmem, ali ništa od njega, a ako ti je dr. rekla pij ili ako sumnjaš idi kod još jednog ili dva dr. pa vidi šta ćše ti oni kazati

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Apaurin 2mg
16.11.2011 18:38:01   
anitaMO
ja ga pila po 3 dnevno ,evo Lauri hvala Bogu ništa,tako da ja ne mislim da je od toga.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Apaurin 2mg
21.2.2012 22:27:05   
Dz3ni
Meni doktorica koja mi vodi trudnoću propisala Apaurin 2 mg 2x dnevno, a doktorica opće prakse kod koje sam otišla po recept kad mi je nestala prva kutija, mi rekla da uzimam samo po jednu tabletu dnevno jer se mogu navući kao... E koga ja ovdje da slušam user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Apaurin 2mg
21.2.2012 22:30:14   
Skvo RR
ginekologa..ipak on vodi trudnocu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Apaurin 2mg
21.2.2012 22:32:26   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Meni doktorica koja mi vodi trudnoću propisala Apaurin 2 mg 2x dnevno, a doktorica opće prakse kod koje sam otišla po recept kad mi je nestala prva kutija, mi rekla da uzimam samo po jednu tabletu dnevno jer se mogu navući kao... E koga ja ovdje da slušam user posted image



meni su dali da pijem 3 puta na dan po 2 mg, ali ja bila luđa još šalim se, meni nije godio, jer mi podigne pritisak, a popijem početo navečer, da bi bila mirnija po noći, slobodno slušaj ginekologa,a dr. ti mora dati kako piše na nalazu ginekologa

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Apaurin 2mg
21.2.2012 22:33:51   
Dz3ni
Ma to sam i mislila. Valjda se ginekolog specijalizovao za te stvari i zna zašto daje neki lijek i u kojoj količini... user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Apaurin 2mg
21.2.2012 22:35:34   
hatepsut
Ipak ginekolog nabolje zna !I ja pijem apaurin 2mg 2x .Lijepo mi doktor objasnio da nema apsulutno nikakvih smetnji ni po bebu ni po mene rad apaurina.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Apaurin 2mg
21.2.2012 22:43:14   
Honey3

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Meni doktorica koja mi vodi trudnoću propisala Apaurin 2 mg 2x dnevno, a doktorica opće prakse kod koje sam otišla po recept kad mi je nestala prva kutija, mi rekla da uzimam samo po jednu tabletu dnevno jer se mogu navući kao... E koga ja ovdje da slušam user posted image

ma ne brini, neces se navuci,ja sam ih se napila u trudnocama,a i mimo,pa se nisam navuklauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Apaurin 2mg
21.2.2012 23:34:12   
Dz3ni
a ne brini, neces se navuci,ja sam ih se napila u trudnocama,a i mimo,pa se nisam navukla


Ma ne brinem se ja, nego izgleda ova moja doktorica, a ja kontam pa hajde možda žena zna, ipak je starija doktorica. Najbolje da ja slušam svoju ginekologinju, svi tvrde da je apaurin od 2 mg potpuno bezopasan, a čak sam čula da ga u nekim slučajevima daju i bebama sa grčevima i šta ja znam... Toliko o tome. user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Apaurin 2mg
11.7.2012 9:28:27   
Marija13
Meni se cini kako pijem apaurin da manje osjetim bebu nego prije. Je li neka od vas imala takav osjecaj? user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Apaurin 2mg
11.7.2012 9:53:19   
idana_85
dosta zena to pije. Ja sam ispocetka pila 3x na dan, pa 2x pa onda 1x. Isto sam mislila da cu se navuci prestala pakad sam otisla na uz...doktor me pravo naruzio. Djetetu nece nista biti vjeruj mi. Moj je mashallah zmaj pravi, zovemo ga pero zdero...Samo piji i uzivaj, hocu reci spavaj ;)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Apaurin 2mg
11.7.2012 9:57:45   
Emica_sa
Ja kad sam to rekla jednom doktoru u engleskoj kako kod nas daju apaurin kao da je vitamin,svaka trudnica ga pije,on me pitao jesu li nasi dr normalniuser posted image

Ja nisam popila ni u jednoj trudnoci,ni jedan jedini apaurin

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Apaurin 2mg
11.7.2012 9:59:50   
djoisa
ako imas bilo koje nus pojave od lijeka ili ti ne godi o tome moras obavijestiti ljekara koji ti je lijek propisao..

i stvarno ga dijele ko bombone..i ja sam ga uzimala po potrebi, ali sad znam da bi bilo bolje da nisam..

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Apaurin 2mg
11.7.2012 11:08:25   
Marija13
Morala sam piti 2*1 zbog amniocinteze (radila prije nekoliko dana) sinoc nisam popila jer nemam nikakve grceve i jutros se user posted image mrda pravo...nadam se da ne umisljam da je zbog apaurina user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Apaurin 2mg
11.7.2012 11:28:53   
ajla86

IZVORNA PORUKA: Marija13

Morala sam piti 2*1 zbog amniocinteze (radila prije nekoliko dana) sinoc nisam popila jer nemam nikakve grceve i jutros se user posted image mrda pravo...nadam se da ne umisljam da je zbog apaurina user posted image



Marija dusice i ajs am pila apaurin 2 mg 2x1 po potrebi i 3x1 i stvarno sam isto tako mislila da bebu manje osjetim zbog apaurina i bilas am se prepala pravo ali sam sad 28 sedmica i znam da se beba 2 dana npr jevi ejdnom ili dva putra a onda iduci dan dernek takav napravi da disati nemogu koliko se gura ...valjda nekad i ebba niej raspolozena za vratolomije..nekad pajki...
nemoj se sikirati samo se opusti ....ako hoces sda je cujes onda sta hladno pojedi ili popij ili slatko...kod mene pali to...sretnio


(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Apaurin 2mg
21.1.2013 8:01:27   
kolacic
nije mi bilo dobro a rana je trudnoca, peta sedmica pa mi je neuropsihijatar koza dala apaurin od 5 mg da pijem ujutro i navecer. samo sam popila ujutro a kasnije sam saznala da je preporucena doza za trudnice 2 mg. hoce li to skoditi bebi?

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Apaurin 2mg
21.1.2013 8:17:47   
Mya_81 RR
Ne brini! Od te jedne doze joj sigurno neće biti ništa.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Apaurin 2mg
21.1.2013 8:20:07   
kolacic
hvalaa bas sam se prepala. valjda nece uhhhh jos je prim dr neuropshijatar u vrazovu. eto da nisam saznala pila bih i ko zna sta bi bilo bebi. ako jos ko ima iskustva s apaurinom nek mi javi. u prvoj trudnoci nikad ga nisam pila. zato i ne znam.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *