|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Apaurin 2mg
21.1.2013 10:39:21   
sretna sam jako
Ja sam ga pila u prvoj trudnoci (veci dio nje), a u ovoj mi je propisan od 28 tjedna- prva dva tjedna po potrebi, a sad ga pijem 3x2mg u danu uz gynipral.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Apaurin 2mg
3.4.2014 8:19:25   
BebeLina
Dr. mi je propisao Apaurin od 2 mg po potrebi. Pored toga preporučio mi je Dabroston 2x1, Follin C (ne znam je li se tako zove, dođe u kesicama poput Nessa i u tečnom je stanju) i joše neke tablete mi je propisao ali ih nije bilo u apoteci, nisam ih kupila (a nemam nalaz kod sebe da vam sad napisem o cemu se radi).

Čitala sam na uputstvu koje dodje uz Apaurin da bas i nije tako bezopasno za trudnice, pa sam popila samo jedan, i to sinoc kad od jake upale vilice nisam mogla da dođem sebi.

Ovo mi je treća trudnoća, dvije ranije nisu uspješno završile. U 8. sam sedmici...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Apaurin 2mg
3.4.2014 8:28:45   
sretna_mama
Pila sam apaurin od 2mg, 3x dnevno... u 8.mj., uz methyldopu, radi pritiska..Sve je bilo ok, samo me bacao strašno, samo sam spavala..pa mi onda smanjiše na 2x..Bez brige..Dobar je, i ako je dr.prepisao, imao je razlog..opušta mišiće, smiruje. Sretno..

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Apaurin 2mg
3.4.2014 8:29:35   
škorpija
Apaurin se pije u trudnoci protiv kontrakcija, on nije analgetik nego opusta misice, postuj preporuke ljekara ako mu vjerujed,ako ne promijeni ga, nadji drugog, ja sam pila apaurin gotovo citavu trudnocu jer mi je jako stresan posao i procjena moje dr je bils
da je manja steta od apaurina nego da budem stalno pod stresom. Sretno i pazii se, da aBd sve dobro prodje :)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Apaurin 2mg
3.4.2014 8:32:22   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Dr. mi je propisao Apaurin od 2 mg po potrebi. Pored toga preporučio mi je Dabroston 2x1, Follin C (ne znam je li se tako zove, dođe u kesicama poput Nessa i u tečnom je stanju) i joše neke tablete mi je propisao ali ih nije bilo u apoteci, nisam ih kupila (a nemam nalaz kod sebe da vam sad napisem o cemu se radi).

Čitala sam na uputstvu koje dodje uz Apaurin da bas i nije tako bezopasno za trudnice, pa sam popila samo jedan, i to sinoc kad od jake upale vilice nisam mogla da dođem sebi.

Ovo mi je treća trudnoća, dvije ranije nisu uspješno završile. U 8. sam sedmici...



nije ti apaurin za bolove. u malim dozama on ti opusta misice a maternica je misic pa da se ne grci pretjerano jer je to, naravno, opasno prije poroda. ja sam ga pila ali ne po potrebi nego jedno vrijeme svaki dan mescini dva puta. Nista nije bilo bebi. Bolje je i otici opet dr da ti objasni i kaze kako treba nego da rizikujes nesto pijenjem ili nepijenjem user posted image

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Apaurin 2mg
3.4.2014 9:45:15   
AAvalon
Ja sam cijelu trudnocu pila Apaurin radi hematoma pa onda prijevremenih kontrakcija. Pila 2 mg po potrebi na pocetku, kasnije je to preraslo u 3x4 mg ( da, da, ukupno 12 mg dnevno) do 36.sedmice. Nije mi naravno bilo svejedno, svaku tabletu sam oplakala, ali bilo je ili to ili prijevremeni porod i gubitak bebe do koje sam jedva dosla. I da samo kazem, rodila sam hvala Bogu savrseno zdravo i normalno dijete. Ti ces za sebe najbolje odluciti, i ako se odlucis piti Apaurine, nemoj se bojati. Farmaceutska industrija mora sebe zastititi i u uputstvo napisati da lijek nije testiran na trudnicama i da ga oni tu ne mogu preporuciti, ali iskreno tolike trudnice su ga pile i sve je bilo OK. Sretno, mila user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Apaurin 2mg
3.4.2014 10:11:02   
Mamica24
Pila sam ga u prvoj trudnoci od 4 mjeseca zbog bolova u materici i nekog malog hemaroma... Pila sam po jedan ujutro i navece.. u drugoj trudnoxi sam ga pila zbog kontrakcija u 5 mjesecu i sve do kraja..

Hvala Bogu rodila sam zdrave bebice i posle toga ga nisam pila.. mada je bilo nekako cudno bez njeg mozda sam se bila malo vakikla na to da me opusta!! Sjecam se posle drugog poroda popila sam ga par puta jer sam bila nervozna i umorna!!

Danas ga svaka trudnica dobije bar ove koje ja znam!! Ja sam pila bosaurin 2mg.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 21:26:23   
Pravnica
Pozz djevojke :)
U 31 tt sam i vec 2-3 sata osjecam kao menstrualne bolove... samo to, nema nikakvih grcenja, il ja ne osjetim user posted image
Ugl, da li da popijem jedan apaurincic?

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 22:42:59   
sretna_mama
Popij slobodno. Ja sam u 8.mj. lezala na klinici radi tlaka, i davali su mi 3x2mg.. Slobodno popij..

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 22:47:05   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Pravnica

Pozz djevojke :)
U 31 tt sam i vec 2-3 sata osjecam kao menstrualne bolove... samo to, nema nikakvih grcenja, il ja ne osjetim user posted image
Ugl, da li da popijem jedan apaurincic?


Ja sam od polovine trudnoce zbog tlaka morala piti 2X1, ali pila sam jednom i ishranu korigovala.
Uglavnom mozes popiti s vremena na vrijeme, nece skoditi.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 22:49:19   
bebaa
smijem li ja šta reći na ovu temu.....user posted image on je moj jaran...od 4. mj trudnoće pa do kraja i nadalje.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 22:54:42   
Hanady RR
I ja sma ga pila po preporuci ljekara, uredno upisano u trudnički karton da ga pila jesam...
uz ginipral i izopten...
al tebi ga ne bih svajetovala tek tako...
ipak neka ljekar propiše svaki lijek...svi isti nismo...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 22:56:13   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

I ja sma ga pila po preporuci ljekara, uredno upisano u trudnički karton da ga pila jesam...
uz ginipral i izopten...
al tebi ga ne bih svajetovala tek tako...
ipak neka ljekar propiše svaki lijek...svi isti nismo...user posted image



potpisujem.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 22:58:31   
animagical
nije voda da se onako pije...ima dezurni ljekar u oba porodilista u Sa, nazovi pa pitaj. ja bih na svoju ruku popila magnezij, on opusta misice. i legla bih na lijevi bok.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 22:59:04   
mimi_2in1
Evo i ja da kazem ko i beba. Moj drug apaurin user posted image drugujemo tako od 4-5 mjeseca trudnoce...pila jedno vrijeme dva puta dnevno, onda po potrebi..i tako...

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 23:01:14   
bebaa

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Evo i ja da kazem ko i beba. Moj drug apaurin user posted image drugujemo tako od 4-5 mjeseca trudnoce...pila jedno vrijeme dva puta dnevno, onda po potrebi..i tako...

user posted image nikad me nije iznevjerio.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 23:02:58   
canim
Slazem se sa animagical i ja bih najvjerovatnije popila mg i legla da se probaju kontrakcije smiriti, ali ako ti je dr. preporucila apaurin u takvim situacijama onda popij.
Meni je isto bio preporucen apaurin, popila sam cini mi se 3 puta u trudnoci i ako osjetim kad potrebu da ga uzmem.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 23:06:30   
animagical
ali, sve ove zene su pile apaurin jer je dr utvrdio da imaju kontrakcije ili vec neki drugi razlog....ako ti je do sada trudnoca bila sasvim uredna, nije viska otici na pregled... samo se nemoj sada strasno prepasti, moze to da boli i jer se maternica siri, beba raste, ruzno se namjesti...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 23:09:54   
mimi_2in1
Naravno, nista bez doktora. U ostalom apaurin se ni ne moze dobiti bez recepta.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Apaurin 2mg
17.12.2014 23:13:20   
bebaa

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Naravno, nista bez doktora. U ostalom apaurin se ni ne moze dobiti bez recepta.

sve se može.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Apaurin 2mg
18.12.2014 0:09:34   
bebaa
uh kad sagledam sve i nije baš pametno tražiti savjete da li popiti ili ne na forumu...
dr treba da kaže zadnju....
u svakom slučaju za sva pitanja oko nuspojava i nezeljenih dejstava upitajte svog lijecnika ili ljekarnika....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Apaurin 2mg
18.12.2014 5:57:52   
Pravnica
Hvala svima na odgovorima, uglavnom ne popih ga sinoc... jer sam zaspala... a tako i bolovi prestali. A svakako da cu se posavjetovat sa dr. sta ubuduce u takvim situacijama... nego kontrola mi tek sljedece sedmice... a mene zabolilo, a citam mnoge to po potrebi uzmu... pa zato. :)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Apaurin 2mg
18.12.2014 10:03:18   
Mamica24

IZVORNA PORUKA: bebaa

uh kad sagledam sve i nije baš pametno tražiti savjete da li popiti ili ne na forumu...
dr treba da kaže zadnju....
u svakom slučaju za sva pitanja oko nuspojava i nezeljenih dejstava upitajte svog lijecnika ili ljekarnika....user posted image


Bebaa jel ga pijes i sad?!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Apaurin 2mg
18.12.2014 10:07:53   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

I ja sma ga pila po preporuci ljekara, uredno upisano u trudnički karton da ga pila jesam...
al tebi ga ne bih svajetovala tek tako...
ipak neka ljekar propiše svaki lijek...svi isti nismo...user posted image

Potpis user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Apaurin 2mg
18.12.2014 20:24:24   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Mamica24


IZVORNA PORUKA: bebaa

uh kad sagledam sve i nije baš pametno tražiti savjete da li popiti ili ne na forumu...
dr treba da kaže zadnju....
u svakom slučaju za sva pitanja oko nuspojava i nezeljenih dejstava upitajte svog lijecnika ili ljekarnika....user posted image



Bebaa jel ga pijes i sad?!



Da, zbog hipotireoze...naravno po savjetu endokrinologa i to bas kad je neophodno...kad imam problema sa disanjem...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *