|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
8.2.2010 18:48:12   
MELLI
user posted image user posted image user posted image user posted image
tako je- kako jeuser posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Porodiliste u Zenici
8.2.2010 21:09:38   
dinaa
Melli svaka cast na postu.Tako je kako je ali nije ni najgore.Ja sam prvo dijete rodila u Sarajevu a drugo u Zenici.Prije druge trudnoce sam operisana na gin.u Zenici i ja sam trazila od doktora uputnicu za porod u Zenicu,iako je slao i za Sarajevo moj izbor je bila Zenica i nisam se pokajala.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Porodiliste u Zenici
10.2.2010 14:10:26   
Ljubičica ze
user posted image user posted image user posted image Tako je drage moje!Samo naprijed hrabro i optimističnouser posted image ,pa će abd biti sve dobro...Nema ništa od kukanja i negativizma!To vam govorim iz iskustva.Imala sam priliku u prvoj trudnoći ležati na patologiji,jer je termin istekao...Naslušala sam se svakakvih negativnih priča,psihičko stanje je postalo katastrofalno,a da ne pričam da se zbog svih stresova nisam ni centa otvarala.Uz pomoć Uzvišenog Allaha dž.š. i dr.Šestića sam uspjela prevazići tu psihičku krizu!Porod se završio indukcijom i hvala Bogu uspješno!
Ovu trudnoću mi vodi dr.Ribić i prezadovoljna sam.Zaista je divan čovjek.
Moj savjet ženama koji prvi put rađaju jeste da ne trče odmah u bolnicu.Kada dođe do pucanja vodenjaka,tek onda lagano krenuti...
Rađanje bebe  je najslađa bol...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Porodiliste u Zenici
10.2.2010 18:56:52   
yiayia
Drage moje,

hvala vam na rijecima potpore i ohrabrenja... Trudim se vise ne misliti na price... Bilo ih je i kada sam prvi put isla roditi, ali ispalo je da nije svakome isto, valjda ce i ovaj put biti tako! Drago mi je da na ovom forumu vidim da ima jako puno i pozitivnih iskustava.

Tjesi me cinjenica da toliki broj zena svakodnevno prode kroz radaonicu sto znaci da su svi ti lijecnici i sestre itekako uvjezbani i iskusni...

Brigom si ocito samo mogu nastetiti, a citajuci neka iskustva sa foruma, mozda za toliku brigu i nemam potrebe...





(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Porodiliste u Zenici
10.2.2010 20:19:59   
yiayia
I jos jedno pitanje:
Vidim mobitele ne daju, a sta daju i sta ponijeti? Kada poslije poroda mogu tvoji doci da ti donesu nesto ili se odmah ide kuci (ako je sve ok, naravno)? I gdje budu bebe: sa mamama ili odvojene? user posted image

(odgovor članu yiayia)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Porodiliste u Zenici
10.2.2010 20:46:25   
MELLI
ima negdje i tema torba za rodilište ili nešto slično,ako nađem postaviću ti linkuser posted image
U suštini ,trebaju ti ulošci(puno uložaka,običnih debelih vir i sl),papuče (ja sam nosila dvoje(jedne u sobi,jedne obične plastične u kojima sam se tuširala),vlažne maramice,nešto za grickati i za piti(moj savjet bolje nekoliko malih sokića,vode,nego veliku ambalažu,lakše će ti biti),
Trenutno se ne mogu sjetiti ničeg više,dopuniću se ako mi šta padne na pamet.
Tvoji ti mogu odmah poslije poroda nešto donijeti,ali se ne možete vidjeti.Ako je sve u redu nakon 24h ideš kući.
Pitaj sve što te zanimauser posted image

(odgovor članu yiayia)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Porodiliste u Zenici
10.2.2010 20:51:16   
MELLI
Da se odmah dopunimuser posted image
peškir ,toalet papir i ostale stvari za ličnu higijenu.

Bebe budu u sobi s mamom,na posebnim krevetićima,odnose ih samo na presvlačenjeuser posted image

Evo tema koju sam spominjala
http://www.ringeraja.ba/forum/m_146430/mpage_1/key_/tm.htm#146430

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Porodiliste u Zenici
11.2.2010 10:25:54   
Ljubičica ze
Hej yiayia,tvoji ti mogu donijeti samo hermetički upakovanu hranu i sokove,a koliko sam saznala poslije poroda će ti dati i tvoj mob.
Nemoj uopće razmišljati o negativnom,samo sarađuj sa sestrama i dr. i bit će sve abd dobro.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Porodiliste u Zenici
11.2.2010 13:01:32   
MELLI
yiayia ako nije bezveze da pitam odakle si ti,user posted image

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Porodiliste u Zenici
13.2.2010 9:18:04   
Ljubičica ze
Drage moje iz Ze-do kantona sve vas puno pozdravljam!
Dok sam čitala ove postove,dobila sam jednu ideju.Bilo bi lijepo da se malo bolje upoznamo,pa da možemo jedna drugoj detaljno prenijeti svoja iskustva.Ako nije problem,hajde da svaka od nas napiše odakle je,kada joj je termin poroda,ko joj vodi trudnoću itd.

Evo ja ću prva!user posted image user posted image user posted image

Živim u Zenici.Trenutno sam u 31. sedmici trudnoće.Nosim user posted image .Ovo mi je drugi porod.Imam djevojčicu od 5 godina.Termin poroda mi je 26.04.2010.
Trudnoću mi vodi dr.Ribić i trenutno sam prezadovoljna.

Javite se drage moje i vi user posted image !

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Porodiliste u Zenici
13.2.2010 20:42:48   
yiayia
Eto vidis, jos predrasuda zbog priča: rečeno mi je da ti ne daju NISTA ponijeti! Da dobijes njihove spavacice i papuce (koje ponekad nisu u paru...).
Iz Žepča sam i tu sam se prvi put i porodila, unijela sam svoje rucnike, uloske, vlazne maramice, papuce, ... sve higijenske potrepstine koje su mi mogle stati u malo veću osobnu torbu.
(+ novine koje nisam citala jer sam buljila u svoju bebu ko u 7.svjetsko cudo i fotoaparat).  Spavačicu su mi dali bolnicku. Moji su mi dolazili odmah ("na prozor" - rodiliste je u prizemlju pa su mogli doci proviriti kroz mali prozorcic i doturiti mi poneku sitnicu) i zatrpavali me vocem i hranom,  vec drugi dan sam isla kuci,... Beba je cijelo vrijeme bila sa mnom.

Bude li u Zenici beba sa mamom ili u boksu?


U 32. sam tjednu trudnoce i iskreno se nadam da cu i sama moci na forum upisati  pozitivno iskustvo iz Zenickog rodlista kroz nekih 2 mjeseca... ;)

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Porodiliste u Zenici
13.2.2010 23:05:38   
MELLI
Pretpostavila sam da je o Žepču riječ,ali nisam znala da je zatvoreno rodilišteuser posted image
Eto ti primjer,ti si super prošla u Žepču,a moja prijateljica i danas (dvije i po godine poslije poroda),snosi teške posljedice rađanja u tom rodilištu.user posted image user posted image
Sve je to jako individualno.
A što se beba tiče,već sam ti u postu iznad rekla,da bebe budu s mamama cijelo vrijemeuser posted image
Sve što te zanima pitaj bez ustručavanja,pomoći ću tiuser posted image
Brz i lagan porod ti želimuser posted image

Sretnouser posted image user posted image

(odgovor članu yiayia)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Porodiliste u Zenici
19.2.2010 13:31:32   
cimy
Pitanje za yiayia: ko ti vodi trudnoću? Ja sam isto iz Žepča i na kontrole idem kod dr. Azre, a čula sam od nekih kako treba na pregled i u Dom zdravlja, zbog pretpostavljenog poroda u Zenici, sad ne znam trebam li i tamo na pregled ili da slobodno ostanem kod dr. Azre? user posted image Kod nje mi više i odgovara!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Porodiliste u Zenici
19.2.2010 15:03:09   
MELLI
Nisam iz Žepča,ali mislim da se u Dom zdravlja možeš javiti kada uđeš u deveti mjesec,čisto da ti daju uputnicu.Nisam sigurna može li se uputnica izdati u privatnoj ordinaciji.Pitaj dr. Azru na pregledu, šta ti savjetuje.
Možda i neka od forumašica s našeg kantona zna??user posted image user posted image

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Porodiliste u Zenici
19.2.2010 15:07:59   
rose 87
ja koliko znam nemožeš dobiti uputnicu privatno,jer i ja sam išla u privatnu pol.,samo u 9mj. otiđi u Dom zdravlja uzmi uputnicu,meni nije bio nikakav problem

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Porodiliste u Zenici
22.2.2010 10:38:53   
cimy
Hvala na pomoći! user posted image  

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Porodiliste u Zenici
22.2.2010 22:21:47   
yiayia
IZVORNA PORUKA: cimy

Pitanje za yiayia: ko ti vodi trudnoću? Ja sam isto iz Žepča i na kontrole idem kod dr. Azre, a čula sam od nekih kako treba na pregled i u Dom zdravlja, zbog pretpostavljenog poroda u Zenici, sad ne znam trebam li i tamo na pregled ili da slobodno ostanem kod dr. Azre? user posted image Kod nje mi više i odgovara!


Ponedjeljkom i srijedom dolaze ginekolozi iz Zenice (sto je premalo obzirom na broj zena koje dolaze na preglede!).
Ma ta ti uputnica nije problem, mozes je pokupiti neposredno prije odlaska u Zenicu u Domu zdravlja...
Mislim da je dr.Azra prije izdavala uputnice, dok je jos bilo rodiliste u Žepču, onima koje su se ipak odlucile za Zenicu...user posted image stvarno neznam, i sama cu se morati informirati malo po tom pitanju... user posted image



< Poruku je uredio yiayia -- 22.2.2010 22:31:27 >

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Porodiliste u Zenici
26.2.2010 11:02:37   
zeyneb
Evo još jedne trudnice iz Ze-do kantona (Maglaj)... Trudnocu vodim u Žepču kod doktorice Azre Đerzić... Zanimaju me iskustva koja ste imali s doktorom Ribićem? Pozzz...

(odgovor članu yiayia)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Porodiliste u Zenici
26.2.2010 22:11:18   
niki83
vidim da spominjete ovu dr. Đerzic..a znate li kakve veze ona ima sa mladim doktorom Đerzicem, on je cini mi se na specijalizaciji u bolnici, meni je "pomogao" na porodu...hmuser posted image  

_____________________________

N&N

(odgovor članu zeyneb)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Porodiliste u Zenici
26.2.2010 22:58:31   
MELLI
Ne znam da li osim toga što su iz istog grada i toga što oboje nose isto prezime,imaju išta više zajedničkouser posted image
On je "malo" nadmen,prepotentan...Ostalo veze nemam,a raspitaću se user posted image

Mada evo MM kaže da su oni ipak neki rod,sad da li jesu ili ne nisam sigurna user posted image

< Poruku je uredio MELLI -- 26.2.2010 23:08:05 >

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Porodiliste u Zenici
27.2.2010 12:26:58   
zeni
On je "malo" nadmen,prepotentan...Ostalo veze nemam,a raspitaću se user posted image
mislim da si pogrijesila,ne znam na osnovu cega donosis zakljucke ali taj Djerzic je toliko kulturan,tih i fin da je to rijetkost.on je jedan od rijetkih koji imaju kucni odgoj i vjerovatno si pogresno ocjenila.to ce ti reci svi koji ga bolje poznaju a ja ga isto tako poznajem prilicno dobrouser posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Porodiliste u Zenici
28.2.2010 23:57:56   
MELLI
Ako mislimo na istog, mladog,H.Đerzića, onda, poznajem ga lično,i na osnovu toga sam zaključilauser posted image

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Porodiliste u Zenici
1.3.2010 19:13:59   
zeni
On je "malo" nadmen,prepotentan...Ostalo veze nemam,a raspitaću se user posted image
vidim po prethodnom postu da ste bas dobriuser posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Porodiliste u Zenici
6.3.2010 18:12:47   
Ljubičica ze
Pozzzdrav za sve trudnice!
ZEYNEB-dr.Ribić vodi moju trudnoću od samoga početka i ja sam prezadovoljna.Što se tiče poroda,on te može poroditi samo ako se potrefi na smjeni,a prije svega ne brini za porod!Bit će onako kako je već Uzvišeni Allah propisao.Ti samo moli Boga da bude sve hairli...

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Porodiliste u Zenici
6.3.2010 20:11:19   
zeyneb
hvala Ljubičica ze... ma nisam nikada ni posumnjala da ce biti drugacije osim onako kako je jos davno propisano od Allaha... :) pozzz...

(odgovor članu Ljubičica ze)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *