|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
23.12.2008 9:53:43   
lejlašh
Sweet, aki imaš mogućnosti- idi u školu za trudnice, čućeš dosta korisnih informacija, kako o porodu, tako i o njezi djeteta i dojenju.
Sretno

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Porodiliste u Zenici
23.12.2008 11:28:37   
kana
slazem se,Behisa je prijatna:)
Ako imas karton za trudnice,,upise ti da si zavrsio skolu i bolje se odnose prema tebi:)
Ja nisam imala karton ,tako da mi nije imala gdje napisati,ali sam se pohvalila sestrama i babicama hehe
sretno
ps:Ne bi bilo lose ponijeti ekser i zakucati ga za peskire,pa pomoci i slijedecim generacijama:) i meni je taj wc isao na zivce huhh


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Porodiliste u Zenici
29.12.2008 10:38:27   
tap3ah
Zahvaljujem vam se cure ..... prvenstveno sto je ova tema nastavljena u normalnom smjeru.

Hvala za silne informacijeuser posted image

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Porodiliste u Zenici
29.12.2008 22:20:56   
sweet
Opet ja. Vezano za šivanje, da li daju ikakvu anesteziju jer kako vidim to boli, pretpostavljam da se rana ohladi pa da zato više boli?. To je moja laička tačka viđenja. Koliko u prosjeku konaca se ima (znam da je to individualno i da to ustvari nijedna ne broji od boli), ali da vjerojatno ove forumašice koje su rađale vjerojatno i znaju. Nadam se da nisam dosadna s pitanjima........nadam se da još nekome koristi to što pitam........HVALA   I ima li neko da je pitao za epiduralnu, ja se lično ne bojim takve vrste anestezije pa me zanima da li je još nekome to palo na pamet.......pusa

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Porodiliste u Zenici
29.12.2008 22:42:09   
MELLI
Draga sweet,dobiješ ti lokalnu anesteziju,ali džaba ti, boli užasno.Naravno govorim samo iz ličnog iskustva,neke će ti forumašice posvjedočiti drugačije.
Ne ohladi se rana, jer te šiju odmah po izlasku posteljice,ali su tu, koliko sam skontala doktora, nervni završeci pa je taj dio jako osjetljiv.Naravno da nisi dosadna sa pitanjima, tu smo da podijelimo iskustva.
Nego koliko si ti trudna,ne mogu da povežem.

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Porodiliste u Zenici
29.12.2008 22:44:22   
žana o8
daju ti anesteziju prilikom šivanja, ali zamoli da sačekaju da anestezija počne djelovati, prije nego te počnu šivati. Ne znam da li kod nas u bolnici rade epiduralu, ali nemoj se bojati, nije to sve baš tako strašno kako pričaju. Ja  sam se porodila na c.r. i jest bolilo poslije, ali i to prođe, za 24 sata je bol manji, a i dobivaš analgetike putem infuzije. To čisto da znaš ako bude bio carski rez. I vjeruje mi , prije skoro 4 mjeseca i ja sam čitala ovu temu i ledila mi se krv u žilama, a kada sam to sve doživjela nije bilo tako strašno. Samo slušaj babicu i doktora šta ti govore, kad da dišeš , kada da tiskaš. Ovo važi ako si otvorena i ako imaš kontrakcije, a ako ne ima carski rez. Nemoj misliti da te isprazno hrabrim, ali sve je u tvoj glavi, i ma koliko te bude strah u tom trenutku, duboko udahni, smiri se , i nastoj se koncetrisati na ono što ti govore.  

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Porodiliste u Zenici
29.12.2008 22:48:30   
žana o8
I da bih ti malo uljepšala porod, molim te , prije nego dođeš u bolnicu, ako nemaš mms , instaliraj ga i slikaj svoju bebicu , da možeš mužu i prijateljima poslati sličice. Meni je to jako pomoglo, non stop sam je slikala , slala slike, muž me zvao , ja komentarisala šta beba radi, i tako mi je prošlo vrijeme. A i muž imao slike iz prve rukeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Porodiliste u Zenici
29.12.2008 22:55:25   
žana o8
I još malo lijepih trenutaka iz bolnice. Bila sam u sobi sa 5 žena , e sad možeš misliti na šta to ličiuser posted image . Ja se sjećam da smo se nas 5 toliko smijale , da nam je dežurni dr. došao reći da se stišamo, jer uzmemiravamo druge porodilje.user posted image A mi sve porođene na carski rez, kaže dr. žene , žene popucati će vam ti šavovi jeste li normalne.user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Porodiliste u Zenici
1.1.2009 15:38:22   
nelicaa
Drage moje ja cu biti veoma kratka. rodila sma troje djece u porodilistu Zenica.
Nebih nikog poslala tamo.
i danas skacem us nu od tih trauma.
uzas klaonica.
a cetvrto sma rodila van Bosne.
Vjeruj te ljepota.
puna bolnica je bila zena ni jednu nisma vidjela dok se poradala.
nase zene prezivljavuju nesto sto niko ne prezivljava u svijetu.
I onda se pitaju zasto se ne rada.
Lijep pozdrav
Sretna vam nova 2**9godinauser posted image

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Porodiliste u Zenici
6.1.2009 22:13:10   
sweet
Cure moje ja na zalost jos nisam trudna tj. bila sam. Imala sam vanmatericnu trudnocu i operirana sam. Tako da otprilike znam kako carski rez izgleda jer oziljak imam a i bolove te prezivila poslije operacije samo za utjehu bebu nisam dobila. Ali sada cemo opet raditi na tome pa malo se raspitujem u nadi da ce doci sljedeca trudnoca i da ce sve dobro proci. i cekamo vec godinama na trudnocu pa nas je vanmatericna trudnoca bas pogodila........bice bolje. Pusa svima i hvala vam na informacijama.

(odgovor članu nelicaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Porodiliste u Zenici
15.1.2009 17:57:33   
MELLI
Tako mi je žaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , mila samo ne gubi nadu.Želim ti da što prije ugledaš svoj plusić.Voljela bih da ti mogu kako drugačije pomoći,ali eto tu sam da ti makar odgovorim na pitanje i pružim podršku koliko mogu.
Glavu gore i u nove pobjedeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Porodiliste u Zenici
15.1.2009 20:55:24   
Ella_H
I ja kazem glavu gore i u nove pobjede.....I znaj da ko ceka taj i doceka.....

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Porodiliste u Zenici
17.1.2009 20:41:08   
seky
pohvala za osoblje kantonalne bolnice,odjel za porodilje u zenici.... nacelniku Granicu sve naj  u daljem radu i da nastavi i da ustraje u onome sto je zapoceo...

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Porodiliste u Zenici
3.2.2009 14:49:05   
nina20
Ja sam se isto porodila u Zenici,porodio me dr.Oliver Rados.
Sto se tice njega,stvarno je covjek super,citavo vrijeme je bio uz
mene i drzao za ruku,a sto se tice svega ostalog-katastrofa!
Porodila sam se u 13.30,dali mi infuziju i nakon toga mi nitko nije dolazio do 20h a imala sam toliko konaca da se nisam mogla pomaknut. Tad sam rekla da vise nikad necu rodit,ali sve zaboravis kad uzmes malog andjela u ruke.
Jedno je sigurno,drugi put cu se radije porodit kod kuce,u Zenici ni za zivu glavu!
I jos da dodam da je muz platio doktoru i nisam imala neki poseban trtman,sta je tek s onm sto nista ne daju.


(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Porodiliste u Zenici
11.2.2009 12:52:07   
zmijica
evo da se javim i ja...porodio me dr.Granic kojem se stvarno samo mogu zahvalit...odlican je i kao doktor i kao osoba imala sam punu paznju s njegove strane i sto me jako izneneadilo s njegove strane je to da nije htio uzeti ni marke....sto se tice osoblja a porodjajnom nemam rijeci...da s kravama rade bili bi ljubazniji...Bože sacuvaj!!!

(odgovor članu nina20)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Porodiliste u Zenici
11.2.2009 13:12:22   
nita
i ja sam se prije dva i po mjeseca porodila u Kantonalnoj bolnici Zenica. Medicinska sestra koja me je primila u predrađaonu je više nego bezobrazna. Kad sam bila u najvećim bolovima tražila je od mene da zatežem krevet i kada to nisam bila u stanju dobro uraditi vikala je "Zar tako i kod kuće radiš!". Injekciju koju mi je "dala" pola je se raspršolo po koži jer nije imala strpljenja čekati da je svu primim. Smetale u joj sve žene koje su došle prije nego je porod počeo, jer im sad ona treba vaditi krv za nalaz. Bolje da su čekale još kod kuće pa bi ona imala manje posla - tako ih je "tješila"user posted image

(odgovor članu zmijica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Porodiliste u Zenici
11.2.2009 13:46:57   
meji
Hheheheh da se i ja malo nasmije povodom porodilista u zenici.Ja sam licno ogorcena osobljem i pospanim i cupavim babicama koji nas najjedinstveniji i njaljepsi trenutak pretvore u najgoru nocnu moru.Porodila sam se prije 3 god i sad sam u u prvom tromjesecu trud i vjerujte vec nocima nespavam od zabrinutosti odlaska na taj odjel.Licno se nisam napatila na porodu hvala bogu ali se sjecam smrknutih sestara koje nesmijes niti pogledati.Izjavila sam neki dan da se ne bojim poroda vec se bojim osoblja.

   .Hvala nasim sestricama na porodjajnom sto su nas toliko istraumatizirale..user posted image

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Porodiliste u Zenici
12.2.2009 12:34:06   
nita
Pitam se da li je moguće tu šta promijeniti. i sama sam htjela poslije povratka iz bolnice pisati prigovor na odnos osoblja prema pacijenticama. Iako mislim da se više neću porađati, to bih učinila zbog drugih koje će doživljavati ista poniženja ako se ništa na tom polju ne uradi. Kasnije sam od jednog doktora saznala da je to javna tajna da se sestre neljudski odnose prema trudnicama i porodiljama i da se tu može malo šta promijeniti. ipak mislim da treba tražiti od načelnika odjela ili čak od direktora ove bolnice da poprave takvo stanje.

(odgovor članu meji)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Porodiliste u Zenici
13.2.2009 12:40:05   
meji
I sama zelim tako ako ne za mene onda za ostale generacije jer su daleko od svog naziva "PRIJATELJI BEBA"Nije mi jasno uopste otkud tolika neljubaznost za posao za koji su placeni da bude jos gore i one su zene,pitam se kako li su one prosle na porodu i dali se neko na njih istresao dok su bolovi zauzimali svoje mjesto.
Ja sam licno istraumatizirana osobljem i nakon poroda ustanovljena mi je stitnjaca i priznajem da mi je boravak u bolnici bio SOK.user posted image user posted image
Trazim i sama pristup KB Zenica da se dodje do izjasnjenja samog pristupa prema pacijentima pacijentima.user posted image

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Porodiliste u Zenici
13.2.2009 13:03:04   
nita
One su imale poseban tretman, kao i njihove prijateljice kada dođu. Sa mnom je ležala jedna njihova prijateljica koja mi kaže da tu svi očekuju da im se plati pa će biti bolji. Samo mi je žao što se nisam suprotstavila toj nazovi sestri, ali u tim bolovima nisam mogla, a iskreno nisam ni smjela jer nisam znala koliko ću tu još ostati i dokle su njene granice iživljavanja. Kad je kod mene primijetila preziran pogled nije mi ni tu injekciju htjela dati kako treba.user posted image

(odgovor članu meji)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Porodiliste u Zenici
17.2.2009 9:14:06   
tap3ah
Cure, ako može mala pomoć :)

Dobila mi je gđa uputnicu za Zenicu zbog visokog pritiska. U 38 je sedmici. Zanima me samo ima li nešto specijalno da bi tebala ponijeti osim klasike:

- sudoku
- mobitel, punjač i kartica
- papuče
- neke grickalice
- stvari za ličnu higijenu
- ????

i imate li nam nešto reći ako ste išle u Zenicu zbog visokog pritiska???

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Porodiliste u Zenici
16.3.2009 13:24:41   
Anushka
predpostavljam da se gdja vec porodila. Ja sam se porodila prije 4,5mjeseca u Ze, i osim sto sam odrasla uz bolnicu (i moji i mm roditelji med radnici, i ja zavrsila med) pa ih znam sve sto preko roditelja sto preko sebe, pa mi smjesno bilo sto mi je skolski drug vadio savove, ali mogu reci samo najbolje o svima. Samo je jedna sestra mrgud bila i kvarila raspolozenje i atmosferu, ali ostalo sve za 10. A vidjela sam da i ostalim zenama nije bilo lose, stavise, niko se nije ni na koga zalio NITI JE DAVAO PARE. Ja sam imala komplikacije zbog visokog pritiska i ostala duze na odjelu, bila i na soku, i sa bebicom nije bilo dobro u pocetku, ali sve je proslo OK, i jedino mogu preporuciti da ako ikako moze da odbije ergometrin, bio je obavezan a ja sam imala komplikacije upravo zbog njega i visokog pritiska.Doduse dok sam bila tih 10 dana jedina sam imala te komplikacije, ali eto, to bi samo preporucila da odbije. a za ponijeti, osim punjaca za mob, case za sokove i vlaznih maramica na tone, plus taj sudoku i mozda kakav casopis, i papuce naravno. Trebat ce i one mrezaste gace sto se uzmu u apoteci i gomila pamucnih obicnih ulozaka, ne always.. i slazem se, kreveti su grozni, wc, i ostalo, ali je osoblje stvarno super, a nagledala sam ih se svakakvih tih 10 dana!
Sretni svim buducim mamama i bez straha u porodiliste u Ze!

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Porodiliste u Zenici
20.3.2009 20:19:50   
piiipiii
Naravno da je osoblje super kada ih sve kako kazes poznajes (a kakvo bi to u tom slucaju trebalo biti).O tome se, zapravo i radi. U slucaju da ih ne poznajete dozivjet cete dosta neugodnosti, ponizenja (jedan krajnje neljudski, nekorektan odnos). Prosto, DA NE POVJERUJETE. Licno sam dozivjela iznudjivanje novca od strane ljekara (od nas 8 koje smo lezale u sobi sve osim mene su dale novac ljekarima). O odnosu medicinskih sestara da i ne pricam (ne mogu da ne spomenem neku po nadimku Seka koja se posebno isticala, njoj na cast). Cast postenom osoblju koje savjesno obavlja svoj posao, ali takvih je nazalost JAKO MALO. Zalosno! Voljela bih da se to medicinsko osoblje konacno osvjesti. Do tada molim Boga da mi usluge takvog osoblja ne zatrebaju. Toliko o porodilištu u Zenici.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Porodiliste u Zenici
20.3.2009 20:36:40   
nita
Slažem se sa piiipiii. Već sam ranije navela primjer žene, a koja je takođe ležala u predrađaoni,i koja je tu imala prijataljicu (ili rodicu) medicinsku sestru i prema njoj su se sasvim drugačije odnosili. Voljela bih da su svi imali iskustvo sa osobljem kao Anushka, ali to je izgleda privilegija samo onih koji imaju poznanstvo ili su potplatili ili se jednostavno desilo čudo. I dalje smatram da se žene trebaju pozabaviti tom problematikom i "pritisnuti" odgovorne da promijene takvo stanje.

(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Porodiliste u Zenici
28.3.2009 17:06:23   
bubuli
IZVORNA PORUKA: Pankica

Nije zalutala. Tema jeste porodilište u Zenici, ali žena spominje dr. Miseljića iz Opće bolnice u Sarajevu. Vidiš da je žena iz Sarajeva. Govori općenito o zdravstvu kod nas u Bosni, nije mislila isključivo na Zenicu.user posted image


Sorry do mene je,nisam dobro procitala sve...

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *