|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  109 110 [111] 112 113   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr. Balić - Tuzla
25.3.2014 18:12:08   
amritaa
Eh ovako draga sreca 27...mi smo ti iz Jelaha to ti je jedno mjesto blizu Tešnja,što se tiče cijena nas je prvi postupak tj.oplodnja koštali 4.000 hiljade za postupak plus 1.300 lijekovi,sada odmrzavanje nas je koštalo 800 zamrzavanje i 200 odmrzavanje i dodaj na to lijekove koje ti oni propišu utogestane,estrofem,aspirine,folna kiselina,nemogu se svihu ni sjetit i naravno putni trošak noćevanja po tuzli i sve to izađe lijepih 10.000 hiljda ali ja nežalim da nismo probali nebismo ni znali a i krediti se moraju zbog nečeg dizat ,tako da je za nas ovo bilo jedno više iskustvo u životu, ali ja znam dok se u našem kantonu neriješi nesto po tom pitanju da ću pauzirat.Nadam se da sam ti makar malo pomogla user posted image

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 2751
   RE: Dr. Balić - Tuzla
30.3.2014 10:36:08   
Alegro.
Nista!!!Tuga!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amritaa)
Neposredna veza do poruke: 2752
   RE: Dr. Balić - Tuzla
30.3.2014 14:57:19   
sreca 27
amritaa ma znam kako ne znam gdje je Jelah,tu smo mi negdje nisam ni ja bas daleko od Jelaha,bas mi je zao sto niste uspjeli sta imate plan za dalje,i nama je isto predlozena VTO pa user posted image ne znam ni sta cemo ni kad cemo bojim se neuspjeha....
Alegro joj sta da ti kazem beskrajno mi je zao,bas sam cesto mislila o tebi sto nam se ne javis sve kontam nema vremena slavi visoku betu,koliko se ja sjecam i kod vas je sve uredu nema te dijagnozu ili....evo jedan user posted image podrske...

_____________________________

Mrvica ljubavi i dobrote vrednije su od tovara blaga i brda mudrosti.

(odgovor članu Alegro.)
Neposredna veza do poruke: 2753
   RE: Dr. Balić - Tuzla
7.4.2014 13:27:12   
Mala Po
Drage trudilice, da vam se javim, nakon dana bolovanja i tuge za neuspjesnim pokusajem, moram reci da
Valja nastaviti dalje..
Nije uspjelo, sad borba sta dalje...
Svima kojima je uspjelo cestitam od srca!
Ne zamjerite sto se nisam odma javljala... cmokic svima, posebno za alegro

(odgovor članu sreca 27)
Neposredna veza do poruke: 2754
   RE: Dr. Balić - Tuzla
15.4.2014 10:49:41   
sreca 27
Zene gdje ste nema nigdje ni jedne...
Imal koja zenica da je u postupku u junu...

_____________________________

Mrvica ljubavi i dobrote vrednije su od tovara blaga i brda mudrosti.

(odgovor članu Mala Po)
Neposredna veza do poruke: 2755
   RE: Dr. Balić - Tuzla
15.4.2014 15:32:48   
9months
Evo da se i ja malo uključim na ovu temu, naručila sam se na konsultacije kod doktorice početkom maja...tada će nam biti okruglo godina dana kako se trudimo, trenutno sam u 13 ciklusu truda za bebu.
Već sam bila tri mjeseca na klomifenu, pa ćemo vidjeti šta će doktorica dalje savjetovati user posted image
Sigurno me čeka more nalaza, mada sam dosta toga već uradila pa ćemo vidjeti...baš se radujem jer imam osjećaj da stojim u mjestu.

Sretno svim mojim trudilicama user posted image


_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu sreca 27)
Neposredna veza do poruke: 2756
   RE: Dr. Balić - Tuzla
16.6.2014 6:56:23   
AAvalon
Drage zene, sta je ovo...nigdje nikoga....

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 2757
   RE: Dr. Balić - Tuzla
16.6.2014 16:07:15   
tuznaaa
pozz nova sam na forumu,zanima me da li vas ima da idete kod balica i koliko su uspjesni u vto posto se i ja polako spremam jer nema mi druge

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 2758
   RE: Dr. Balić - Tuzla
16.6.2014 20:31:42   
9months
Ja sam kod Balića, ali nemam iskustva sa VTO.
Doktorica je jako detaljna i precizna, pozitivna i odgovara na sva pitanja.
Ja sam oduševljena pristupom i stručnošću user posted image
Tako da ti toplo preporučam njihovu ordinaciju.

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu tuznaaa)
Neposredna veza do poruke: 2759
   RE: Dr. Balić - Tuzla
16.6.2014 22:06:57   
tuznaaa
Hvala u svakom slucaju,stvarno su ljabazni sto se tice toga bila sam 2 puta i skroz su okuser posted image

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 2760
   RE: Dr. Balić - Tuzla
17.6.2014 10:59:31   
9months
Šta je kod vas problem?
Koliko se dugo trudite?

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu tuznaaa)
Neposredna veza do poruke: 2761
   RE: Dr. Balić - Tuzla
17.6.2014 12:34:47   
tuznaaa
Eh draga problem je azoo u braku sam 6 god al evo tek sad sad moj dragi pokrenuo da nesto uradi na tom pitanju nisam ga prije mogla natjerat znate kakvi su muskarci,bili smo kod balica radili punkciju i nasli spermica i kaze doktor da ima dovoljno da se moze na vto,sta je kod tebe problem jel ides i ti kod Balica user posted image

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 2762
   RE: Dr. Balić - Tuzla
18.6.2014 9:46:56   
9months
Baš mi je žao što se morate boriti sa azoo user posted image ali dobra stvar je što se ipak našli nešto prilikom punkcije user posted image
Vjerujem da nije lako...želim vam puno puno sreće user posted image
Ja sam od prije nekih dva mjeseca kod Balića, kada sam vidjela da nakon godinu dana ne dolazi do trudnoće...i imamo stotinu malih problemčića, kod muža slabija pokretljivost, ali ipak nije previše strašno prema riječima doktorice, kod mene hormonski disbalans koji vuče na PCOS, septum, uporan spotting i trombofilija...mislim da je to sve user posted image

Mislim da smo i ti i ja u pravim rukama i aBd obje ćemo uskoro na one trudničke teme user posted image

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu tuznaaa)
Neposredna veza do poruke: 2763
   RE: Dr. Balić - Tuzla
16.7.2014 12:39:18   
sabur
zdravo nova sam forumu.mi se omisljamo na ivf,jer vec duze vrijeme pokusavamo ostvariti san o bebi al nikako da uspije,s time da ja moram reci da ja imam pcos a moj muz oligospermiju.radili smo dosta terpaija,ja sam pila dabroston,siofor i klomifen,i meni je ekstra pomogla terapija,a moj muz je pio proxeed i nije bilo nikakvih pomaka,sad se omisljamo dal bi bilo ispravno raditi ivf?

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 2764
   RE: Dr. Balić - Tuzla
16.7.2014 14:43:03   
AAvalon
sabur, najbolje bi ti bilo da se posavjetujes sa ljekarom. vidim da si na temi dr Balic, jesi li isla vec kod Balica? ako jesi, onda znas da su dobri, i da si na pravom mjestu. jos malo strpljenja i eto i vama vase bebice aBd.

generalno, niko od nas ti ne moze dati preporuku da li da ides na IVF ili ne. probala si stimulisane cikluse sa (pretpostavljam) ciljanim odnosima, nije upalilo. ne znam jesi li ikad probala inseminaciju? mozda je to neki sljedeci korak prije IVF. sve u svemu, najbolje ce te moci posavjetovati dobar ljekar, a najbolju odluku za tebe i tm mozete donijeti samo vas dvoje. ako pitas mene licno sta bih uradila - ako bi mi dobar ljekar rekao da trebam ici na IVF ja bih bez razmisljanja otisla na IVF. toliko.

sretno u svakom slucaju user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu sabur)
Neposredna veza do poruke: 2765
   RE: Dr. Balić - Tuzla
21.7.2014 16:34:55   
UnaK
Zdravo svima.Nova sam na forumu i imala bih nekoliko pitanja.KOliko kosta insemimacija i VTO kod Balica sa svim znaci krajna cijena i ima li jos hdje da se radi na podruciju tk i brckog osim njih
I znate li ima jos gdje da se radi spermogram osim kod njih isto na podrucju tk ili brckog.
Hvala svima i puno srece i zelim vam da 1+1 ubrzo postane 3

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 2766
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 12:18:04   
anandi
Unak dobro nam dosla i jos brze otisla na trudnicke teme.
E ovako ja sam radila kod Balica 2 IUI , za jednu IUI stimulacija je bila s klomifenima (5,20 KM), iui (500 KM), folacin,utrogestan i aspirin (61,0 KM) i prengil 20KM
Sto se tice VTO MISLIM DA JE OKO 4-5 hiljada s lijekovima. Vrati se malo unazad pisale su zene o cijeni.
Spermogram mozes odraditi i u Omegi u Tz cini mi se da je cijena oko 30 KM
Mozes i na Stupinama B3, kod Azabagica kod Zikompa al sve su cijene oko 50 KM kao i kod Balica

(odgovor članu UnaK)
Neposredna veza do poruke: 2767
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 12:19:54   
anandi
Unak napisi nam malo o sebi, koliko se trudite u cemu je problem...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 2768
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 16:01:40   
UnaK
Hvala puno na odgovoru
A ovako suprug i ja smo 3 godine u braku, i od tad pokusavamo ali bezuspjeano :(
Onda smo od prosle godine krenuli po doktorima i onda je kod supruga otkrivena varikokela treceg stepena i to smo operisali.Poslije operacijo je pio proksid tri mjeseca i ponovo smo radili spermogram i nalaz je isti oko 20 % progresivno pokretnih i 31 leukocita a tako jebilo i prije operacije. s tim napominjem da smo radili uvijek spermogram kod balica o toliku neljubaznost od strane sestara nisam vidjela.poslije toga suprug je vadio sve nalaze i svi su u redu i onda odemo u sarajevo da radimo spermogram koji je drugaciji bio nego kod balica pa ni doktorima nije bio jasan.POtom smo otisli privatno kod urologa koji nam je prepisao neke tablete da muz i ja pijemo pa za tri mjeseca opet spermogram da radimo. I tako smo jucer otisli kod balica da uradimospermogr i toliko su me sestre iznerviralw da nikako nemam volju da radim ista kod njih.Rekli su za sad vremena da ce biti gotov nalaz da nakon sat i po vremena nije bio i govori za dvadeset minuta a i suprug mora na posao i morali smo otici.poslije podne zvala sam ih kaze javit ce kad bude da sam poslije toga tri puta zvala nisu se htjeli javit a htjela sam samo da pitam jer zivim u blizini tuzle u ne mogu za pet minuta biti tu i nalaz m treba da idemo u cetvrtak kod urologa da vidimo sta cemo nalje.I toliko sam bila ljuta da sam rekla da on nazove sa drugog broja da vidi hoce li se javiti njemu i naravno javila se je i on kad joj je rekao kaze da nisam zvala i tek navecer u pola sedam javljaju da je nalaz gotov.I odmah odem po nalaz i samo jemalo bolji :(
progresivno pokretnij je 28% a leukocita 21 a bilo je prije 31..pa sad cekamo cetvrtak da vidimo sta ce nam reci urolog pa se zato raspitujem jer ako nam preporuci da radimo oplodnju ili sta vec da to ne radimo kod balica jer iskreno ja dokora i doktoricu ne poznaj imam svog ginekogloga i kod njega idem ali sestre su toliko neljubazne da to dugo nisam vidjela.Eto sad cetvrtak pa cemo vidjeti sta dalje..

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 2769
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 16:11:22   
UnaK
Izvini Anandi nepita kakva su tvoja iskusta koliko put si radili IUI,koliko traje cijeli postupak sa pripremam nalazima i sva sto treba.Nova sam u ovome pa nisam bas upucena najbolje ;)

(odgovor članu UnaK)
Neposredna veza do poruke: 2770
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 18:52:05   
anandi
Draga Unak ne znam sta da ti kazem po pitanju sestara ja srecom nisam imala nekih problema s njima, doduse bilo je par puta da su neozbiljne ,al dobro svima dode los dan.
Nije problem slobodno pitaj sve sto te zanima user posted image

Meni ce sad 25-og godisnjica braka tj 5 godina a toliko se i trudimo al nazalost nece da se zakaci. Radili smo dvije iui, sad smo trenutno pauzirali

Ja posto sam kod balica godinama i kod njih radim sve nalaze tako cu ti ispisat sta sam sve odradila i njihove cijene

Prvo su trazili papa test, njega sam imala odradenog kod druge dr
hormone (FSH,LH,prolaktin, progesteron,testosteron,TSH,T3,T4) ---200KM
Da bi odradila hsg potrebno je prvo odraditi mikrobioloski nalaz cervikalnog i vaginalnog brisa (treba da budu uredni, tj da nema patogene bakterije ni gljivica) ova dva nalaza, spermogram i UZ sve zajedno 200KM
HSG 250KM
Onda oni zavisno od godina predlaze ciljane ako si ispod 30g, meni je 25 i ja nisam htjela ciljane narednih 6 mjeseci jer sam vec dugo u braku pa smo se odlucili na naredni korak tj iui.

Postupak ti je da od 5dc pocnes s nekom stimulacijom (femara ili klomifen zavisno sta oni odluce koju da pijes) nakon 5 dana odes na folikulometiju (ona se ne placa kad je u pitanju iui), pa kroz dva dana opet, kad vide da su folikuli narasli, tj da imaju vodeci folikuli i onda daju injekciju pregnil (20KM) i nakon 36sati slijedi iui (500KM) I nakon 15 danatreba da radis betu (nalaz krvi 50KM) a i ne moras jednostavno sacekas da ti kasni pa odradis testic.
Poslije iui do bete ili testa pijes folacin,aspirin i utrogestan

Ako sta nije jasno slobodno pitaj

(odgovor članu UnaK)
Neposredna veza do poruke: 2771
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 19:01:15   
AAvalon
UnaK, postpuno se slazem sa tvojom konstatacijom za sestre... jako su neozbiljne, i cesto i neljubazne. ni blizu da su profesionalne. ne nazovu kad kazu da ce nazvat, zaborave nesto pitati doktoricu, i sl. ali meni je dr Dela takvo zlato od zene i doktora, da ni ne spominjem koliko je profesionalna i nacitana i prati svjetske trendove i jednostavno zna svoj posao, da sam voljna preci preko svih problema sa sestrama.

IUI ide tacno ovako kako je anandi opisala. sam IUI postupak traje oko 5 minuta, izgleda kao obican ginekoloski pregled. poslije toga odlezis jedno 10-15 minuta i picis kuci, radis sve normalno. i jos samo da napomenem da je meni uspjela moja druga IUI sa stimulacijom Femarom, upravo kod dr Dele, i sad hvala Bogu imam svog malog bumbara od 2.5 godine user posted image

sta god da se odlucis, sretno sretno sretno user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 2772
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 19:04:21   
pahuljica85
Draga Unak...
ja sam kod njih radila 3 IUI i 2 VT ( ICSI) nikad nije doslo do trudnoce.
Kod mene muz 39 ima OAT ja 29god kao imam PCOS mada dr. Adem i nije siguran jel to, i jako zna biti drzak i neljubazan.... toliko o doktoru....
Ne planiram vise kod njih nista raditi mislim da u Hadzicima imaju bolji laboratorij i planiramo uskoro kod njih pokusati samo smo jos psihcki nespremni.


(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 2773
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 19:12:14   
anandi
Adem je bas prica za sebe, meni je jedne prilike rekao da mozda ja i muz nismo kompatibilni i da promijenimo partnere i to bas kad sam saznala da iui nije uspjela.

Avalon sjecam se tvoje price, ti si meni govorila na ovoj temi i upucivala me oko iui user posted image Ja aBd kad budem opet isla mislila sam se presaltat kod Devlete i da pokusam sa femarom.Adem mi nije htio nju uljucit jer sam dobro reagovala na klomifen

pahuljice puno srece u narednom postupku gdje god radila user posted image

(odgovor članu pahuljica85)
Neposredna veza do poruke: 2774
   RE: Dr. Balić - Tuzla
22.7.2014 19:18:02   
pahuljica85
Anadi vjerujes da je i nama rekao tako neku nebulozu kao nismo dobitna kombinacija moj muz i ja i bla bla. Mislim da dosta gleda na pare i sto god moze da izvuce ... ja sam se zarekla da nikad necu tamo otici...zali Boze izgubljenog vremena....i onoliko suzaaaaaa user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 2775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  109 110 [111] 112 113   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  109 110 [111] 112 113   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *