|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 10:48:02   
Anoniman
Eto....to je to......ne dojimo vise.....kako mi je tesko...evo placem i pisem....
Bili smo na jednom podoju dnevno i onda smo preskocili i taj jedan i kazu kad prodje vise od 24 sata da ne treba da vati bebi da doji. Grudi su mi ok, nije kriticno, mada cu sad napraviti i persun pa cu vidjet.

Drage mame, samo dojite, nemojte nikad odustajati od toga dokle god mozete!!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 10:59:49   
Lejla Ka
Sigurno da ti je sad teško, ali sigurna sam i da ćete ubrzo nači puno drugih načina da se mazite i uživate zajedno. Do novog dojenja aBd, sretno.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 11:03:23   
martajay
lejla ka, jedno pitanje:

a sto se preporucuje da se ne uvodi AD dojenim bebama?
moj user posted image ima 13 mjeseci, i jos ga normalno dojim, ali sam mislila da mu popodnevno dojenje zamjenim flasicom ad.


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 11:52:04   
delly
i meni je rekla sestra  u bolnici da  ako je beba dojena  i daje se AD da moze imati probl sa stomacicem , ali eto mi nismo imali .


evo da pohvalim da nam je dobro user posted image  i njoj i meni hb  nemam upale  stabiliziralo se  mlijeko i moram reci da mi se nocu nebudi vise oko 3  user posted image  sad jede u 9 nekad  i prije 9 nemoze da doceka user posted image  i zaspe  i ustane  u pola  7 user posted image  i spavamo do 9 . user posted image
po danu kasice imamo kao sto sam pisala AD nece  ni da smisli tako da uzivamo user posted image user posted image user posted image user posted image  
trazi malo vise mazenja sam primjetila ali meni to dobro dode  user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 12:00:44   
Lejla Ka
Adaptirano mlijeko je kravlje mlijeko hemijskim procesima prilagođeno da sastavom što više odgovara majčinom mlijeku, i kao takvo namjenjeno bebama koje majke iz bilo kojeg razloga ne doje. Znači u onom periodu kad bebin probavni sistem nije zreo za probavljanje ničeg drugog do ljudskog mlijeka, kad ga beba ne jede jede adaptirano mlijeko, jer ne može probaviti ništa drugo.
Da sad ne ulazim u analizu kad se bebama već od 3. mjeseca uvodi nešto od krute hrane i korist tj. šteta od toga, koncentrisat ću se na tvoje pitanje.
Sa godinu dana bebinog života ona bi trebala da je postepeno primila u ishrani gotovo sve grupe i vrste namirnica koje jedu roditelji. Računa se i da je u tom periodu njen probavni sistem dovoljno zreo (to je ono što vrijedi za najveći broj beba, uvijek postoje odstupanja) da probavlja sve namirnice, pripremljene na odgovarajući način. Kravlje mlijeko se može postepeno uvoditi iza prve godine života u izvornom obliku.
Zašto se ne preporučuje uvoditi AD?
Čuj, ako se tebi baš daje ti daj user posted image , ali dijete više nema potrebe za tako prilagođenim mlijekom, a pogotovo nema nikakvu potrebu za njim kad još uvijek doji. Ti svojoj bebi slobodno možeš u hranu dodati malo kravljeg mlijeka (najbolje pravog, od poznate krave, ako niste u mogućnosti onda kupiti ono kratkotrajno u najlon kesi, pa ga prokuhati, tetrapak je daleko posljednja opcija) i pratiti kako ga podnosi.
Zašto je prodoječa struja stalno protiv AD-a i izbjegava ga gdje se god može izbječi?
Ma kako kontrolisana proizvodnja AD-a bila, postupci kojim se kravljem mlijeku oduzimaju i dodaju sastojci da bi ga se prilagodilo sastavu ljudskog mlijeka su čista hemijska industrija, i AD kao takvo sadrži tvari kojih nema u ljudskom mlijeku, u količini koja sigurno (na prvi pogled i u kratkom periodu) ne šteti bebi, ali su ipak tu (melamin koji je izazvao masovno obolijevanje i smrt beba u Kini je u AD bio u većoj količini od dozvoljene, ali se on standardno dodaje u AD da se neki od sastojaka iz kravljeg prilagode da liče na sastojke ljudskog mlijeka).
Zato se davanje AD-a bebama koje doje ne preporučuje, jer čemu?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 12:02:09   
Lejla Ka
Delly, ovo ide više nego dobro, ne ureklo se :)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 12:05:57   
delly
lejla hvala ti puno na pomoci user posted image user posted image  i opet cu te  potraziti ovdje kad  budem i ova dva  obroka  izbacivala

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 12:06:55   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: martajay

ali sam mislila da mu popodnevno dojenje zamjenim flasicom ad.


Ponudi mu voćni jogurt, ili puding, ili griz. Da li baš mora biti flašica? Ako mora, možeš uvesti postepeno kravlje mlijeko, pa pravit rijeđi griz ili mlijeko malo zagustiti sa pudingom pa dati na flašicu (ja sam tako davala svojoj djevočici dok je još htjela flašicu).


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 12:10:46   
Lejla Ka
Nema problema. user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 14:26:45   
megi
Lejla kako si pravila ovo mlijeko sa malo pudinga
ja Adni kasice pravim sa obicnim mlijekom i hb nije bilo nikakvih reakcija, ovo mi se cini ukusno user posted image user posted image

pitanjce kad joj zamijenim prvo jutarnje dojenje  doruckom onda je slijedece tek oko 13.30 pitam se da li cu imati problema sa grudima,user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 14:34:39   
Lejla Ka
Zato je ova tema i nastala.
Ti paziš, ako osjetiš prepunjenost i napetost, izdojiš, ali samo malo, tek toliko da ne osjetiš više pritisak. Možeš, ako se prepunjenost ponovi staviti list kupusa nakon jutarnjeg podoja (ima na prvoj strani kako se pripremi obloga). Ne brini, proizvodnja bi se trebala izregulisati za 2-3 dana, samo je važno da budeš na oprezu.
E da, tečni puding - na 250-300ml mlijeka staviš jedu čajnu kašićicu pudinga (ostaviš malo hladnog u šolji i u tome razmutiš puding, a ostalo zakuhaš i dalje kao i inače). Ja to nekako od prilike, pa sam ti i ove količine dala od prilike, ako ti ispadne pregusto, ti dodaj mlijeka.


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 10.5.2010 14:37:32 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
10.5.2010 23:25:29   
megi
e super bas fino zvuci ovo mlijeko za pudingom

nadam se da nece biti problema sa grudima, i ovo dojenje sam postepeno zamijenila obrocima i nije bilo problema, primjetim kad preko dana mnogo tecnosti pijem da i mlijeko brze nadolazi, znaci smanjiti kao sto si rekla tecnost

a za kupus znam kad sam se porodila nadoslo mlijeko pa sam prvih 20 dana spavala sa kupusomuser posted image user posted image user posted image , i bogami nije bilo upala



_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.5.2010 10:43:17   
martajay
lejla ka, hvala na svim ovim vise nego korisnim informacijama.



_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.5.2010 11:42:07   
Lejla Ka
user posted image user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.5.2010 8:05:00   
marinčii
ja sam opet dobila mastitis,više mi nije jasno kakouser posted image user posted image jučer oko podne me počelo ko žigati u lijevoj dojci i osjetila sam ko malo zadebljanje ja sam odma to masirala i stavljalahladne obloge da nebi došlo do upale ali đžaba sinoć me već uhvatila treskavica ,temperatura, na dojci se pojavilo crvenilo na mjestu tog zadebljanja koje boli na sami dodir a da ne spominjem kako mi je kad dojimuser posted image ,taman je prošlo mjesec dana od zadnji put kako sam to imala i sad opet,ma ja nisam imala mastitis ni na početku dojenja kako sad i šta,poslala sam mm po antibiotik koji sam pila i zadnji put valjda mi pomogne,samo sad planiram prestati s dojenjem e sad sumnjam da će biti moguće to izuvesti postepeno jer M baš navali i nema smisla da ga smetnem pa kontam da jednostavno prestanem pomalo se izdajem dok semlijeko ne povučeuser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.5.2010 10:37:48   
martajay
marincii, samo da ti napisem da sam ja za ovih 13 i po mjeseci, koliko dojim, imala mastitis 5 puta, a tvrde ploce u grudima mi se stvaraju jednom sedmicno... nisam nikad pila antibiotike, samo masaza, tople, pa hladne obloge, kupus i ostalo. mozda su neke grudi jednostavno podloznije ovim problemima, a mozda je i to sto moja beba sisa kad zatrazi, a tu bas i nema nekog reda... uglavnom, eto da znas da nisi jedina.

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.5.2010 14:55:37   
Lejla Ka
Žene koje jednom imaju mastitis znatno su sklonije da ga dobiju opet jer ostaju proširenja kanalića u kojima mlijeko zaostaje, i ako se ne prazni efikasno može se opet desiti zastoj i upala. Stvarno mi je žao marinčii što ste opet u problemima :(
Sigurno te neću puno utješiti kad ti kažem da i pored antibiotika moraš razbiti kvrgu. A kad je već razbijaš, mogla bi i bez antibiotika. Ako je bebac sad raspoložen daj mu da doji tako da mu brada bude tamo gdje je kvrga (u tom pravcu). Predhodno dobro zagrij dojku. Stvarno mi je žao, držite se.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.5.2010 18:45:11   
marinčii
hvala vam drage moje na riječima utjeha ja sam se već prepala da je to nešto riztično i opasno da se događa tako često,opet sam na antibioticima i temperatura je spala al evo još me sisa boli i imam tu kvržicu masiram i stavljam obloge ,sad vjerovatno neam koristi od hladnih iliuser posted image .nabavila sam i raštiku a koliko sad mi to može pomoći neznam šta vi mislite

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.5.2010 19:45:06   
Anoniman
marinci, najbolje će ti pomoći kupus!
Tuširaj se toplom vodom i masiraj da možeš otpustiti višak mlijeka, ne bih rekla da će ti hladne obloge pomoći.
Sretno!

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.5.2010 19:56:07   
leona81
ja sam imala zastoj jer mi je ostao kolostrum poslije carskog u dojci, i nikako nije mogla da nestane kvrga, koja je doduse mala ali i dalje se nalazi tu, i kad nadodje mlijeko zna da boli pomalo...hoce li ikad nestati?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.5.2010 20:06:20   
marinčii
shee hvala ti tako ću i uraditi danas sam bolje već al nikako ne uspijevam da smanjim ovo dojenje htjela bi postepeno prestati al M toliko pklače da mu moram dati da doji,danas je 5 puta dojio,al uspjela sam da ga ove 2 prošle noći ne dojim pa ćemo sad jedno vrijeme tako pokušati a onda ćemo još koji podoj izbaciti valjda mi uspije bez problema nekih većih ,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.5.2010 20:14:11   
leona81
meni je pomagalo da stavljam bas vruce obloge na grudi pa onda da dam bebi da jede ili izdojim masirajuci to mjesto...i stalno obloge obloge i to me spasilo 

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.5.2010 20:18:05   
Hanady RR
Evo i nas javljamo beba nije dojila od subote ujutro...elem imala sam obaveza pa je mama uspavala bez mene...mi smo pokušale tu jutarnju da malo damo al ona mangup skontala dan na polju i misli može kad hoće. Ona nju doziva a ja je nečujem...malo mi je žao...ali zaista nema potrebe više za sikom. ona super ručki, ima sve zrdave obroke unosi tekućinu a ja sam se malo opustila. Uglavnom nema ovratka...moja Farah više ne doji od 15 ovog mjeseca ...znači uspješno smo sikile punih 15 mjeseci i 3 dana.

ja sam sinoć sebe tuširala mlakom vodom da malo mlijeko iscuri jer su mi sike bile nabrekle i malo bolila pogotov lijeva...večeras je sve ok...ona je zaspala sa flašicom doduše nez mene u krevetu...sama u svom krevetići i njena zamislite ''krka'' tako zove flašicu


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.5.2010 20:20:07   
acudesa
hajd super, da te samo ne bole grudi,a ona će nju tražiti još neko vrijeme...ako ništa uvlačit će rukicuuser posted image
medenka ona jedna malauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
20.5.2010 12:48:46   
delly
evo mene opet, nama sto smo prestali po danu super  ide user posted image  dobije  4  obroka dnevna  + desertic  uz to da su 3 na mlijecnoj bazi posto nece samo ad mlijeko da pije no prije dva dana zna  popit  nekad  po 65 ml juce cak 140 ml i nece vise ( poslije jela) bude sita . tako da je netjeram . dojimo navecer  prije spavanja oko 21 i ujutro oko 5 ili 6 sati i to je to .   nego ja bi sad  i to ukinula a kako ?? i pitanje  kada ce mlijeko nakon prestanka dojenja se  povuci ?? koliko treba dana za to ??? i kako da krenem , sa cime da zamjenim ova dva broka ?? PS NECE  AD NA FLASICU NIKAKO      ??

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *