|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.4.2014 9:14:44   
Bambina.
Je li neko primao progesteron depo i koristio utrogestan vaginalete? Ako jeste je li pio uz to i folnu kiselinu? Ja koristim to dvoje i na pitanje trebam li uzimati folnu kiselinu dr mi je rekao ne treba sto mi je cudno jer znam da dr uglavnom preporucuju u prva 3 mejseca. Nekako mi je logicno da se moze koristiti folna zajendo sa ovim preparatima ali opet da pitam. Nekako ne smijem da uzimam na svoju ruku...Inace sam 6-7 sedmica...

_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.4.2014 14:29:46   
pepika
Bambina ja sam koristila vaginalno utrogestan i folnu do 4 mj. trudnoce i to dvoje smije zajedno. Ne znam sto ti dr. nije prepisao folnuuser posted image Ni ja ne uzimam nista na svoju ruku,mada mislim da ti folna ne moze odmoc. Raspitaj se jos i vidi sa dr. Sretno,da ti trudnoca prodje u najboljem redu i da rodis zivu i zdravu bebicuuser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.4.2014 15:06:27   
Bambina.
Hvala pepika. Neki dr je jednostavno ne preporucuju, to je rijetkost a ja sam izgleda naletila na jednog takvog... Znam da vecina preporucuje pa je vjerovatno s razlogom... Hvala ti na savjetu i na lijepim zeljamauser posted image

_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Folna kiselina i prenatal
30.4.2014 19:17:21   
malen@89

IZVORNA PORUKA: Bambina.

Je li neko primao progesteron depo i koristio utrogestan vaginalete? Ako jeste je li pio uz to i folnu kiselinu? Ja koristim to dvoje i na pitanje trebam li uzimati folnu kiselinu dr mi je rekao ne treba sto mi je cudno jer znam da dr uglavnom preporucuju u prva 3 mejseca. Nekako mi je logicno da se moze koristiti folna zajendo sa ovim preparatima ali opet da pitam. Nekako ne smijem da uzimam na svoju ruku...Inace sam 6-7 sedmica...

Ja sam pila folnu do 12 sedmice,a primala sam i progesteron depo,i koristila utrogestan uporedo.Nema to veze jedno s drugim,slobodno pij folna nemoze nastetiti ni tebi ni bebici.

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Folna kiselina i prenatal
1.5.2014 18:37:40   
Bambina.
Znam da je folna samo + i da sigurno en moze stetiti nego me samo zanimalo smije li se pored progesterona uzimati. Nekako mi je logicno da jedno nema veze sa drugim ali eto, bolje je ipak pitati. Hvala vam puuunooo.user posted image

_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Folna kiselina i prenatal
1.5.2014 19:32:18   
Latinka
Folna i progesterkn nemaju veze jedno s drugim .Prva je vitamin, a progesteron hormon
I ja sam dobijala noce pregesterona i uzimala utrogesran vaginalno, a pila folnu.
Znam da je u nasoj ambulanti bilo zena kojima gin.nije davao recept za folnu, jer imaju tu kvotu recepata mjesecno ili kako vec, meni se jednom to desilo, ali sam ja insistirala na receptu (sto mi se inace odbija od plate za zdravstveno). Mozda je to dlucaj i kod tebe

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Folna kiselina i prenatal
2.5.2014 3:48:46   
Bambina.
Nije, dr. koji propisuje napise na nalazu sta bih trebala konzumirati. Pored utrogestana i progesterona depo je mogao napisati jos i folacin. Posto sam vidjela da mi nije rekao da trebam piti folnu pitala sam trebam li i rekao mi je da ne trebam...Neki dr. iako ih je mali broj folnu jednostavno ne preporucuju....

_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Folna kiselina i prenatal
9.8.2014 21:49:00   
Berna2
Planiram trecu trudnoću nisam još uvijek trudna ali sam počela piti prenatal ne znam smije li se piti prije trudnoće ikjakve su joj prednosti lijep pozdrav svim trudnicama

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Folna kiselina i prenatal
9.3.2015 17:47:28   
mojbebac
Trudna sam 10. Nedelja druga trudnoca... u prvoj pila prenatal sad gin misli da nema potrebe,uzimam folnu,nzm sta vi mame mislite???

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Berna2)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Folna kiselina i prenatal
9.3.2015 18:37:16   
alman

IZVORNA PORUKA: mojbebac

Trudna sam 10. Nedelja druga trudnoca... u prvoj pila prenatal sad gin misli da nema potrebe,uzimam folnu,nzm sta vi mame mislite???

pozdrav, zelim ti laganu i ugodnu trudnocu, ja sam isto pila samo folnu kiselinu, i pijem je jos uvijek moj gin misli da bih trebala do 32 sed. da je pijem a od 20 sed sam tek pocela piti prenatal a ni to nisam bas redovna user posted image .

pridruzi nam se na temi razgovori u ocekivanju beba, pa da se druzimouser posted image

_____________________________

09.02. 2010. H mamin prvacic
26.06. 2015. A veliki nestasko

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Folna kiselina i prenatal
13.5.2015 15:21:31   
Mahix
Ja sam počela piti prenatal tek nekada u osmoj sedmici... Je li to kasno bilo i da li se moze odraziti na bebu?

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Folna kiselina i prenatal
21.5.2015 9:49:12   
mirnah
Pozdrav žene! Trudna sam 14 sedmica, od prvog pregleda pa sve do pregleda nuhalnog nabora pila sam folacin, a onda mi je doktorica rekla da prestanem piti, a posto imam bijelog pranja povremeno, rekla mi je da samo koristim brusnicu, tj. caj od brusnice i vece kolicine tecnosti. Sto se tice prenatala, ja sam se cudila kad mi ga nije propisala, ovdje u Mostaru, skoro pa niko ga vise ne pije, ja ne znam sta je ovo, jeli to uredu uopce. Uglavnom izbjegavaju davati prenatal. Sto se tice bijelog pranja, da li je imao neko slicno iskustvo i sta ste koristili? od prijateljice sam cula da je pila svako jutro, prije jela, kasiku maslinovog ulja i malo limuna i da joj je u roku od 7 dana svaka upala nestala. Ja sam zbunjena pravo da vam kazem, imam osjecaj da na svako pitanje dobijem nepotpun odgovor. Da li smijem koristiti maslinovo ulje, mozda je glupo pitanje, ali neko kaze cak i da se ne smije. Gluposti po meni...ali eto. Sta trebam izbjegavati? Isto tako, povremeno osjecam pritisak dole, pa ponekad kad napravim nagli pokret ili smijem se osjetim ponekad kao da me neko probode nozem...kaze doktorica da mi se siri maternica. Zeljezo mi je lose, ali genetski je to vise, svi smo malokrvni u porodici, dobila sam fersen forte, ne pada mi tesko na zeludac, a u njemu je i folna kiselina, kao pokazao se ucinkovit. Jeli ga neko pio?

Uglavnom, izvinite ako je neko pisao slicno, puno postova ima, pa i nisam sve iscitala, ne zamjerite na mojoj, mozda pretjeranoj brizi, prvorotkinja sam i sta cu kad me strah :)

(odgovor članu Mahix)
Neposredna veza do poruke: 287
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *