|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strije u trudnoci
9.3.2011 18:20:15   
reallove
ja sam tokom cijele trudnoce mazala tijelo pregnacare kremom+razni losioni,ali nista..negdje pred kraj trudnoce pocela "pucati"i kad sam bila kod dr na pregledu,kazem mu da koristim kremu redovno itd,a on mi kaze da to nemogu sprijeciti..i jos moja mama ih je imala pa kaze da je to nasljednouser posted image moja mama ih je imala ali manje i sada su vec izblijedile...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Strije u trudnoci
9.3.2011 18:24:52   
Visnja RR
draga reallove  ( vec sam ko papagaj) al to ne mora da bude nasljedno...
mojoj mami stomak ko mreza od strija a meni ni jedna... ali sam jako rano počela sa mazanjem svakog dana sa Strietom ( sadašnji Striment)... al ni jedan dan nisam preskočila ...to je bio ritual i po pola sata u vecernjim satim dok gledam TV... a još kad uzmeš u obzir da nisam mlada ... a stvrano mi je bio velik stomak...
ja savjetujem da se počne sa mazanjem još sa 3 mjeseca...
ali i ako se dese, pa šta user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Strije u trudnoci
9.3.2011 18:28:31   
reallove
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

draga reallove  ( vec sam ko papagaj) al to ne mora da bude nasljedno...
mojoj mami stomak ko mreza od strija a meni ni jedna... ali sam jako rano počela sa mazanjem svakog dana sa Strietom ( sadašnji Striment)... al ni jedan dan nisam preskočila ...to je bio ritual i po pola sata u vecernjim satim dok gledam TV... a još kad uzmeš u obzir da nisam mlada ... a stvrano mi je bio velik stomak...
ja savjetujem da se počne sa mazanjem još sa 3 mjeseca...
ali i ako se dese, pa šta user posted image
nisam vidjela da si vec pisala o tomeuser posted image sorry,meni moj doktor tako rekao ali eto kako god bilo,ja sam ih dobilauser posted image i ja sam se rano pocela mazati ali nistauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Strije u trudnoci
9.3.2011 18:34:57   
Visnja RR
ma ja stalno pisem da "natjeram" žene da ne bacaju pare na skupe kreme kad postoji ova...user posted image
ovaj Strement je dobar i kasnije za ublazavanje... kad budes dolazila kupi ga ili ako ti neko bude dolazio u posjetu...
Od istog proizvođača ima i JomelopE za mazanje rane nakon CZ...brže će postati nevidljiva
sto je najsmjesnije jeftin je do 10 km...




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Strije u trudnoci
9.3.2011 18:38:28   
reallove
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ma ja stalno pisem da "natjeram" žene da ne bacaju pare na skupe kreme kad postoji ova...user posted image
ovaj Strement je dobar i kasnije za ublazavanje... kad budes dolazila kupi ga ili ako ti neko bude dolazio u posjetu...
Od istog proizvođača ima i JomelopE za mazanje rane nakon CZ...brže će postati nevidljiva
sto je najsmjesnije jeftin je do 10 km...


dolazim abd za dvije sedmice pa cu kupiti,kupovala sam i kremu za grudi,ni ta mi nije pomogla,pitala u apoteci koja je najbolja jer sam se stvarno bojala tih strija,ali eto..hvala na savjetu:)



< Poruku je uredio Visnja RR -- 9.3.2011 18:43:47 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Strije u trudnoci
9.3.2011 18:43:03   
HAHA
Ja sam u obje trudnoće koristila Avent kremu i nisam dobila strije hB.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Strije u trudnoci
9.3.2011 19:22:34   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ma ja stalno pisem da "natjeram" žene da ne bacaju pare na skupe kreme kad postoji ova...user posted image
ovaj Strement je dobar i kasnije za ublazavanje... kad budes dolazila kupi ga ili ako ti neko bude dolazio u posjetu...
Od istog proizvođača ima i JomelopE za mazanje rane nakon CZ...brže će postati nevidljiva
sto je najsmjesnije jeftin je do 10 km...





Visnja, da li bi mogla ako ti nije frka da mi posaljes PP sa nazivom proizvodjaca i imenima od kremica, kako bih mogla nabaviti?

Ja sam uvjek ZA hihihi..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Strije u trudnoci
10.3.2011 9:38:05   
nina84
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

draga reallove  ( vec sam ko papagaj) al to ne mora da bude nasljedno...
mojoj mami stomak ko mreza od strija a meni ni jedna... ali sam jako rano počela sa mazanjem svakog dana sa Strietom ( sadašnji Striment)... al ni jedan dan nisam preskočila ...to je bio ritual i po pola sata u vecernjim satim dok gledam TV... a još kad uzmeš u obzir da nisam mlada ... a stvrano mi je bio velik stomak...
ja savjetujem da se počne sa mazanjem još sa 3 mjeseca...
ali i ako se dese, pa šta user posted image

Taj Striet je li od Saljica, onaj u bijeloj boci sa roza cepom ili neki drugi? Citala sam recenzije, i kazu kako je taj Saljicev melem daleko bolji. Ajd molim te natipkaj koji je proizvodjac, ili ubaci sliku da vidimo, i on ima u apotekama u Bosni jel?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 333
   [Obrisana poruka]
10.3.2011 9:44:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu nina84)
  Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Strije u trudnoci
10.3.2011 9:45:22   
Skvo RR
Joj, ja sam se mazala citavu trudnocu i nigdje strija, ali po bedrima "glupson" nisam i tu ih imam paruser posted image

..sada se zaronim citava u losioneuser posted image user posted image user posted image user posted image ..kaze mi MM pa ti do peta mazes..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Strije u trudnoci
10.3.2011 10:16:30   
tekja
Citavu trudnocu se obilno mazala niveinim mlijekom za tijelo, svaku noc i nijedne strije do 5-6 dana pred porod, tada mi, cini mi se preko noci, ispucao stomak, grudi, a imam i par na unutrasnjoj strani noguuser posted image ...taman se bila ponadala da ih nece ni bitiuser posted image ...ma evo ubih se sekirajuci zbog strijauser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Strije u trudnoci
10.3.2011 10:35:46   
vjestica
mazala sam se ko i prije trudnoće -poslije tuširanja losionom za tijelo
jedno vrijeme mi je bla jako suha koža, pa sam koristila baby ulje
nemam nijedne strije, ali mislim da je to do genetike - moja mama se nikad nije ničim mazala, a nema nijedne strije


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Strije u trudnoci
11.3.2011 12:29:21   
balasgirl
hheeehehe strijeuser posted image . Muko mojauser posted image . Čitavu, ali čitavu trudnoću sam se mazala, stomak, bedra, noge, ma plivala u kremama. Stomak hb dobar, samo mi se noć uoči CR-a pojavila jedna s desne strane. I to je to, što se tiče stomaka, Ali zato noge i bedra, jaaaaaooooo, ko da me maca grebala. Ima li kakva krema da bih s njom ublažila vidljivost istihuser posted image ?

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Strije u trudnoci
12.3.2011 17:55:40   
sandy82
Valja se mazati bilo čim, barem smanji svrab kože.
Meni je u prvoj trudnoći stomak bio ogroman, desetak dana do termina, ni jedne strijice. Ja presretna. Tih dana se dodatno udebljam, stomak se objesi. Pojavi se odjednom mnogo tankih strijica. A taman sam mislila da sam dobro prošla.
Zapravo, strije su mi bile najmanji problem. Izgleda da sam već i unutra krenula pucati, a prenijela samo 3 dana. Bila mi počela curiti voda, a vodenjak čitav. Trebala sam kupiti trudnični pojas da sam znala. Bar bi me malo pridržao.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Strije u trudnoci
12.3.2011 17:58:38   
sandy82
Grudi su mi zato bile katastrofa. Sve ispucale, debele, crvene, bolne strije. Ja mazala čim sam stigla, najviše pantenol kremom i svinjskom masti. Samo da olakšam bol, ko šiša ožiljke. Dobro su se smanjile, ne znam je li od tog. Vjerovatno je pomoglo bar malo.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Strije u trudnoci
12.3.2011 18:01:18   
Selma.A.M
Ja sam u prvoj trudnoći spasila stomak user posted image ,ali grudi i bedra,stražnjica uf majko moja,još kada sam pocrnila svaka bijela linija je se vidjela.A mazala sam se (jesam Boga mi) onim hippovim kremama,bademovim mlijekom,čak sam i kupovala kreme namjenjene za te linijice...A sad je i moj stomak se prošarao a tek sam 5 mjesec,i to sve oko pupka se bijele user posted image ...
Ali šta je tu je,ja promjeniti ne mogu ,a iskreno i neću user posted image ....

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Strije u trudnoci
12.3.2011 18:19:48   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: nina84

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

draga reallove  ( vec sam ko papagaj) al to ne mora da bude nasljedno...
mojoj mami stomak ko mreza od strija a meni ni jedna... ali sam jako rano počela sa mazanjem svakog dana sa Strietom ( sadašnji Striment)... al ni jedan dan nisam preskočila ...to je bio ritual i po pola sata u vecernjim satim dok gledam TV... a još kad uzmeš u obzir da nisam mlada ... a stvrano mi je bio velik stomak...
ja savjetujem da se počne sa mazanjem još sa 3 mjeseca...
ali i ako se dese, pa šta user posted image

Taj Striet je li od Saljica, onaj u bijeloj boci sa roza cepom ili neki drugi? Citala sam recenzije, i kazu kako je taj Saljicev melem daleko bolji. Ajd molim te natipkaj koji je proizvodjac, ili ubaci sliku da vidimo, i on ima u apotekama u Bosni jel?



ja odavno nemam tu bočicu...skroz je bila bjela...sa naljepnicom na koj je oslikan dio tjela :bedra... al cu fotkat ovih dana u apoteci pa stavim.. proizvođač je ...hm ako se ne varam Subotica -Srbija...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nina84)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Strije u trudnoci
14.3.2011 12:32:26   
dubravka01
Moje iskustvo sa strijama:

Od prvog dana kad smo saznali da smo trudni mazala sam se tamo do trećeg mjeseca babylove uljem iz dm-a a onda babylove kremom za user posted image poslije nekog petog mjeseca kupovala sam Biotherm anti stretch mark tako nešto pa sve do kraja trudnoće.
Prestala sam raditi četiri dana prije poroda i za ta četiri dana sam tačno osjetila svaki put kad bi se koža razvukla (nastala  strija) mazala se do besvjesti i ništa, opet ih fasovala po dnu stomaka.
Poslije poroda nastavila sa mazucanjem tom biotherm kremom (sto je ostalo) i opet kupila babylove za user posted image kojom semazem i dan danas.
Izgledale su user posted image poslije poroda, sad su se neke povukle a neke su jos tu, s tim da izgledaju ok, ni meni ni mm ne smetaju pa tako da kome smeta nek ne gleda user posted image

Ja se nadala istini u pričama, ako mama nije imala necu ni ja, ma nema to veze....ja po svojoj mami ni noge ne bi depilirala jer ona ima tek 2-3 dlacice koje ukloni pincetom...tako da mislim da je sve individualno.



_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Strije u trudnoci
14.3.2011 12:57:53   
ziki
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: nina84

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

draga reallove  ( vec sam ko papagaj) al to ne mora da bude nasljedno...
mojoj mami stomak ko mreza od strija a meni ni jedna... ali sam jako rano počela sa mazanjem svakog dana sa Strietom ( sadašnji Striment)... al ni jedan dan nisam preskočila ...to je bio ritual i po pola sata u vecernjim satim dok gledam TV... a još kad uzmeš u obzir da nisam mlada ... a stvrano mi je bio velik stomak...
ja savjetujem da se počne sa mazanjem još sa 3 mjeseca...
ali i ako se dese, pa šta user posted image

Taj Striet je li od Saljica, onaj u bijeloj boci sa roza cepom ili neki drugi? Citala sam recenzije, i kazu kako je taj Saljicev melem daleko bolji. Ajd molim te natipkaj koji je proizvodjac, ili ubaci sliku da vidimo, i on ima u apotekama u Bosni jel?



ja odavno nemam tu bočicu...skroz je bila bjela...sa naljepnicom na koj je oslikan dio tjela :bedra... al cu fotkat ovih dana u apoteci pa stavim.. proizvođač je ...hm ako se ne varam Subotica -Srbija...

Striet ili kako se sad zove je Šaljićev mehlem i odličan je. Proizvodi menta Šabac(nisam za grad sigurna) i sad je u zelenoj kutiji, bijela bočica. Ja sam se i u prvoj trudnoći njim mazala, bila ogromna(na ulici me zaustavljali i pitali jesu li blizanci) i nijedne strije, sad se opet mažem i još uvijek nema ništa, nadam se da ih neće ni bit


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Strije u trudnoci
14.3.2011 13:22:01   
Gucci
Evo ja sam bas danas kupila u dm-u neki losion bübchen für schwangere... ne znam kakav je, uglavnom uzela sam prvi na koji sam naletila, pa eto ako neko ima vise informacija neka mi javiuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Strije u trudnoci
14.3.2011 13:28:44   
ziki
Ja sam uzela kupku/kremu za tuširanje takvu i za sad prezadovoljna al se svejedno mažem ovim strietom

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Strije u trudnoci
14.3.2011 14:02:30   
animagical
ja se mazem onim hipp mama i fino mirise, a nemam jos od cega strije ni imatiuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Strije u trudnoci
15.3.2011 15:32:05   
Selma.A.M
Najiskreniji savjet mamama koje su trudne po prvi put: Obavezno nošenje grudnjaka.......
Ja sam nekada davno dobila savjet od bebice kada sam prvi put  tek zatrudnila ali sam zanemarila to (iskreno) jer me je žuljalo na sve strane i ajde možda sam mogla proći sa nekoliko liijica po grudima,ali meni je grudnjak smetao i nakon poroda zbog mlijeka,a kupovala sam i one za dojenje i za broj veće,ali ono žulja pa žulja i sada ..........
E pa mogu samo reći da imam strije debljine prsta po grudima koje se protežu i do samog vrha i nijedan grudnjak niti kupaći kostim ih nemože sakriti.... user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Strije u trudnoci
15.3.2011 22:27:49   
enči80

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Najiskreniji savjet mamama koje su trudne po prvi put: Obavezno nošenje grudnjaka.......
Ja sam nekada davno dobila savjet od bebice kada sam prvi put  tek zatrudnila ali sam zanemarila to (iskreno) jer me je žuljalo na sve strane i ajde možda sam mogla proći sa nekoliko liijica po grudima,ali meni je grudnjak smetao i nakon poroda zbog mlijeka,a kupovala sam i one za dojenje i za broj veće,ali ono žulja pa žulja i sada ..........
E pa mogu samo reći da imam strije debljine prsta po grudima koje se protežu i do samog vrha i nijedan grudnjak niti kupaći kostim ih nemože sakriti.... user posted image


Ista situacija kod mene,ne podnosim grudnjak uopšte već obično nosim topiće i ispucale su mi grudi ne puno ali da sam nosila grudnjak i to što čvršći ne bi mi ništa bilo.Stomak mi je ostao čitav kao i noge ali sam nosila one trudničke hlače sa rastezljivim strukom i baš je to dobro jer ti čuva stomak i ne objesi se koža nimalo.Za noge mogu se nosati i hulahop čarape(a i deblje) čak to smanjuje mogućnost pojave vena.Naravno i mazati se ja kažem bilo čime samo da se održava vlažnost kože.
Selma,meni je dermatolog preporučio kremu firma je NUTRIANCE a krema ALOE VERA GEL i ona dosta smanji širinu strija tj.koliko toliko ublaži ih.Krema se kupi u apoteci a cijena je oko 30KM.


_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Strije u trudnoci
16.3.2011 0:11:29   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: enči80





Selma,meni je dermatolog preporučio kremu firma je NUTRIANCE a krema ALOE VERA GEL i ona dosta smanji širinu strija tj.koliko toliko ublaži ih.Krema se kupi u apoteci a cijena je oko 30KM.



Hvala puno...  Ne znam da li bi mi išta moglo pomoći jer je prošlo četiri godine,a raspitat ću se u apoteci.Koristila sam svašta nešto ali nije pomoglo, MM mi sada kaže: Kasno Jovo na Kosovo stiže user posted image user posted image ...
Zato sam i pisala da makar neko spriječi ove dosadne linijiceuser posted image .
Ma kada rodim aBd još ovo onda ću tražiti lijeka user posted image

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *