|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strije u trudnoci
8.9.2008 21:07:31   
Aquarius
Hvala vam na odgovorima. To što ste do sad spomenule je prihvatljivo, sad samo da izaberem šta koristiti.user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 11.9.2008 12:31:01 >

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 13:32:46   
idana_85
najbolji je striement, mada je meni i hipp dobar, ali sam citala najvise zena da fale striement i obicno maslinovo ulje

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 15:41:06   
dacy
meni je stomak sav popuco user posted image , iako sam ga mazala cijelo vrijeme

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 16:27:28   
bebbe RR
Mene zanima kada se strije pojave, u kojem mjesecu? Ja sam ih u prvoj trudnoći imala poprilično, ali kako je to bilo prije četrnaest godina, i za vrijeme rata, kad nije bilo ni krema ni hrane sa vitaminim E, svakako je irelevantno za poredjenje, a i ne sjecam se. Sada sam u sedmom mjesecu i kao ni prvi put, nemam neki strasno veliki stomak (iako masala, raste) no, strija jos nema. Mozete li me, molim vas, informisati kada se pocnu pojavljivati poi trbuhu? Ja sam koristila neku Palmers kremu protiv strija, nesto americko sto sam kupovala ovdje, onda sam si iz Sarajeva, s odmora, donijela neku DM-ovu... Nadam se da ce pomoci.... Ja cu u novembru, aBd, napuniti 33 godine, a moja mama je mene rodila u 35oj, prvo dijete, i niti jedne strije nigdje nema ni dan danas. Toliko o genetici...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 16:30:58   
idana_85
NEMA GENETIKA VEZE
Vec sam negdje rekla da moja mama i njene sestre niti jedne strije nisu dobile sa svojom djecom, a njena majka (moja nana) je rodila cetvero, treca trudnoca dvoje, obje preko 3000gr i nijedne strije.

Moj dr je rekao da "zene u godinama", ne znam sada na koje se godine to odnosilo, ne dobijaju strije, tako da mislim da ti ne treba da brines


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 16:40:24   
bebbe RR
user posted image Hvala, Idana, nadam se da imas pravo. Prvi put sam imala 19 godina i kada citam tvoje postove samo se sjecam sebe same iz tog perioda - svraba, ljubicastih pukotina, uzasa... Ma, prodje, izblijede i nisu tako upadljive kasnije. Suncanje ne pomaze previse, jer one ne crne, tako da se samo razlika jos vie naglasi. Nadam se da sam dovoljno "u godinama" da se ovaj put ne pojave:) Pozz

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 17:07:49   
Aquarius
Sinoć sam se pregledala pred ogledalom  i primjetila sam s donje strane grudi male bijele linijice. Nema ih puno ali sam se počela intezivno mazati. Inače mi je još mala trudnoća ali su mi grudi buknile toliko da mi MM  već upućuje poglede pune divljenja. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 18:57:19   
mivica
ja nisam dobila nijednu striju u trudnoci, mazala sam samo nakon kupanja Eucerin ulje protiv strija. Malo je skuplje, jedna bocica je oko 30 KM, ali moze trajati sigurno 2 mjeseca, ako ne i vise. Pa sretno!!! user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Strije u trudnoci
11.9.2008 20:57:13   
fanamatik
Dvije trudnoce i jedva primjetne strije po bokovima. Mazala sam sve te regije od samog pocetka trudnoce, sada u drugoj trudnoci cijelo vrijeme samo babylove kremom protiv strija (moze se kupiti u dm-u i nije skupa). Ipak, nikad necu znati jesu li te kreme glavni razlog sto sam "dobro prosla" kad su strije u pitanju ili je stvar u ishrani, zaista sam forsirala sve sa vitaminom E, doduse ni mama mi nikad nije imala strije. Ali ne mislim da je toliko bitno, ionako nemamo vremena da zagledamo te detalje kad se rodi beba. A cujem da suncanjem nestaju ili barem blijede.
Pa eto, suncajte ih onda!user posted image

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Strije u trudnoci
25.9.2008 9:30:23   
leona
Zdravo,

trenutno sam u 23 sedmici trudnoce, i dosada nemam strije, mada mislim da je jos rano da se pojave.

Od pocetka sam se mazala kremom na bazi kakao putera+lanolina i ona mi je bila ok.
kada mi se potrosila, kupila sam Striament u apoteci, i primijetila sam da mi se u zadnja 2 dana po dnu stomaka javio sutni osip:-(( koji k tomu jos i uzasno svrbi.

Sada ne znam da li je to od ovog melema ili je ne daj Boze nesto gore.

Inace stomak mi je(i pored toga sto ga stalno mazem) uzasno suh(da li je ovo normalno??) i peruta se:-((

bas je nekako cudan:-(((


(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Strije u trudnoci
25.9.2008 13:24:04   
Enchy
Zdravo Leona

Mislim da je jos rano da ti se strije pojave. I meni je u tom periodu stomak bio prilicno suh i svrbio me, a to je znak da ti se koza rasteze i zato pokusaj mazati sto cesce, da ne bude toliko suh. Kozi treba masnoca za elasticnost.

Sada sam u 38. sedmici i jos ih nemam, hvala bogu...a mazala sam se onim Babylove uljem za trudnice, iz DM-a. Mada  i za taj Striament svi kazu da je super. Samo mazi cesce.
I ne briniuser posted image

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Strije u trudnoci
25.9.2008 21:29:38   
Mara*
Ja se mažem cijelu trudnoću lonsionom s bademovim uljem i koža mi nikad ljepša, bez strija i glatka, a evo me u 33tj.

(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Strije u trudnoci
25.9.2008 22:11:37   
idana_85
Leona, mene je svrbilo i pojave se crvene tackice i onda to budu strije. Ne mora znaciti da ce kod tebe biti,ali ako svrbi znaci nesto kozi nedostaje. Samo se kljecaj i bice ok ;)

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Mara*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Strije u trudnoci
25.9.2008 22:16:42   
neki
Ma samo se vi zene mackajte kremama.user posted image user posted image user posted image user posted image I ja sam kupila neku kremicu u DM-u,mada ih imam samo po butinama,po stomaku jok.Boga mi se i ne opterecujem pretjerano zbog tih malih svijetlih i dosadnih linijica po mom tijelu.Pozz

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Strije u trudnoci
27.9.2008 17:42:57   
Amela V.
Ja sam se mazala, skoro pa od samog pocetka trudnoce, i nisam imala ni jednu striju....... do juce user posted image user posted image user posted image user posted image i to one crveno-ljubicaste. Po dnu stomaka sam ih primjetila i to sa obadvije strane.. Doslo mi je da plcem, koliko sam se mazala i koliko sam majica umastila, a ono nije bilo efekta.....

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Strije u trudnoci
28.9.2008 18:07:28   
bebbe RR
Sorry, Amela... I ja svoje strije ocekujem i stalno sam u panici, iako se i sama mazem. Vec sam preko neta narucila sredstva da ih "brisem" kasnije.... Mislim, ne odustajem od mazanja, ali mozda je ipak istina u tome sto puno teoreticaratvrdi - da mazanje nema nikakve veze. Koliko ti imas godina? Ja imam 32, još malo pa 33, i Idana mi je bas na ovoj temi rekla da trudnice "u godinama"user posted image ne dobijaju strije. Nadam se da ce biti tako, jer sam u prvoj trudnoci prilično ispucala, posebno oko reza od operacije slijepog crijeva, no to je bilo davno, prije skoro 14 godina i bila sam baš, baš mlada... Mada, najbolje je pozitivno razmisljati - ako su one cijena za naše male andjelčice, valjda ju mozemo i platiti. Pozz


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Strije u trudnoci
28.9.2008 18:29:20   
lejlaze
evo mene poslije poroda, na stomaku imam dvije male strijice user posted image , koje se jedva vide. mazala se citavu trudnocu strietom i kremom bebylov za trudnice (iz DM-a) , ne znam da li mi je to pomoglo

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Strije u trudnoci
28.9.2008 22:32:25   
Amela V.

IZVORNA PORUKA:
Koliko ti imas godina? Ja imam 32, još malo pa 33, i Idana mi je bas na ovoj temi rekla da trudnice "u godinama"user posted image ne dobijaju strije.
Mada, najbolje je pozitivno razmisljati - ako su one cijena za naše male andjelčice, valjda ju mozemo i platiti. Pozz

Godina imamo isto user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Strije u trudnoci
29.9.2008 7:51:25   
bebbe RR

[/quote]
Godina imamo isto user posted image user posted image user posted image user posted image

[/quote]

E, pa dobro, vrsnjakinjouser posted image user posted image user posted image . Da ti kazem, nisi me bas utjesila - godina isto, termin ublizu, a pojavile se strijeuser posted image user posted image . Obaras mi Idaninu teoriju u koju sam silno zeljela vjerovatiuser posted image ...
Ma, sala mala. Izblijedice strije, kako god, to iskustvo vec imam. Znam da sad izgledaju prestrasno, ali s vremenom se nekako jedva vide i nije takva frka, ne sekiraj se... Istina, bolje je bez njih. Mazi bez prestanka, bez obzira, mozda svejedno ne bude vise. Svaka prisparana je zauharuser posted image Pozz!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Strije u trudnoci
29.9.2008 18:11:51   
Amela V.
mislim da je Idanina teorija oborena.... evo dva dokaza postoje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nema veze.... nek smo mi zive i zdrave a za nase male bebice se i strije mogu podnijeti, jel tako.....user posted image user posted image
Kad je tebi termin?

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Strije u trudnoci
29.9.2008 19:06:30   
bebbe RR
Nek' je na strijama sva šteta, što bi se reklo. Ne sekiraj se. Lijepo bi bilo bez njih, ali... Meni je termin 3. 12, no, rodicu na carski rez (prvi porod se zavrsio s raspucalim grlicem materice i ne smijem ga ponovo izlagati istoj mogucnosti, kaze dr), tako da imam dogovoren datum 25. novembar. I, nosim djevojcicu. A ti?

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Strije u trudnoci
30.9.2008 1:15:07   
Amela V.
Meni je termin 04.12. ako Bog da....user posted image user posted image user posted image user posted image razlika u dan....
Jeino ako nas ne prevari prije, a valjda nece. Jesi li ti sve pripremila? Ja nisam jos nista, nekako mi jos rano.
A i ja nosim djevojcicu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Strije u trudnoci
30.9.2008 8:24:29   
bebbe RR
user posted image user posted image user posted image user posted image Nek su nam zive i zdrave nase user posted image user posted image !!!!
Ja sam pomalo kupovala stvarcice, i sad kupim ako mi se ucini sta slatko, ali nikakvih ozbiljnih priprema jos. Sve si kao govorim da ima vremena. A, da ti kazem iskreno, ne znam ni kada treba poceti spemati stvari za bebu, ono da je "taman" vrijeme da se ne prase i to?! Znas li ti?! Mozda ima negdje na forumu, potrazicu... Pozzz


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Strije...
11.12.2008 9:55:08   
delly
mene zanima kada ste se pocele mazati i koje su kreme najbolje ..
dali je ova krema afroditina protiv strija dobra,dali dijeluje??? user posted image user posted image  

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Strije...
11.12.2008 12:43:02   
Hankica
Ja sam se pocela mazati od pocetka, tj. kad se stomak malo pocne primjecivati, mislim da je bio 4. mjesec. I stalno sam kombinovala kreme, jer sam bila najzadovoljnija Mustelom, ali posto je ona skupa, onda bih ujutro njom namazala, a navecer nekom drugom (npr., striament, ili bademovo ulje iz DM-a, ili krema za trudnice baby love iz DM-a itd.). Sad sam na kraju 36. sedmice, i mogu ti reci da sam zadovoljna, sada nisam nigdje dobila strije, a jako sam im podlozna, imam ih jos iz puberteta na grudima, bokovima, ledjima, guzi itd. Nadam se da cu izdrzati do kraja a da ih ne dobijem user posted image

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *