|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
23.5.2008 22:40:41   
lejlašh
I ja sam se porodila na carski rez zato što  sam morala, a nikada do tada nisam ni razmišljala o tome. Hvala Bogu sve je prošlo OK, iako je bilo iznenada i čak mjesec prije termina. Uspjela sam uspostavitit i dojenje, iako sam bebu podojila pravo tek sedmi dan kada smo došle kući
Oporavak je bio težak, ali ja nemam negativno iskustvo, bitno je da smo obje dobro. Ja sam takođe protiv indukovanog poroda, on stvarno nije prirodan, u tom slučaju je bolji carski rez

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
24.5.2008 13:25:54   
Nemirna
IZVORNA PORUKA: ame_la

Nermina koji si mjesec
kada se trebaš poroditi
jesi li se odlucila za bolnicu
je li dječak ili djevojčicauser posted image user posted image

a proši porod s obzirom da je bio takav
da li je beba imala posljedica
je li sve bilo ok
koliko joj je sada


Evo, upravo ovih dana ulazim u deveti mjesec user posted image , 26.06 mi je termin. Odlučila sam se za Opću bolnicu, tamo mi je doktorica kod koje sam išla privatno preporučila doktora Drljevića. Za koji dan ću otići kod nje na posljednji pregled i onda se trebam čuti s doktorom i početi dolaziti k njemu u bolnicu.

Sada nosim curicu, a sinu je neki dan bilo tri godine.

Sto se tice posljedica, sada ih nema, Tin je savršeno zdravo i napredno dijete. Pri porodu se "napio" plodne vode koja je bila već zelena. Rekli su mi da su mu to izvukli iz tjela ali ja sam nakon deset dana zavrsila na Kosevu jer je djetetu dišne puteve zakrčio sekret koji je trebao biti uklonjen iz organizma po porodu... Strašan prizor je gledati desetodnevnu bebu kako ne dise i počinje da plavi... user posted image user posted image Sreća sve je dobro zavrsilo...


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
28.5.2008 16:38:20   
Gigana
Nisam potpisala nikakav pristanak na operaciju niti sam, vjerovali ili ne, platila ijednog feninga doktoru ili sestrama.  Porodila sam se na carski u Vojnoj bolnici u opštoj anesteziji. Lezala sam 6 dana, a trebalo je 5, ali sam dobila temperaturu zbog navale mlijeka, pa sam morala ostati jos jedan dan.  Porodila sam se jer sam ja tako htjela, misleci da se necu moci poroditi prirodno i ne kajem se.  Sad kad se sjetim one dernjave ostalih trudnica i dozivanja svega zivog (od Allaha, preko majki, sestara, brace, do doktora), nije mi nimalo zao sto sam se porodila na carski.  Sve je proslo kako treba, ostao mi je mali bikini rez, jedini problem koji sam imala je uspostavljanje dojenja.  E to mi je bilo gore nego citav porod.  Posto mi je mlijeko naglo pocelo nadolaziti u ogromnim kolicinama, morala sam se po cijelu noc izdajati na elektricnu pumpicu u bolnici, tako da skoro nikako nisam ni spavala.  Poslije operacije, koja se desila u 9 ujutro, sam lezala u bolnickom krevetu sve do 9 naveče, a onda su me natjerali da ustanem i hodam.  Tri dana sam bila strogo na infunziji bez kapi vode i hrane i tek 4. dan sam smjela pojesti supu i popiti malo vode.  Sve je to sada iza mene i danas imam zdravog dječaka od 6 mjeseci.

Međutim, moram priznati da mi je žao sto nisam vidjela svoju bebu onog momenta kad se rodio i sto ga nisam primila u naručje.  No, ne možemo i jare i pare.

Sta god odlučiš, želim ti svu sreću na ovom svijetu, jer će ti trebati.
Pozdrav!  

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
30.5.2008 18:48:00   
malecka60
Prvi porod je isao prirodno (indukovani), a voljela sam da je bila sekcija. Bilo je tako uzasno i bolno. user posted image Patnja ziva. user posted image
Medjutim, tada mi nisu smjeli raditi sekciju, ali je ginekolog koji me je porodio, rekao da drugi put necu moci prirodno, nego da cu morati na sekciju, jer su mi kosti skroz uske. Pa se nadam da ce tako i biti aBd.


< Poruku je uredio malecka60 -- 30.5.2008 18:49:02 >

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
12.6.2008 13:30:35   
ame_la
Sto se tice posljedica, sada ih nema, Tin je savršeno zdravo i napredno dijete. Pri porodu se "napio" plodne vode koja je bila već zelena. Rekli su mi da su mu to izvukli iz tjela ali ja sam nakon deset dana zavrsila na Kosevu jer je djetetu dišne puteve zakrčio sekret koji je trebao biti uklonjen iz organizma po porodu... Strašan prizor je gledati desetodnevnu bebu kako ne dise i počinje da plavi... Sreća sve je dobro zavrsilo...
IZVORNA PORUKA: Nemirna


Gdje si se tada porodila na koševu ili?????????
Drago mi je da je sve prošlo kako treba

A imaš još malo do poroda
Meni je termin 21.7
Skoro mjesec poslije tebe

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
12.6.2008 15:07:05   
Nemirna
Prvi porod se desio u Novoj Biloj. Ja sam iz Kreševa pa pripadam tamo iako mi je Sarajevo bliže tri puta. Ovaj put idem u Sarajevo makar i platila punu cijenu. Mogla sam i prvi put tako jer su mi doktori i tamo izbili skoro onoliko novca koliko bi me izasla participacija u drugom kantonu...

Je, još malo pa bebica stiže. Nadam se da će sve biti ok. Ovih dana imam uobičajene teške snove i sva sam isprepadana al' to je normalno. Naljepša trudnoća je prva... ma koliko se načitao svega, mirniji si deset puta nego li kad si sve proživio već user posted image

Najvjerojatnije ću ovaj put na carski pošto mi je beba, kad sam ušla u deveti mjesec, imala više od 4 kg.




_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
13.6.2008 0:16:56   
neah
Nermina jel mislis da ces zbog bebine kilaze ici na carski ?

Moja prva beba je imala 4 i 850 gr i prirodno sam se porodila, jest da mi prvi porod nije ni u pola bio lijep kao drugi, samo iz razloga sto sam bila na smrt isprepadana, ogromna sam bila i toliko su me raznim glupostima namucili da sam samo molila Boga da sve na kraju bude ok, a drugi porod je bilo nesto najljepse na svijetu, bila sam spremna i psihicki i fizicki, otisla sam sam na pregled i ostala na porodu, moja nesreca je bila ta sto je doc skontao da je i druga beba krupna, pa je onda odlucio da on pohvata hvale kako je porodio bebu od 5 kg, ali ja i moj A i pored induciranog poroda i dva  dripa smo ga zeznuli i uz pomoc babice smo se napokon zagrlili, kako bi rekli pravi skolski porod.

Najljepsi trenutak je bio kad sam osjetila glavicu i kad mi je babica rekla da prestanem da tiskam, onda sam ja presla na cucucucu i trenutak kad je okrenuo glavicu na stranu, uz zadnji tisak izletio van je bilo nesto najljepse na svijetu, svakog trenutka sam bila svijesna, nisam bila preplasena,pored umora i one silne muke od napora i trudova, ja sam uzivala, ma prelijepo nesto...

BTW druga beba je imala 4 500 gr i dug 58, a prva beba 59 cm, a mama 10 kila laksa poslijeuser posted image

Ako bi morala na carski, ne bi se sec. dvoumila,ali ako je odluka cisto na meni kako hocu, nikad ljepotu prirodnog poroda ne bi mjenjala za anesteziju.

< Poruku je uredio neah -- 13.6.2008 0:19:10 >

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
13.6.2008 9:52:12   
ame_la
IZVORNA PORUKA: Nemirna
Je, još malo pa bebica stiže. Nadam se da će sve biti ok. Ovih dana imam uobičajene teške snove i sva sam isprepadana al' to je normalno. Naljepša trudnoća je prva... ma koliko se načitao svega, mirniji si deset puta nego li kad si sve proživio već user posted image


Ma ne znam meni je prvi ali opet mi svašta prolazi kroz glavu.........
I ja u zadnje vrijeme ružno spavam i imam neke grozne nočne more
user posted image

Želim ti lijep porod i da se što manje brineš...
Sve će to proči u najboljem reduuser posted image aBd

< Poruku je uredio ame_la -- 13.6.2008 9:54:41 >

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
14.6.2008 13:48:13   
Nemirna
IZVORNA PORUKA: neah

Nermina jel mislis da ces zbog bebine kilaze ici na carski ?


Ne samo zbog kilaže. Nego zbog moje građe i još par stvari.
Prvi porod je isto bio indukovan i nije baš bio fin... A uopće nisam bila isprepadana niti sam dozvolila da me prepadnu... a trebala sam.
Beba je imala 4400 gr, 59 cm. Ova sada je teža, a ja sam u "lošijem" stanju nego u prvoj trudnoći. Leđa me bole, kad hoću stati na jednu nogu imam osjećaj da ću se srušiti od bola... u prvoj trudnoći nisam osjetila nikakav bol... niti malecki. Pisala sam već da bih se porodila prirodno ukoliko porod krene sam od sebe, indukovano više nikad. Sada mi je i doktor rekao da bih trebala na carski tako da... Neću se bunit user posted image



_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu neah)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
10.7.2008 11:15:22   
hasna
Carski rez je bezveze. Treba ti tri mjeseca da se oporavis, a prirodnim putem samo sedam dana. Normalno je da se plasis, ali sve to brzo prode.
pozdrav


(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
10.7.2008 15:13:05   
ElmaB
Draga Hasno!

Ne bih se slozila s tobom da je carski rez bezveze. Rizicniji jeste od prirodnog poroda, ali hvala Bogu, da postoji. Ja sam oba puta radjala na carski, jer sam morala, i nije mi trebalo tri mjeseca da se oporavim, vec svega desetak dana. A, drugi dan poslije operacije sam vec i hodala i sjedila, a cim sam dosla kuci pocela sam brinuti oko beba. Zato, mislim da nisi u pravu, ali svako ima pravo na svoje misljenje!

Pozdrav!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu hasna)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
10.7.2008 15:30:00   
Di
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Draga Hasno!

Ne bih se slozila s tobom da je carski rez bezveze. Rizicniji jeste od prirodnog poroda, ali hvala Bogu, da postoji. Ja sam oba puta radjala na carski, jer sam morala, i nije mi trebalo tri mjeseca da se oporavim, vec svega desetak dana. A, drugi dan poslije operacije sam vec i hodala i sjedila, a cim sam dosla kuci pocela sam brinuti oko beba. Zato, mislim da nisi u pravu, ali svako ima pravo na svoje misljenje!

Pozdrav!




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
10.7.2008 23:07:00   
malecka60
Hvala Bogu da postoji i carski rez. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
21.7.2008 22:54:36   
Mrka
Ja imam lijepo iskustvo sa carskim rezom, ali ako je sve u redu ne bih ga sigurno sama trazila. Ovdje u CH imas pravo reci kakav porod zelis. Carski mozes sama traziti bez obzira ako je sve u najboljem redu. Moje prijateljica ga je uradila cisto iz straha.
No, ako je vec sve ok, idi prirodnim putem, jer operacija je ipak operacija ma kako dobro proslo.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
22.7.2008 9:14:21   
Happy
Ja bih carski isto user posted image

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
22.7.2008 10:42:43   
MANI
Eh da je znati da će prirodni porod ići "lako".Ja sam imala savršenu trudnoću,međutim u 8.mj. sve se iskompliciralo s bebom  tako da sam išla na carski,više iz straha nego iz stvarne potrebe, jer sam  mjesec prije poroda ležala u bolnici i nagledala se patnji i jednog i drugog poroda.Nije lako al se izdrži,samo hrabro.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
9.10.2008 13:12:45   
Gigana
Ko smatra da ima visok prag boli i da je prirodni porod nešto "najprirodnije" na svijetu (što i jeste), neka se odluči za prirodni porođaj.
Ali, ako mislite da to ne možete izdržati (kao u mom slučaju) i ako se opravdano ili neopravdano bojite prirodnog porođaja, onda vam ostaje carski porođaj, koji je bezbolan dok se ne završi, ali onda nastupaju bolovi, ali ne tako intenzivni i jaki kao kod prirodnog (ovo govorim zato što ja ni u jednom momentu nisam ni vrištala od bolova, ni dozivala okolo ljude da mi pomognu).  Već nekoliko sati nakon carskog vas natjeraju da ustanete i hodate.  Prvi dan možete ustati, ali ne možete hodati, dok je drugi dan već lakše, itd.  Kljukaju vas infuzijama, analgeticima i lijekovima protiv tromboze, tako da vam bude lakše u startu.
Ja se, opet kažem, ne kajem što sam svjesno odabrala carski, ali isto tako se divim svim mamama koje su rodile prirodnim putem.  Da me vidite kako izgledam, ne biste nikad pomislile da sam toliki slabić. user posted image

(odgovor članu MANI)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
9.10.2008 13:17:39   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: malecka60

Hvala Bogu da postoji i carski rez. user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
9.10.2008 13:24:19   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: hasna

Carski rez je bezveze. Treba ti tri mjeseca da se oporavis, a prirodnim putem samo sedam dana. Normalno je da se plasis, ali sve to brzo prode.
pozdrav




to da je carski rez bezveze je tvoje misljenje ali ja se nebi slozila sa tim.
ja sam porodjena carskim rezom i nadam se da ce ga uvesti za svaki porod jer je meni prirodni porod mucenje i patnja zene koja je uz to jako opasna jer koliko puta smo svi culi da je porod krenuo prorodno i zavrsio radi komplikacija carskim.dakle carski rez je po mom misljenju sigurnija alternativa jer znas da se beba nece zaglavit u porodjajno kanalu, da zena nece upasti u nesvjest itd.
meni je za oporavak trebali 3 dana kad sam dosla kuci izasla sam u setnju 9 dan i nisam se vukla iz blnice kao mnoge moje prijateljice koje su porodjene prirodno a imaju rezove na medjici vece od mog za carski.
iz bolnice sam izsetala sasvim normalno  i mogu da se suzdrzim da se ne upiskim sto ne mogu sve zene porodjene prirodno a ne bojim se ni spolnog odnosa kao moje prijateljice koje su imale prirodni porodjaj
JA SAM ZA CARSKI user posted image user posted image user posted image
NE ZOVE SE CARSKI DJABA CARSKI

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hasna)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
9.10.2008 14:55:32   
N_e_i_r_a
Pozdrav,

evo da i ja napisem svoje iskustvo ...

<porodila sam se prije 15 dana u bolnici Kosevo prirodnim putem nisam ni razmiljala o carskom rezu jer kako kazu prirodno je prirodno.
Znaci ovako da boli boli uzasno nagoni su kao da ces se usrati da izvinete,ali jedno je istina nekome moze trajati duze nekome krace.
ja am iskreno usla u salu u 6 ujutro i porodila se u 10 znaci 4 sata ali nisu ti najjaci bolovi bili konstantno 4 sata dakle mozda nekih sat sam imala bas jake bolove. Bebe je isto bila visoko ja uska a on umao 3750 i 53 dug cak su me i malo rezal. ali nista nije ljepse nego kada idite svoju bebu kada prvi put dise vlastitim plucima kada cujete njen prvi plac kada je prvi put zagrlite onako modrog . iskreno cim je izasao kao da nikada nije ni zabolil dakle beba kadaje krenula i kada je izaso trajalo je dvije minute a mozda ni toliko bol je nesta.Poslije me bolilo sivanje i malo rana.Izasla sam kuci sutradan hodala malo teze sjedila ali i to je proslo. U trenutku bola sam rekla necu vise nikada prirodno molila doktore da daju nesto protiv bolova ali sada bih ponovo opet prirodno jer kada sm vidjela dijevojku koja je lezala sa mnom u sobi sa kateterom i na infuzij jos 5 dana tako a ja se spremam svojoj kuci ne bih se odlucila carski osim ako ne postoji neki problem za bebu ili majku u tom slucaju jedino.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
3.12.2009 15:18:43   
leona81
ja sam se porodila na carski i 7 dan isla u shopping za kucu i bebu najnormalnije...1 dan na intenzivnoj ustala, 2 dan hodala i trazila da mi skinu kateter, sama isla u wc po sto puta radi infuzije, sama brinula o bebi...beba bila na zadak i ako bude opet potreba za carski zbog bebe naravno da cu poslusati doktora...ne znam kako je zenama koje imaju 2 i 3 carski zbog ponovnog rezanja ali ja zelim imati 3 djece pa kako god, izdrzat cu to ako dragi Bog bude dao:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu N_e_i_r_a)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
10.12.2009 14:38:30   
Yuna
Ne postoji ništa što se ne bi riješilo jednom kuverticom. Neki doktori čak pitaju jel želiš tako.

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 0:02:17   
ZAMARI
Moje licno misljenje je:ako neko ima izbora ja bih predlozila porod prirodnim putem.Rodila sam dvoje djece 1.sina 58cm i skoro 5kg i prije 4 mjeseca djevojcicu 57cm i 4.250kg....oboje prirodnim putem.Pred drugi porod me uhvatila dilema jer sam cula da ovdje mozes "traziti" carski pa sam onako pocela razmisljti o tome ali Hvala Bogu Dr. me nasavjetovao nakon pregleda da idemo Prirodnim putem jer sve izgleda super i nakon sto sam vidjela kako zene pate u bolovima nakon Carskog a ja hodala cim sam izasla iz sale i sutra bi opet.Strah je ljudski ali ne i nepobjediv!!!  SRETNO

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 0:08:02   
teta berta
Ja sam se sve vrijeme bojala prirodnog poroda i nekako bila i sretna kad mi je dr.rekao da cu morati na carski.... Iskreno ne znam kako bih izdrzala prirodno...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 0:11:15   
veeseelaa
sjećam se da sam nakon poroda mislila da ću sljedeće aBd roditi carskim al ubrzo mi je ta ideja bila smiješna
Prirodno je prirodno, da boli boli al preživi se, shvatiš da nisi bolestan, nećeš umrijeti niti će ti se išta dogoditi opasno po život, jednostavno radjaš 
Treba biti hrabar i sam sebi reći ja to mogu, ja imam snage 
Ne treba biti paničar, unaprijed se bojati je glupost jer nikad neznaš kako će porod proći a i strah nema rezultata
Nikada nisam razmišljala prije poroda o istom kao o nečem bolnom i negativnom, nije me bilo strah, u salu sam ušla pjevajući
Do duše iznijeli su me iz njeuser posted image user posted image user posted image  al sretnu 
Za mene je prirodan porod iskustvo koje žena mora doživjeti, i onda možeš reći da si se porodila, na carski može svako ići, tražiti i zahtjevati
Fora je roditi prirodno pa događaj prepričavati stalno iznovauser posted image user posted image user posted image  znate ono "eh kad sam ja ......"user posted image user posted image user posted image
Ne daj Bože komplikacija ok je ići na carski, inače samovoljno nidje veze

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.1.2010 0:15:31 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *