|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 11:01:53   
Atarka

ja sam porodjena carskim rezom i nadam se da ce ga uvesti za svaki porod jer je meni prirodni porod mucenje i patnja zene koja je uz to jako opasna jer koliko puta smo svi culi da je porod krenuo prorodno i zavrsio radi komplikacija carskim.dakle carski rez je po mom misljenju sigurnija alternativa jer znas da se beba nece zaglavit u porodjajno kanalu, da zena nece upasti u nesvjest itd.
[/quote]

Ne slazem se s tobom, dobar ginekolog koji vodi trudnocu moze procijeniti da li bi do ovih komplikacija moglo doci ili ne. Ako ocijeni da ce se mama i beba patiti, onda je carski sasvim ok, i hvala Bogu da postoji kao alternativno rjesenje. Ali zahtijevati samovoljno bez indikacija, zbog naseg sebicnog straha od boli ili straha da ces "dole" ostati siroka, je po meni vise nego suludo. Neka se "carice" ne uvrijede, svi imamo pravo reci svoje misljenja.
By the way, rodila sam prirodno, bez indukcije i nesnosnih bolova. Islo je brzo, hvala Bogu, i svakoj bih pozeljela porod kao moj.



_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 11:03:53   
Atarka
IZVORNA PORUKA: Lulu_

ja sam porodjena carskim rezom i nadam se da ce ga uvesti za svaki porod jer je meni prirodni porod mucenje i patnja zene koja je uz to jako opasna jer koliko puta smo svi culi da je porod krenuo prorodno i zavrsio radi komplikacija carskim.dakle carski rez je po mom misljenju sigurnija alternativa jer znas da se beba nece zaglavit u porodjajno kanalu, da zena nece upasti u nesvjest itd.


Odgovarala sam na ovu poruku, da ne bude zabune user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 11:26:11   
škorpija
slažem se sa atarkom, pa pobogu žene rađaju milionima godina bez ljekara i udobnosti porodilištauser posted image , moja nena je rodila 4 sina kući SAMA, hvala bogu da carski postoji ali to nije bezazlen zahvat,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 11:31:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Atarka

IZVORNA PORUKA: Lulu_

ja sam porodjena carskim rezom i nadam se da ce ga uvesti za svaki porod jer je meni prirodni porod mucenje i patnja zene koja je uz to jako opasna jer koliko puta smo svi culi da je porod krenuo prorodno i zavrsio radi komplikacija carskim.dakle carski rez je po mom misljenju sigurnija alternativa jer znas da se beba nece zaglavit u porodjajno kanalu, da zena nece upasti u nesvjest itd.


Odgovarala sam na ovu poruku, da ne bude zabune user posted image
,,,
Nebi se s ovim postom slozila.Ja sam dokt.molila da mi rade carski zbog straha nista vise covjek blehno u mene i rece.MIla moja,ja nekontam sta zene mlada vide u tome ,samo da znas da je to sto puta opasnije nego prirodan to se radi samo kad se  MORA.Znasli koliko je opsano to,priroda je priroda bolit ce te tad,i to je to a carski ostane oziljak do kraja zivota .I plus se mogu javit kompilacije nedo Bog.A rana boli uvijek na promjenu vremena .
Ja sam za prirodni poroduser posted image

(odgovor članu Atarka)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
11.1.2010 12:00:13   
snijeg
Porodila sam se prirodnim putem i da rodim još 15-ero učinila bih isto, a carski bi uradila samo ne daj Bože ako bi morala. Moja je beba išla ramenom van, do zadnje minute se moj doktor dvoumio između carskog i prirodnog, insistirala sam da pokušamo prirodno, ne mogu se pohvaliti da sam imala lagan porod, ali bol je bila podnošljiva i zaboravila sam na sve onog momenta kad su mi dali bebicu. S obzirom da je Koševo bilo puno žena i bebica (hvala Bogu), nakon poroda su me smjestili u sobu sa ženama koje su imale carski rez i vjerujete mi da sam ja bila pokretljivija od njih, onako friško poslije poroda, rana od epiziotomije i psihičkih trauma hoće li mi dijete izađi sa slomljenim kostima...hvala Bogu sve je bilo u najboljem redu...svaki dan se zahvaljujem Bogu što je dao pamet ljudima da ovoliko napredujemo u nauci i tehnologiji, ali sam mišljenja da ipak za neke stvari ne treba izmišljati toplu vodu, prirodna sasvim dobro uradi svoj dio posla...ali eto, opet hvala Bogu pa svaka od nas bira svoj način i svoj put...

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
15.1.2010 17:00:01   
Anoniman
prirodan porod je od Boga dan a carski je tu samo ako dodje do komplikacija prilikom prirodnog poroda kao sto je bilo na mom porodu,ako su beba i mama u opasnosti. kad sam ja radjala sa mnom je isti dan rodila žena kao i ja na carski rez,medjutim poslije je doslo do komplikacija,dobila je neku bakteriju jer to je ipak operacija a ne nesto bezazleno,da skratim jedva je ostala živa,u bolnici je bila mjesec dana. nije carski bas sala kao sto neki misle.

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
15.1.2010 17:15:21   
Anoniman
U Danskoj se moze birati da li ces na carski ili prirodno, to se odmah kaze na pocetku trudnoce...Meni je to malo sta znam glupo iskreno da kazem , ja molim Boga da rodim prirodnim putem, nesto me bas strah carskog  izabrala sam prirodan....
Na zadnjem pregledu kod babice me pitala da li zeim da dojim bebu i ja se odvalila smijati, jer mislila sam da me zeza, medjutim i to je ovdje po izboru...Ja sam rekla da cu da dojim, jer smatram da je majcino mlijeko najbolje za bebu....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: da li se može birati između prirodnog i c...
15.1.2010 18:25:37   
Anoniman
Farah sam rodila C.R. i izgleda da cu i ovu bebicu. To nije moj licni izbor, vec procjena ljekara. Ali da je sve bilo normalno NIKAD ne bih izabrala C.R.
Prirodno je prirodno. Najbolje i za majku i za dijete.


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 83
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *