|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 12:37:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: selmoni

jeli to znači da bi uskoro trebali preći na Jezero

pa malo novca nedostaje...

ali recesija pa kanton malo odugovlači...
ečlem obećani avgust su na posljednjoj sjednici skupstine kantona htjeli odgoditi...ipak nadam se do te odgode doći nećeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 12:43:48   
vjestica
Hanady hvala mila user posted image
jedva čekam da se porodim, jer me ova briga i neizvjesnost ubi, a inače nisam paničarka, sad me uhvatila panika, ali od svega


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 12:47:51   
zirafica

ma mila nemoj da brineš, kao što rekoh sinoć sam vidjela da su se tri žene porodile pa nisu one ludače da dodju gore a mislim da je takva situacija alarmantna da se porodi i ne bi tu izvodili
Pa neće niko probleme da ima
po meni je alarmantno ako je vec jedna beba zarazena,a ima ih vise sto posto....
greska nekakva nije uspjelo user posted image


< Poruku je uredio zirafica -- 22.6.2010 12:55:00 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 12:50:28   
ajnur
Ja sam juce pricala sa dr sa koseva kaze da je ta bakterija odavno prisutna na ortopediji i traumatologiji,pocela sa javljati na uho,grlo,nos.Misle da ce se i dalje siriti.Ja je pitam za rodiliste kaze da je ima i tamo al da sve rade da to saniraju.Kaze da je bilo beba sa mrsom al je to u blzem obliku i to su bebe rodjene carskim rezom jer mrsa ide na krv tako mi ova dr kaze.S Allahovom pomoci mile moje valjda bude sve okuser posted image

< Poruku je uredio ajnur -- 22.6.2010 12:53:46 >


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 12:51:46   
zirafica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: vjestica

primaklo se itekako, prekosutra idem na komisiju da vidim hoću li na carski, ako ne krene porod ranije
a što je najgore moj dr je na godišnjem user posted image user posted image


ma mila nemoj da brineš, kao što rekoh sinoć sam vidjela da su se tri žene porodile pa nisu one ludače da dodju gore a mislim da je takva situacija alarmantna da se porodi i ne bi tu izvodili
Pa neće niko probleme da ima

po meni jealarmantno,ako je vec jedna beba zarazena,a ima ih vise sto posto...


< Poruku je uredio zirafica -- 22.6.2010 12:53:00 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 12:53:12   
ajnur
IZVORNA PORUKA: vjestica

Hanady hvala mila user posted image
jedva čekam da se porodim, jer me ova briga i neizvjesnost ubi, a inače nisam paničarka, sad me uhvatila panika, ali od svega


Ja da sam na tvom mjestu bi se raspitala nasla neku stelu platila da rodim u vojnoj ...


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:03:10   
Hanady RR
ovo o zarazenoj bebi potvrđeno nije...
nema blazeg i tezehg blika zaraze mrsom...ili je zarazen ili nije...liječi se antibiotikom jednim jedinim koji nije resitentan na nju...ajak je do bola.

Tesko je iskorijeniti i to se zna...pa i vojna bolnica je imala mRSU prije 3-4 godine...

znači sve se to moze prevazići adekvatnim ponasanjem osoblja i doktora ...da je alarmantno nebi niko gore bio...bilo bi zatvoreno za trad i prijem pacijenata.

Mrsa je blnička bakterija i ona je uvijek prisutna...

elem vjestice...ponesi sebi kadulju skuhanu gore...ispiraj usta i nos stalno...
higijena ruku...ponesi sebi dobar sapun i ruke stalno prei do inemoglosti do iznad lakata...
nediraj nista sto nemoras...

acarski nebi radili mila da nisu sigurni u svoje instrumnete koji se stalni steriliziraju...

potvrđeno je jedno i to je 100% sigurno...u operaciskoj sali nema mrse.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:11:49   
ajnur
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ovo o zarazenoj bebi potvrđeno nije...
nema blazeg i tezehg blika zaraze mrsom...ili je zarazen ili nije...liječi se antibiotikom jednim jedinim koji nije resitentan na nju...ajak je do bola.

Tesko je iskorijeniti i to se zna...pa i vojna bolnica je imala mRSU prije 3-4 godine...

znači sve se to moze prevazići adekvatnim ponasanjem osoblja i doktora ...da je alarmantno nebi niko gore bio...bilo bi zatvoreno za trad i prijem pacijenata.

Mrsa je blnička bakterija i ona je uvijek prisutna...

elem vjestice...ponesi sebi kadulju skuhanu gore...ispiraj usta i nos stalno...
higijena ruku...ponesi sebi dobar sapun i ruke stalno prei do inemoglosti do iznad lakata...
nediraj nista sto nemoras...

acarski nebi radili mila da nisu sigurni u svoje instrumnete koji se stalni steriliziraju...

potvrđeno je jedno i to je 100% sigurno...u operaciskoj sali nema mrse.




Ne mogu imenovati zenu cija je beba dobila mrsu al 100% znam da jeste.Nek svak radi sta misli da je najbolje za sebe i svoje dijete.user posted image


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:17:13   
Anoniman
a koji su uopste simptomi oboljelih od mrsa-e? zna li iko? kako se ona ocituje?

(odgovor članu ajnur)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:21:18   
vjestica
http://www.radiosarajevo.ba/content/view/28319/79/
evo nešto o MRSA


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:28:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

http://www.radiosarajevo.ba/content/view/28319/79/
evo nešto o MRSA


hvala! ja sam cak o ovoj bakteriji citala...mislim da sam negdje i post postavila...meni radi mozak -nepitaj



(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:37:48   
selmoni
Kolegica mi je rekla da u Vojnoj ne primaju pacijente sa Gak Koševo nago kažu da idu gore kao što su i do sada jer kada priložiš nalaze brate vide da si bio na KOševu OVO JE UŽASuser posted image

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:39:57   
Anoniman
Ova dio ne kontam????
Kakve nalaze moras prilozit?
Dodjes, evo me prvi put, isla sam privatno i u cemu je problem???
Ovo mi stvarno nije jasno!!!

(odgovor članu selmoni)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:41:44   
Anoniman
Posto moras gore...ja bih ovako

-kupila u apoteci ono sredstvo za sterilizaciju ruku koju inace koriste i dr....to je nekakva tecnost...vidjela sam da dina apoteka to ima a vjerovatno i ostale
- kupila bih onih vrecica za smrzavanje sto imaju onaj hepek...kao rajfeslus...u to bih stavila pelene za bebu, odjecu...etc.
-kupila jednokratne gace
...usustini...ne bih nosila ni peskir...nego samo jednokratne stvari...maramice...i tako to...

evo sam gora od Monkauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:45:01   
vjestica
pa kad dođeš da se porađaš moraš donjeti neke nalaze, a meni su svi nalazi sa GAK-a
mene su vratili iz vojne kad sam došla sa nalazom iz CUM-a

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:47:05   
selmoni
A ako nemam snimke UZ od privatnika šta ću onda reći

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:49:32   
vjestica
IZVORNA PORUKA: dadada

Posto moras gore...ja bih ovako

-kupila u apoteci ono sredstvo za sterilizaciju ruku koju inace koriste i dr....to je nekakva tecnost...vidjela sam da dina apoteka to ima a vjerovatno i ostale
- kupila bih onih vrecica za smrzavanje sto imaju onaj hepek...kao rajfeslus...u to bih stavila pelene za bebu, odjecu...etc.
-kupila jednokratne gace
...usustini...ne bih nosila ni peskir...nego samo jednokratne stvari...maramice...i tako to...

evo sam gora od Monkauser posted image user posted image


to je meni svakako u planu i mimo bakterije
i ja sam MOnk kad je u pitanju bolnica
samo svoje maramice, sredstvo za dezinfekciju ruku, ja kad moram u wc na klinici, maramicom (svojom) otvorim vrata i zatvorim, dezinfikujem ruke, piškim sa visine, druga maramica za puštanje vode i otvaranje česme (da saperem ruke), otvaranje vrata sa maramicom i opet dezinfekcija ruku
a da ne pišem kako je izgledalo kad sam gore išla na laparoskopiju, pa kad sam morala u wc nakon dulkolaxa user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:50:20   
vjestica
IZVORNA PORUKA: selmoni

A ako nemam snimke UZ od privatnika šta ću onda reći

pa nemam ni ja snimke, ali moraš neke nalaze priložiti, a meni su svi sa GAK-a


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 13:53:43   
selmoni
I meni su svi nalazi sa GaK-a svi snimaci UZ sa Gak-a. Još sam se danas iznervirala zvala Skerlića da zakažem termin kdo dr. Kulenović kaže nije slobodna do Septembra mjeseca(meni je trmin u Septembru) a rekla mi da dođem i ja to kažem sestri kaže naznam gospođo vi dođite pa ako vas primi primi ako ne vaš problemuser posted image  

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 14:12:55   
ajnur
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: selmoni

A ako nemam snimke UZ od privatnika šta ću onda reći

pa nemam ni ja snimke, ali moraš neke nalaze priložiti, a meni su svi sa GAK-a



Probaj da odes kod nekog privatno oni svi imaju stele i otvoreno mu reci i ponudi pare i nece biti problema.Jadno je ovo sto ti pisem al tako je.Ja idem privatno kod Jasne iz razloga sto je prvo strucan dr drugo sefica im je.Moje sve prijateljice su tako.Drzali ih ko kap vode u vojnoj.Sto kaze mm nije bitno koliko kosta samo da smo ja i mrv ok i naravno uz Allahovu dz.s pomoc uzdam se u Allaha dz.s da ce sve biti ok.user posted image


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 19:26:47   
Anoniman
ja danas bila na GAK-u. Hm!!! Ne znam sta ad vam kazem. Mislim znam, ali ne bih da avs zamaram teeeeeeeeskim stvarima, mozda se nece uklopiti u  koncepciju foruma,

(odgovor članu ajnur)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 19:32:13   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Maida*

ja danas bila na GAK-u. Hm!!! Ne znam sta ad vam kazem. Mislim znam, ali ne bih da avs zamaram teeeeeeeeskim stvarima, mozda se nece uklopiti u  koncepciju foruma,

ma ne zezaj

žene se bore sa životnim pitanjima o GAK-u ti nas sad držiš u eizvjesnoti sa svježim informacijama...

da se nije uklapalo u koncepciju foruma bilo bi pobrisano.

De kaži...pa žene se brinu draga.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 19:43:11   
mama75
Evo bilo je na TV - potvrdjeno je prisustvo bakterije na GAK-u kao i kod 2 uposlenika iste klinike. I kazu da "nije nista strasno, kada se zna uzrok neke bolesti onda je to kao 50% izljecenje, imaju antibiotici bla bla"


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 22:40:06   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Maida*

ja danas bila na GAK-u. Hm!!! Ne znam sta ad vam kazem. Mislim znam, ali ne bih da avs zamaram teeeeeeeeskim stvarima, mozda se nece uklopiti u  koncepciju foruma,

koga briga za koncepciju foruma, piši šta je bilo user posted image
meni je trenutno to životno pitanje, a nisam jedina user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Bolnička bakterija na GAK-u u Sarajevu ?
22.6.2010 23:20:19   
taurus
Draga vještice uradi kako ti je dadada rekla ponesi sve jednokratno i samo bacaj. Ja čak i spavačice u kojim gore budeš ne bi kući donosila poslije. Naravno papuče koje budeš oblačila gore pravo u smeće zajedno sa čarapama. Stvari za bebu ne bih nsila sa sobom jer bolje da ti ih muž donese pred sami izlazak iz bolnice.
I još nešto kada budeš kupovala sredstvo za dezinfekciju ruku u apoteci obavezno traži da na proizvodu bude navedeno da djeluje na MRSA jer nisu svi isti.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *