|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.6.2010 9:26:00   
veeseelaa
kako vidim većina je dobila sa 11, 12 godina pa ne kontam kud će raniji pubertet????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.6.2010 22:58:38   
idana_85
I ja sam imala 11 godina tacno, napunila par dana prije.
Bas neki dan razgovaram sa jednom prijateljicom i forumasicom i ona kaze pricala sa jednom poznanicom njezin sin i njegova drugarica sa sedam godina imaju jako izrazene stidne dlacice ispod pazuha i "dole" i bas smo se nesto zabrinule i razmisljale sta je uzrok tome,kad sad vidim ovaj clanak...pa stvarno!


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.6.2010 23:06:11   
Hannica
Izgleda da sam ja malo kasnila u razvoju....user posted image user posted image user posted image user posted image   prvu menstruaciju sam dobila sa 15-16 neznam sad tacno.Znam samo da su svi prije mene.Zato sam i poslije srednje skole narasla 2 cm.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.6.2010 23:07:09   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Nisam sigurna s koliko god sam dobila,čiiini mi se 13 ili 12 user posted image ali se dobro sjećam tog dana...ujutru krenula piškiti i ugledam nešto crveno...hm iako mama nikad sa mnom o tome nije razgovarala,bar se ne sjećam,ja sam znala (ne znam ni otkud)šta je i šta mi je činiti...uzela mamin uložak i pravilno zaljepila user posted image haha
Onda mami ispričala,znam da sam bila sva sretna i ponosna,osjećala se odraslom,jedva čekala da neko dođe pa da se pohvalim,naravno neko ženskog roda.
A sjećam se da sam jedno vrijeme redovno na ogledalu promatrala grudi(kojih još nije bilo) i sama sebe tješila "ma biće to ako Bog da" user posted image user posted image   a kada su počele rasti nosila najšire majice koje sam imala i sva pogrbljena hodala da sakrijem jer me ipak bilo sramota...!           -ovo je za teme "bila sam mala"


Pravilno zalijepila.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.6.2010 23:18:40   
š t a
Mona i ja sam fulila stranu,ljepljivu!!!! Bilo mi je 11 godina, sestra mi umirala od smjeha, jer sam ja oduvjek bila grublja i žilavija a to me baš iznenadilo....

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.6.2010 23:48:38   
Dida79
Prvu menstruaciju sam dobila pred kraj sedmog razreda...poslije dugotrajnog treninga sam znala sama da stavim ulozak ali sam imala strah da kad bi negdje sjela da bi ostala fleka iza mene...tako da sam maksimalno izbjegavala sjedenjeuser posted image Ali zato je mama brzo skontala u cemu je problem pa mi je u apoteci kupila higijenske gacice...dobro se sjecam roze boje su bile...i tako je rijesila mje pocetnicke mukeuser posted image

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 2:43:16   
veeseelaa
prvu menstruaciju dobila u 14 godini a sise mi nisu nikada narasleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 9:06:18   
henna ze
e ovo je baš tema za mene...Henna će napuniti za koji dan 8 godina..već ima nekoliko mjeseci sam primjetila da kad se oznoji baš i ne miriše ugodno..već malo "tukne" na znoj..čim dodje iz škole istuširam je a sad ljeti i po dva puta dnevno...kaže muž imaš li joj bona kakav dezodorans..ma reko nema šanse mala je ona gdje ću joj ranije i to da joj zatvaram lojne žlijezde..i nedavno baš prilikom tuširanja vidim narasle joj dlačice po "maloj guzi" i ispod pazuha....ostadoh u čudu...i kažem joj evo ti Henna počele rasti dlačice ovdje..ona jadna ( jer je beba prava)..kaže de bona što lažeš...pa ti ih nemaš nigdje što će meni...onda joj objasnim da će joj baš narasti ida se to depilira...kaže jel se ti to bogati briješ ono ko babo..hahaha...sad ona ne zna ni prave izraze za "malu guzu" a već joj moram objasniti da menzić jer ko zna...a ona misli da se sva djeca radjaju na carski rez i ustvari ne vjerujem da zna da izlaze tamo gdje izlaze..hmmm..beba brate a već moraš voditi ozbiljne razgovore....muka živa...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 9:23:06   
Mona Mohamed
Henna, samo polahko sa njom..Nastoj da razgovaras smireno, opusteno..Kao da joj prepricavas nesto..I kada ste same. Potkrijepi joj svoju pricu nekim slicicama, ili potrazite zajedno na netu..Pokusaj joj reci da si tu za nju i da se na tebe moze osloniti. Bice to ok aBd.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 9:30:16   
henna ze
hvala Mona na savjetu..biće to ok..samo je zateklo i mene i nju...al baš...ma mi smo vezane jedna za drugu više kao sestre..nego kao majka i kćerka...pa je puno ljudi koji to zaista i misle...ona je dosta visoka..najviša u razredu i malo je krupnija..nosi 37 broj cipela...tako da kad promislim to je bilo i za očekivati....




_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 9:35:53   
henna ze
[URL=http://www.image-share.com/ijpg-284-160.html][IMG=http://www.image-share.com/upload/284/160.jpg][/URL]

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 9:37:06   
Mona Mohamed
U pravu si, sigurno. Njen rast moraju pratiti takve promjene. Prelijepo je cuti da imate tako divan odnos. Sve pohvale. Uostalom, sad je i najkriticnije vrijeme za nju, a ako u tebi pronade uzor i oslonac, lakse ce prebroditi. Lijepo je to stanje na kraju krajeva. I ja imam brata, 12 godina..Mama mi se vec *zali* na njega.user posted image  Sad je on jak, snazan, zaljubljiv, zeli ici u teretanu vjezbati misice, zamislja sebe u raznoraznim situacijama i otvoreno prica o tome..Uzivaj i cestitke jos jednom na lijepom odnosu sa kcerkom.user posted image user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 9:39:26   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: henna ze

[URL=http://www.image-share.com/ijpg-284-1'0.html][IMG=http://www.image-share.com/upload/284/1'0.jpg][/URL]

Hena, nesto si postavila ali ja to ne mogu otvoriti ili nije za otvaranje?user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 9:43:10   
henna ze
ovo je bio pokušaj...sorry na tome da postavim photo..uvježbaću se ja..
znaš kako mona ja zakršljala ona mashallah razvijena...što se tiče fizičkog izlgeda...a i ono drugo...nisam daleko odmakla jer jedva čekam da izadje novi crtić ili neka nova igračka da se tome zajedno radujemo...odjednom iz faze gledanja vinx nadješ se u fazi objašnjavanja rasta dlačica...no i to ima svoje drazi...ja sam sad spremna i ništa nas više neće iznenaditi...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 11:29:25   
Hannica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

prvu menstruaciju dobila u 14 godini a sise mi nisu nikada narasleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   A imale su dovoljno vremena za rast i razvoj.Ja sam mislila da je to sto sam kasno dobila menstr. uzrok mojih problema sa velikim grudima.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 11:50:06   
veda
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

IZVORNA PORUKA: Gracanka

Nisam sigurna s koliko god sam dobila,čiiini mi se 13 ili 12 user posted image ali se dobro sjećam tog dana...ujutru krenula piškiti i ugledam nešto crveno...hm iako mama nikad sa mnom o tome nije razgovarala,bar se ne sjećam,ja sam znala (ne znam ni otkud)šta je i šta mi je činiti...uzela mamin uložak i pravilno zaljepila user posted image haha
Onda mami ispričala,znam da sam bila sva sretna i ponosna,osjećala se odraslom,jedva čekala da neko dođe pa da se pohvalim,naravno neko ženskog roda.
A sjećam se da sam jedno vrijeme redovno na ogledalu promatrala grudi(kojih još nije bilo) i sama sebe tješila "ma biće to ako Bog da" user posted image user posted image   a kada su počele rasti nosila najšire majice koje sam imala i sva pogrbljena hodala da sakrijem jer me ipak bilo sramota...!           -ovo je za teme "bila sam mala"


Pravilno zalijepila.user posted image



tako je bilo i kod mene.

Imam sestru ona ima 15god.Sjecam se da je prvu user posted image dobila sa 11god.Naglo se pocela razvijati.Od prvih dlacica,grudi. Neki dan otisla ja kod svojih vidim grudnjak se susi.Kazem mami odkad ti nosis takve grudnjake sa srcadima. Zena se nasmija i kaze-pa sestrin ti je. Tek tad sam shvatila koliko se razvila.Sa svojih 15 god.nosi 2 broja veci grudnjak nego ja.user posted image user posted image user posted image
Kad je bila mala i kada sam je izvodila u setnju svi su mislili da je moja kcerka,a sada kao da smo dvije prijateljice iako sam je ja starija 16 god.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.6.2010 12:08:41   
nikita
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

IZVORNA PORUKA: nikita

ja sa 11 god a malo prije toga su mi mama i tata objasnjavali sta me ceka uskoro user posted image



Svaka čast tati, nikita



Hvala ti Alma...sjecam se te veceri ko da je bilo juce, brat i ja nismo imali svoje sobe pa smo s roditeljima spavali u krevetu na kat ( sad kad se sjeti tog kreveta bas mi se oci napunise suzama, koji smo rat brat i ja vodili ko ce gore a ko ce dole user posted image ) i legli svi i prije spavanja smo uvijek imali obicaj pricati( mozda zato i moroim muza svaku vece da pricamo prije nego zaspemo) i u jednoj seriji se spominjalo vanbracno dijete a ja nisam znala sta je to , sjecam se i tu vecer da sam ih pitala kad sise pocinju rasti i onda su mi oni poceli objasnjavati ljepote pubertetauser posted image  Kad smo dobila mengu mamu sam zvala sa smjeskom, bas mi bilo šega nosit ulozak , ko ja sad velika nisam vise mala , pa bih govorila svima da sam dobila, joj to su bile kome, ko god dode ili gdje god odemo ja kazem da sam dobila prvu menguuser posted image  E onda su sike pocele rasti, i u 4.razredu osnovne sam imala najvece sise i bila najveca u razredu i od muskih i zenskih, a bilo nas 20ak. 

Bas mi nesto milo oko srca sad kad sam se podsjetila na ovaj period u zivotu..

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
25.6.2010 22:47:55   
neki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

prvu menstruaciju dobila u 14 godini a sise mi nisu nikada narasleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Ja rekoh,meni su narasle tek posle porodauser posted image user posted image user posted image Dobro nisu sad aman WOW,ali sam prezadovoljna,pogotovo cvrstocomuser posted image user posted image user posted image
Sorry,ako je OT...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
6.7.2010 23:48:29   
Novosadjanka
Dve devojcice u razredru moje cerke su dobile menstruaciju  u prvom razredu. To me je sokiralo. Morala sam sa mojom tada 7-gosinjom cerkom da popricam na temu toga. Da joj objasnim o cemu se radi. Gledala me je bledo!
Posle sam malo istrazivala zbog cega je pubertet uranio kod nase dece. Nasla sam zanimljive informacije. Evo pp sa RR.sr od jedne devojke koja je itekako upucena o cemu se radi. Nadam se da cu nekom pomoci. Pozdrav
p.s. moja cerka je sada zavrsila II razdred i jos par drugarica je dobilo. Moje dete je jos uvek dete u pravom smislu te reci, Hvala Bogu na tome.

Praksu punjenja zivotinja hormonima, kao i sve ostalo sto je stetno i lose, uveli su Amerikanci. Jos 30tih godina su hteli da postignu vecu mlecnost krava, dodavanjem hormona rasta, cija je zvanicna upotreba odobrena tej 1994. godine. Navodno, ovaj hormon ne skodi ljudskom organizmu a i pasterizacijom se neutralise, medjutim , dokazano je da se i nakom kuvanja, u mleku zadrzi oko 81% u nerazgradjenom obliku. Nije do kraja istrazeno, i studije jos uvek nisu objavljene, ali se predpostavlja da ovakvo mleko kod ljudi , utice na pojavu raka dojke, prostate i debelog creva.
Pored koriscenja hormona rasta, jos vise bi trebala da nas brine upotreba polnih hormona u uzgoju stoke. Danas se u SAD-u upotrebljava 6 vrsta, sto zenskih sto muskih hormona, i retko se koriste kod zivine i svinja, krave su najpogodnije. Postoji sumnja (zapravo svi to znaju) da meso ovakvih zivotinja, utice na pojavu ranog puberteta kod devojcica, ali jos uvek ovako nesto nije dokazano, tj jos uvek nije sprovedena epidemioloska studija o pojavi hormonski tretirane hrane i ranog puberteta.
Nasa zemlja nije koristila ove hormone prilikom uzgoja stoke i proizvodnje mleka. To mogu sa sigurnoscu da tvrdim, jer je moj otac licno ucestvovao u nekim izstrazivanja. Imali smo najzdravije meso u Evropi, i mi i Hrvati. Medjutim, vremenom smo poceli da uvozimo meso iz zemalja u kojima je upotreba hormona u proizvodnji hrane dozvoljena, i vise ne mozemo da tvrdimo da na trzistu imamo lepo i zdravo meso. Veliki sam protivnik upotrebe crvenog mesa u ishrani, iz vise razloga, ali se ipak po nekad mora naci na jelovniku. Problem mozete resiti, nadjite nekog pouzdanog seljaka koji se bavi uzgojem, dobro ispitajte kako gaji stoku i cime je tretira, ko je kontrolise, a onda od njega kupite tele i strpajte ga u zamrzivac. Tako moji roditelji rade, pa ja mogu da kazem da jedem zdravu piletinu i zdravu teletinu. Ne pamtim kad sam kupila meso u trznici, i ne znam kako bih se usudila da ga kupim kad pojma nemam kako je uzgajano, kako tretirano i leceno, i kuda je sve proslo da bi doslo do zamrzivaca.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
6.7.2010 23:51:07   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Novosadjanka

Dve devojcice u razredru moje cerke su dobile menstruaciju  u prvom razredu. To me je sokiralo. Morala sam sa mojom tada 7-gosinjom cerkom da popricam na temu toga. Da joj objasnim o cemu se radi. Gledala me je bledo!
Posle sam malo istrazivala zbog cega je pubertet uranio kod nase dece. Nasla sam zanimljive informacije. Evo pp sa RR.sr od jedne devojke koja je itekako upucena o cemu se radi. Nadam se da cu nekom pomoci. Pozdrav
p.s. moja cerka je sada zavrsila II razdred i jos par drugarica je dobilo. Moje dete je jos uvek dete u pravom smislu te reci, Hvala Bogu na tome.

Praksu punjenja zivotinja hormonima, kao i sve ostalo sto je stetno i lose, uveli su Amerikanci. Jos 30tih godina su hteli da postignu vecu mlecnost krava, dodavanjem hormona rasta, cija je zvanicna upotreba odobrena tej 1994. godine. Navodno, ovaj hormon ne skodi ljudskom organizmu a i pasterizacijom se neutralise, medjutim , dokazano je da se i nakom kuvanja, u mleku zadrzi oko 81% u nerazgradjenom obliku. Nije do kraja istrazeno, i studije jos uvek nisu objavljene, ali se predpostavlja da ovakvo mleko kod ljudi , utice na pojavu raka dojke, prostate i debelog creva.
Pored koriscenja hormona rasta, jos vise bi trebala da nas brine upotreba polnih hormona u uzgoju stoke. Danas se u SAD-u upotrebljava 6 vrsta, sto zenskih sto muskih hormona, i retko se koriste kod zivine i svinja, krave su najpogodnije. Postoji sumnja (zapravo svi to znaju) da meso ovakvih zivotinja, utice na pojavu ranog puberteta kod devojcica, ali jos uvek ovako nesto nije dokazano, tj jos uvek nije sprovedena epidemioloska studija o pojavi hormonski tretirane hrane i ranog puberteta.
Nasa zemlja nije koristila ove hormone prilikom uzgoja stoke i proizvodnje mleka. To mogu sa sigurnoscu da tvrdim, jer je moj otac licno ucestvovao u nekim izstrazivanja. Imali smo najzdravije meso u Evropi, i mi i Hrvati. Medjutim, vremenom smo poceli da uvozimo meso iz zemalja u kojima je upotreba hormona u proizvodnji hrane dozvoljena, i vise ne mozemo da tvrdimo da na trzistu imamo lepo i zdravo meso. Veliki sam protivnik upotrebe crvenog mesa u ishrani, iz vise razloga, ali se ipak po nekad mora naci na jelovniku. Problem mozete resiti, nadjite nekog pouzdanog seljaka koji se bavi uzgojem, dobro ispitajte kako gaji stoku i cime je tretira, ko je kontrolise, a onda od njega kupite tele i strpajte ga u zamrzivac. Tako moji roditelji rade, pa ja mogu da kazem da jedem zdravu piletinu i zdravu teletinu. Ne pamtim kad sam kupila meso u trznici, i ne znam kako bih se usudila da ga kupim kad pojma nemam kako je uzgajano, kako tretirano i leceno, i kuda je sve proslo da bi doslo do zamrzivaca.



uh, ovo mi bas jezivo zvuci! user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Novosadjanka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
7.7.2010 0:08:45   
Novosadjanka
Da mi je neko rekao da cu sa detetom od 7g. da pricam na tu temu, rekla bi mu da laze. Vremena se menjaju. Skoro sam cula kako moja cerka i njena drugarica pricaju o zabavljanju. Ko se skim zabavljauser posted image

Udjem u sobu i pitam ih o sto se kikocu. I njih dve krenu da pricaju. Optala mi je vilica. Pitam ih ja sta znaju o vodjenju ljubavi posto su o tome pricale.

Kaze meni moja cerka: mama sve je nama jasno, samo nas interesuje kako se radi abortus?

Kada su videle da sam se zgranula pocele su u glas: Ne ne brinite tetka... mi to ne radimo jos smo male, ali znamo kako to ide....mama jesi li dobro....stvarno kako se radi abortus?


Inace sam na porodiljskom vec 2g jer sam rodila 3 dete, stalno sam sa cerkom, proveravam sta radi, prica, gleda na kompjuteru, citam joj dnevnik....i opet sam zakasnila sa pricom o sexu. Ne mogu sebi doci!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
13.2.2016 20:54:56   
Lulu_08
Pronadjoh temu user posted image

Eh vidim nije aktivna odavno vec pa se nadam da ce sve meni drage zenice i iskusne mamice sa vrsnjakinjama moje L. ili starijim djevojcicama uskociti i podijeliti iskustva user posted image .

Ovako, moja L. ce u aprilu imati 8 punih godina. Atletski je gradjena, sto prirodno (ima izrazeniju muskulaturu), sto zbog sporta imajuci u vidu da se bavi ritmickom gimnastikom na takmicarskom nivou, trenira svakodnevno. Prije par mjeseci su krenule promjene raspolozenja, tipicno pubertetske reakcije "sta mi to govoris, nemoj me sramotiti, ma daj jesi neka itd itd itd", slusanje strane muzike, gledanje mladalackih serija i slicno. Pomislih, hajde vidi od drustva ili kopira starije neke uzore, mozda djevojcice sa treninga koje imaju oko 10ak i vise godina. Medjutim u poslednje vrijeme primjetim da joj se tijelo mijenja, kao prvo nazire se strucic, sto je donedavno bila ona klasicna djecija gradja postaje polako zenska gradja. Kao drugo opca dlakavost je izrazenija, narocito po nogicama, mada su i stidne dlacice malo izrazenije postale, ne bas ocito - jos uvijek su "bebaste" ali slucajno zbog neke iritacije nedavno kada sam morala provjeriti primjetih da ih ima malo vise nego sto je bilo. Kao trece nazire se kontura grudi, bradavice su malcice vece a tkivo okolo postaje mekse i primjetno, dok je donedavno bilo ravno. Uz to je onako generalno po pitanju razmisljanja, razgovora i ponasanja postala "velika" bas mi je nekako izgubila ono djetinjasto igranje i slicno.

Obzirom da sam trazeci po internetu i nekim clancima, sto medjunarodnim sto nasim, dosla do podatka da je ulazak u pubertet za djevojcice sada "normalan" od 8 do 13 godina nisam bas ostala u soku kada sam primjetila te promjene ali ipak bih voljela znati da li ste i vi druge mame suocile se sa slicnim stvarima? Ona nije pretjerano visoka, manje vise u prosijeku, po mjerilima je kao na visoj strani ali ovako meni djeluje sasvim OK sa svojih 133cm. Kilaza je isto neka manje vise prosijecna sa 24kg. Stopala joj jesu velika, oduvijek su i bila tako da to nije sada nesto novo, 33/34 br.

Nadam se da cete podijeliti neka iskustva sa mnom kako bih se bar malo utjesila, nadam se da one ocite pubertetske promjene tipa mjesecnica nece doci bar naredne 2g.

Da spomenem samo kod mene su ove gore navedene promjene nastupile sa 10g, a mjesecnica sa 12. Moja mama sve to 2 godine kasnije. Tako da bi bio neki trend ako kod nje bude tako 2g prije...zao mi je..tako su mali jos...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Novosadjanka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
13.2.2016 21:02:11   
MicoTico
Moja curica ima 10 godina. "Simptomi" puberteta što se tiče ponašanja su ve tu, čini mi se ima i godina. Prevrtanje očima, "mama, smaaaaraš", ne dao Bog pustiti narodnjake, "to je seljački", ...što se tiče tjelesnih simptoma, nema još ni sikica ni dlačica, ali već se počinje znojiti i dezić je obavezan, doduše prirodni i radi posao.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
13.2.2016 21:02:48   
MicoTico
I da, imamo i ovu temu http://www.ringeraja.ba/forum/Pocetak_puberteta/m_4381/tm.htm



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
13.2.2016 21:03:23   
Visnja RR
Pročitah pa se zamislih...
Kod moje A ( a ista su generacija april2008) ne vidim neke posebne promjene .... Ona je uvjek imala na nogicama one paperjaste dlačice...pa je uvjek zezam a ću je povesti sa sobo na egipatsku depilaciju (a žena koja me epilira kaze da u nekim zemljama je sasvim ok da se curie sa 7 g dovode na depilaciju jer im se tako ono paperje "iskorjeni" ...ne bih eksperimentisala ipak user posted image

jedina promjena kod A je bia proslg ljeta .... nakon treninga ili jače fizičke aktivnosti je vonjala ispod pazuha iako se uredno tuširala svaki dan i po više puta.... a nekako mi stašno da joj stavljam deo...pa opet nisam željela da se osjeć nelagodno zbog tog "mirisa" ...nabavla neki prirodni krem deo.... i nekako mi bilo žao što oj se to pojavilo...a čitala sam da se kod nekih curica može desiti i već s 5 godina.... na srecu sa završetkom ljeta je to prestalo...i sada aktivno trenira (karate 4 puta sedmicno) i ima izuzetno naporne treninge nakon kojihizađe mokra ko čep ...al je taj znoj prestao imati miris...

znam nisam ti od pomoći al na žalost granice se pomjeraju.... a ako mora ok ...samo da M ne dobiju prerano...bar ne prije 11...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *