|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
29.2.2016 23:25:38   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: aidana

Imam i ja slujaj u okolini, curica od 6 godina je u pitanju. Isto kao sto pisete, poceo joj se osjetiti znoj, rasti dlake, grudi....ma pretuzno. Ja sam se bas sokirala kad sam cula, curica prvi razred. Ne znam uopste kako tako malom djetetu objasniti neke stvari. Jos je inace mirnija, povucena pa ne znam kako ce se sve to odraziti na nju. Bas tuzno.


Pile drago, bas rano rano pfff.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.8.2017 13:49:41   
Visnja RR
Gdje su nam mame veće dječice?

Jesu li počele promjena na tjelu i ponašanju.... ko je na pragu puberteta?

ahhhh

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.8.2017 13:55:36   
Lulu_08
Ej mamice...

Mi smo totalno u ovome...

Dlačice ispod pazuha - desna strana sigurno 10 velikih crnih user posted image , lijeva strana tek par malo su manje
Stidne dlačice - ima ih...prilično user posted image

I u konačnici i gospođice (*) (*) su krenule...za sada bradvice nabubrile i malo okolo zadebljanja...

Grrrr.

O hormonalnim izlivima da ne pričam. I tako...9,5 godinica nam je pa šta nas tek onda čeka user posted image

Veseloooo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.8.2017 14:02:13   
Blue rose RR
Odavno u pubertetu, ali eto nekako deverišemo. Promjene su tu u svim oblicima, i fizičkom izgledu i psihičkom djelovanju. Za sada je to sve nekako u granicama da se može istrpiti, kroz priču i primjere usvaja većinu onoga što je interesuje.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.8.2017 14:07:08   
Lulu_08
Blue Rose mi imamo jednu od veoma važnih drugarica koja je sva u "drama queen" fazonu koja na moju veliku curku utiče u smislu da i ona tako počne sa dramom na svoj način naravno. Sretna sam što bar za sada priča djeluje sa njom, ali kako koji mjesec ide ta priča sve traje duže i duže haha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.8.2017 14:52:20   
Blue rose RR
Ma dobro i taj dramski nastup prema njima bitnim idejama ili ponašanjima ima nekako smisla sa njihovog aspekta. Nekako sve dok je to u granicama normalnog izražavanja njihovog puberteta neka i bude, ali onog momenta kada vidim da će to ili preći grnaicu ili postati njena svakodnevnica, onda imam nijet reagovati.

A meni je važno da ona priča sa mnom, da mi traži savjet, i da mi ništa ne krije.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
23.8.2017 17:57:21   
Visnja RR
Lulu naše cure su vršnjakinje user posted image I sve isto ... sike se naziru...kaže da je nekad malo bole na dodir ...sjećam se toga da kad rastu sike kao da malo boluckaju
Ispod oba pazuha ima 5-6 dlačica ali na koki još nema user posted image

a po rukama i nogama oduvjek ima one sitne paperjaste ...valjda to odpadne user posted image
sve mi se čini da ćemo ubrzo zajedno na egipatsku depilaciju ...kuku user posted image

ponašanje na momente se javljaju te pubertetske bubice koje za sad sasječem u korjenu... doduše na nju ima uticaj kćerka moje prijateljice koja ima 16 g i koja je pubertetom totalno zdrmana user posted image duša draga...

još uvijek je emotivac i priča mi sve tajne tajnovite ... al eto....


nego šta vi radite s ovim dlačicama ispod pazuha ...ja joj malo vrhom malih makazica capnula...ne bih joj još žilet uvodila a kontam da čupnem pincetom što bi bilo najpametnije bi je garant boljelo...ahhhh

o menstruaciji ne želim još da razmišljam...ko da gledam prva će u razredu dobiti jer mi djeluje kao najzrelija ...ojjjj majko

a onda je momente moja gugugaga beba user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.8.2017 7:20:50   
Lulu_08
Hahaha Visnjaaaaa pricaj pricu zivota moga...ahaaahhaah

Mi ih nismo dirale pokusavamo progurati jos malo pa onda cemo nemam pojma ni ja kako, da li kremom nekom ili cupkati pinceticom nemam blaaage jos.

A i L su ruke i noge a i ledja i stomak pune tih paperjastih, ali one su obje doduse i plavuse i guste kose pa valjda nam to ide uz to hahaha user posted image user posted image user posted image user posted image

Nama su rekli da 2g odprilike od pocetka ovih drugih simptoma da ocekujemo user posted image pa to nam izadje onda nekih 10-11 g sto je ranoooo bljak bljak. Ja sam sa 12,5 tj skoro 13 i tada sam se cak zbunila totalno (iako smo mama i ja vec godinama o tome pricale al sta je tu je).

A i L se zali nekada da je boli a prije jedno godinu dana su je svrbile jedno vrijeme ma haos.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.8.2017 12:33:58   
Blue rose RR
Mi dlačice rezuckamo makazicama, mislim da je još rano za nešto drugo, a odavno ih imamo pod pazuhom.

*bem ti žeMsko.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.8.2017 12:54:31   
Visnja RR
male dlakavice...
ma ja samo ne bih da nesto zahebem,,,, zato to malo recnem makazicama user posted image

mrzim sto moram i sebe žiletom ispod pazuha
najbolji mi je primjer moja prijateljica koja je oduvjek ispod pazuha čupkala pincetom nikad žiletom i ispod pazuha joj kao kod djeteta...na obje strane desetak dlačica....

ahhhh

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
24.8.2017 13:39:31   
Lulu_08
Uh onda znači da i mi okušamo se kada dođe vrijeme nekom alternativom..hmmm možda makazice za sada? Ili pincetica...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
18.4.2018 13:24:57   
Lulu_08
Hello raja :)

Šta se dešava kod vaših curica? Mi i dalje rastemo u smislu puberteta, sve više sve vidljivo a mi bi tako rado da malo uspori...

Hajde čekam update :)



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
18.4.2018 13:38:04   
ijaa
Mojoj curici je 3.5 godine i tema me povukla na razmisljanje citam vas i sikiram se...eto sto mi to treba...bem ti bas zensko, ako bude na mene rano ce dobit menzes, rano ce dlake da se pojave...pogurena sam do kraja osnovne hodala i nosala siroke majce jer su mi grudi u 3 razredu osnovne skole pocele da rastu ...umirala od stida u petom pocela menzes dobivat...a posljedice pogurenosti i danas osjetim...iskrivila sam i kicmu

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
18.4.2018 22:14:03   
manuela RR
Ja po djevojcicama u E razredu vidim koliko su ispred djecaka...
I fizicki i mentalno...
Ovi djecaci su jos uvijek u fazi igranja i hodanja oko mamine suknje...
Dok su djevojcice se vec pocele dosaptavati,sredjivati a poneke bogami i uocljivo rasti i razvijati....
Definitivno vrijeme leti...
user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
18.4.2018 22:55:34   
Visnja RR
Moja desetogodišnja cura je vizuelno već u pubertetu a i ponašanje vuče na tu stranu...kuku

Uglavnom dlačice se pojavla i ispod pazuha i stidne ...i nije to više u naznakama nego baš baš...bubuljice po čelu ...znojenje...sike propupale user posted image
i porasla .... gdje moja beba??? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
18.4.2018 23:22:42   
bejbibi
Jooj i mene sve ovo ceka aBd user posted image ona je vec sad uzasno tvrdoglava ,kako li ce tek biti za par godinauser posted image smorit ce nasuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
18.4.2018 23:28:05   
Visnja RR
a zamisli kad od mirne tihe djevojčice sve više osjećam tvrdoglavost, tersaluk...i komunikaciju koja priliči djetetu od 15 a ne 10 godina...kuku

samo kažem sabur

zeeeennnnn user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
18.4.2018 23:59:40   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

a zamisli kad od mirne tihe djevojčice sve više osjećam tvrdoglavost, tersaluk...i komunikaciju koja priliči djetetu od 15 a ne 10 godina...kuku

samo kažem sabur

zeeeennnnn user posted image


Necu da zsmisljam ,obuzme me strah neki user posted image kako li ce tek meni biti sa mojom user posted image
Salu na stranu ,kako to rjesavas

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
19.4.2018 0:29:12   
Visnja RR
malo vrištanja po kući..malo ignore user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
19.4.2018 9:06:58   
Lulu_08
A Višnja, zamisli kad ja od nemirne i glasne djevojčice doživim sve još izraženije hehehehe. Elem moja je uvijek bila manje više vrtirepka, ali sada na to je kao "velika" ubija u pojam pameću, to se rasipa na sve strane, jer pazi halo ona to već sve zna. Šta znaš mamicu ti da izvinete, pa tek 10 puniš sljedeće sedmice, aaaaloooo!!!

Ista situacija, stidne dlačice smetaju, ove pod pazuhom čupamo zbog turnira, trikoić bez rukava pa se vide, kud ona plava a one crne, aman. Bubuljčice, za sad, sitne male ali budu tu i tamo. A sikice, pa u poslednje vrijeme sve brže rastu, nosi one topiće kratke, a ako ovako nastavi mogla bi i grudnjak mali uskoro ccccccccccccc. Nadam se ipak da pretjerujem i da će usporiti ovo malo... A stopala - šake, pa to kao odraslog čovjeka izgleda, nekako nezgrapno haha, a guza i butkice baš onako se počelo oblikovati. Mislim 'aj ok - trenira ona puno pa se tješim možda su to više mišići, ali onaj ženski oblik već dobija pa ne mogu se potpuno baš varati haha.

Elem, nezz.

Imam dojam da će mlađa, kojoj će u julu 6, malo sporije ići tim putem, jer nekako u svemu mi je ona dosta bebastija nego starija u to vrijeme. Ili - bar se nadam, haha.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
19.4.2018 9:12:19   
Visnja RR
ma sve je to individualno...
dosta curica njenih godina još nemaju dlačice... blago njima user posted image ili nisu ni počela davati nikakve druge znake da se nešto dešava ...
ova moja malo ubrzala...

ja sam nedavno uključila bic za ipod pazuha...jer to više nije za čupkanja nego baš za skintu user posted image

na koki sam joj nedavno pre bazen malo makazicama "štucovala" ahahaha joj majko...čisto da se ne vide kroz kupaći koji je tanak i svijetle boje

a da i moja plavusa a dlačice tamne ....

< Poruku je uredio Visnja RR -- 19.4.2018 9:20:44 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
19.4.2018 11:54:09   
Daenerys
Uh, pade mi kamen sa srca kako vas iscitah! Već sam se bavila mišlju da joj se urade nalazi hormonauser posted image Nekako mi prerano sve to user posted image
Ima dlačice na bikini zoni,a nekoliko ispod pazuha...Sikice još nisu počele rasti, ali je zato pametovanje na zavidnom nivouuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
19.4.2018 12:37:49   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ma sve je to individualno...
dosta curica njenih godina još nemaju dlačice... blago njima user posted image ili nisu ni počela davati nikakve druge znake da se nešto dešava ...
ova moja malo ubrzala...

ja sam nedavno uključila bic za ipod pazuha...jer to više nije za čupkanja nego baš za skintu user posted image

na koki sam joj nedavno pre bazen malo makazicama "štucovala" ahahaha joj majko...čisto da se ne vide kroz kupaći koji je tanak i svijetle boje

a da i moja plavusa a dlačice tamne ....


HAHHA legendo, al me nasmija, a dijelim tvoje muke vjeruj.

Mi čupamo ispod pazuha sa Braun Silk Epil-om :D hehehe. Malo bolilo prvi put ali navikla sad pa kad počupamo mjesec dana nema hB. A planiram za ljeta neki tamniji kostimić šareni da ganjamo da se ne vidi "donji trap" hahaa, a pa Bože zar nas već te muke nađoše.

I kod L. dosta drugarica još nema ni navidiku tih promjena, s' treninga po godinu/dvije/tri starije pa nije još ništa to, to nju pomalo i muči - "zašto ja ovo zašto ja ono, kada neke drugarice starije nemaju?". Međutim utješno da par dobrih drugarica iz razreda, kao i rodica joj koje su vršnjakinje, u nekih pola godine rasponu rođene imaju te promjene iste pa se malo bar identifikuje.

A šta misliš kada spram promjena ovih možemo očekivati prvu user posted image user posted image ?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
19.4.2018 12:38:27   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Daenerys

Uh, pade mi kamen sa srca kako vas iscitah! Već sam se bavila mišlju da joj se urade nalazi hormonauser posted image Nekako mi prerano sve to user posted image
Ima dlačice na bikini zoni,a nekoliko ispod pazuha...Sikice još nisu počele rasti, ali je zato pametovanje na zavidnom nivouuser posted image


Hahaha tako sam se i ja osjećala kada podijelih svoje brige, hB pa nismo jedini!

Koliko je tvojoj djevojčici?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Djevojčice sve ranije ulaze u pubertet
19.4.2018 12:52:12   
Daenerys

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Daenerys

Uh, pade mi kamen sa srca kako vas iscitah! Već sam se bavila mišlju da joj se urade nalazi hormonauser posted image Nekako mi prerano sve to user posted image
Ima dlačice na bikini zoni,a nekoliko ispod pazuha...Sikice još nisu počele rasti, ali je zato pametovanje na zavidnom nivouuser posted image


Hahaha tako sam se i ja osjećala kada podijelih svoje brige, hB pa nismo jedini!

Koliko je tvojoj djevojčici?


Za 1,5 mjesec će slaviti deseti rođendan user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *