|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Mame dojilje- prebrojmo se :-)


DA
  95% (676)
NE
  4% (33)


Ukupno glasova: 709


(Posljednji glas : 16.3.2019 12:07:27)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
23.10.2008 8:57:21   
lejlaze
evo i ja da se "dodam" na ovaj super spisak, dojimo i mi user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
23.10.2008 11:26:17   
Dinka 79
Pridruziti ću se i ja na ovaj super spisak,iako sam na početku imala velikih muka i problema,Hvala Bogu uspjeli smo i sada fino dojim svoju malu curicu,kao što sam na jednom mjestu pročitala,kada god hoćemo ,gdje god hoćemo i koliko god hoćemo...user posted image user posted image user posted image bravo za nas sviju user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
23.10.2008 11:58:47   
Amrino
Upisano user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
26.10.2008 20:36:18   
mariposa
moj bebac juce napunio 20mjeseci i jos uvijek uspjesno dojimo a do kada ne znamouser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
2.11.2008 20:23:40   
kristijan
mogu li i ja sa svojim bebcem na spisak uspješno već 4,5mj samo dojimo a i starijeg sam dojilauser posted image

(odgovor članu mariposa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
2.11.2008 21:58:30   
Mik Mik
145 dana x 6 user posted image = 870 user posted image x prosječno 15 min = 13.050 min = 217,5 sati / 24 sata = 9 dana neprestanog dojenja user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
7.11.2008 9:26:52   
ziki
Mashallah, mashallah svaki put sve vise i vise dojilja na spiskuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
7.11.2008 18:54:17   
dana3
iako roodih mjesec dana prije malog iskljucivo hranim mojim mlijekom.na pocetku jedva da je mogao da sasne a saduser posted image vec postao profis nakon dvije sedmice neprekidnog radauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
7.11.2008 19:40:58   
essy
evo i nas iz krajine,pa i mi bi na taj spisak.moj bebać user posted image gloca već nakon 2 sata po rođenju,sad nam je 3 mj.a planiramo još duuugo...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
7.11.2008 22:20:44   
MELLI
E vala bravo za onu koja je pokrenula temu.Meni su ovakvi forumi pomogli da prvu bebu dojim 13 mjeseci,(ja bih i duže ali desila mi se trudnoća,pa je beba počela odbijati dojenje) a sada evo već peti mjesec moja druga bebača papa i ja sam jako ponosna dojilja.preživjeli smo linč okoline od toga da li imam dovoljno mlijeka,da li su mi u bolnici radili kakav test da utvrde kvalitet mlijeka  do toga da mi dijete ne spava jer ga jadnog patim gladnog...  Nisu nas uspjeli ubijediti da prestanemo.moja jedina podrška bili su mi suprug i informacije koje sam skupila po ovakvim forumima.moja poruka svim budućim mamama je :


dojite  dojite i samo dojite jer to zaista jest najbolje i za vas i za vašu bebu!!!!!!!!!!!!!! Vaše grudi su savršene za dojenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image

(odgovor članu essy)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
7.11.2008 22:30:18   
boogy woogy
user posted image user posted image user posted image user posted image BRAVO Melliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
7.11.2008 23:39:56   
Anoniman
samo da ubacim jedan vic za dojilje... šalim se nije vic nego nešto što mi je jedna žena danas savjetovala.user posted image
Kaže tvojoj maloj je već dva i po mjeseca, njoj više nije dovoljno samo tvoje mlijeko, nego ti njoj 2/3 kravljeg mlijeka i 1/3 rižine sluzi, nema ništa bolje ni prirodnije za bebu one formule su otrov.user posted image Vjerujte bilo mi je presmiješno čak da joj se suprostavim, nego sam onako zainteresovano i u čudu klimala glavom i crkavala od smijeha.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
8.11.2008 10:34:36   
boogy woogy
Kad smo kod viceva, evo jedan pravi muski shovinisticki:

"Sta je najbolje kod majcinog mlijeka?
Ambalaza."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
9.11.2008 22:08:27   
Enchy
E dobar vic:)

I ja se upisujem na listu dojilja. Mi smo tek poceli, tek nam je 16 dana, ali super nam ide za sada..

user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 13:29:09   
viola
Nama je danas devet dana od rodjenja, uspjesno dojimo, samo me interesuje vrijeme dojenja. Kazu da ne treba ogranicavati vrijeme, niti to radim, ali beba se jako dugo zadrzava na dojci, po vise od sata nekada i dva. Malo doji , malo spava, pa opet povuce par puta i tako se to otegne pravo. Stolicu ima urednu vise od pet, a nekada i osam puta dnevno. Ja se nadam da je to ok. ali ako neko ima slicno iskustvo neka ga podijeli samnom, jer malo mi je frka, nekada mislim mozda mi mlijeko nije dovoljno kaloricno, pa je beba zato stalno gladna i dugo sisa. pozdrav svima

(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 13:58:04   
aazra
Nama je danas 22 dana, jucer bilo 3 sedmice, uspjesno dojimo iako me nekad sludi moj sincic bi mi stalno bio na grudima, a najgore kada "gustira" polako... Viola, ni slucajno ogranicavati vrijeme dojenja to ce ti reci i ostale mame, na kraju je kako da ti objasnim "najukusnije", "najmasnije" mlijeko, veoma je bitno da isprazni dojku do kraja, nikako ne ogranicavati vrijeme dojenja, jedino ako bas zaspi ili drzi samo bradavicu u ustima a "nista ne radi" bar ja tako radim.

mene nekad sludi samo bi dojio po citav dan, ali necu da odustanem niti da uvodim nesto drugo, nekad me strah iz tog razloga sto ne stignem napraviti sebi nesto za jelo onda jedem sta stignem pa ne znam utice li to na kvalitet mlijeka...

_____________________________








(odgovor članu viola)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 16:41:12   
Enchy
Draga Viola, ne ogranicavaj dojenje.  Beba je jos mala, a manje bebe duze doje, cesce, zapravo ne zna im se uopce red. Pogotovo kod muskih beba.

Ja radim isto sto i Aazra....dojim kada zeli, nekad je to svaka dva tri sata, a nekad svaki sat. Izvucem mu bradavicu jedino ako je onako drzi u ustima. A prvih dana je bukvalno stalno bio na dojci:)
Ali zbog dojenja ni  ja nista ne stizem. Sama sam po cijeli dan dok MM ne dodje s posla i ne stignem spremiti nista za jelo, nego jedem sta stignem, ali hvala Bogu, mlijeka ima i beba ne place da je gladna, valjda je kvalitetno:)
Sada nam je 17 dana i super napredujemouser posted image
Sto se tice stolice, kod beba koje doje sve je normalno kazu...i da ima jednu, i dvije i osam puta dnevno..tako da ne brines. Moj mali obicno tokom 24 sata ima 5-6 puta stolicu.


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 19:17:42   
amrab
Evo i nas,drage moje.Rodila sam treću curicu i sad će joj 5 mjeseci.Naravno doji i ja sam presretna.Toliko sam imala problema na početku od ragada,mastitisa,temperature i svaki put kad sam mislila da više neću moći izdržati,ja sam se podigla i nisam odustala.Hvala Bogu pa sam sada dobro,da imam svijest o dojenju  i ne pomišljam na adaptirano ma koliko žene potenciraju i poistovjećuju sa mlijekom koje je dato od Boga.
Nema ništa bolje od dojenja.Išla sam na predavanja o dojenju i tada su rekli da samo 1% žena nemogu stvarno dojiti,a sve ostalo samo biti uporan i istrajati. (dvije curice sam dojila po 15 mjeseci)

Zara 21.06.2008.

(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 22:17:09   
boogy woogy
Dobro nam dosle mame dojiljeuser posted image user posted image user posted image CESTITAM na uspjesnom uspostavljanju dojenja, samo tako nastavite!!user posted image user posted image user posted image

Viola, nemoj NIKAD sumnjati u kvalitet svog mlijeka. Majcino mlijeko je UVIJEK kaloricno, zdravo, kvalitetno, toplo, hranjivo itd. itd. Nemoj zaboraviti da je bebi sika puno, puno vise od hrane!! Tek rodjene bebe prolaze "stresno" razdoblje odvajanja od maternice i izlazak na ovaj hladan svijet. Sve sto mu pruza utjehu je otkucaj majcina srca i majcin miris tijela. Pusti macice male da se gnijezde uz vas i uzivajte u prvim mjesecima. Kucni poslovi nece pobjeci nikuduser posted image user posted image a i vama treba odmor i oporavak od poroda, a vase bebe se brinu o VAMA na ovaj nacin, tako sto vas "prikuju" za sebe i nedaju vam "mrdnuti"....user posted image user posted image na taj nacin se i vi odmarate.

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 22:29:07   
viola
Hvala puno na savjetima, sada vidim da nisam jedina koja doji citave dane . Meni je to super, ali sam  bila malo zabrinuta da li je to ok. Inace je sve divno, on place samo kada zeli da sisa i miran je izmedju podoja. user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 22:29:12   
Romali
Viola, nije da ima neko, nego svi imamo iskustvo kao ti. U početku bebe staaaaalno doje ( boogy woogy ti je to objasnila dobro ). Moj Omar je tako satima visio na cickiuser posted image user posted image user posted image , a sad doji svako 3-3,5 h i jaako je napredan. Sve će se to promijeniti i ustaliti tek kasnije.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
10.11.2008 22:52:39   
MELLI
Čestitke pametnim mamama koje znaju šta je najbolje za njihove bebe-DOJENJE;DOJENJE I OPET DOJENJE.Moja prva beba me nekada nije puštala ni da se istuširam,a već bi joj falila sika,danas meni to fali.To su najintimniji i najbliskiji trenuci koje imamo sa svojom djecom.Nikada im nećemo biti bliži i važniji.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
11.11.2008 22:39:27   
Amrino
  MAME DOJILJE SU: 

Evo da upotpunimo spisak...
  1. amrino
  2. bebacha
  3. Sumi
  4. jupajdi
  5. almai
  6. triplemama
  7. lejlašh
  8. Aminad
  9. stella
  10. eni_24
  11. laracroft
  12. mamina cura
  13. jaca27
  14. haidy
  15. mišur
  16. ziki
  17. ammarma
  18. Dalil@
  19. Eminica
  20. moni
  21. proud mom
  22. arminko
  23. Aki
  24. Nemirna
  25. travnicanka
  26. mamin sin
  27. boogy woogy
  28. nesanica
  29. beki
  30. Romali
  31. jasmina_mm
  32. Vizionarka
  33. dina RR
  34. sanelica
  35. mamyca
  36. Shee
  37. lepara
  38. hanabanana
  39. SelmaK
  40. senoenamine
  41. novi clan
  42. Suzana (Suzana na kvadrat jer doji blizance. Bravo Suzana!!! )
  43. buduca mama
  44. mali princ
  45. Rabi
  46. Okarica
  47. Pankica
  48. sretna mama
  49. rozi
  50. zamra
  51. dami
  52. fanamatik
  53. Amra K
  54. majaaa
  55. miranda
  56. majahodzic
  57. najjda
  58. malecka60
  59. kvik
  60. idana_85
  61. mummy
  62. lejlaze
  63. Dinka 79
  64. mariposa
  65. kristijan
  66. Mik Mik
  67. dana3
  68. essy
  69. MELLI
  70. Enchy
  71. viola
  72. aazra
  73. amrab
Joj zene...meni svaki put kada dodajem nove dojilje na spisak srce ko papuca user posted image !
Ko sto Emina rece- Sto nas ima MASALA!
Toplu dobrodoslicu zelim svim novim mamama dojiljama i njihovim malim sisavcima!
user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
12.11.2008 13:46:24   
adijeva mama
Zdravo svima!
Adem sutra puni 9 mjeseci i jos uvijek doji. Planiramo dojiti do drugog rođendana, akobogda!
Dojimo bilo gdje i bilo kada bez ustručavanja!


_____________________________

Adem 13. 02. 2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Mame dojilje- prebrojmo se :-)
12.11.2008 15:05:32   
manuel
user posted image user posted image user posted image Super je sto toliko nas ima koje dojimouser posted image Moj ce 17.11. Imat 10mj.I jos ga uvijek dojim..Necu prekidat dok mi nenestene mljeka..Voli ujutro pojest i preko dana pijuckat to mu je ko igra...nek uziva...Nisu uvjek tako mali pa i ja svaki momenat i tu bliskost zelim sto je dulje moguce izvlacit da ne prestane...user posted image

(odgovor članu adijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *