|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.7.2009 16:19:14   
mi se nadamo
Vini a gdje si radila svoju vto i od cegav se lijecite?pozz

(odgovor članu vini)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.7.2009 18:46:19   
Cakana
Ćao drage moje. Ima li neko iskustva sa inseminacijom! Ja sam prije 2 dana radila inseminaciju, koristim utrogestane 3x2 ali imam neke bolove i osjećaj nadutosti u stomaku. Ima li neko slično iskustvo i da li je normalno da tako stomak boli nakon inseminacije?

_____________________________

Ja 29 MM 29, dva spontana i uzaludni pokušaji trudnoće već 2 godine! Nada nas ne napušta!

(odgovor članu mi se nadamo)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 12:15:33   
regi
ljudi,je li ima iko ovdje da je isao u Prag?
lijep pozdrav

(odgovor članu Cakana)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 12:23:12   
malena27 RR
regi mislim da je forumasica ema 80 bila u pragu. pokusaj joj poslati pp 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 12:32:34   
regi
da,upravo sam to skontala i poslala pp
hvala! :)

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 12:35:44   
malena27 RR
nema na cemu user posted image nadam se da ce, ako se odlucite, biti uspjesna. i mm i ja bi trebali u decembru user posted image ali ne u prag 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 12:42:48   
regi
ma,da,nadam se da cemo konacno pokrenuti se s mjesta.
bas sam poslala emi pp,jer mi se cini presporo ovo sa gar.pismom. ima mejesec dana kako smo poslali skenirane prednje strane pasosa i vec toliko cekamo na gar.pismo. sa Slovenijom je islo mnogo brze.
gdje vi planirate postupak?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 12:48:20   
malena27 RR
mi planiramo postupak u Salernu, Italija. jako su povoljni, odnosno mi smo, preko jednog prijatelja koji je takodjer isao sa suprugom, dobili snizenu cijenu postupka i besplatne lijekove. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 12:58:42   
regi
wow,kako to?
koliko kosta postupak tamo?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 13:03:09   
malena27 RR
ukupno postupak kosta 4000 € sa pretragama a mi cemo platiti 1400 € jer ne naplacuju rad osoblja. neke nalaze cemo platiti samo 200 € i plus lijekovi kostaju oko 2000 €, a ja cu ih dobiti besplatno user posted image
znaci ukupni troskovi su 1600 €. smjestaj ne moramo placati a ni hranu user posted image jer cemo biti kod prijatelja.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 13:12:21   
regi
blago vama! svu srecu vam zelim!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Vantjelesna oplodnja
3.9.2009 15:16:01   
malena27 RR
hvala i ja tebi i tm i da budu user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.9.2009 10:48:15   
goldina
Vec satima sjedim i citam sve redom i u svakoj od vas nasla sam dio sebe.
Ja imam 29g a muz 37g u braku smo 4g a mogu reci da i toliko dugo pokusavamo sa bebom.
Par mjeseci moj ginekolog mi je dala prvo neke tablete da regulisem mjesecnicu ( jer je poprilicno neredovna,tako da nemam ovulaciju) tri mjeseca smo pokusavali sa klomidom,nije se nista desilo.Umedzu vremenu sam uradila masu nalaza da bi me poslije tog preporucila drugom ginekologu IVF.Tacno prije godinu dana bili smo na razgovoru kod tog doktora trazio je jos par nalaza,tako da ne postoji nalaz koji mi nismo radili i nijedan nalaz nije pokazao da nesto nevalja,da ih ne nabrajam sve vi znate o kojim nalazima se radim.
Na dan kad je vadio jajasca ostao je bez teksta kaze da obicno bude oko 15 ja sam ih imala 45 uspio je da izvadi 25 od tih 25 jajasaca 7 je bilo najkvalitetniji koji su isti dan oplodzeni.Moj muz je izvlacio kovertu i prvi put smo isli sa svijezim 2 embrija ostali su zamrznuti.Na deseti dan od transfera radila sam test trudnoce preko krvi,test je bio pozitivan drugi dan sam pocela malo da krvarim nazvala sam ih i rekla sta se desava,rekli su mi da uzmem duplu dozu progesterona u sesamovom ulju a ako ne prestane krvarenje poslije toga u roku 2h da dodzem,krvarenje nije bilo obilno,zvali su me jos par puta u toku dana tako da su mi rekli da dodzem ujutro na ultra zvuk,poslije ultra zvuka nezeljene vijesti spontani.
Drugi pokusaj 2embrija 2mjeseca nakon ovog opet test pozitivan,prvi ultra zvuk nista se ne vidi doktor opet sumnja da je spontani,prestajem sa ljekovima ali naredna 3 dana nista se nedesava ja ne krvarim na 4 dan odem i urade mi krvi HCG opet visok test pozitivan,ponovo ultra zvuk opet se nista ne vidi vanmatericna,tad mi je dao neku inekciju i nakon par sati sam pocela da krvarim.Napravili smo pauzu 6mj i prije par sedmica radili smo ponovo transfer ovaj put odledio je 3 embrija 2su propala i uradili smo transfer sa jednim,opet sam kuci mirujem,testovi krvi uredu,deseti je dan od transfera otisla sam dala krv,poslije par sati telefon zvoni i vidim po muzevom izrazu lica da je vijes losa.

Nismo jos razgovarali sa njim imam zakazno iduce sedmice,ali mi nije nikako jasno kako je drugi put moglo da dodze do vanmatericne trudnoce on je taj koji je vratio embrio,kaze da je kao neki misic uvukao iritirao embi.
Svi bas svi moguci nalazi su uredu.
Mislili smo kad dodzemo u BiH obici par doktora ali po vasim pricama vidim da je to samo gubljenje vremena,cula sam za Maribor i Prag,takodzer sam cula za doktoricu Devletu Balic iz Tuzle,ali neznam koliko je uspjesna.
Zna li neko od vas nesto o njoj?
Zna li neko od vas kolika je cijena paketa u Pragu? Ja sam paket platila 13.000$ 1-vi i 2-gi transfer je bio u tom paketu 3-ci sam platila 3.600$ svi ostali testovi,nalazi lijekovi kad bi mi nestalo naknadno smo placali tako da smo do sad sve platili oko 28.000$


Zelim vam od srca puno,puno srece,da se svi obradujemo bar po jednom bebicom i da uzivamo u prim osjecajima,pokretima,koracima,rijecima,osmjesima ....... veselim nalim okicama......



(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.9.2009 10:51:31   
goldina
Sad se sjeti da sam citala i nasla informaciju o Pragu ....Ema80 hvala ti

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.9.2009 13:35:03   
Starka
IZVORNA PORUKA: goldina

Vec satima sjedim i citam sve redom i u svakoj od vas nasla sam dio sebe.
Ja imam 29g a muz 37g u braku smo 4g a mogu reci da i toliko dugo pokusavamo sa bebom.
Par mjeseci moj ginekolog mi je dala prvo neke tablete da regulisem mjesecnicu ( jer je poprilicno neredovna,tako da nemam ovulaciju) tri mjeseca smo pokusavali sa klomidom,nije se nista desilo.Umedzu vremenu sam uradila masu nalaza da bi me poslije tog preporucila drugom ginekologu IVF.Tacno prije godinu dana bili smo na razgovoru kod tog doktora trazio je jos par nalaza,tako da ne postoji nalaz koji mi nismo radili i nijedan nalaz nije pokazao da nesto nevalja,da ih ne nabrajam sve vi znate o kojim nalazima se radim.
Na dan kad je vadio jajasca ostao je bez teksta kaze da obicno bude oko 15 ja sam ih imala 45 uspio je da izvadi 25 od tih 25 jajasaca 7 je bilo najkvalitetniji koji su isti dan oplodzeni.Moj muz je izvlacio kovertu i prvi put smo isli sa svijezim 2 embrija ostali su zamrznuti.Na deseti dan od transfera radila sam test trudnoce preko krvi,test je bio pozitivan drugi dan sam pocela malo da krvarim nazvala sam ih i rekla sta se desava,rekli su mi da uzmem duplu dozu progesterona u sesamovom ulju a ako ne prestane krvarenje poslije toga u roku 2h da dodzem,krvarenje nije bilo obilno,zvali su me jos par puta u toku dana tako da su mi rekli da dodzem ujutro na ultra zvuk,poslije ultra zvuka nezeljene vijesti spontani.
Drugi pokusaj 2embrija 2mjeseca nakon ovog opet test pozitivan,prvi ultra zvuk nista se ne vidi doktor opet sumnja da je spontani,prestajem sa ljekovima ali naredna 3 dana nista se nedesava ja ne krvarim na 4 dan odem i urade mi krvi HCG opet visok test pozitivan,ponovo ultra zvuk opet se nista ne vidi vanmatericna,tad mi je dao neku inekciju i nakon par sati sam pocela da krvarim.Napravili smo pauzu 6mj i prije par sedmica radili smo ponovo transfer ovaj put odledio je 3 embrija 2su propala i uradili smo transfer sa jednim,opet sam kuci mirujem,testovi krvi uredu,deseti je dan od transfera otisla sam dala krv,poslije par sati telefon zvoni i vidim po muzevom izrazu lica da je vijes losa.

Nismo jos razgovarali sa njim imam zakazno iduce sedmice,ali mi nije nikako jasno kako je drugi put moglo da dodze do vanmatericne trudnoce on je taj koji je vratio embrio,kaze da je kao neki misic uvukao iritirao embi.
Svi bas svi moguci nalazi su uredu.
Mislili smo kad dodzemo u BiH obici par doktora ali po vasim pricama vidim da je to samo gubljenje vremena,cula sam za Maribor i Prag,takodzer sam cula za doktoricu Devletu Balic iz Tuzle,ali neznam koliko je uspjesna.
Zna li neko od vas nesto o njoj?
Zna li neko od vas kolika je cijena paketa u Pragu? Ja sam paket platila 13.000$ 1-vi i 2-gi transfer je bio u tom paketu 3-ci sam platila 3.600$ svi ostali testovi,nalazi lijekovi kad bi mi nestalo naknadno smo placali tako da smo do sad sve platili oko 28.000$


Zelim vam od srca puno,puno srece,da se svi obradujemo bar po jednom bebicom i da uzivamo u prim osjecajima,pokretima,koracima,rijecima,osmjesima ....... veselim nalim okicama......




Dali si radila imunološke pretrage??


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.9.2009 15:01:07   
snowrose
Draga,žao mi je tvog iskustva.Ja sam pacijentica dr Devlete Balić i za sad sam prezadovoljna jer je ona mašalah jedina mi se kao doktorica posvetila i ustanovila dijagnozu.
Kod nje sam otišla na preporuku svoje prijateljice koja zahvaljujući njoj ima preslatke blizance.
Znači imam konkretan slučaj uspješnom IVF-kod nje iz II puta.A s njom su bile u grupi još 2-3 žene i kod svake je uspjelo mislim da su 2 blizanačka trudnoća ,a kod jedne jedna user posted image .S tim da ne znam iz kojeg su one postupka mogu pitati prijateljicu.
Uglavnom sretno ti od srca.

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.9.2009 15:55:53   
Lilipop
Goldina, puno srece i od mene, da nam uskoro javis lepe vjesti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.9.2009 20:18:08   
goldina
Hvala vam puno na brzom javljanju. Starka imam punu ladicu papira uradzenih nalaza nepostoji nalaz da ga nismo radili. Poslije drugog neuspjelog pokusaja doktor je trazio da uradimo i kromozome e to je bio zadnji nalaz i on je bio odlican.
Polako me prolazi tuga pa i depresija ali mislim da cu opet napraviti malu pauzu i da cu pokusati ponovo.

Snowrose srce si,znas kad sam ovo procitala nivo nade mi je porastao:) o toj dokrotici nisam znala nista slucajno sam nabasala na njenu stranicu na internetu i mislila sam stupiti u kontakt sa njom a ako Bog da i posjetiti je u 10mj.
Da vidim njeno misljenje,pa ako treba sve nalaze ponovo uraditi,mozda ona nadze tu neku sutnicu koja smeta.

Pusa svima

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.9.2009 20:28:52   
salmy
Goldina bas mi je zao sto si sve prezivjelauser posted image user posted image  ako je sve uredu sa nalazima  mislim da je sve u glavi.Ja sam u braku 14 godina i vjeruj sve je ok.NIsmo radili vantjelsenu nismo nista.Samo sam uradila obicne nalaze jednom godisnje i to je to.Jednostavno nisam htjela da idem na vantjelesnu.Jedinu stvar koju smo uradili je bila cajevi od Slobodana tesica iz Bg.Vjeruj ne znam jeli od tih cajeva ali se desilouser posted image user posted image user posted image user posted image Kad smo prestali razmisljati o bebi,stavili tacku na sve ona se desilauser posted image Znaci sve je  iz glave vjeruj.Evo poslije 14 godina ja sam usla u 8 mjesec i hvala Bogu sve je ok.Zato ti kazem opusti se i ne razmisljaj.Zelim ti srecu da uspijes u svemu.Ali vjeruj sve je u glavi.
Sretno

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Vantjelesna oplodnja
8.9.2009 8:56:04   
Starka
IZVORNA PORUKA: salmy

Goldina bas mi je zao sto si sve prezivjelauser posted image user posted image  ako je sve uredu sa nalazima  mislim da je sve u glavi.Ja sam u braku 14 godina i vjeruj sve je ok.NIsmo radili vantjelsenu nismo nista.Samo sam uradila obicne nalaze jednom godisnje i to je to.Jednostavno nisam htjela da idem na vantjelesnu.Jedinu stvar koju smo uradili je bila cajevi od Slobodana tesica iz Bg.Vjeruj ne znam jeli od tih cajeva ali se desilouser posted image user posted image user posted image user posted image Kad smo prestali razmisljati o bebi,stavili tacku na sve ona se desilauser posted image Znaci sve je  iz glave vjeruj.Evo poslije 14 godina ja sam usla u 8 mjesec i hvala Bogu sve je ok.Zato ti kazem opusti se i ne razmisljaj.Zelim ti srecu da uspijes u svemu.Ali vjeruj sve je u glavi.
Sretno

Draga salmy tako sam se naježila. Svaka čast, uživaj u tom prekrasnom daru user posted image


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Vantjelesna oplodnja
8.9.2009 22:33:07   
goldina
Draga salmy,voljela bih da je sve u glavi slazem se sa tobom 100%.
Kod nas jesu svi nalazi uredu znam da sam u prvom javljanju napisala puno toga,jedino sto nevalja kod mene je sto mi je mjesecnica totalno neredovna 1 do 6 puta godisnje dobijem i tad kad dobijem nedodze svaki put do ovulacije.Prosle godine sam redovno koristila testove za ovulaciju i desila se samo jednom.
Sad se trenutno osjecam totalno zbunjeno,izgubljeno ni ona osnovna pitanje tj. odgoviri meni nisu jasni:)

Nedavno sam cula od kolegice za neku zenu imala je par spontani i podje piti caj od kadulje 40 dana i poslije tog ostala trudna ali nije imala nikakvih drugih problema jer je prije tih par spontani rodila sina a razlika izmjedzu to dvoje djece 8g
A ta ista kolegica njen slucaj je drugaciji poslije papa testa saznala je da ako saceka jos malo moze doci do raka maternice i doktor joj savjetuje ako hoce bebu da to ucini sad dok ima vremena nego da ceka.
Momak sa kojim se zabavljala je donirao spermu i ona sad ima curicu od 4mj,a spominjala mi je da se neka njena rodica parila na kamilicu prije odnosa i nakon nekog vremena zatrudnila.
Pocinjem u sve i svasta da vjerujem mislim da bi nam i najvise pomogli stari recepti:)

Hvala vam svima,na podrsci, na lijepim rijecima tu smo da jedna drugu pomognemo na bilo koji nacin.

Salmy uzivaj i zelim ti puno srece,ljubavi i zdravlja sa tvojom bebom,djecom:)pusa

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.9.2009 14:35:49   
schmeteling
goldina svaka ti čast i želim ti puno puno sreće da što prije ostaneš trudna kao što i svima našim forumašicama želim i samoj sebi,ako Bog da,da i mi osjetimo tu sreću,radost,ljubav s novim malim bićem koje željno očekujemo....
Čitala sam tvoje postove i stvarno sam ostala bez riječi...
Neznam od kud ti tolika snaga?
I samo sam govorila jao kroz šta žena sve prolazi....
Ja sam u braku 2,5god. imam 29god. zanijela sam vanmaternice i odstranjen mi je desni jajovod...i sad me strah dalje krenuti jer se bojim da će mi se opet isto desiti i šta onda?
Pa ponekad mi prođe kroz glavu vantjelesna oplodnja...Iskrena da ti budem nisam nikako spremna na taj postupak,kad o tome razmišljam odma sam skroz druga,odmah mi je sve crno oko mene,jer nesmijem,bojim se,a nemogu taj strah da pobijedim....
Zato se divim TEBI i svim ostalim hrabrim koje jednostavno idu dalje i bore se za ono što žele...
Tebi želim puno puno sreće i uspjeha!!!

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.9.2009 0:24:46   
goldina
Schmeteling razumijem tvoj strah nemoj misliti da ga ja nemam ili neka druga od nas,ali valjda zelja i ljubav za tim malim bicem je jaca i sigurno ce i kod tebe uskoro da prevagne.
I ja sam Imala vanmatericnu od drugog pokusaja a opet kazem sreca pa je embrio bio malen tek 5sedmica i 2dana tako da mi je doktor dao neku inekciju i vec nakon par sati pocela sam da krvarim,nije bilo bolova.
Kad sam otisla kod svog regularnog ginekologa da uradim papa test pitala me sta se desava i ja joj kazem zena se uhvatila za glavu i nemoze da vjeruje da se to desilo jednom velikom  i dobro poznatom doktoru IVF,a i to se desava jednoj zeni od milion,ja sam pokupila prve 3 negativne.
Ne znam kako je tu dali svaki dan se ide da ti daju inekciju,nas su brzinski obucili tako da mi je muz davao u stomak inekcije za jajasca a poslije i pogesteron u ulju istina je tesko psihicki ali sama pomisao da ce to sto radimo uspjeti ohrabri te.Nekad sam imala necu da kazem fobiju ali skoro da je tako:)))) od inekcija a sad je to ko od sale.
Polako oslobodi se straha cim osjetis snagu i da ti onaj tvoj unitrasnji glas govori da je to trenutak otidzi i bar porazgovaraj sa doktorom kad vidi tvoje ili vase nalaze on ce znati tvoji terapiju i dat ce ti savjet sta i kako dalje.
Poslije prva dva neuspjeha nismo lako presli ali smo se brze vratili u normalu,posao,kuca,obaveze valjda zato sto smo znali da imamo jos 3 embrija,ali sad kad smo izgibili i ta 3 teze je.
Sutra idem kod dokrtora da cujem sta ce reci zasto se ovo treci put desilo,a poslije tog se vracam na posao i ako Bog da idem posjetiti roditelje u BiH.Mozda stupim u kontakt sa doktoricom u Tuzli.
Sad za sad toliko je isplanirano,poslije tog vjerovatno cemo pokusati ponovo sve ispocetka ali gdje nisam sigurna,Prag,Tuzla ili kod ovog istog doktora gdje sam sad.

Samo polako,nemoj zuriti,nemoj da si pod pritiskom da te neko tjera na to,ti ces to sama osjetiti i vas dvooje cete da odlucite kad budete spremni.Nikad nije kasno,moja strina je rodila (normalna trudnoca bez ikakvih problema) prvu curicu kad je imala 41g a drugu sa 46g sto znaci nikad nije kasno.Saljem ti veliku toplu pusu  svima vama:)

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.9.2009 12:56:59   
Ela78
Drage moje pozdrav svima pre svega...
Potrebna mi je vaša pomoć ako je to mogućeuser posted image
Ukratko moj slučaj: već 3 godine ne dolazi do željene trudnoće, kod mene sve u redu dok kod MM nalaz spermograma varira i šansa za prirodno začeće je veoma mala. Čak sam i ušla u proces pripeme za insiminaciju da bi se sve na kraju moralo stopirati jer je suprugov nalaz bio totalno loš....
Trenutno jedina opcija je vještačka i to ICSI metoda. Nakon razmišljanja odluka je pala Maribor!! Elem sad se treba uhvatiti u koštac s tim te vas molim sve koje su imale iskustva sa tim da podijele sa mnom, NE ZNAM NI ODAKLE DA POČNEM user posted image Interesuje me milion stvari: da li se samo telefonom zakazuju konsultacija, da li je tačno da je lista čekanja godinu dana, šta od nalaza trebam imati pripremljene za prvi razgovor, kada dođe do transfera gdje se smjestiti u Mariboru, dali postoji neki ¸¸povoljniji smještaj¸¸...koliko novca orijentaciono za kompletan postupak treba, šta za vizu prelazak granice?????uh...........
Hvala  unaprijed na pomoći

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.9.2009 13:48:17   
Starka
IZVORNA PORUKA: Ela78

Drage moje pozdrav svima pre svega...
Potrebna mi je vaša pomoć ako je to mogućeuser posted image
Ukratko moj slučaj: već 3 godine ne dolazi do željene trudnoće, kod mene sve u redu dok kod MM nalaz spermograma varira i šansa za prirodno začeće je veoma mala. Čak sam i ušla u proces pripeme za insiminaciju da bi se sve na kraju moralo stopirati jer je suprugov nalaz bio totalno loš....
Trenutno jedina opcija je vještačka i to ICSI metoda. Nakon razmišljanja odluka je pala Maribor!! Elem sad se treba uhvatiti u koštac s tim te vas molim sve koje su imale iskustva sa tim da podijele sa mnom, NE ZNAM NI ODAKLE DA POČNEM user posted image Interesuje me milion stvari: da li se samo telefonom zakazuju konsultacija, da li je tačno da je lista čekanja godinu dana, šta od nalaza trebam imati pripremljene za prvi razgovor, kada dođe do transfera gdje se smjestiti u Mariboru, dali postoji neki ¸¸povoljniji smještaj¸¸...koliko novca orijentaciono za kompletan postupak treba, šta za vizu prelazak granice?????uh...........
Hvala  unaprijed na pomoći


Draga Ela78, slabo poznajem forumašice sa ovog foruma da su bile u Mariboru, ali zato veliki broj cura na Rodi ide upravo na tamošnje klinike. Pokušaj tamo naći potrebne informacije, cure su pisale jako puno.
Pozdrav i sretno!


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *