|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.9.2009 23:03:26   
snowrose
Draga Goldina,stalno čitam tvoj post i imam malih nejasnoća.
Rekla si da su vam hB svi nalazi u redu,ali i da ti mjesečnice variraju kao i ovulacija.
To mi je malo čudno jer mjesečnice obično zezaju kad ima neki problem sa hormonima,najčešće prolaktinom.Pa me interesuje kakvi su ti spolni hormoni Prl,Fsh i Lh.
Izvini što pitam,vjeruj da nije zlonamjerno npr. ja mašalah imam redovne menstracije,ali i problem sa hormonima-prvo sa Prl ( sad je mašalah ok ),potom sa Lh-on ukazuje na ovulaciju i Fsh ( trenutno,konačno mi svi mašallah dobri i krenuli smo sa injekcijama radi stimulacije ovulacije i aBd ciljanog odnosa.user posted image user posted image user posted image
Neka nam Bog svima bude na pomoći jer smo zaista veliki borci.

< Poruku je uredio snowrose -- 10.9.2009 23:04:21 >

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.9.2009 10:17:02   
Ela78
Hvala Starka puno na informaciji...

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.9.2009 13:03:49   
sss
samo da te obavijestim da postoje osobe koje su iz prvog pokusaja inseminacije ostale trudne i iznijele trudnocu u najboljem redu ....naime ja sam jedna od njih....zahvaljujuci bogu i dr Sibincic koja je jos jednom pokazala da je veliki strucnjak

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.9.2009 13:44:59   
Ela78
Drago mi je zbog tebe sss da je takav slučaj kod tebe ali npr. ta ista Sibinčićka je meni napola prekinula protokol stimulacije za insiminacije i rekla da nema šanse da ostanem trudna tim putem nakon ponovljenog suprugovog spermograma ....a mjesec pre toga je bila ubjeđena u uspijehuser posted image
Po meni nije stručnjak niti se može mjeriti sa ljudima u Beogradu i Mariboru, jer pre svega nema oko sebe tim koji je potreban za ovo... ona je i genetičar i biolog i laborant i ginekolog.....ne ide to baš tako....znam dosta žena koje su nezadovoljne s njom
Opet kažem drago mi je zbog tebe, pomogla ti je ali nemamo mi sve iste probleme i iskustva...Lijep pozdrav!

(odgovor članu sss)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.9.2009 14:46:34   
snowrose
Drago mi je zbog tebe,a gdje si radila insiminaciju,ko je ta dr o kojoj pričaš ?

(odgovor članu sss)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.9.2009 21:54:12   
goldina
Snowrose upravu si i slazem se sa tobom.Istina da mi nisu svi hormoni uredu kad sam radila hormone u BiH prolaktin nije bio u granici normale,testosteron povisen a progesteron malo smanjen.Tad mi je doktorica Marija iz Travnika dala anti bebi pilule da mi regulise period i 3mj dok sam pila tablete dobivala sam redovno to je bilo 2005g iste godine sam se udala i u novembru napustila BiH.
Ovdje sam radila nalaze ponovo i neki dan sam bila kod doktora i bas sam ga pitala kakav mi je koji hormon, ja imam kod sebe papire sta mi je radzeno koji nalazi ali nemam rezultata to sve doktor cuva kod sebe.
I on mi je rekao da su svi hormoni u granici normale,zadnjih godinu dana prolaktin mi je odlican,inzuliska rezistencija nemoze biti bolja,testosteron vrlo malo povisen,a progesteron sam dodatno primala svaki put kad sam imala transfer.

Vidim da je sss pisala o inseminaciji i drago mi je da joj je uspijelo ja sam zaista sretana kad cujem taku vijet.
A pitala sam i doktora kakva je razlika vantjelesna i inseminacija.Poslije objasnjenja ostavio mi je da razmislim i odlucim,inseminacija je malo brzi proces,manje kosta ovdje je oko 4000$ ali sanse su do 12% da ce uspjeti,vantjelesna je skuplja ali sanse su 80% da cu uspjeti.
Zato kazem da je sss prava sretnica.:)
Ja cu napaviti malu pauzu od par mjeseci pa cu probati ponovo sa vantjelesnom ali ovaj put je odlucio zamrznuti par ne oplodzenih jajasaca i par oplodzenih a prvi transfer uraditi sa svjezim.

Saljem vam svima veliki topli zagrljaj i puno,puno srece ako Bog da da se sve jedna po jedna uskoro podzemo javljati sa lijepim vjestima:)))))user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.9.2009 22:50:11   
snowrose
Javi nam se uskoro s lijepim vijestima.
To ti od user posted image želim.
Jedan user posted image poz i zagrljaj.

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.9.2009 7:48:14   
goldina
Hvala ti,ali nemoj misliti da ste me se vaec rijesile:)))) salim se,javljat cu ce ja ponekad.Ima sat vremena kako sam dosla kuci sa posla raspremila se i prvo sto sam pomislila ode malo na ringeraju da vidim sta sedesava:)
Pusa svima i cujemo se:)))))

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.9.2009 17:51:00   
snowrose
Važi draga moja.user posted image
Navrati nam u Čekaonicu,tamo je veselije i pričamo o svemu,ma puno smijeha,a to je lijek za našu dušu.

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.9.2009 13:59:45   
regi
IZVORNA PORUKA: malena27

regi mislim da je forumasica ema 80 bila u pragu. pokusaj joj poslati pp 


cure,meni bi trebale info o tome kako procedura dobijanja vize nakon sto nam iz praga posalju gar pismo u kojem nije naveden datum konsultacija,a nama bi trebal i viza na vise mjeseci. ema 80 ocito vise ne doalzi na ovaj forum,pa ako ima iko informacija po ovom pitanju,molim neka mi javi.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.9.2009 21:47:16   
EMA 80
draga regi
poslala sam ti pp poruku,jos sam sa vama samo sam bila na odmoru.pussa

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.9.2009 7:45:21   
regi
da,draga,procitala sam poruku. hval asto si se javila,opet sam ti poslala pp sa jednim pitanjcem:)


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu EMA 80)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.9.2009 13:40:18   
sss
Radila sam je u Banja Luci u ordinaciji Medicos, a radila mi je dr.Sanja Sibincic.
Pozz i sretno

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Vantjelesna oplodnja
19.9.2009 7:38:28   
Vedica
prijenos postova sa slicne teme


IZVORNA PORUKA: Ela78

Suprug i ja se već 3 godine borimo da dobijemo našeg malog anđela. Nakon ¸¸tonu¸¸ pretraga da skratim priču opcija nam je vještačka oplodnja.

Odlučili smo se za Maribor. Naša odluka što se tiče Maribora (a ne Sarajevo, Banja Luka, Beograd, Hrvatska) je zbog toga što mislim da je ovde kod nas to sve¸¸gubljenje¸¸ vremena i novca i iako je Maribor možda čak i duplo skuplji (uzevši u obzir vize koja treba za građane BiH, pa boravak od najmanje 7 dana u Mariboru MM i mene, a o samom postupku i terapiji da ne govorim) mislim da vrijedi! Stopa uspješnosti u Mariboru se kreće od 25-50% što je najbolje u regionu, a da ne pričam o tome što tamo postoji mogućnost zaleđivanja embrija (što je bitno za sledeći postupak ako bude potreban) ...
Naoružala sam se strpljenjem, živcima i krenula u ovo.
Prikupila sam svu papirologiju, nalaze i poslala Dr Vlaisavljeviću. Čekam zakazivanje konsultacija, protokol, termin....lista čekanja je godinu dana
Imam i milion pitanja pa ako ima žena koje su možda bile u postupku tamo ili one koje razmišljaju o odlasku voljela bih da podijele svoja iskustva ovdje...



IZVORNA PORUKA: bebbe
Ela78, ne mogu ti pomoći nikakvim savjetom, jer iskustva nemam, ali samo da ti poželim sreću, da TM i ti što prije povijete svoje zdravo bepče! I javi mi se kada budeš u Mariboru, ako ti na bilo koji način budem mogla pomoći!



IZVORNA PORUKA: ja_25

Ja sam radila u Klinickom centru Ljubljana i uspjelo je iz prve. Ako ti ja mogu nesto pomoci pitaj. Mislim da i nije puno skuplje nego kod nas. A i nismo cekali puno. Prvi pregled bio je u 2. mjesecu, a oplodnja u 5.



IZVORNA PORUKA: Ela78
Koliko me obraduje kad pročitam da je nekom uspjelo iz prveuser posted image user posted image user posted image
Kod kog doktora si radila vještačku, ivf ili icsi? Ako se sjećas koliko je sve koštalo?
I kako ste riješili problem vize, pretpostavljam oni šalju pa u ambasadu u Sarajevo??



IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ela78, pitaj sto te zanima. Ja sam bila kod dr. Vlaisavljevica na konsultacijama i imam dogovoren termin za ICSI u veljaci 2010.


IZVORNA PORUKA: Ela78
Extra tikice_69 divna si
Svašta mene zanima:
1. poslala sam papire prosle sedmice na sva tri njihova maila što sam našla, kako sad ide procedura da li da ih zovem, još nisu ništa odgovorili, otprilike kada mogu očekivati konsultacije, protokol, termin? Hoću li dobiti nekog mentora ili sl. sa kim mogu kontaktirati oko protokola?
2. Kakav je Dr. Vlaisavljević, tvoji utisci o njemu i o klinici i da li svi pacijenti idu na razgovor s njim?
3. Jesi li se raspitala za smještaj tamo za taj period kada bude bio rađen transfer, čula sam da ima neki hostel za 30eura (za oboje) ali da je uvijek puno, mada nemam predstavu još gdje tamo biti kad odem, opcije, kontakti za smještaj imaš li išta?
4. ja sam tkđ. kandidat za ICSI metodu, da li su za nas obavezni nalazi HIV1, HIV2, markeri na hepatitis B i C i sifilis čini mi se (ubiću se ako jesu, to se kod nas plaća oko 200 km po nalazu)
5. Jesu li ti dali cjenovnik, čula sam da su nešto poskupljivali pogotovo ICSI?
6.E da ....da li si samo išla na konsultacije, dobila protokol i sad imaš transfer u februaru ili je potrebno više puta nakon konsultacija ići tamo lupam na UZV, folikulometriju...??
7.Znam da si iz Hrvatske i da ti ne treba garantno pismo za odlazak tamo ali da ne znaš slučajno proceduruuser posted image

Uh ovo me zasad interesuje, imaću ja toga još sigurnouser posted image Drago mi je da mogu pitati nekog ko je već bio tamo i zna kako šta ide
Hvala ti unaprijed do nebaaaa!



IZVORNA PORUKA: tikica_69

IZVORNA PORUKA: Ela78

Extra tikice_69 divna si
Svašta mene zanima:
1. poslala sam papire prosle sedmice na sva tri njihova maila što sam našla, kako sad ide procedura da li da ih zovem, još nisu ništa odgovorili, otprilike kada mogu očekivati konsultacije, protokol, termin? Hoću li dobiti nekog mentora ili sl. sa kim mogu kontaktirati oko protokola? Na onom papitu gdje si ispunila podatke da li si imala laparoskopije, HSG, i dr. na zadnjoj strani gdje si ostavila mail i broj mobitela ili telefona ti pise da ces za najkasnije 2 mjeseca na mail dobiti postupak i protokol, te upute za dalje - znaci, stpljenja
2. Kakav je Dr. Vlaisavljević, tvoji utisci o njemu i o klinici i da li svi pacijenti idu na razgovor s njim? Vecina ih ide, no znam dosta cura koje su samo mailom poslale nalaze, te mailom komunicirale sve do postupka. Inace, vrlo je ugodan, otvoren i strpljiv. Odgovara na svako pitanje detaljno. Moji utsci o njemu su jako pozitivni i stvarno nas se dojmio, a kliniku nisam vidjela jer su konzultacije u Donu zdravlja a ne u UKC-u.
3. Jesi li se raspitala za smještaj tamo za taj period kada bude bio rađen transfer, čula sam da ima neki hostel za 30eura (za oboje) ali da je uvijek puno, mada nemam predstavu još gdje tamo biti kad odem, opcije, kontakti za smještaj imaš li išta? Nisam jer sam iz Zagreba i treba nam sat i 15 minuta do tamo pa nama to nije problem. Ako zelis da se raspitam, nije problem, ali trajati ce par dana.
4. ja sam tkđ. kandidat za ICSI metodu, da li su za nas obavezni nalazi HIV1, HIV2, markeri na hepatitis B i C i sifilis čini mi se (ubiću se ako jesu, to se kod nas plaća oko 200 km po nalazu) Nemoj se ubiti - jesu. Na moju srecu, kod nes je to uz dodatno zdravstveno osiguranje koje ja imam, besplatno.
5. Jesu li ti dali cjenovnik, čula sam da su nešto poskupljivali pogotovo ICSI? Ne, ali dobiti ces ga u ovom mailu koji ce ti poslati. Nikada u principu ne govore unaprijed o cijenama jer cijeli postupak ne mora doci ni do transfera, pa ne bi bilo ok da unaprijed nesto racunaju. No, okvirno ti mogu reci da je moja prijateljica platila zajedno sa lijekovima ICSI cca 2000 eura i jos ima 2 zamrznuta embrija kod njih.Inace, ostala je trudna iz prve u MB i stvarno je zadovoljna bas svime.
6.E da ....da li si samo išla na konsultacije, dobila protokol i sad imaš transfer u februaru ili je potrebno više puta nakon konsultacija ići tamo lupam na UZV, folikulometriju...?? Prvo sam u veljaci ove godine isla na konsultacije, prosli mjesec sam poslala dodatne nalaze koje su me trazili + ove papire sa svim opcim podacima. U 11. mjesecu ocekujem protokol i upute za dalje. Obicno idec 3x na folikulimetrije, punkcija, pa za 4-5 dana transfer. Oni uvijek idu na blastociste.
7.Znam da si iz Hrvatske i da ti ne treba garantno pismo za odlazak tamo ali da ne znaš slučajno proceduruuser posted image
E nazalost, tu ce ti morati neka sunarodnjakinja pomoci.
Uh ovo me zasad interesuje, imaću ja toga još sigurnouser posted image Drago mi je da mogu pitati nekog ko je već bio tamo i zna kako šta ide
Hvala ti unaprijed do nebaaaa! Samo ti pitaj. Sto znam, nije mi tesko podijeliti sa drugima user posted image



IZVORNA PORUKA: ja_25

Ja sam radila icsi. Kostalo je oko 2000 eura, mislim sa lijekovima. Sve smo tamo uzimali. To je uhodan tim doktrora tako da ja nisam trazila da radi neki poseban doktor, vec taj doktor koji je bio taj dan na punkciji ili transferu. Ovaj Klinicki centar Ljubljani je najveci centar u Sloveniji. OVo se sve radilo u regularno radno vreijeme, znaci nista nije bilo poslije radnog vremena.
Sa mnom su bila i dva para iz Zagreba i oni kazu da je i kod njih skoro kao i kod nas sto se tice uspjesnosti ivf. Njihova prednost je bila sto nisu morali ganjati vize i sto nisu morali spavati u LJubljani.
Za vize njihovo ministarstvo zdravlja treba u nasu ambasadu da posalje dozvolu za lijecenje, ali nije to bas problem dobiti. MI smo dobili na 3 mjeseca i hvala Bogu sve je u tom periodu zavrseno.


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu sss)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Vantjelesna oplodnja
21.9.2009 9:41:53   
Srecica_mala
Pozdrav svima,

s obzirom da je kod mm konstatovana azoospemia jedini nacin za trudnocu je bila vantjelesna oplodnja. Ja nisam zeljela nista pokusavati u Sarajevu s obzirom na masu negativnih, u odnosu na pozitivne rezultate u polju VTO-a. Nas prvi i uspjesni pokusaj ICSI-a je bio u Poliklinici Cito u Splitu za koju imam samo riječi hvale. Trenutno sam u 10-toj nedjelji trudnoce user posted image . Ta odluka nam je spasila zivce, novac i bespotrebno obilazenje kojekavih ljekara/nadriljekara.

Sa srecom svima koji su na putu borbe do user posted image  !


(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Vantjelesna oplodnja
21.9.2009 10:45:14   
riba78
Srecice_mala česttiam iskeno user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Srecica_mala)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Vantjelesna oplodnja
21.9.2009 16:44:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: riba78

Srecice_mala česttiam iskreno user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image

Lijepe vijesti.Čestitke od srca.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu riba78)
  Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Vantjelesna oplodnja
21.9.2009 17:41:57   
Ela78
tikice_69 i ja_25 hvala vam puno drage cure na iscrpnim odgovorima.
Ne mogu da vjerujem, što me raduje, da bi kompletan postupak sa lijekovima koštao oko 2000 eura jer kako su meni (ne)upućeni govorili to su bile cifre između 3500-4500 eura....
što se tiče lijekova ja_25 ti si tamo sve uzimala jel? jesu li jeftiniji i jesi li ih pokušavala naći kod nas (pitam zato što ne znam da li da uopšte kalkulišem kad dođe do toga da tražim ovde ili da sve u kompletu tamo uzmem da se ne zezam sa traženjem kod nas?) koliko si ukupno vremena provela na klinici i gdje si bila smještena?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.9.2009 21:12:43   
labamba
Pozdrav svima, evo svježe iz Praga još pod dojmovima. dio od cijena za postupke a dio od opštih dojmova. Kako sam u stisci sa vremenom molim vas za nekoliko informacija:
1.ko vam je u vašem mjestu vodio protokol (je li vaš ginekolog imao prethdnog iskustva sa umjetnim oplodnjama ili ne i koliko je to važno) inače sam iz Mostara pa ako mozete koga preporučit bila bi zahvalna
2. jeste li same davale injekcije sebi ili na neki drugi način,(ginekolog , med. sestra....)
3. znate li gdje su Menopur injekcije najjeftinije bilo u bih ili hr (treba mi min.22 komada).
Imam sljedeci protokol, decapeptyl depo, 10 dana prije menstuacije , a onda poslje 16. dana menopur, jel se iko s takim protokolom susretao ....
svaka pomoc je dobrodosla, hvala unaprjed
svi odgovori mogu na pp hvala jos jednom

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.9.2009 21:27:38   
lamama
Lambada neka ti je sa srećom, pa hajde malo nam reci o cijenama i opštem dojmu o doktorima i klinici, koliko ti je tebalo da zakažeš termin za konsultacije, koje su cijene smještaja, kako si išla, autom ili avionom, eto i mene zanima, jer za godinu ako ovdje ne bude ništa od user posted image želimo u prag

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu labamba)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.9.2009 21:55:02   
ja_25
Ela 78, ja sam sve sem suprefacta uzimala u Ljubljani, a suprefact sam u Zagrebu zato sto ga tamo nisam nasla,a i trebao mi je ranije pa nisam smjela rizikovati. Istina i da je u Ljubljani menopur osjetno jeftiniji nego kod nas, a i svjezi su ( kod nas je rok trajanja malo upitan). Meni su trazli 3 ampule suprefacta da imam,a u nasim apotekama su pakovanja od po dva, pa mozes uzeti 2 ili 4, a cijena je mislim bila za 2 oko 250 km.

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.9.2009 21:57:44   
ja_25
Tamo sam ukupno otisla 5 puta, s tim da zbog daljine uvijek bi otisli ranije i prenocili bi pa ujutro u bolnicu. Jedino poslije transfera sam ostala 2 dana, sto nismo htjeli rizikovati. A u blizini ima hotel pa smo tu spavali.

(odgovor članu ja_25)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2009 14:14:16   
labamba
Evo , svjeze info.
Išli smo busom, tako da ne znam koliko nas je u finalno izaslo ali jeftinije je nego autom.
Na postupak  cemo definitivno autom zbog potrebe da stajemo i slicno.
u Pragu smo koristili javni prevoz, povoljno je , na stranici www.dpp.cz mozete naći  kako se gdje prebacit i koja je cijena.
Njihov hotel je odmah uz bolnicu ali je poprilično skup koliko sam čula. Mi smo hotel našli preko www.viamicheline.com udaljen od Pronatala oko 3 km, ima jako puno povoljnih hotela mozete bas na via micheline pronaci sta vam treba,  od hotela do Pronatala smo našli kako javnim prevozom,  dio bus a dio morate pješke 15 min setnje,poprilično je zavučeno u šumu.Tto je ok ako ne pada kiša i nije ruzno vrijeme, kao sto je bilo kod nas,i naravno ako nemate svoje auto tu. Ako imate navigaciju dobro dode.plaćali smo nocenje za nas dvoje 35Eura.
Toliko od mene a ja VAS MOLIM ZA INFO O INJEKCIJAMA  , HiTnO Je

(odgovor članu ja_25)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2009 19:59:14   
sabas
labamba
ja sam iz sarajeva, injekcije nisam davala sama sebi uvijek sam isla u dom zdravlja ili hitnu (da bi sama sebi davalja injekcije trebas kupiti posebno jer ne dodje uz Menopur Ja kupujem u Apotekama Sarajevo KM 53, 75

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu labamba)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2009 21:01:40   
labamba
u 6.mjesecu smo zakazali i to krajem 6. , a termin je bio sredina 9. tj 21.9.
našla sam da je menopur 10 ampula 51KM u Luprivu ,a za decapeptyl depo ima jaca doza nego meni treba i kosta oko 120 KM , za ovitrel nisam nista saznala.
ako idete prvi put na kliniku dodite bar pola sata ranije da sredite papirologiju prije termina .

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *