|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.5.2010 17:39:35   
snowrose
Draga,Sabas SRETNO ti.

Samo da ti kažem,ja u životu cigaretu nisam držala u ruci ( gadilo mi se ), a kamo li ustima,pa eto moj prvi IVF nije uspio,ali će aBd drugi.

Čuvam fige da na razgovoru prođe sve kako ti priželjkuješ,ja ganjam boce user posted image .

< Poruku je uredio snowrose -- 23.5.2010 17:40:13 >


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.5.2010 18:15:37   
riba78
konačno i na ovoj tem da nekome čestitamouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ena 1 user posted image user posted image user posted image
sretna sam zbog vas drage curice user posted image predugo su ove stranice bie tužne ,jedan cijeli niz neuspijeha user posted image aBd da od sada ,nizamo  samo uspijehe jedan, za drugim.

Sabas mila moja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sretan put ,i sve najbolje aBd da sve prođe hairi user posted image

što se tiče pušenja ,slažem se u potpunosti sa Snow user posted image i ja nikada u životu nisam zapilila ciaretu user posted image user posted image user posted image



_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.5.2010 18:19:03   
veda
Za sabas-sretno i od meneuser posted image

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.5.2010 19:06:55   
makalo
SVE ČESTITKE ENA 1user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...

A što se tiče ovoga što se meni desilo još jednom Vam svima hvala što me razumijete i prije svega savjetujete...
Sačekat ću još par dana pa aBd slijedeće sedmice nazvati dr.Balića u TZ da zakažem termin.

samo još ovo da vas pitam, čeka li se dugo na termin?

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.5.2010 19:13:43   
snowrose
Ne,naravno.
Sve ovisi od tvog problema i pripremljenosti.
Jedan mjesec se bude na kontracepciji ( najmanje ) da se jajnici odmore.
Možda uspiješ stići na ovaj u julu,ako ne onda u septembru.
I ja ću tek skontati koja od ovas dva termina.
Sretno u svakom slučaju.
Sve što te zanima pitaj slobodno.

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu makalo)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Vantjelesna oplodnja
23.5.2010 21:26:25   
makalo
što se tiče nalaza skoro sam ih radila i sve je ok, sem prolaktina koji mi varira...
ali javit ću se kad dogovorim termin. iskreno se nadam da ću uspjeti za juli...user posted image

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 8:19:06   
veda
Za malenu27-Zaboravih napisati da pijem selen,bas mi je mm i savjetovao da ga pijem.Kako pijem prenatal od natural wealtha,tako pijem selen posebno- isto od njih jer ga nema u prenatalu pa njega koristim posebno.A sto se tice mm on ima svoje vitamine,pije proxeed vec duze vrijeme,a selena ima u njemu.

(odgovor članu makalo)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 9:19:55   
malena27 RR
sabas sretno user posted image user posted image user posted image  

sta da kazem za pusenje osim i da za prirodno zatrudnjivanje preporucuju prestanak pusenja 3 mjeseca prije planiranja trudnoce...naravno da se svi ne pridrzavaju toga i da kod nekih bez obzira sto su pusaci ili ne, uspiju zatrudniti bez problema i znam zene koje su tokom cijele trudnoce pusile i donijele na svijet zdrave bebe-s ovim se definitivno ne slazem i gadi mi se cinjenica da svjesno ugrozavas zdravlje svog jos nerodjenog djeteta... ali nama koji imamo vec problem sa zatrudnjivanjem, moramo se odreci pusenja, da bi omogucili svojim user posted image da se lakse zakace za nas...ili da stanice budu sto kvalitetnije...
ne bih zeljela da drzim predavanja o ovome...i sama se nisam pridrzavala....pusila sam i jos uvijek pusim...samo kazem, ako mozete, bar smanjite prije samog postupka...


veda samo nastavite... nadam se da ce vase stanice biti kvalitetne user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.5.2010 9:20:24 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 9:24:07   
ena1
Hvala svima na cestitkama! Kad sam ja sa 38god i FSH 17 a mm sa slabom spermom ostala stvarno ima nade za sve nas, vidim da ste vi vecina i mladzi od mene. Nemojte se nikako otkazivato dok nestignete do cilja. Ima zena koe uspeju sa petim Ivf a neke sa prvim i onda se sve muke zaborave.   Mozda ce ovo nekome pomoci kad budete cekali posle embrio transvera(druga nedelja izgleda jako duga). Nemojte se nikako opterecavati simptomima, ja nista nisam imala i bila sam jako uznemirena zbog toga, a eto bebe su se zakacile. Doktor mi je rekao da moram biti smirena bez jakih emocija ni pozitivnih ni negativnih. Nesmem dizati tesko i lezati prvih 3-5dana. Da se ne penjem uz stepenice, pa ja kako zivim na drugom spratu, popeli su me na stolici i nisam izasla iz kuce 2 nedelje i uglavnom sam mirovala ( to na moju inicijativu, to mi doktor nije rekao). Nisam apsolutno nista radila cak su mi i rucak donosili gotov, muz ili svektva, ni masinu za ves nista. Neznam dali je to pomoglo ili mi je bila sreca ovaj put. Prosli put sam mirovala 5dana a posle sam izlazila u setnju ali liftom tad sam bila kod mame. Znam slucajeve kojima je uspeo IVF  iako su izlaze posle petog dana. Pre Ivf sam pila folnu kiselinu i vitamine, muz nista. Sto se tice cigara ja sam ih ostavila pre 2god udebljala se 8kg a posle postepeno skinola 6kg. mnogo sam smirenija odkako ne pusim i svi mi mislimo da cigara nas smiruje ali verujte u sustini je obrnuto. Iskreno vam preporucujem! Moja drugarica koja pusi ima danas blizance, sa drugim Ivf. Tako nema razloga za paniku. Puno vas pozdravljam

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 9:26:57   
malena27 RR
ena1 gdje ste vi radili vantjelesnu? 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ena1)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 9:34:30   
veda
I mene zanima gdje si radila IVF?
Joj,ja zapocela ovo sa cigaretama prva i sada samo svi o tome pisu,pa se bojim da ne skrenemo sa prave teme,mada je opet sve povezano.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 9:43:41   
malena27 RR
user posted image user posted image user posted image   pa veda ja sam moderator user posted image user posted image user posted image nema skretanja...u principu, tema cigareta i jeste bitna u samom postupku vantjelesne oplodnje...pa mozemo malo i o tome... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 9:56:39   
veda
Malena,malena, znala sam da ces me kritikovatiuser posted image user posted image
Dobro onda,kad cemo vec o tome sto se tice mene , danasnjeg dana i cigareteuser posted image user posted image user posted image -ovo vam sve govori.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 10:00:59   
malena27 RR
ja ujutro zapalim jednu dok se spremam na posao i nema pusenja do 16.15... jedino ako nam dodje nego ili odemo nekome, pusim ko luda user posted image user posted image user posted image ali eto ne pripremam se jos za VTO pa mogu...vjeruj mi da sam ja, kad sam saznala kad idemo u postupak, smanjila maksimalno...dobije se neka volja...ne mogu ni sama da objasnim...
kad vi tacno idete u postupak?


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 10:14:31   
veda
Ja idem u julu.
Sto se mene tice,ja se dizem oko 7h,napravim kafu i zapalim par komada.Do jedno 15h sedam-osam ispusim,kad muz dodje sa posla tada malo smanjim,jer on ne pusi,nije nikada,pa eto da njemu ne smeta.Uglavnom,dnevno max 11-12 ispusim.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.5.2010 16:23:50   
lamama
ja sam pred postupak skroz prestala, joj kako sam imala volje, uuopšte mi nisu nedostajale, ali kako sam peokrvarila sve me slomilo, i ponovo sam se propušilauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.5.2010 8:21:59 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Vantjelesna oplodnja
25.5.2010 19:48:21   
ena1
Ja sam obadva Ivf radila u privatnoj bolnici Sistina u Skoplju gde i zivim. Verujem da i kog vas ima dobrih strucnjaka za Ivf, to je najvaznije da je doktor strucan i da je dobar tim biologa sto to radi. A sto se tice inostranstva citala sam da Ceska ima najveci uspeh u celoj Evropi. A kazu i Slovenija da ima jako dobar uspeh.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.5.2010 15:32:29   
edina77
Evo da se i ja javim juče sam napokon bila na konsultacijama kod dr.Devlete i dogovorila IVF u septembru.Iona mi je tako preporučila da je bolje da se polako pripremam idući mjesec već moram početi piti tablete za kontracepciju i da vas malo obradujem nabavljeni su i neki novi aparati koji pomažu kod veće uspješnosti oplodnje zato je i sad i martu bio veliki broj trudnoća.Ja se polako pripremam i psihički,moram povaditi neke nalaze neki mi važe od prošli put pa vidimo se ako koja bude samnom u septembru valjda sve bude uredu jer ja se nadam user posted image

(odgovor članu ena1)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.5.2010 16:02:20   
veda
Edina77-zaista i tebi od srca zelim da cim prije ugledas svojuser posted image user posted image
Ja 01.06.cu znati sta mi konacno treba od lijekova.

(odgovor članu edina77)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.5.2010 10:14:37   
snowrose
edina77  user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.5.2010 10:19:09 >


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu edina77)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.6.2010 11:51:15   
ledy blue
Sabas  sretno user posted image
Edina..Veda ..takodje i vama zelim puno srece u narednom postupku user posted image da abd bude uspjesan !!!


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.6.2010 13:40:19   
ena0002
Sabas sretno i drzimo fige user posted image user posted image user posted image ,
i svim ostalim curama koje se spremaju za postupak sretno user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.6.2010 17:17:10   
sara za
Edina 77,sretno u septembru,ja kao i Veda idem sada u julu,krecem sa kontracepcijama pa onda inekcije,iskreno nadam se najboljem,ali vidjet cemo ako Bog da,sretno svima i reci te mi smijeli se prenatal piti zajedno sa kontracepcijama tj u isto vrijeme smijem li koristiti oboje.Pozdrav

(odgovor članu edina77)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.6.2010 17:31:56   
Leva
Ena iskrene cestitke user posted image user posted image  Zelim ti ugodnu, skolsku trudnocu user posted image
Sara za mislim da mozes koristiti Prenatal istovremeno sa kontraceptivima jer je Prenatal po sastavu skupina raznih vitamina i nece utjecati na efikasnost kontracepcije.
Curama koje su u postupku ili se pripremaju za njega zelim puno srece i uspjeha user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.6.2010 18:11:30   
edina77
Hvala vam svima drage moje želim i ja vama puno sreće koje ste u julu a i u septembru ja sam puno optimistična kako sam razgovarala sa doktoricom a i smirena sam neću biti kao prošli put pucala sam od nervoze šta će biti ono će bit sve je opet od Boga a nadam se da će nam svima uspijeti koje se spremamo na IVF I DA ĆE MO UGLEDATI SVOJE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *