|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.6.2010 8:25:14   
snowrose
Draga,Lena81,mislim da su riječi suvišne.

Žao mi je što ti se to desilo,ali eto makar da u toj tuzi pronađemo nešt o lijepo-uspjela si hB ostati user posted image ,tako da sam sigurna da aBd nakon oporavka naredna borba bude 100 % upješna,što ti želim od user posted image .

Kao što znaš moj prvi pokušaj IVF user posted image ,ali sam se trudila pronaći nešto što mi neće dati potonuti-pa sam samu sebe tješila da iako nismo uspjeli znamo da imam jajne stanice,znamo da su se uspjele hB oploditi.

Nadam se da sam  makar malo dala ti materijala za pozitivno razmišljanje.

Mila,oporavi nam se brzo.

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 951
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.6.2010 8:45:45   
AMELIC
Draga Lena 81 jako mi je žaouser posted image user posted image user posted image
Znam da ne postoje riječi utjehe jer sam i sama proživjela spontani i kiretažu poslije toga, znam da je bol neizdrživa ali vremenom će biti bolje...a mi smo sve hrabre ženice i borićemo se za naše bebe sve dok ne uspijemo...a hoćemo sigurno!

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 952
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.6.2010 9:38:23   
edina77
Draga Lena 81 znam kako se osjećaš jer i ja sam isto to preživjela ti si makar ostala trudna,a ja nisam pa se to sve opet nekako preživi posle nekog vremena vidjećeš da ćeš biti bolje i samo htjeti ići dalje i ja sad u septembru idem na drugi IVF moramo se boriti za ono što želimo postići i za naše male bebe svi smo uz tebe glavu gore idemo dalje nepostoji prepreka koja se nemože preći ako nešto svim srcem želiš sretno mila i idući put akobogda svima nama koje smo u postupku user posted image user posted image

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 953
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.6.2010 12:03:07   
lena81
drage moje i ja se tjesim da sam makar malo ostala trudna,moj prvi ivf je bio 0 bodova,sad moram da se saberem i krenem dalje...hvala vam za podrsku,puno mi znaci

(odgovor članu edina77)
Neposredna veza do poruke: 954
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.6.2010 14:33:56   
sidi
draga edina 77 izvini sto ti nisam ranije javila ja sam ivf radila u ceskoj i to 6 put (2 puta bec, 2 puta wels, 1put banja luka i sad u ceskoj) vratili su mi 2 oplodena embriona i oba su ostala.user posted image

(odgovor članu lena81)
Neposredna veza do poruke: 955
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.6.2010 14:48:29   
sidi
 samo da vam javim prije dvije sedmice sam imala malo krvarenje odem u bolnicu nije nista , prosle sedmice jace sa zgrusanom krvi opet u bolnicu ultrazvuk bebe u redu samo sto imam krvi koja se je zgrusala i to izlazi ostalo je jos jedan komad hoce li izaci ili ne to ni doktor ne zna a sto se tice mirovanja svima bi porucila kad rade oplodnju da ne misle na to ja sam radila 6 put tako da jesam i nisam bila sigurna kad su mi vratili embrion izasla sam i pocela da hodam cestom pola sata razgledajuci okolinu po povratku sam digla noge u autu i zaspala bitno je ona 24 sata od vracanja embriona dok se ne ugnijezde a ostalo ide eto ako sam nekom mogla da pomognem puno srece svimauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 956
   RE: Vantjelesna oplodnja
12.6.2010 16:56:17   
lena81
sidi hvala bogu da si uspjela!gdje si radila koja klinika?i ja razmisljam da idem u Cesku,javi mi molim te

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 957
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.6.2010 13:04:35   
edina77
sidi veoma mi je drago da ti je uspijelo nakon toliko vremena i želim da tvoje bebice budu zdrave,vesele jer stvarno si to zaslužila navijamo za tebe da do kraja sve bude ureduuser posted image user posted image

(odgovor članu lena81)
Neposredna veza do poruke: 958
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.6.2010 20:53:35   
sidi
user posted image user posted image user posted image draga lena 81 vantjelesnu sam radila u ceskoj (bruno) klinika se zove unica a doktor Prof.Mudr.Zdenek Maly.Csc. a evo i internet adresa www.unica.cz imas sve cijene i tu je i apoteka u klinici tako da ne treba da trazis nista cijene medikamenata su i jeftinije dobijes sve imas na internetu i kolika im je uspjesnost, na termin sam cekala dvije sedmice, sta mi se posebno svida to je da dobijes svog asistenta kad dolazis ona te ceka i sa tobom je kud god da ides,krv,spermiogram,ultrazvuk dobijes telefon od nje i u koje god doba mozes da nazoves ako ti nesto treba jedino sto oni vracaju samo dva oplodena embriona vise nece jer je rizicno ako imas vise ostavljaju u kriobank ali kao sto vidis vratili su mi dva i oba su ostala, u pragu se ceka na termin i tri mjeseca a ovamo je i blize dva sata voznje eto toliko draga ako ti nesto treba slobodno pitaj tu smo da pomognemo jedna drugoj.

(odgovor članu edina77)
Neposredna veza do poruke: 959
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.6.2010 21:10:04   
sidi
evo draga moje sjetila sam se da vam posaljem i broj telefona koji sam dobila od Prof. Veljka Vlaisavljevica iz maribora za termine mozete da nazovete sestre Jasnu Mursic ili Mariju Kristovic na broj +386 31 577 101 najbolje je izmedu 14,15 i 15,30sati ako nekom pomaze za informaciju.puno pozdravauser posted image user posted image

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 960
   RE: Vantjelesna oplodnja
17.6.2010 21:21:36   
sidi
user posted image izvinite molim vas sto prije nisam napisala zahvaljivam se svima na cestitkama i puno puno srece svima koji idu dalje samo se ne treba predavati kad imas volje sve ces uspjeti i ja sam nakon 6 put user posted image user posted image uspjela srecno drage mojeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 961
   RE: Vantjelesna oplodnja
18.6.2010 23:27:15   
sara za
Sidi draga,cestitam i zelim ti ugodnu trudnocu,sve si nam lijepo napisala,ali mene interesuje kako si sa njima komunicirala,mislim na jezik,predpostavljam da engleski svi govore ili to ide na neki drugi nacin....objasni mi molim te i to....

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 962
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.6.2010 21:30:56   
sidi
draga sara ja sam sa njima komunicirala na njemacki ali cu da se informisem sa mojim asistenticom na klinici da li imaju nekog da prica nas jezik pa cu vam poslati broj telefona da mozete da stupite u kontakt jer sam i ja imala zenu koja je sa mnom pricala njemacki kad dodem pozdrav.

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 963
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.6.2010 21:35:05   
gerberka
čestitam sidi...od srca!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svima zelim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sretno!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 964
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.6.2010 21:52:50   
sidi
hvala draga gerberka na cestitkama puno pozdravauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 965
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.7.2010 9:48:39   
lana banana
Ćao,

ima li neko ko je radio tzv. preimplatacijsku dijagnostiku? Ako ima, zamolila bih ga da mi "ispriča" svoje iskustvo. Gdje, šta, kako, koliko košta?
Hvala

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 966
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.7.2010 10:13:32   
lana banana
ćao Sidi,

vidim da nažalost imaš puno iskustva sa vantjelesnom, pa bih te zamolila da mi kažeš zašto ju nisi radila u Slobeniji kod dr. Vlaisavljevića? Čula sam da je on dobar!' Možda si već i napisala, ali nemam kad isčitavati forum! Nadam se da su bebači dobro! Da li si ti slučajno radila preimplatacijsku dijagnostiku
Hvala

(odgovor članu sidi)
Neposredna veza do poruke: 967
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.7.2010 15:16:50   
skopska
molim vas za jedno pitanje ako neko zna odgovor. Ja imam pcos , a mm spermogram nije bas ok. Radili smo jedno neuspesnu inseminacikju (folikul mi nije pukao od pregnila, pa prerastao u cistu) i sad planiram da uradim uste nekoliko inseminacija, pa ako nece onda idemo na vantjelesno. meni je sad mnogo strah od ono sta sam procitala, da kod zene sa pcos je moguce da dodze do hiperstimulacija na jajnika. Plakala sam juce celi dan, kako cu izdrzati to vantjelesno ako ne daj boze dodze do to. jel se neko desilo hiperstimulacija jajnika od hormona za vantjelesno? mene bole jajnika samo od klomifena, a sta cu ako treba nesto jace user posted image

(odgovor članu lana banana)
Neposredna veza do poruke: 968
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.7.2010 15:48:58   
Lilipop
eh, sad sam procitala, zao mi je..user posted image  ne znam sto da ti kazem, neko iskusniji javice se sigurno.

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu skopska)
Neposredna veza do poruke: 969
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.7.2010 17:02:52   
snowrose
Mila,ne plači.

Istina je da može da dođe do hiperstimulacije,ali i kod ostalih-češće kod pcos.

Bitno je da tvoj dr zna tvoj slučaj i shodno tebi daje ti određenu stimulaciju i upravo iz tih razloga imaš češće folikulometrije gdje se prati rast folikula i dalje se ovisno od situacije daje dalja stimulacija.

Od koliko si jedinica primala Pregnil 10000 j ?

Kod kojeg si dr,grad?

Sretno i ne brini se i moje prijateljice imaju pcos i sve je bilo kako treba.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.7.2010 20:08:50 >


_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu skopska)
Neposredna veza do poruke: 970
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.7.2010 17:49:08   
skopska
ja sam iz skopja, sve to radim ovde u privatnu bolnici kod nas. Prosli mesec sam bila samo na 50 mg klomifen i spontane odnose i sve je bilo ok imalo ovulacije. Ovaj mesec sam htela inseminaciju radi los spermogram (imalo je 3 miliona na inseminaciju) i pila samo isto klomifen od 50 mg i primila pregnil od 10000 mg kad je folikul bio 18 mm. ali mislim da mi je inekcija bila prejaka, pa se folikul pretvorio u cistu. Sad se cista smalila i cekam da dobijem mjesecnicu. ali vrlo se bojim od vantjelesno bas radi tih hiperstimulacija. Moja je drugarica isto radila vantjelesno radi pcos i bila je na granizi na hiperstimulaciju. Izvadili su i 19 jajce kletka. Ali sad je trudna i nosi devojcicu

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 971
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.7.2010 21:52:03   
sara za
Draga Skopska imas PP od mene i nadam se da ce ti pomoci.Pozdrav

(odgovor članu skopska)
Neposredna veza do poruke: 972
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.7.2010 21:55:15   
snowrose
Sara za,kako je bilo na prvoj folikulometriji?

_____________________________

Pozitivne misli privlače samo pozitivne stvari!!!
___________
3 IUI bez stim.i sa stim. - 0 bodova
1. ICSI - beta O ( merional,Decapeptyl )
2. ICSI - beta 0 ( gonal f , decapeptyl )

(odgovor članu sara za)
Neposredna veza do poruke: 973
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.8.2010 14:47:11   
ivonasc
boki!!
imala bi jedno pitanje, prekjuer sam napravila test koji je bio pozitivan, otila ginicu koji na ultrazvuku nije nista vidio, poslao me vaditi betu i rekao da se boji da je vanmaterina trudnoa, a ja sam prije 3 dana primjetila smekasti iscjedak, pa ako je itko prolazio isto da se javnete

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.9.2010 18:54:10 >

(odgovor članu snjezolina)
Neposredna veza do poruke: 974
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.8.2010 14:53:13   
Visnja RR
ivonasc dobrodosla user posted image

vanmatericna trudnoca

evo ti tema pa iscitaj mozda nadjes neki odgovor...nadam se da ce se neko javiti da ti da odgovor

< Poruku je uredio malena27 RR -- 13.9.2010 18:54:30 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ivonasc)
Neposredna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *