|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
19.8.2011 11:01:24   
nadam se73
IZVORNA PORUKA: snele

Drage moje da vam se javim. Ja sam ok, jos malo i ugledacu svoja dva anđela. Zelim vam sve najbolje ,da svaka doceka ovaj trenutak.Kod mene su izgleda 2 fudbalera....user posted image user posted image
SRETNO MILA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu snele)
Neposredna veza do poruke: 2276
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.8.2011 9:55:45   
luna77
sretno:)

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 2277
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.8.2011 17:41:37   
Leva
Sretno i neka sve prodje u najboljem redu user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 2278
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.9.2011 20:45:09   
sanjalica_m
Sretno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2279
   RE: Vantjelesna oplodnja
4.9.2011 23:38:19   
seka 2
Drage moje...evo da i ja podijelim sa vama svoju pricu.U postupku MPO smo od 2009.Tad smo zapravo saznali dijagnozu MM=azoospermija.Naravno jedina opcija je bila ICSI.Radjena je TESE i nadjeni su spermatozoidi koji su 2009 zaledjeni.Onda sam ja 2010 isla na stimulaciju sa Decapeptylom i Gonal F i dobiveno je 10 stanica od kojih je jedan embrion vracen i ostao je samo jedan da se zaledi.Nazalost rezultat biohemijska trudnoca.Nakon toga pripreme za novi transfer,ali embrion nije prezivio odmrzavanje tako da sam u jesen 2010 bila opet na istoj stimulaciji.Rezultat je ovaj put bio bolji,dobiveno 11 dobrih embrija,2 vracena 9 zaledjeno.Rezultat pozitivna beta koja se ne dupla pravilno.Nakon toga sam imala jos 3 puta embriotransfer i svaki put ista prica,test pozitivan,pozitivna beta ali se ne dupla pravilno.Na kraju smo ostali na 2 embrija i ocajni od cinjenice da ocito postoji neki problem sa implantacijom.Zahvaljujuci mojim suborkama na Rodi.hr saznala sam da bih trebala prekontrolisati nalaze trombofilije,jer mozda je to razlog nemogucnosti implantacije.Kad sam sa spiskom pretraga koje zelim da uradim otisla kod svog MPO dr. on je rekao da on standardno nako 3 neuspjele bete propisuje Fragmin injekcije i Aspirin..Za postupak transfera koji je bio u junu ove godine sam se dobro pripremila.Na dan transfera,za koji sam mislila da se nece ni desiti jer su ostala samo 2 embrija a u predhodnom postupku je tek peti prezivio odmrzavanje,popila sam Apaurin od 2mg,koji sam nastavila da pijem 3X dnevno.Javili su nam da su oba embriona prezivjela i da ce doci do transfera.Vratili su mi oba embrija.Od dana transfera sam pocela da se bodem sa Fragminom i naravno da koristim svu ostalu terapiju=Utrogestan,Estrofem,Aspirin,Apaurin i folnu kis.Nakon 10 dana sam uradila test i naravno pojavile su se 2 crtice,na sta je moj komentar bio,ma naravno i test sam bacila u smece,jer sam ga toliko puta vidjela pozitivnog i vise me to nije uzbudjivalo.Moja prva beta je opet naravno bila pozitivna ali se i ona nakon 2 dana pravilno duplala.Fragmin cu koristiti do kraja trudnoce kao i aspirin.Sad sam u 14 sedmici i jedva cekam slijedeci Uz da vidimo nase malo sunce.Vidjela sam da ima puno postova na ovoj temi,nisam sve mogla da citam tako da neznam da li je neko vec spominjao problem trombofilije,pa cu se mozda ponavljati ali zelim svima koji su u ovoj borbi poruciti da prekontrolisu i te nalaze,jer mozda ta mala injekcija Fragmina moze pomoci da mala mrva odluci ostati kod nas.Zelim vam svima da uskoro ugledate malo treperavo srceuser posted image I jos nesto...iako je medicina omogucila da i mi konacno docekamo da na Uz vidimo nesto drugo osim folikula zahvaljujem se dragom Bogu najvise jer je on odlucio da ovaj mali borac bude taj koji ce rasti u maminom stomaku a ne onih predhodnih 12...presao je dug put od spermatozoida iz 2009 preko jajne celije iz 2010,transfera 2011 a rodice se aBd 2012user posted image user posted image

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 2280
   RE: Vantjelesna oplodnja
4.9.2011 23:57:48   
animagical
cestitam od srcauser posted image user posted image user posted image   ja sam od pocetka trudnoce na aspirinu a sada i na clexanu 0.4 ( niskomolekularni heparin) i evo svaki dan ocekujemo pile da nam se rodiuser posted image hvala Bogu na njemuuser posted image nas je sin zacet prirodno ali imam dijagnozu antifosfolipidnog sindroma, ustanovljenu nakon spontanog pobacaja... sa clexanom nemam problema, aptt i inr su mi super, nastavicu iza poroda isto sa njim 6 sedmica i sve super...drago mi je kad cujem ovako pozitivna iskustva s heparinomuser posted image

(odgovor članu seka 2)
Neposredna veza do poruke: 2281
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.9.2011 9:10:15   
Leva
Seka 2 iskrene cestitke user posted image user posted image  Neka ti trudnoca bude laka i skolska a tvoja prica svima nama treba posluziti kao primjer da ne odustanemo. Hvala ti sto si s nama podijelila ove divne trenutke user posted image
Btw narode ja sam od nedjelje bockalica i ulazim u 2. stimulirani postupak user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2282
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.9.2011 10:33:04   
AAvalon
Leva, sretno, neka bude druga sreca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2283
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.9.2011 11:09:10   
anaši1507
dakle evo i mene...07.09.bili u Cito na prvom UZV (mm oligoastenoteratozospermija, kod mene ok) i dr.poljak je napisao:
Bazalni UZV.dobra ovarijaka rezerva
planiramo ANTAG+Gonal F
Popis lijekova:
21 Gonal F
3 Cetrotide amp
1 Ovitrele am
utrogestan vag III pak
Protokol:od 2.-6.dana ciklusa oko 13 sati primiti po 3 amp gonal F
7.dan oko 13 sati UZV

jel netko bio na sličnom protokolu i kakva je uspješnost??

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 2284
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.9.2011 21:14:06   
Leva
Anasi sama vrsta protokola na zalost nije garant da ce postupak i uspjeti. Antagonist protokolom ces u svakom slucaju potrositi mnogo manje novca za lijekove nego da si bila npr. na dugom agonist protokolu ali ne mora znaciti da cemo ti i ja bez obzira ako smo na istom protokolu dobiti isti broj i kvalitetu jajnih stanica. Pokusaj ne uporedjivati sebe sa drugima jer ces se samo jos vise uspaniciti posto neki uspiju iz prve a neki iz desete. Ti si se odlucila za ljekara kod koga ides i po planu koji si iznijela meni sve izgleda savrseno korektno. Koji ti je ovo postupak po redu?

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 2285
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.9.2011 21:28:06   
mimili
Draga Levo, od srca zelim da ovga puta uspete.... Ljubim te user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja pahulja i moja zvezda se rodila 20.jula 2012 .... eto, od toga dana ponovo normalno disem.....

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2286
   RE: Vantjelesna oplodnja
10.9.2011 22:30:24   
Amelaa RR
Levo...od sveg srca ti sada zelim svu srecu svijeta....user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mimili)
Neposredna veza do poruke: 2287
   RE: Vantjelesna oplodnja
11.9.2011 11:19:54   
balasgirl
Levče nek je sa srećom i da ovaj bude dobitni.user posted image user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2288
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.9.2011 11:04:58   
anaši1507
Leva, da ti odgovorim meni je ovo prvi protokol, pa tako nisam baš upućena u sve, pa i pitam tako glupa pitanja user posted image

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 2289
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.9.2011 11:06:09   
anaši1507
Leva, da ti odgovorim meni je ovo prvi protokol....pa ništa ne znam

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2290
   RE: Vantjelesna oplodnja
13.9.2011 12:34:27   
ledy blue
Svima koji su u postupku zelim puno puno srece!!! Da aBd bide uspjesno user posted image user posted image

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 2291
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.9.2011 15:39:37   
Leva
Anaši pitanja ti uopće nisu glupa. Potpuno razumijem tvoju želju da izvučeš maksimum informacija i na taj način poboljsas sanse za zacece. Glavu gore i laganini, prvi postupak je uvijek najtezi a ja se iskreno nadam da ce ti biti i posljednji user posted image



_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 2292
   RE: Vantjelesna oplodnja
14.9.2011 15:54:41   
aidicaa

IZVORNA PORUKA: ledy blue

Svima koji su u postupku zelim puno puno srece!!! Da aBd bide uspjesno user posted image user posted image

I ja vam zelim da sve aBd uspete user posted image user posted image

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 2293
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.9.2011 15:18:27   
lizika
Drage moje sve koje ste u postupku sretno i da docekate svoje user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

lizika

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 2294
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.9.2011 15:51:26   
Almaa
Sretno, navijam za vas i vase buduce bebiceuser posted image

< Poruku je uredio Almaa -- 15.9.2011 15:54:43 >


_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu lizika)
Neposredna veza do poruke: 2295
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.9.2011 15:00:10   
dijana85
user posted image user posted image user posted image drage moje jutros sam imala poziv iz fonda RS mogu se podnositi zahtjevi za drugi pokusaj vantjelesne oplodnje preko fonda user posted image

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 2296
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.9.2011 22:16:10   
@malena@
ja sam slusala na dnevniku 20.09 na BHT1 i kazu da ce se zasijedat uskoro da se rijesi i to pitanje u cijeloj BIH da imamo pravo na 1 postupak besplatno sve. i treba da bude rijeseno do nove godine.

(odgovor članu dijana85)
Neposredna veza do poruke: 2297
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2011 18:25:43   
Leva
Samo da vam javnem da smo dogurali do blastocisti i da je sutra s Bozijom pomoci ET. Nakon kratkog protokola koji se sastojao od 7 Decapeptyla i 22 Gonala F dobila sam 14 JS, 2 nisu bile zrele, oplodilo ih se 10 a do blastica je doslo 6. I ovaj put su nam radili ICSI. Jedva cekam da odem po svoju djecicu, nekako su mi draza nego prosli put user posted image


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu @malena@)
Neposredna veza do poruke: 2298
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2011 19:08:30   
patrizia
leva sretnooooo,od sveg srca navijam za veliku betu

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2299
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.9.2011 19:22:35   
mala75
IZVORNA PORUKA: Leva

Samo da vam javnem da smo dogurali do blastocisti i da je sutra s Bozijom pomoci ET. Nakon kratkog protokola koji se sastojao od 7 Decapeptyla i 22 Gonala F dobila sam 14 JS, 2 nisu bile zrele, oplodilo ih se 10 a do blastica je doslo 6. I ovaj put su nam radili ICSI. Jedva cekam da odem po svoju djecicu, nekako su mi draza nego prosli put user posted image




e sad čekamo samo pozitivne rezltateuser posted image user posted image user posted image  veeeeeeeeeeeeliko vam sretno na putu douser posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *