|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak pusenja!
15.11.2010 13:13:11   
balasgirl
Svaka čast svakom ko prestane pušiti. I ja sam godinama pušila, ne iz potrebe ( jer su mi se cigarete više gadile nego što sam uživala u njima ) već ne znam ni ja, valjda iz neke navike, ono standardno još na fakultetu s rajom i tako to krene. Ne pušim već treću godinu ( otkako smo krenuli sa prvom inseminacijom, jer sam tada shvatila da ću se zarad svog cilja odreći svega, pa i te glupe navike ) i mogu reći da se super osjećam. Pohvalila bih svaku forumašicu koja je prestala, vjerujem da su i same ponosne na sebe. A što se tiče debljanja, to je mit da se poslije prestanka ljudi udebljaju, jer ako čovjek ima samokontrolu neće biti problema sa prejedanjem, grickalicama i sl. 

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu draga dusa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prestanak pusenja!
15.11.2010 14:17:19   
vjestica
ovako sam i ja, prestal pušiti dok sam se borila sa neplodnošću
i na kraju skontala da je puno lakše nego što sma mislila
i ja sam se plašila debljanja i naravno skontala da je to samo mit
nisam dobila ni grama otkad sam prsstala pušiti
cure samo naprijed user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 13:27:48   
Gift
Cestitam svakome ko baci cigare, ja iskreno nisam nikad ni pokusavala prestati, cigarete mi daju koncentraciju, smirenje isl, a posebna je prica sto sam i fizicki ovisna, jednostavno mi organizam trazi nikotin. Planirala sam prestati kad zatrudnim sve nesto kontam zgadit ce mi se u trudnoci i kafa i cigare (bez toga ja ne funkcionise inace), a i stvarno ne znam kako bi drzala cigaru a stomak mi do zuba, bilo bi me nekako stid svijeta, a da ne pricam kako bi mi bilo zao bebe, pa jos kasnije dojenje...Eh, kad zatrudnim jaaaako cu se potrudit da prestanem i MM sam najavila da ce i on morat prestat, pa vidjet cemo..


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 13:53:06   
tekja
Ja sam prije skoro 4 godine prestala pusiti cigarete (ovisnik bila 7 godina)tako sto sam iskoristila jaku prehladu, od kaslja i grlobolje mi se tih dana nije ni pusilo, kad sam ozdravila, samo nastavila zivjeti bez cigareta...jos uvijek imam napolu ispusenu kutiju ronhil light, kao podsjetnik koliko sam jakauser posted image ...sada se osjecam kao da nikad nisam zapalila niti jednu cigaretuuser posted image ...sretno svima koji zele da ostave...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 13:59:38   
koka i po
blago vama...
ja nisam tako jaka i dosljedna sto se tice stapica user posted image ...
meni se nekako zamuti vid kad ne pusim user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 14:02:40   
tekja
koko, duso, nabavi naocale, em su bolje po zdravlje, em ces biti cool koka user posted image user posted image ...ma to treba da sazrije u covjeku, nista nazor...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 14:03:54   
koka i po
al ja nosim naocale user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 14:08:25   
Gift
I meni se vid zamuti kad ne pusim i glava me pocne bolit. A pusim vala i kad sam najbolesnija, kad boli grlo ja makar fuckam (joj jesam katastrofa).

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 14:45:15   
gagach
Eh ovde se i ja mogu hvaliti...danas je tacno 2 godine kako ne pusim!!!! Bravo ja!

Jednu noc sam odlucila da bih mogla prestat pusit...onda sam fino sjela i ispusila kutiju cigara i rekla dosta vise...Prva tri mjeseca sam se obljepljivala onim nikotinskim flasterima koji su mi pomagali vise psihicki...medjutim onda sam dobila alergiju od njih...

Najgore mi je bilo kad izadjem navecer jer nisam znala sta bih sa rukama :)...tada sam zvakala slamke po kaficima hahhaa :)

Ne znam...bas sam ponosna na sebe jer sam stvarno bila luda za cigarama...bila sam dogurala na 2 kutije dnevno...
Etooo...sretno svima koji su u procesu odvikavanja:)


_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prestanak pusenja!
16.1.2011 18:50:03   
Galicia
Svaka cast i divim ti se na hrabrosti.
Ja pokusavam evo vec 3 dana, al slabo. Sto vise zelim da prestanem, ja sve vise mislim na njih. Ostala mi je jos kutija i po, i mislim da vise ne kupujem posle toga.
 
Kako cu izdrzati ne znam.user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 8:59:00   
leli§
IZVORNA PORUKA: DobraVila

http://gplohl.blog.siol.net/2008/02/20/kadilci-kaj-porecete-na-to/

Evo kad pogledas ovaj video bice ti lakse prestati pusiti user posted image


mila moja majko sta je ovouser posted image user posted image

ja prestala bila malo vise od mjeseca nisam imala nikakvu potrebu da zapalim i onda jednom onako iz razonode i sad sve po starom...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu DobraVila)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 15:08:52   
Blue rose RR
Znam da je to sa apekta mene nepušača teško shvatiti kako se odreći cigareta. Lično mislim da je to stvar volje i jakog karaktera. MM je bio pušač od svoje 17 godine, i prije dvije godine je na svoju ruku odlučio da prestane pušiti - evo do sada (kuc, kuc) nije ni jednu zapalio.
Kaže da ima trenutaka kada je teško, ali je važno samo na početku čvrsto odlučiti.

Želim sreću svima onima koji se odluče za taj veliki korak.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 16:50:34   
Anoniman
Aaa...i ja želim prestati,prije 20-ak dana sam počela smanjivati,uspješno,ali evo nikako da ukinem i te 2-3,to sam sebi ostavila uz kafu user posted image   puno mi otežava to što mm i dalje puši,njega dok nema ja sam super,niti sam nervozna nit ništa,jer znam da nemam u stanu cigara i to je to,ali čim on na vrata,počinje moja borba,ono krenem uzeti cigaru,pa kažem NEĆU,pa sve tako...i konačno kad počnemo piti kafu gubim bitku...user posted image   user posted image



< Poruku je uredio Gracanka -- 17.1.2011 16:52:04 >

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 20:28:19   
Galicia
Ovo je stvarno tesko. Smanjila sam, koliko sam mogla, ali nadam se vecoj volji pa da smanjim sto vise. Odredila sam sebi danas 3 cigarete. Ispusila sam pola od jedne, a ono drugo sam ostavila na balkonu u pepeljari, za kasnije. Tako kad ostavim po pola, to smrdi ko tvor, i nadam se da ce me to odbiti zelju za daljnje pusenje. Uzasne glavobolje imam.
Osjecam se ko narkoman.
Ali, ja sam odlucila da cu prestati/smanjiti samo da sebi dokazem da nisam ovisnik.  
 
Ja znam da mogu, znam da hocu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 20:48:32   
Blue rose RR
Galicia, mm je znao reći i danas to često spomene -  da znam da mogu zapaliti samo kada pijem kahvu i poslije jela, nikada se ne bih bacio cigareta. A znao je da je to nemoguće, i zato ih se odrekao.

Na kraju kada je shvatio da jedan dan umanji, a druga dva sve nadoknadi - i tako u nedogled - došao je kući sa posla i rekao mi za kahvom:Ja više ne pušim.user posted image  

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 21:30:55   
Galicia
Divim mu se.
Mene je toga strah, danas sam umanjila a sutra da nadoknadim. AL mislim da necu, jer radim naredna dva dana po 12 sati smjene, tako da necu imati vremena.
Vidis mm ne pusi, ne voli dim cigare na siroko, i uz njega bi mi trrebalo biti lakse.
Vidicemo. Bicete obavjestene kako napredujem.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 21:52:37   
Anoniman
Ja sam mislila da se mm neće nikad odreć cigareta još one sarajevske drine, znao je ispušiti 2 kutije dnevno, mnogo puta je prestajao i ponovo počinjao, te smanjivao, pa ponovo povećavo samo jedan dan je zaista odlučio "ja neću više pušiti" ne zbog mene, ne zbog mame, ne znam da je i zbog djeteta ali je poslije 3 mjeseca od djetetovog rođenja prestao  pušiti, sad već ima oko 2 god. kako ne puši i smeta mu dim...on sam sebi ne može da vjeruje...
Zato baš treba čvrsta odluka.
Sretno Galicia

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 22:09:49   
anidla
da se meni javit na ovu temu...uh....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 22:15:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anidla

da se meni javit na ovu temu...uh....








ja ne zelim na ovu temuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 22:19:00   
taurus
ja bih željela da se javim na ovu temu, samo što me ta želja brzo prođeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 23:26:44   
elenorasavi
Samo čvrsta volja.

ja sam prije 4 godine napustila nikotin zauvijek. probudila se ujutro, zakašljala i probudila dijete i prepala, shavtila sam nije cigareta više za mene. Bacila sam to jutro paklo cigareta sa stola i nikada nisma zapalila više. nisam se udebljala jer nisma ni jela u nedostatku cigarete.

I baš sam ponosna na sebe.
Želim vam da što prije sve i jedna dođete na ovu temu i javite uspjehuser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 23:45:35   
Anoniman
Moj djever nije pušio godinu i po,i opet počeo,tek onako,mislio samo jednu u društvu i otišlo sve u vraga...mene najviše strah toga,pa čemu onda toliki trud, ne znam,ja sam kontala da nakon izvjesnog vremena nestane želja za cigarom,a onda čujem od bivših pušača kako im nikad nije nestala želja,ali su rekli ne i toga se drže...Boga mi nešto nisam sigurna da mi je toliko čvrst karakter  user posted image

(odgovor članu elenorasavi)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prestanak pusenja!
17.1.2011 23:48:44   
N_N
IZVORNA PORUKA: Gracanka

Moj djever nije pušio godinu i po,i opet počeo,




Ovo je uradio i mm user posted image user posted image
Ja sam pokušala par dana ali ništa user posted image user posted image  Imam osjećaj kad bi i mm prestao da bi onda mogla....Ali on sada neće user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prestanak pusenja!
18.1.2011 0:01:49   
Anoniman
Imam osjećaj kad bi i mm prestao da bi onda mogla....Ali on sada neće


Eh i kod mene ovako,samo moj neće ni sad ni nikad user posted image   ali biće,biće,večeras sam samo jednu, i dok sam je gasila shvatim da mi to nije trebalo,po običaju  user posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prestanak pusenja!
18.1.2011 0:24:18   
N_N
IZVORNA PORUKA: Gracanka

i dok sam je gasila shvatim da mi to nije trebalo,po običaju  user posted image



Ovo shvatim nakon svake ispušene user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *