|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
31.3.2013 13:48:47   
Hannica

IZVORNA PORUKA: ikili

pozdrav drage, ja sam stari clan ali sam slabo aktivna na temama, zanima me da li je neko u Zenici rodio carskim rezom pod spinalnom anesteziom? iskustva?

Ja mislim da kod nas nema spinalne,samo opsta anestezija.bar nije bilo prije 16 mjeseci kad sam rodila,mozda se nesto promjenilo u medjuvremenu.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu ikili)
Neposredna veza do poruke: 1551
   RE: Carski rez
31.3.2013 21:18:20   
palma
Mislim da se ne radi u Zenici pod spinalnom, da se radi meni bi moj dr to spomenuo, a porodila sam se prije tri mjeseca.

(odgovor članu ikili)
Neposredna veza do poruke: 1552
   RE: Carski rez
1.4.2013 7:53:48   
ikili
hvala vam na odgovoru, prijateljica se porodila prije dva mjeseca, to joj je drugi CR i znamda je spominjala opciju spinalne, kaze da joj je anesteziolog(neka zena je u pitanju raspitat cu se za ime) rekla da se radi ali da nije cesto pa samo na inicijativu porodilje.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 1553
   RE: Carski rez
4.4.2013 13:44:38   
Snovolovka
Evo ja opet da upitam...ima li na forumu trudnica iz Mostara? Ako ima, znate li kako kod nas u KB Mostar ide procedura sa carskim? Ima li iskustava?
Hvaaaaal user posted image

(odgovor članu ikili)
Neposredna veza do poruke: 1554
   RE: Carski rez
15.4.2013 21:11:38   
amellinna
pozzz svima
ja sam jedna od trudnica koja treba na carski da se porodi, zbog problema sa kukovima. preporuka ortopeda. ovo mi je prvi porod, toliko toga bih voljela znati vezano za CR, posebno od onih porodilja koje su se tako porodile. planiram na Jezeru da se porodim, pa bih molila sve one koje su se gore porodile tako a mi ukratko kažu proceduru. kako se bliži deveti mjesec ne prestajem razmišljati o tome. hvala unaprijed

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 1555
   RE: Carski rez
15.4.2013 21:15:03   
Visnja RR
amellinna dobrodošla user posted image
dok ti neko ne da svjež odgovor ti isčitaj malo ovu temu ispočetka...ima dobrih savjeta...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu amellinna)
Neposredna veza do poruke: 1556
   RE: Carski rez
15.4.2013 21:21:53   
visnjica1
Cao Amellina sta te zanima u vezi carskog ja sam se porodila prije 5 mjeseci, pa izvoli pitaj

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1557
   RE: Carski rez
16.4.2013 0:47:53   
tužna mama
Prije 11 dana naše malo zlato došlo je na svjet carskim rezom a baš i neznam koja e procedura jer bio je hitni carski tako da smo "zaobišli" proceduru

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 1558
   RE: Carski rez
16.4.2013 1:02:53   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: tužna mama

Prije 11 dana naše malo zlato došlo je na svjet carskim rezom a baš i neznam koja e procedura jer bio je hitni carski tako da smo "zaobišli" proceduru


Cestitam tužna mama. user posted image user posted image
Mislim da sada možeš promijeniti nick jer si sada sretna mama. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu tužna mama)
Neposredna veza do poruke: 1559
   RE: Carski rez
16.4.2013 1:21:56   
tužna mama
Hvala i u pravu si, po čitave dane gledam svoje malo zlato i zahvaljujem Bogu na drugoj prilici

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 1560
   RE: Carski rez
16.4.2013 15:10:06   
kinder suprise
Evo ja opet da upitam...ima li na forumu trudnica iz Mostara? Ako ima, znate li kako kod nas u KB Mostar ide procedura sa carskim? Ima li iskustava?
Hvaaaaal user posted image
..ja sam radila carski u Mostaru na BB,,,,u bolnicu sam došla ranije jer je bio ugovoren carski, povadili su mi nalaze, snimila EKg, možeš birati između spinalne i opće anestezije, sve dobro prošlo..u bolnici smo bili 6 dana, trebaš imati sve svoje od lijekova do toaletnog papira... pitaj ako te još što zanima

(odgovor članu tužna mama)
Neposredna veza do poruke: 1561
   RE: Carski rez
17.4.2013 8:31:56   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: amellinna

pozzz svima
ja sam jedna od trudnica koja treba na carski da se porodi, zbog problema sa kukovima. preporuka ortopeda. ovo mi je prvi porod, toliko toga bih voljela znati vezano za CR, posebno od onih porodilja koje su se tako porodile. planiram na Jezeru da se porodim, pa bih molila sve one koje su se gore porodile tako a mi ukratko kažu proceduru. kako se bliži deveti mjesec ne prestajem razmišljati o tome. hvala unaprijed



Kako misliš proceduru? Dogovoriš se sa svojim dr. oko anestezije, datuma...i sve ide aBd kako treba. user posted image Budi svjesna da boli, i mora da boli, ali svakim danom sve je lakše. Peti dan si doma... Pitaj detaljnije šta te još interesuje user posted image

(odgovor članu amellinna)
Neposredna veza do poruke: 1562
   RE: Carski rez
17.4.2013 10:46:18   
babybaby
Pozdrav svima!!!

Pregledala sam topic prilicno detaljno. Uskoro (u ponedjeljak) se trebam poroditi u Opcoj bolnici. Naravno Carski rez. Zanima me da li je jos uvijek kako pise ovdje - da nema intenzivne. Ima li neko sa svjezim skustvima. Hvala puno :-)

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 1563
   RE: Carski rez
17.4.2013 11:31:31   
Lejla Ka
U Općoj nema intenzivne jer je nema kao odjeljenja user posted image



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 1564
   RE: Carski rez
17.4.2013 11:35:30   
babybaby
Znači li to da odmah dobiješ bebu, prvi dan? user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1565
   RE: Carski rez
17.4.2013 14:14:57   
Snovolovka
Hvala Kinder surprise na odgovoru user posted image

Poslala sam ti pp

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 1566
   RE: Carski rez
17.4.2013 14:40:33   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: babybaby

Znači li to da odmah dobiješ bebu, prvi dan? user posted image


Bebu dobiješ čim je mogneš uzeti. Ja sam sina tražila čim sam došla malo sebi od narkoze, nekih sat i malo više nakon operacije (opća anestezija, drugi carski i drugo dijete user posted image ) i nisam ga dala do navečer nekad oko 10. Mada sam ga mogla komotno ostaviti sa sobom odnijeli su ga preko noći u inkubator.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 1567
   RE: Carski rez
17.4.2013 17:30:10   
babybaby
Znaci da ga trazim i da ga ne dam do navecer. Dobra ti je ta ideja! Kad vec insistiraju na carskom dzabe, da bar mogu dijete dobiti sto prije. Hvala puno Lejla :-)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1568
   RE: Carski rez
17.4.2013 23:02:59   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: babybaby

Znaci da ga trazim i da ga ne dam do navecer. Dobra ti je ta ideja! Kad vec insistiraju na carskom dzabe, da bar mogu dijete dobiti sto prije. Hvala puno Lejla :-)


U Općoj možeš insistirati i da se čeka prirodni porod, znam iz prve ruke (samo što nije do kraja bilo po mom). user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 1569
   RE: Carski rez
18.4.2013 8:17:50   
babybaby

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: babybaby

Znaci da ga trazim i da ga ne dam do navecer. Dobra ti je ta ideja! Kad vec insistiraju na carskom dzabe, da bar mogu dijete dobiti sto prije. Hvala puno Lejla :-)


U Općoj možeš insistirati i da se čeka prirodni porod, znam iz prve ruke (samo što nije do kraja bilo po mom). user posted image



I sami su mi rekli da mogu, ali da prethodno moram potpisati da nisam prihvatila preporuku ljekara. Iskreno, ne usuđujem se. Ako nešto krene naopako, bojim se da će i mene i dijete ostaviti da se predugo patimo, samo da vidim kako su bili u pravu. Nemam hrabrosti da se igram s njihovom sujetom.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1570
   RE: Carski rez
20.4.2013 14:57:22   
mely01
pozz! ja sam sada 38 tjedana trudna,jos uvijek je curka okrenuta na zadak,na zadnjoj procjeni tezine prije tjedan dana dr je rekla da je teska 3500g.i da ako se u jos tjedan dana ne okrene da idem na carski jer je velika i okrenuuta na zadak. iskreno,radim kao med.sestra i znam sta nosi anestezija.a i da,carski rez je kao i svaki drugi op zahvat. znam da me ne bi trebalo biti strah,da bih trebala misliti kako ce sve ici u najboljem redu,ali iskreno,nije mi svejedno.a danas me nesta posebno kicma boli,bas kao kada trebam dobit menstruaciju.i neki grcevi u trbuhu,iako prema onome sta citam kak trudovi izgledaju,nisu trudovi.gacice su mi stalno mokre.iako sam cijelu trudnocu imala pojacani iscjedak,sada vise ni sama ne znam sta mi to curi.....

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 1571
   RE: Carski rez
20.4.2013 15:34:14   
pahuljica_a
pozz! u tvom slučaju će porod najvjerovatnije i završiti carskim, osim ako se u ove dvije sedmice beba ne okrene kako treba...ja sam imala tri i mogu slobodno reći da sam prezadovoljna, kako načinom na koji su urađeni, tako i brzim oporavkom poslije svakog. prvi sam radila na Koševu, al' budući da sam bebu nakon samo par dana izgubila, ne nosim baš fino iskustvo odatle, al+' to je već druga tema...tad mi je porod završen hitnim carskim, jer se nisam mogla otvarati...drugi i treći sam imala u opštoj bolnici. bili su planirani i prošlo je hvala Bogu sve u najboljem redu...naravno, kao i svakoj od nas, želja mi je bila da rađam prirodno, al' kako nije uvijek onako kako bismo mi željeli, kažem, Bogu hvala da postoji i taj način..meni su radili pod opštom anestezijom, al' kako sam čula, može se tražiti i spinalna...bebu ti donesu tek sutradan, ili uvečer, ako je carski urađen u jutarnjim satima..a iskreno, za majku je tako i bolje...ipak je to operacija i potrebno će ti biti par sati da malo sebi dođeš...kući ideš za 5 dana, jer je potrebno primiti i 5 injekcija da ne bi došlo do tromboze, i to svaki dan po jednu...
 
sve u svemu, nema razloga za brigu...misli samo pozitivno i aBd tako će i biti...u svakom slučaju, sretnooo!!!.. 

(odgovor članu mely01)
Neposredna veza do poruke: 1572
   RE: Carski rez
20.4.2013 17:57:30   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: mely01

pozz! ja sam sada 38 tjedana trudna,jos uvijek je curka okrenuta na zadak,na zadnjoj procjeni tezine prije tjedan dana dr je rekla da je teska 3500g.i da ako se u jos tjedan dana ne okrene da idem na carski jer je velika i okrenuuta na zadak. iskreno,radim kao med.sestra i znam sta nosi anestezija.a i da,carski rez je kao i svaki drugi op zahvat. znam da me ne bi trebalo biti strah,da bih trebala misliti kako ce sve ici u najboljem redu,ali iskreno,nije mi svejedno.a danas me nesta posebno kicma boli,bas kao kada trebam dobit menstruaciju.i neki grcevi u trbuhu,iako prema onome sta citam kak trudovi izgledaju,nisu trudovi.gacice su mi stalno mokre.iako sam cijelu trudnocu imala pojacani iscjedak,sada vise ni sama ne znam sta mi to curi.....

ako primjetiš da ti malo više curi otiđi dr,možda ti je pukao vodenjak.a trudovi početni nalikuju menstrualnom bolu.

(odgovor članu mely01)
Neposredna veza do poruke: 1573
   RE: Carski rez
26.4.2013 20:07:14   
sseka
Pozdravi i ovdje zanima me vase misljenje...posto sam na FRAGMINU inekcijama zbog trombofilije,po naski grusa mi se krv u trudnoci..zato sam imala tri spontana pobacaja,imam serklaz,operisana mi pregrada tj septum u materici..zanima me da ko zna dal ja moram na carski zbog te trmobofilije i zbog tog oziljka na materici...Ja koja sam lajik ja mislim da sam ja za carski..ali eto mene zanima vase misljenje..unapred hvala..

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1574
   RE: Carski rez
2.5.2013 14:48:28   
Sandrich
Prvi put carski rez,drugi ce opet morati nazalost...na mjestu gdje je oziljak od prvog reza stvorio se keloid tj mrtvo tkivo,tako da postoje sanse da cak i pukne u toku trudnoce user posted image ima li neka majka da se nakon jednog carskog brzo porodila opet carskim da nam napise iskustvo? mene vec hvata panika,strah jer kazu da je drugi put dosta teze a nisam ni proslo iskustvo zaboravila jos user posted image user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *