|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
26.6.2013 11:48:34   
Tina79
Da li neko zna koliko dana pre termina se obicno
zakazuje cr? Meni je termin 4.8. a cr mi je
zakazan za 22.7. Tada sam 37+1. Znaci tek
ulazim u 38 tj. Mislim sigurno dr zna sta radi ali
se opet brinem da to nije prerano ili prekasno... S
jedne strane da li ce bebica biti zrela a sa druge
da porod slucajno ne krene ranije. Inace cela
trudnoca mi je protekla uredno a ciklusi su mi na
28dana pa se nadam da je i termin manje vise
tacan.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 1601
   RE: Carski rez
26.6.2013 11:52:53   
tajra26

IZVORNA PORUKA: Tina79

Da li neko zna koliko dana pre termina se obicno
zakazuje cr? Meni je termin 4.8. a cr mi je
zakazan za 22.7. Tada sam 37+1. Znaci tek
ulazim u 38 tj. Mislim sigurno dr zna sta radi ali
se opet brinem da to nije prerano ili prekasno... S
jedne strane da li ce bebica biti zrela a sa druge
da porod slucajno ne krene ranije. Inace cela
trudnoca mi je protekla uredno a ciklusi su mi na
28dana pa se nadam da je i termin manje vise
tacan.


zasto ides na CR ?

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Tina79)
Neposredna veza do poruke: 1602
   RE: Carski rez
26.6.2013 11:53:49   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Tina79

Da li neko zna koliko dana pre termina se obicno
zakazuje cr? Meni je termin 4.8. a cr mi je
zakazan za 22.7. Tada sam 37+1. Znaci tek
ulazim u 38 tj. Mislim sigurno dr zna sta radi ali
se opet brinem da to nije prerano ili prekasno... S
jedne strane da li ce bebica biti zrela a sa druge
da porod slucajno ne krene ranije. Inace cela
trudnoca mi je protekla uredno a ciklusi su mi na
28dana pa se nadam da je i termin manje vise
tacan.

to je u redu,ne brini se.ako bi krenuo ranije,a ne bi trebao,nije im problem izvesti carski ranije.meni je bio krenuo porod i pukao vodenjak i najnormalnije su mi uradili carski

(odgovor članu Tina79)
Neposredna veza do poruke: 1603
   RE: Carski rez
26.6.2013 15:06:47   
Tina79
Hvala ti Tinkivinki. A jel tebi krenuo pre ulaska u 38 tj? Cula sam da porod moze poceti cim udjes u deveti, a opet neki kazu da bebi pluca tada ipak nisu jos zrela, kao i da tezina bebe nema veze sa bioloskom zreloscu...
Tajra opredelila sam se za cr po svojoj zelji nakon konsultacija sa vise dr.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1604
   RE: Carski rez
16.9.2013 17:08:05   
bubamara_11
Ko je imao u skorije vrijeme carski rez i kakva je procedura kako ja procita od prije posle zavrsetka carskog ide se u neku posebnu sobu bez bebe i tek nakon dva dana odvlace te u normalnu sobu.Meni je u srijedu planiran carski rez po ulasku u deveti mjeses(zbog predhodnog gubitka bebe u 9-tom mjesecu trudnoce) pa sam sad potpuno zbunjena.I ako je koja rodila bebu tek sto je usla u 9-ti mjesec kakva su iskustva kolike su bile bebe i koliko spremne za zivot vani?????

(odgovor članu Tina79)
Neposredna veza do poruke: 1605
   RE: Carski rez
16.9.2013 18:26:09   
Tackica.
Drage zene, ja imam jedno pitanjce..
Od rodjenja imam problem sa srcem, tacnije prolaps zaliska... Da li je to indikacija za carski rez? Cula sam mnoga misljenja, kao i da ne bih mogla podnijeti prirodni porodjaj, od silnih kontrakcija i tiskanja moglo bi mi pozliti... Sto se tice carskog reza ne znam da li onda smijem primiti anesteziju, jer inace zbog srca ni paracetamol ne smijem popiti..

< Poruku je uredio Tackica. -- 16.9.2013 18:27:38 >

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1606
   RE: Carski rez
16.9.2013 18:36:29   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: bubamara_11

Ko je imao u skorije vrijeme carski rez i kakva je procedura kako ja procita od prije posle zavrsetka carskog ide se u neku posebnu sobu bez bebe i tek nakon dva dana odvlace te u normalnu sobu.Meni je u srijedu planiran carski rez po ulasku u deveti mjeses(zbog predhodnog gubitka bebe u 9-tom mjesecu trudnoce) pa sam sad potpuno zbunjena.I ako je koja rodila bebu tek sto je usla u 9-ti mjesec kakva su iskustva kolike su bile bebe i koliko spremne za zivot vani?????


Odvezu te u intenzivnu 24 h budeš, ne dva dana.Sutra te dovezu u sobu i donesu ti bebu.Bebe su nevjerovatne jaka stvorenja, ali dr. će reći kakvo je stanje. nadam se da će beba biti dobro iskreno to želim.Tebi želim sreću i da uživaš što prije sa svojim najvećim blagom.

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 1607
   RE: Carski rez
16.9.2013 18:49:26   
somaja
BUBAMARA 11...Ja sam rodila u 16 i 5,a sa intenzivne prebacena sutradan medju druge rodilje oko 15,00...Peti dan vec bila kod kuce....A beba mi je vec bila na intenzivnoj donesena al'mi sve kroz maglu bilo jer se nisam bila jos potpuno probudila user posted image Ma bitno ti je samo da ti je sve uredno i da udjes u 9-ti mjesec,ne bi trebalo biti problema...sretno

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1608
   RE: Carski rez
19.9.2013 21:37:18   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: SREĆNA


IZVORNA PORUKA: bubamara_11

Ko je imao u skorije vrijeme carski rez i kakva je procedura kako ja procita od prije posle zavrsetka carskog ide se u neku posebnu sobu bez bebe i tek nakon dva dana odvlace te u normalnu sobu.Meni je u srijedu planiran carski rez po ulasku u deveti mjeses(zbog predhodnog gubitka bebe u 9-tom mjesecu trudnoce) pa sam sad potpuno zbunjena.I ako je koja rodila bebu tek sto je usla u 9-ti mjesec kakva su iskustva kolike su bile bebe i koliko spremne za zivot vani?????


Odvezu te u intenzivnu 24 h budeš, ne dva dana.Sutra te dovezu u sobu i donesu ti bebu.Bebe su nevjerovatne jaka stvorenja, ali dr. će reći kakvo je stanje. nadam se da će beba biti dobro iskreno to želim.Tebi želim sreću i da uživaš što prije sa svojim najvećim blagom.


Bubamara nadam se da ćeš se brzo javiti sa divnim vijestima

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1609
   RE: Carski rez
10.10.2013 15:56:44   
Sandrich
Imal koja friska zenica iz Tuzle da je isla na carski da me podsjeti sta se ono sve nosi u bolnicu :)

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1610
   RE: Carski rez
10.10.2013 20:19:14   
Azura

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Drage zene, ja imam jedno pitanjce..
Od rodjenja imam problem sa srcem, tacnije prolaps zaliska... Da li je to indikacija za carski rez? Cula sam mnoga misljenja, kao i da ne bih mogla podnijeti prirodni porodjaj, od silnih kontrakcija i tiskanja moglo bi mi pozliti... Sto se tice carskog reza ne znam da li onda smijem primiti anesteziju, jer inace zbog srca ni paracetamol ne smijem popiti..

Tackice,za tebe bi bio najboljei carski rez.I ja sam ga radila,imam prolaps a mislila sam se prirodno poroditi.Posto je mojoj bebi zivot bio u pitanju,carski rez se brzinski odradio.
Bojala sam se,mislila sam da cu umrijeti,da svog bebana necu ni vidjeti.Ali hvala Bogu sve se dobro zavrsilo.Idi na preglede kod interniste i kardiologa posavjetuj se s njima u vezi toga.Neces dobiti puno anestezije,ja sam cula njihove glasove dok su mi radili carski rez.

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 1611
   RE: Carski rez
11.10.2013 7:41:05   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Imal koja friska zenica iz Tuzle da je isla na carski da me podsjeti sta se ono sve nosi u bolnicu :)


Ima imaaaa hehehe, user posted image , friška jok ali se dobro sjećam hahaha. Nosiš uloške tipa VIR80, pelene i vlažne maramice, ličnu higijenu, možeš mrežaste gaćice (kao iz apoteke, DMa i sl.), mobitel i punjač a ja sam poslednji put ponjela i pamučni tanki grudnjak za dojenje i tufere (što me je spasilo bolnih bradavica u prvih par dana).

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1612
   RE: Carski rez
11.10.2013 8:01:50   
dambolina
ja sam se 2 puta porodila na CR, ali nijednom nisam nosila ove VIR uloske. Mislim da su oni prakticni za zene koje se vaginalno poradjaju pa im treba nesto sto nece smetati rani. Ja sam koristila najobicnije uloske sa krilcima (doduse ne one sa plastikom, ali svejedno obicne).

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1613
   RE: Carski rez
13.10.2013 17:54:18   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Imal koja friska zenica iz Tuzle da je isla na carski da me podsjeti sta se ono sve nosi u bolnicu :)


Ima imaaaa hehehe, user posted image , friška jok ali se dobro sjećam hahaha. Nosiš uloške tipa VIR80, pelene i vlažne maramice, ličnu higijenu, možeš mrežaste gaćice (kao iz apoteke, DMa i sl.), mobitel i punjač a ja sam poslednji put ponjela i pamučni tanki grudnjak za dojenje i tufere (što me je spasilo bolnih bradavica u prvih par dana).


Hvala user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1614
   RE: Carski rez
15.10.2013 1:00:14   
Tackica.
Azura, hvala puno na odgovoru.. Ne mogu ti opisati koliko mi znaci ?
Jel zivot bebice bio ugrozen zbog tvog srca ili ?,,,i kako manje anestezije, da li to znaci da osjetis bol dok te rezu? user posted image user posted image

(odgovor članu Azura)
Neposredna veza do poruke: 1615
   RE: Carski rez
24.10.2013 16:35:03   
mirce
drage moje....ja imam jedno pitanje na koje nemam odg.pa se nadam da ce neko da mi pomogne. dakle prvi porod je bio CRprije 5 god.sad sam u 33 sedmici i jos neznam sta ce biti dali neka od vas je imala slicno iskustvo i na osnovu cega je otisla na prirodan "vaginalan"porod.dali ste insistirale na tome ili je sad u praksi da se ide prirodno.razlog prvog je visok pritisak,dosta plodne vode i krupna beba,sad trenutno od gore nevedenog nema nista ...

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 1616
   RE: Carski rez
25.10.2013 13:14:54   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mirce

drage moje....ja imam jedno pitanje na koje nemam odg.pa se nadam da ce neko da mi pomogne. dakle prvi porod je bio CRprije 5 god.sad sam u 33 sedmici i jos neznam sta ce biti dali neka od vas je imala slicno iskustvo i na osnovu cega je otisla na prirodan "vaginalan"porod.dali ste insistirale na tome ili je sad u praksi da se ide prirodno.razlog prvog je visok pritisak,dosta plodne vode i krupna beba,sad trenutno od gore nevedenog nema nista ...


Mirce da li ti želiš ići na prirodan porod?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mirce)
Neposredna veza do poruke: 1617
   RE: Carski rez
25.10.2013 14:09:34   
dambolina
ja sam imala 2 carska i sada se spremam za treci. Ja sam imala trajnu indikaciju za carski, a to je uska karlica. Doduse, sa drugim sam imala prijevremeni porod, a i beba je isla na zadak... u svakom slucaju, ako zelis prirodan porod, bolja opcija ti je Vojna bolnica. Ne znam da li na GAKu ima iko ko bi te pokusao poroditi vaginalno. Ja ti od srca preporucujem da pukusas vaginalni porod jer je za mene oporovak od carskog nocna mora

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1618
   RE: Carski rez
26.10.2013 1:36:16   
Azura

IZVORNA PORUKA: Tackica.

Azura, hvala puno na odgovoru.. Ne mogu ti opisati koliko mi znaci ?
Jel zivot bebice bio ugrozen zbog tvog srca ili ?,,,i kako manje anestezije, da li to znaci da osjetis bol dok te rezu? user posted image user posted image

Zbog srca ne,prenijela sam a bolove nisam imala,bebini parametri su bili sve slabiji.Dr.Sandra Knezevic u Zenici mi je uradila carski i puno joj hvala na tome.DA se malo duze cekalo,tj.da se cekao dr.Sestic,moja bebica nebi bila ziva.Ne brini se za anesteziju,ne osjecas bolove,oni dolaze poslije.

(odgovor članu Tackica.)
Neposredna veza do poruke: 1619
   RE: Carski rez
1.11.2013 17:25:21   
mirce
nije da ne zelim,voljela bih kad bi oni kao strucna lica odlucivali o tome bez da mene pitaju jer ja trenutno neznam sta zelim,znam da traze da se potpises ukoliko zahtjevas vaginalan porod a to mi nimalo nije strucno.Pitam se dali oni nakon sto udzes u 9 mjesec rade neke provjere ili tako nesto dali je uopste izvodljivo sve to,mozda ja mogu bez problema ici na prirodan porod.Kakva im je praksa sadNa zalost moj dok.koi me vodi na gak nije bas pricljiv uopste ne prica na tu temu tako da nista neznam

(odgovor članu Azura)
Neposredna veza do poruke: 1620
   RE: Carski rez
1.11.2013 17:52:02   
SREĆNA
Ja koliko znam ti bez problema mozes na prirodan porod' niko te ne moze natjerati na carski'peoslije toliko vremena od prvog poroda ako ne postoji kakav razlog za carski ide se na prirodan porod.Ne znam gdje si jesi u Sarajevu na gaku.Mene je dr Imsirija skoro htjela poslat na prirodan porod a blizanci'' a razmak izmedju prve i druge trudnoce bio 9 mj.da nisu bebe bile okrenute zatkom mozda ne bi ni odobrila cr,ona mene pita zelim li jya na cr' , tako da kliko znamako je sve ok i nema indikacija za cr ponovo ide se na prirodan porod.

(odgovor članu mirce)
Neposredna veza do poruke: 1621
   RE: Carski rez
3.11.2013 15:00:54   
Sandrich
Ja sam se porodila na carski otprilike prije 21mjesec i sredinom decembra mi je termin poroda..Ja sam dosad mislila idem na carski drugacije nisam ni razmisljala,ostao mi je velik oziljak- keloid koji se sad mijenja kako stomak raste pa sam taman mislila da mi njega rijese medjutim neki dan mi dr. rece da ja zapravo i nemam neke indikacije za carski i da me mogu krenuti prirodno poradjati pA me neka panika uhvatila...mislim da nisam spremna psihicki na to,premlao mi je nekako vremena proslo,mada sam imala zelju ako ikad opet budem trudna da bude prirodno ali nisam mislila da ce to ovako rano biti user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1622
   RE: Carski rez
3.11.2013 16:34:20   
entinte
ja sam na cr rodila prije 2 god i 7 mj i sad sam 37 sedmica i sutra cu saznati na komisiji kad ce me poroditi. niko nije ni pomisljao na prirodni e sad ne znam je li to zato sto su sad dvojke ili zato sto je prvi bio cr i sto je proslo 2,5 god.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1623
   RE: Carski rez
4.11.2013 13:44:59   
mirce
sve sto vise vremena prolazi sigurnija sam da cu i ja na prirodan porod,a da postoji strah to je istina ....user posted image Sandrich ni moj ozuljak nije bas sjajan ,imam osjecaj da je kao strano tijelo,crven i poprilicno velik bez obuser posted image zira na tako velik razmak u trudnocama.Dali je jedna od vas vodila trudnocu u Domu zravlja uporedu sa gakom,jer ja jesam i sad me buni sta da radim sa nalazima od dok. iz doma z. jer imam visok pritisak i nalaze od interniste kao i lijekove koje pijem,jednom sam to spomenula svom dok.na gaku apsolutno nije reagovao niti mi je ikad izmjerio taj pritisak.sad prelazim skroz na gak i ona mi salje sve nalaze i svoje misljenje ....neznam dali da ih prikazem uopste.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 1624
   RE: Carski rez
7.11.2013 12:23:36   
entinte
zenice iz sa koje ste nedavno rodile na cr,htjela sam vas pitati da li je doslo do promjene na gak-u po pitanju stvari koje se mogu unijeti prilikom prijema dan prije i stvari koje se mogu donijeti prilikom posjete? jucer me zvala jedna prijateljica i rekla da nije mogla dati nista prijateljici koja se neki dan porodila, nisu htjeli uzeti. ja sam prije 2,5 god rodila sve sam mogla imati i donosili su mi ne znam sto se promjenilo to. niko nije ni pitao sta je u kesama.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu mirce)
Neposredna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *