|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
2.5.2013 14:52:43   
AMELIC
javim se na ovoj temi nekad sljedeće sedmice kad prođem kroz sve to ponovo, nakon 14 mj od prošlog :) Nadam se da neće biti tako strašno...moja prijateljica je imala 2 CR u 19 mj, drugi nije bio ništa gori odf prvog...pa sad sve je individualno...ja isto nisam ni prvi zaboravila...:(


_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1576
   RE: Carski rez
2.5.2013 15:02:17   
sunce27

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Prvi put carski rez,drugi ce opet morati nazalost...na mjestu gdje je oziljak od prvog reza stvorio se keloid tj mrtvo tkivo,tako da postoje sanse da cak i pukne u toku trudnoce user posted image ima li neka majka da se nakon jednog carskog brzo porodila opet carskim da nam napise iskustvo? mene vec hvata panika,strah jer kazu da je drugi put dosta teze a nisam ni proslo iskustvo zaboravila jos user posted image user posted image

Moja sestra je imala 2 carska jedan u novembru 2010 a drugi u decembru 2011 i super je prosla, znaci razlika izmedju bebaca 13 mjeseci.
Nakon 2 CR se puno bolje osjecala cak je drugi dan potpisala da izadje kuci jer nije htjela da joj drugi beban bude bez nje.
Ne brini, uzivaj u trudnoci.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1577
   RE: Carski rez
2.5.2013 15:10:37   
AMELIC
U TZ se poslije drugog CR po pravilu ostaje 6 danauser posted image , ali ako je sve OK može se srediti i da izadješ 5-ti dan...ipak se treba propratiti stanje pacijenta, nije to ni bezvezna operacija, ne dao Bog tromboze ili nečeg sl....A meni će to isto najteže pasti, pa nikad ga od par sati nikome ostavila nisamuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 1578
   RE: Carski rez
2.5.2013 15:50:19   
animagical

IZVORNA PORUKA: sseka

Pozdravi i ovdje zanima me vase misljenje...posto sam na FRAGMINU inekcijama zbog trombofilije,po naski grusa mi se krv u trudnoci..zato sam imala tri spontana pobacaja,imam serklaz,operisana mi pregrada tj septum u materici..zanima me da ko zna dal ja moram na carski zbog te trmobofilije i zbog tog oziljka na materici...Ja koja sam lajik ja mislim da sam ja za carski..ali eto mene zanima vase misljenje..unapred hvala..

zbog trombofilije se preporucuje prirodan porod, jer je tako manji rizik od tromboze iza poroda, jer cr sam po sebi nosi taj rizik. iako nije nemoguce ni poroditi se cr. ja sam bila na clexanu i porodila se vaginalno.... dan kada osjetis bolove ne dajes sebi injekciju, ali ti iza poroda nakon dva sata daju heparin, i to ih napomeni ako zaborave.. za septum stvarno ne znam nista, to pitaj ginekologa.

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 1579
   RE: Carski rez
2.5.2013 17:22:57   
Sandrich

IZVORNA PORUKA: AMELIC

U TZ se poslije drugog CR po pravilu ostaje 6 danauser posted image , ali ako je sve OK može se srediti i da izadješ 5-ti dan...ipak se treba propratiti stanje pacijenta, nije to ni bezvezna operacija, ne dao Bog tromboze ili nečeg sl....A meni će to isto najteže pasti, pa nikad ga od par sati nikome ostavila nisamuser posted image



AMELIC pa i ti opet trudna, cestitam ti od srca i da ti porod prodje sto bezbolnije user posted image sjecam te se sa mnogih tema,jer smo zajedno bile prvi put trudne al nemam vremena da posjecujem forum tako cesto i ispijam kafice ko prije user posted image ia ja cu se u tz porodit i imam brigu sto ti kazes kako i sina ostavit 5 dana,uff user posted image slazem se sa tobom da nije bezvezna operacija,mene su dva dana pokusali dici iz kreveta i svaki put sam u nesvjest pala,tako da me panika vec hvata kako i drugi put proci kroz sve to pa reko da vidim imal zenica da me ohrabre malo user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 1580
   RE: Carski rez
3.5.2013 15:51:11   
lana32
Ja sam imala dva CR u 13 mjeseci ,prvo dijete u januaru prošle godine ,drugo dijete u februaru ove godine. Drugi put mi je palo malo teže ,ali mi se čini da je to bilo više psihičke prirode jer sam ostavila bebu kod kuće i puno mi je nedostajala. Oba puta sam izašla 5 dan na svoju incijativu . Oporavak mi je bio brži kod prvog ,ali ni drugi put nije bilo tako strašno .

_____________________________

Lea - 19.01 2012
Anabela - 25.02 2013

Ja pjevam svoj blues u srcu dubine i držim se pretežno zlatne sredine, to je bar rutinska stvar..

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 1581
   RE: Carski rez
11.5.2013 22:12:25   
SREĆNA
Ja sam imala 2 cr, drugi mi je bio smiješan u usporedbi s prvim.Nije me boljelo toliko, hodala sam non stop, prvo ustajanje extra sve sama.Moj savjet je što više hodati uložiti maximalan napor i kretati se. Kad legneš sve te boli plus što čim ležiš više ti se kašlje, a meni je to najgore.

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 1582
   RE: Carski rez
18.5.2013 13:18:29   
AMELIC
Da održim obećanje dato Sandrich:
Drugi CR prošao i oporavak definitivno brži nego kod prvog...NO Sikirikiuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 1583
   RE: Carski rez
18.5.2013 17:07:30   
Sandrich
Hvala draga user posted image kad uhvatis vremena javni se porukom il da mi das fb profil da te dodam pa da mi das vise info ja sam ti sva isprepadana user posted image nadam se da ste ti i bebica dobro i cestitam ti ovim putem,sve najbolje user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 1584
   RE: Carski rez
21.5.2013 20:46:00   
trudnica31
da li neko ima iskustvo ili zna, moze li se u toku carskog reza odstraniti i cista na jajniku? Pošto imam cokoladnu cistu na jajniku koja izgleda nema namjeru povuci se u trudnoci, jos uvijek je iste velicine i dr. mi je rekla da je uklonim nakon poroda, e zanima me mogu li zbog toga na carski i ukloniti i nju odmah????

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 1585
   RE: Carski rez
21.5.2013 23:22:20   
sirnica
Ja nemam iskustvo, ali mislim da može. Mojoj prijateljici su otklonili miom kad je radila CR. Popričaj s dr. Sretno

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu trudnica31)
Neposredna veza do poruke: 1586
   RE: Carski rez
29.5.2013 12:48:59   
Lejlini
Cao drage moje,
Nisam bas cesta na ovim forumima sto ne znaci da vas ne pratim jos od prvog bebaca prije 18mj. :) Sada je na putu druga beba :) Sina sam rodila na carski. Vidim da nisu strasna iskustva poslije drugog carskog! Je li ima ko da s eprirodnim putem porodio drugi put?

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 1587
   RE: Carski rez
5.6.2013 21:24:22   
Makica29
Trudnica 31 moze se prilikom CR odstraniti ta cista, meni je u prosloj trudnoci tako uradjeno ali ona sama po sebi nije indikacija za CR. Ja sam zbog nekih komplikacija zavrsila na hitnom CR i imala sam srecu da su mi i to odmah sredili.

(odgovor članu Lejlini)
Neposredna veza do poruke: 1588
   RE: Carski rez
8.6.2013 22:18:16   
CombatKitten
Drage mame koje ste imale CR molim vas da mi kazete da li se pri dogovaranju cr uzima predvidjeni datum poroda ili se moze dogovorit koji dan ranije. Meni je termin 17.6. Vjerovatno cu u cetvrtak na komisiju jer je beba krupna. Pa ne znam hocu li cekat 17. Ili ce mi reci da ranije dodjem leci u bolnicu.

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 1589
   RE: Carski rez
8.6.2013 22:25:58   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Drage mame koje ste imale CR molim vas da mi kazete da li se pri dogovaranju cr uzima predvidjeni datum poroda ili se moze dogovorit koji dan ranije. Meni je termin 17.6. Vjerovatno cu u cetvrtak na komisiju jer je beba krupna. Pa ne znam hocu li cekat 17. Ili ce mi reci da ranije dodjem leci u bolnicu.

mislim da se i preporučuje jednu sedmicu prije termina,moj nije bio dogovoreni pa ti ne znam baš 100%

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 1590
   RE: Carski rez
9.6.2013 13:42:14   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Drage mame koje ste imale CR molim vas da mi kazete da li se pri dogovaranju cr uzima predvidjeni datum poroda ili se moze dogovorit koji dan ranije. Meni je termin 17.6. Vjerovatno cu u cetvrtak na komisiju jer je beba krupna. Pa ne znam hocu li cekat 17. Ili ce mi reci da ranije dodjem leci u bolnicu.


Obicno rade CR u 40. sedmici, dakle prije termina. Moj je bio 6. dana prije termina poroda. A u bolnicu odlazis dan prije zakazanog CR.
Sretno! user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 1591
   RE: Carski rez
9.6.2013 13:57:38   
Ben 10
Meni su oba zakazana 7 dana prije termina ,ali ove moje hairlije nisu mogli cekati do termina pa oba radjena hitno.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 1592
   RE: Carski rez
9.6.2013 16:30:17   
mama i ja
kod mene je isto bio carski jer je beba bila krupna, pa smo primljeni u bolnicu dva dana prije termina. sada u ovoj drugoj trudnoci iako smo tek u 24. sedmici dobili smo termin za pregled i razgovor o porodu u 37. sedmici i tada bi trebali znati jeli pokusavamo prirodno ili ipak moram i drugi put na carski.

_____________________________

mamina dusa Amar 17.12.2009.
rodila se seka :) Uma 27.09.2013

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 1593
   RE: Carski rez
9.6.2013 20:43:25   
CombatKitten
Hvala vam na odgovorima. Moja doktorica ide na godisnji 2 dana nakon moj ocekivanog termina,pa se nadam da ce me ranije hospitalizovati, pa se nadam da me nece ostaviti nekom drugom doktoru. Trema me drma kad se sjetlm da je to za koji dan.

(odgovor članu mama i ja)
Neposredna veza do poruke: 1594
   RE: Carski rez
19.6.2013 14:37:40   
CombatKitten
opet ja na ovoj temi. Zanima me slijedeće da li je moguće na Jezeru
da me muž vidi poslije operacije, dok me budu prebacivali na intenzivno odjeljenje . Vidjela sam da ljudi stoje onde kod liftova, i vidjela sam kako žene izvoze na krevetima.
I da li muž može da ode na pedijatriju i vidi bebu?
Ja neću imati posjeta dok sam na intenzivnoj, da li je moguće poslije kad me prebace na odjeljenje?

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 1595
   RE: Carski rez
19.6.2013 14:50:22   
tajra26
IZVORNA PORUKA: CombatKitten

opet ja na ovoj temi. Zanima me slijedeće da li je moguće na Jezeru
da me muž vidi poslije operacije, dok me budu prebacivali na intenzivno odjeljenje . Vidjela sam da ljudi stoje onde kod liftova, i vidjela sam kako žene izvoze na krevetima.
I da li muž može da ode na pedijatriju i vidi bebu?
Ja neću imati posjeta dok sam na intenzivnoj, da li je moguće poslije kad me prebace na odjeljenje?



moguce je ako bas u tom trenutku bude tu kad te budu vozili ali ti njega neces vidjeti jer ces se probuditi u sobi... drugo on dijete moze vidjeti u vrijeme posjete kroz staklo a naravno i tebe kad te prebace na odjeljenje..a tebi ce bebu odmah donjeti cim dodjes na odjeljenje...meni je to kao zatvor kroz staklo da se gledamo zato sam ja izasla nakon 3 dana kuci (potpisali se i cao)

< Poruku je uredio tajra26 -- 19.6.2013 14:51:12 >


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 1596
   RE: Carski rez
19.6.2013 14:59:34   
CombatKitten

IZVORNA PORUKA: tajra26

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

opet ja na ovoj temi. Zanima me slijedeće da li je moguće na Jezeru
da me muž vidi poslije operacije, dok me budu prebacivali na intenzivno odjeljenje . Vidjela sam da ljudi stoje onde kod liftova, i vidjela sam kako žene izvoze na krevetima.
I da li muž može da ode na pedijatriju i vidi bebu?
Ja neću imati posjeta dok sam na intenzivnoj, da li je moguće poslije kad me prebace na odjeljenje?



moguce je ako bas u tom trenutku bude tu kad te budu vozili ali ti njega neces vidjeti jer ces se probuditi u sobi... drugo on dijete moze vidjeti u vrijeme posjete kroz staklo a naravno i tebe kad te prebace na odjeljenje..a tebi ce bebu odmah donjeti cim dodjes na odjeljenje...meni je to kao zatvor kroz staklo da se gledamo zato sam ja izasla nakon 3 dana kuci (potpisali se i cao)


Hvala na odgovoru.user posted image Ovo me on zamolio da pitam.
Idem na epidural tako da ću ga valjda vidjeti, a on onda neka ide da slika bebu :)
Iskreno sad kad nešto razmišljam i neću se buniti oko tog ostanka u bolnici, želim da iskoristim tih par dana da na miru sa svojom bebom uživam bez porodičnog bataljona.
jedva čekamuser posted image

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1597
   RE: Carski rez
19.6.2013 15:02:12   
kula
Molila biha ako neko može da mi kaže koliko to beba ''treba'' biti teška pa da se ide na carski?
Ja idem sljedeće sedmice na kontrolu (36.sedmica), pa da znam šta da očekujem.

Prvu bebu sam rodila prirodno, ali je bila 4,150kg, teška, tako da očekujem da ovaj bebać bude jošp teži...

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 1598
   RE: Carski rez
19.6.2013 15:12:45   
CombatKitten
zavisi i od tvoje konstrukcije, ja sam 160 visoka, ne pretjerano širokih kukova, doktor na komisiji rekao da imam "finu" zdjelicu da bi možda i mogla prirodno ali da ne rizikujemo s obzirom da je beba prije 8 dana imala 3800 zakazali su mi carski.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 1599
   RE: Carski rez
19.6.2013 15:25:56   
kula
Hvala draga, ma ja sam i prvi put trebala na carski, ali ja glumila neku hrabricu i razvalila se skroz.
Moja beba je u 32. sedmici imala oko 2,500g tako da sada očekujem minimalno oko 3,500g, a do termina i preko 4kg...

Ma vidjet ćemo, doca će valjda procijeniti!

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *