|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
7.11.2013 19:30:49   
Latinka
Moja rodica se prošli mjesec porodila na GAK-u i niko nije ništa branio niti su pitali šta je u kesama. Jedino što je njen muž jedan dan htio da ostavi kesu kad nije bilo vrijeme posjete, a oni nisu htjeli uzeti nego samo u vrijeme posjete

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 1626
   RE: Carski rez
7.11.2013 22:31:56   
Neca xxx
Može se unijeti šta god želiš i šta misliš da ti treba od stvari. Takođe mogu ti donijeti naknadno sve što ti je potrebno. Meni niko nije pregledao torbu ni kese koje je mm donosio i odnosio. Na odjel intenzivne njege se mogu ponijeti samo ulošci i vlažne maramice.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1627
   RE: Carski rez
8.11.2013 9:16:02   
Mirela_sa
E drage moj.. imam i ja jedno pitanje vezano za carski rez. 31 sam sedmica i zadnja dva mjeseca beba je okrenuta guzom. Prvi pood mi je isao prirodno i hvala BOgu sve rposlo u pola sata ( a toliko sm se brinula). Rekla sam da bi 10 djece rodila sa takvim porodom. E sad beba inace prednjaci akoro 2 sedmic, pravo je dug. I prvi sin je bio dug 56 a3650g. kada sam je pitala sta cu ako ostane zadak, kaze ona meni moze ici prirodni porodobzirom da je druga beba. Kada sam se poradjala u Vojnoj sa prvim sinom jedna zen j radjala bebu na zadak i ja sam prozivljavala njene muke i bolove kako je to bilo gadno. Ja se nadam da ce se okrenuti. Za dvije sedmice idem na kontrolu, a ako se ne okrene planiram carski. Sada me interesuje ako je carski moja zelja placali se, ili dr. ( privatno) daje preporuku za carski. Znam da dr. na Jezeru pogorovo Imsiragic Lejla i muz joj navijaju za prirodni porod, tako da kod njih nebih ni otisla, a za VOju samo ima NAkas koji valja. Molim vas za neke sugestije savjete, prijedloge...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 1628
   RE: Carski rez
8.11.2013 9:35:53   
maja_86
IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

E drage moj.. imam i ja jedno pitanje vezano za carski rez. 31 sam sedmica i zadnja dva mjeseca beba je okrenuta guzom. Prvi pood mi je isao prirodno i hvala BOgu sve rposlo u pola sata ( a toliko sm se brinula). Rekla sam da bi 10 djece rodila sa takvim porodom. E sad beba inace prednjaci akoro 2 sedmic, pravo je dug. I prvi sin je bio dug 56 a3650g. kada sam je pitala sta cu ako ostane zadak, kaze ona meni moze ici prirodni porodobzirom da je druga beba. Kada sam se poradjala u Vojnoj sa prvim sinom jedna zen j radjala bebu na zadak i ja sam prozivljavala njene muke i bolove kako je to bilo gadno. Ja se nadam da ce se okrenuti. Za dvije sedmice idem na kontrolu, a ako se ne okrene planiram carski. Sada me interesuje ako je carski moja zelja placali se, ili dr. ( privatno) daje preporuku za carski. Znam da dr. na Jezeru pogorovo Imsiragic Lejla i muz joj navijaju za prirodni porod, tako da kod njih nebih ni otisla, a za VOju samo ima NAkas koji valja. Molim vas za neke sugestije savjete, prijedloge...

dr. Murtezic
Strucan, pristupacan, a najbitnije ima parolu:jednom carski uvijek carskiuser posted image ,Sretno

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 1629
   RE: Carski rez
8.11.2013 10:43:51   
dambolina
a najbitnije ima parolu:jednom carski uvijek carski ,Sretno


Ova parola i nije bas najbolja - pa opste je poznato da NE MORA uvijek biti CR. Ja ne razumijem zasto zene olako shvataju carski rez - pa to je operacija u opstoj anesteziji koja nosi svoje rizike i po majku i po dijete. I vrlo dobro znam o cemu pricam jer me ceka treci. Nije to nikakva sala. Hvala Bogu pa i taj nacin poroda postoji, to da - kada su ugrozeni majka ili dijete, ali koristiti ga kao alternativu prirodnom porodu, zato da se zena "ne bi patila" - je u najmanju ruku zalosno.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 1630
   RE: Carski rez
8.11.2013 11:26:31   
maja_86
IZVORNA PORUKA: dambolina

a najbitnije ima parolu:jednom carski uvijek carski ,Sretno


Ova parola i nije bas najbolja - pa opste je poznato da NE MORA uvijek biti CR. Ja ne razumijem zasto zene olako shvataju carski rez - pa to je operacija u opstoj anesteziji koja nosi svoje rizike i po majku i po dijete. I vrlo dobro znam o cemu pricam jer me ceka treci. Nije to nikakva sala. Hvala Bogu pa i taj nacin poroda postoji, to da - kada su ugrozeni majka ili dijete, ali koristiti ga kao alternativu prirodnom porodu, zato da se zena "ne bi patila" - je u najmanju ruku zalosno.

Pa naravno da je operacija operacija.I zna se sta nosisa sobom.Međutim, jako je i rizicno prirodno se porađati nakon sekcije;zna dr valjda sta govori i radi.Gore to nije bio slicaj, nisam dobro pročitala post...
nakon sekcije.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 1631
   RE: Carski rez
8.11.2013 21:51:21   
entinte
ja sam prvi put rodula na cr jer je bio zadak. iako sam super prosla ne bih ga trazila na svoju ruku. mislila sam da cu ove blizance moci roditi prirodno ali evo za 7 dana me opet ceka cr.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 1632
   RE: Carski rez
5.1.2014 22:13:20   
irmaMama
Da li neko zna treba li uputnica za komisiju za CR? Ja danas bila na pregledu, doktor potvrdio da cu se poroditi na CR zbog polozaja bebe - na zadak. Kaze da sutra ujutro odem na CTG, pa na komisiju, sto me zacudilo misleci da nemam vremena da uzmem uputnicu jer se mora najaviti kod doktorice opce prakse u ambulanti gdje inace uzimam uputnice. Treba li mi? Hvala puno na odgovoru.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 1633
   RE: Carski rez
6.1.2014 2:18:38   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: irmaMama

Da li neko zna treba li uputnica za komisiju za CR? Ja danas bila na pregledu, doktor potvrdio da cu se poroditi na CR zbog polozaja bebe - na zadak. Kaze da sutra ujutro odem na CTG, pa na komisiju, sto me zacudilo misleci da nemam vremena da uzmem uputnicu jer se mora najaviti kod doktorice opce prakse u ambulanti gdje inace uzimam uputnice. Treba li mi? Hvala puno na odgovoru.


Treba ti uputnica. Uputnicu možeš dobiti i u ginekološkoj ambulanti (u Skerlićevoj, na Otoci... gdje već imaš karton). Pokušaj da odeš tamo prije odlaska na komisiju, samo po uputnicu. Nadam se da ti neće praviti probleme jer nisi naručena, ipak si trudnica pred porodom.

Sretno! user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 1634
   RE: Carski rez
6.1.2014 17:18:25   
dambolina
mamairma jesi li danas bila na komisiji ? ako nisi da znas da su komisije i cetvrtkom, do tada mozes uzrti uputnicu. ja sam uzimala u skerlicevoj, jer tamo imam karton. zadnji put sam samo otisla bez termina i rekla da mi treba za komisiju i odmah su mi dali bez cekanja.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1635
   RE: Carski rez
7.1.2014 17:16:15   
irmaMama
Jesam, bila sam na komisiji, i nisam imala uputnicu za komisiju vec sam im dala uputnicu za bolnicu (koju sam ranije izvadila i cuvam je) kasnije su mi je vratili. Imam zakazan CR u utorak , mada je termin bio 17.01. ali nije bitno tri dana ranije... Ima li jos neko blizu termin?? user posted image

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 1636
   RE: Carski rez
7.1.2014 19:51:31   
dambolina
e pa krasno, mene su zakazali u srijedu 15.01., a hospitalizaciju 14.01. Mozda se i sretnemouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1637
   RE: Carski rez
7.1.2014 21:34:41   
irmaMama
Superr user posted image user posted image ja cu leci samo dan prije tebe , a kasnije cemo se sresti tokom oporavka... Divnooo :))

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 1638
   RE: Carski rez
16.1.2014 7:50:54   
srcalo
drage moje zenice lijep pozdrav..zanima me ima li neko svjez sa CR u vojnoj bolnici, da mi kaze kakva je sad procedura po tom pitanju, obzirom da im je otislo dosta doktora i ostalo. kad otrpilike ti daju termin za carski da li postoji mogucnost da ti izaberes nekog dr. da ti uradi carski ili kojji te dopadne? ja sam inace 36 sedmica, i ovo mi je druga beba,( prvi porod bio prirodan ) koja je zatkom okrenuta, ako se ne okrene, ceka me carski,pa bih voljela da cujem i neka iskustav iz vojne, i sta traze od nalaza, sve me strah da porod ne krene prije, da ne uspijem to sve pribaviti...

(odgovor članu irmaMama)
Neposredna veza do poruke: 1639
   RE: Carski rez
21.1.2014 23:45:11   
babybaby
Srcalo,

Porodila sam se prošle godine na carski u Vojnoj i procedura je išla ovako. Kada sam bila 37 sedmica otišla sam s uputnicom na CTG i doktor koji je tad bio, pregledao je CTG, predložio carski i poslao me na komisiju. Na komisiji su mi rekli (pošto nisam imala nikakvu vezu, niti ikog tražila) da je praksa da carski radi doktor koji me je poslao na komisiju. Tako je i bilo. Zakazali su mi termin i sve je prošlo super. I sama sam slušala te strašne priče da u Vojnoj više nema dobrog kadra, ali boraveći tamo 7 dana vidjela sam samo ljubazne ljekare i zadovoljne porodilje. Sve je bilo ok. Moja beba je također bila okrenuta na zadak ali se okrenula pred sam kraj 36 sedmice. Što se tiče nalaza koje komisija traži ja sam sve pribavila za jedan dan, bez ikakvih štela i čekanja.

Jedino ti je moj savjet, ako budeš morala na carski, ne daj da te zakažu za ponedjeljak, jer po pravilima nove direktorice, moraš doći u bolnicu u petak i bez veze tamo biti do ponedjeljka, kao što je sa mnom bilo.

I sretno :-)

(odgovor članu srcalo)
Neposredna veza do poruke: 1640
   RE: Carski rez
23.1.2014 16:44:04   
srcalo
hvala puna na informacijama, u medjuvremenu dok sam cekala da mi neko javi i moja se beba okrenula glavicom, 37 sam sedmica sam sad, bila sam u vojnoj, u srjedu i dr. kad je pregledo kaze evo okrenula se, ja nisam ni znala :) mada se prije toga na par dana vrtila nenormalno, ali malo me strah da se opet ne okrene na zadak, jer sam cula da ima i takvih slucajeva ada se pred sami porod okrene zatkom, nadam se da ce ostati tako kako je sada, nije mi jasno, ti kazes da si radila carski, a beba ti se okrenula, zasto si radila carski, jel zato sto si vec bila na komisliji li iz nekog drugog radzloga? mene samo strah ako ne do Bog se okrene zatkom, da oni mene ne pocnu tako poradjati, zato sto je druga beba,jel mogu ja u takvoj situaciji da trazim carski,svaka cast zenama koje se tako porode, al ja sam sitne gradje, nisam ja za toga, a za bebu da rizikujem ne bih pogotovo...

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 1641
   RE: Carski rez
24.1.2014 14:23:05   
babybaby
E, super! Vidiš kako se bebica sama okrenula i kako se sprema da se rodi. Nece se ona više okretati, ne brini. Kod mene je sve bilo super i trudnoca, i ja, i bebica i nalazi, samo su se ljekari prepali kad su vidjeli koliko mi je godina user posted image , to je bio jedini razlog :-).

E, sad, da li mozes traziti sama carski, ne znam. Boraveci u porodilistu, u vojnoj, vidjela sam dva slucaja kada su sami ljekari preporucili zenama carski kada im je porod vec poceo. Jedna se nije otvarala, a drugoj se bebica nije spustila...

Bice kod tebe sve ok. Sta kazu kolika je beba?

(odgovor članu srcalo)
Neposredna veza do poruke: 1642
   RE: Carski rez
24.1.2014 14:52:03   
srcalo
i ja se nadam da se nece vise okretati, ja bih trazila carski samo ako bi opet beba se okrenula zatkom,ne daj Boze, jer mislim da nemam ja te predispozicije da tako radjam, valjda ce i dr.procjeniti, prvi porod mi je bio brz i super pa se nadam da ce i drugi..

a beba je bili oko 2.500 kg.prije dva dana na kontrli, bice sitnija vjerovatno beba, jer mi je i djecak bio 2900 na porodu..genetika vajda :)
hvala ti puno na podrsci i lijepim rijecima, i informacijama :)

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 1643
   RE: Carski rez
26.1.2014 22:51:59   
babybaby
ima ti da rodiš još lakše i brže nego prvi put. i beba se naštimala. bice to sve ok. jedva čekamo i sretno :-)

(odgovor članu srcalo)
Neposredna veza do poruke: 1644
   RE: Carski rez
31.1.2014 14:57:08   
srcalo
hvala babybaby, i ja se nadam ako bog da, obicno tako i kazu za drugi porod valjda necu biti izuzetak od pravila :), hvala i ti uzivaj sa svojojm bebicom :)

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 1645
   RE: Carski rez
13.2.2014 23:05:42   
azra666
da li je iko radjao i prirodno i carski, jer uskoro mi slijedi porod u sustini bih voljela carski, mada niko ne zna tacno da mi objasni azliku, ili zsto je prirodni porod bolji od carskog kako tvrde doktori, da li neko zna :)

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 1646
   RE: Carski rez
13.2.2014 23:33:48   
klemzi

IZVORNA PORUKA: azra666

da li je iko radjao i prirodno i carski, jer uskoro mi slijedi porod u sustini bih voljela carski, mada niko ne zna tacno da mi objasni azliku, ili zsto je prirodni porod bolji od carskog kako tvrde doktori, da li neko zna :)
Imam iskustvo i prirdnog i carskog...i da sada mogu odlučiti izabrala bih prirodan porodjaj. Ipak, sve zavisi od slučaja do slučaja, ali moj carski mi je bio jedno od najružnijih iskustava u životu koji je povezan sa najljepšim dogadjajem u životu. Rana me užasno boljela, opća slabost poslije carskog...anesteziju sam loše podnijela...a pridodno je bilo začas i odmah sutradan kući. Ako nemaš indikacije za carski moja preporuka je prirodan prodjaj. Medicinske razloge zbog čega je prirodan bolji ne znam dobro, valjda što je carski ipak operacija...a prirdno je prrirodno user posted image
Sretno u svakom slučajuuser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu azra666)
Neposredna veza do poruke: 1647
   RE: Carski rez
16.2.2014 13:29:43   
entinte

IZVORNA PORUKA: azra666

da li je iko radjao i prirodno i carski, jer uskoro mi slijedi porod u sustini bih voljela carski, mada niko ne zna tacno da mi objasni azliku, ili zsto je prirodni porod bolji od carskog kako tvrde doktori, da li neko zna :)

ja sam imala dvije sekcije i vjeruj da sam super prosla ali se nikad ne bih odlucila sama na to. uvijek sam htjela prirodno ali nije se dalo :) ne znam kako je prirodno ali u oba slucaja imas i dobra i losa iskustva. moj ti je savjet da na svoju ruku ne trazis carski jer je to ipak operacija. sve se zaboravi kakp god da rodis samo neka su bebice zive i zdrave a majka ko majka sve predevera nekako :)

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu azra666)
Neposredna veza do poruke: 1648
   RE: Carski rez
10.6.2014 0:10:43   
ajla86
do kraja mjecs trebam aBd na svoj drugi carski...prvi je proso kao rezultat indukcije...pojma nemam kako sam zavrsila na stolu samo znam da sam se probudila aiznad mene 10 ljudi i mali milion lampi user posted image user posted image user posted image
kao sto klemzi draga rece anestezija je fuj.....i ja sam je ruzno podnjela pame sad malo trema puca kako to ide rugi put....
brine me oporavak nakon op??
imam curicu od 21 mj i ova trudnoca je rizicna i tako sam silno pozelila je nosati i trcati za njom.....koliko vam je trebalo iskusne mamice da dodzete sebi i da nastavite sa zivotom normalno???

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 1649
   RE: Carski rez
10.6.2014 1:11:38   
villsara
imaš opciju da biras koju ćeš vrstu anestezije. olakšaj sama sebi, uzmi spinalnu user posted image

IZVORNA PORUKA: ajla86

do kraja mjecs trebam aBd na svoj drugi carski...prvi je proso kao rezultat indukcije...pojma nemam kako sam zavrsila na stolu samo znam da sam se probudila aiznad mene 10 ljudi i mali milion lampi user posted image user posted image user posted image
kao sto klemzi draga rece anestezija je fuj.....i ja sam je ruzno podnjela pame sad malo trema puca kako to ide rugi put....
brine me oporavak nakon op??
imam curicu od 21 mj i ova trudnoca je rizicna i tako sam silno pozelila je nosati i trcati za njom.....koliko vam je trebalo iskusne mamice da dodzete sebi i da nastavite sa zivotom normalno???

ajem u životu. Rana me užasno boljela, opća slabost poslije carskog...anesteziju sam loše podnijela...a pridodno je bilo začas i odmah sutradan kući. Ako nemaš indikacije za carski moja preporuka je prirodan prodjaj. Medicinske razloge zbog čega je prirodan bolji ne znam dobro, valjda što je carski ipak operacija...a prirdno je prrirodno
Sretno u svakom slučaju

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *