|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocinteza
20.11.2008 13:12:58   
škorpija
Draga Di,

Bila sam u utorak na amniocentezi na sarajevskom GAK-u, bio je neki doktor Begić, vrlo grub i poslije njegovog riljanja sa onim hepekom za ultrazvuk po mom stomaku, poslije me stomak bolio čitav dan. Iako su me ubadali s onom iglom nisu mogli izvući tečnost jer sam imala kontrakcije i beba se pogrešno okrenula.

Moram ponovo iduće sedmice i molim boga da ne bude ponovo taj Begić.
Dobila sma antibiotike da pijem od svoje dr. kod koje idem privatno, ali s obzirom da mi nisu uradili amnio, a boli su me iglom, nisam znala da li da ih pijem ili ne. Na kraju sam sam procjenila da ih ne pijem, jer kontam bebi sigurno mogu samo naštetiti.

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Amniocinteza
20.11.2008 13:20:13   
tajjra
skorpija,zasto si radila amniocintezu?
nisam u toku po pitanju tvog stanja?
nemoj se sikirati bice sve ok ako Bog da

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Amniocinteza
20.11.2008 16:10:04   
škorpija
Ma preporučila mi moja dr., inače ima 31 godinu, MM 33, a nemamo u pordici nekih bolesti. No, moja doktorica svim preporučuje amniocentezu. Ipak svezala mi je i šuhvu zbog nekih kapi za nos (operil) što sam ih dosta koristila u prvim mjesecima trudnoće.
Sad kad sam vidjela kako to izgleda ne ide mi se ponovo, ali imam osjećaj da ću čitavu trudnoću misliti o tome ako je ne uradim.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Amniocinteza
20.11.2008 19:22:41   
tajjra
u kojem mjesecu si sad?
nemoj se sikirati to ce biti sve ok
a jesi li radila nuhalni nabor?
ako ti je rana trudnoca to se radi oko 12-13 sedmice to mozes uraditi nije na odmet razumijes

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Amniocinteza
21.11.2008 16:33:31   
škorpija
Sad sam u 18 sedmici i kasno je za nuhalni nabor, a upravo sam saznala da je iduće sedmice amniocenteza odgođena zbog praznika. bojim se da će 3. decembra kad je slijedeći termin za amniocentezu biti malo prekasno za mene, ali kontam valjda mi nije suđeno da je uradim i neću da se sekiram. Osim toga  već sam počeal osjećait micanje bebe u stomaku i ne mogu da razmišljam da nešto nije u redu.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Amniocinteza
21.11.2008 19:37:30   
tajjra
pozzz draga
tako je nemoj se sikirati i opterecavati ako nema potrebe
treba razmisljati pozitivno i tako ce i biti,zar ne?
nego ti mila moja uzivaj u user posted image  
kako kazes da si vec pocela osjecati micanje bebe sta i da nesto nije ok ko bi mogao ugasiti zivot nemocnog bica ma daj MOLIM te

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Amniocinteza
21.11.2008 23:02:37   
Di
Skorpija,

Nemoj se sekirati, ja sam svoju amnio uradila u 20-toj sedmici trudnoce, tako da ti nije kasno. Sve ce to biti uredu vidjeces

Poz
D.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Amniocinteza
1.12.2008 11:38:30   
tasa
Ja moram samo da kazem da ja nalaz od AC cekam vec 35 dana i da zaista nemam rijeci za ponasanje na GAK-u kada je teaj pregled u pitanju.
Skorpija, nije istina da ti npr.sutra ne mozes raditi taj nalaz jer znam da se radi i nakon idealne 18-19 nedelje...ali cekanje nalaza je stvarno PAKAO...odluci sama da li ces raditi i ako ti bude trebao neki savjet pisi...ja samo lezim i cuvam trudnocu (ovo mi je druga), imam user posted image  od 6 god.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Amniocinteza
1.12.2008 16:09:36   
škorpija
Joj Tasa čula sam da se čeka minimalno 15 dana na rezultate, ali uglavnom i više od toga. Dobro je rekla jedna trudnica da će ona njima javiti rezultate kad se porodi. Ma idem sutra da je pokušam uraditi iako mi je dr. rekla da imam velike kontrakcije, ali sutra mi je zadnji voz jer sam u 20. sedmici. Ma da je prvo odradim pa onda rezultate, nek mi je bog na pomoći, valjda uzorke šalju u Zagreb pa onda dok se vrate, zna to potrajati.
Pozzz

(odgovor članu tasa)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Amniocinteza
2.12.2008 19:55:03   
tasa
Čekam tvoj odgovor, da li uspjela uraditi AC ili ne?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Amniocinteza
3.12.2008 21:30:18   
Ex Yu
Pozdrav
evo i ja bi trebala da radim taj nalaz pa imam par pitanja

kako doci do tog privatnog doktora dr.M ... nisam zapamtila ako neko ima broj da mi da ...
kolika je cijena privatno a kolika na kosevu ... i sta predlazu u slucaju da nalaz nije ok ... user posted image

(odgovor članu tasa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Amniocinteza
3.12.2008 21:35:03   
škorpija
Hej Taša

uradila sam AM jučer, radio je doktor Mikulin, stvarno je divan čovjek nježan, zeza se, a završio je za  minut i ništa nije boljelo.
Sad sam na bolovanju odmaram, a kad će rezultati nisam smječa ni da putam jer znam šta god da mi kažu, vjerovatno će biti duže.
Pozz

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Amniocinteza
3.12.2008 21:36:54   
škorpija
Odgovor za Ex Yu,

kod mehmedbašića AM košta 700 KM, na Koševu je besplatno ako si osigurana

Pozz

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Amniocinteza
3.12.2008 22:24:51   
Anoniman
E ženice da vas pitam. Da li bih možda i ja trebala raditi amniocintezu budući da sam nekad u 3 sedmici (kad nisam znala da sam user posted image ) pila antibiotike zbog prehlade? Da li je neko zbog toga radio navedeni nalaz? Ja sam u 8 sedmici radila UZV kod Mehmedbašića upravo zbog tih antibiotika i on mi je tad rekao da je user posted image  uredna te da ne vidi nikakve anomalije na plodu niti da su antibiotici mogli uticati na plod. Al eto mene zanima da li se na tom nalazu može vidjeti da li su nešto negativno, ne daj Bože, uzrokovali ti lijekovi. Inače imam 25 god. MM 26,5

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Amniocinteza
3.12.2008 22:49:18   
Ex Yu
Enisa molim te ako imas broj od dr Mehmedbašića da mi napises jel nisam iz sarajeva a htjela bi ga kontaktirati

hvala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Amniocinteza
3.12.2008 23:15:20   
Anoniman
Dr. Senad Mehmedbašić
Tel. je 033/661-181, Ul. Grbavička br. 6a
Pozz

(odgovor članu Ex Yu)
  Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Amniocinteza
4.12.2008 10:28:51   
emina_h
enisa_sara antibiotici nisu razlog da se radi ac.
Ac se radi kad se radi o starijim trudnicama (preko 35 god),onim koji u porodici imaju slucajeve genetskih anomalija,kod onih kod kojih su  neki nalazi kao uvecan nuhalni nabor,ili ne postojanje nosne kosti ukazuju na eventualne genetske anomalije.
Osim toga antibiotici se uzimaju i poslije ac,tako da ako ti je dr.Mehmedbasic rekao da je sve ok,onda nemas razloga za brigu.
Ja sam radila  AC radi nuhalnog nabora koji nije ni bio presao limit,ali je sumnja stvorena.Sam pregled nije strasan ali cekanje od pet sedmica vec jeste.Moj nalaz je bio ok.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Amniocinteza
5.12.2008 12:35:06   
tasa
Super da je sve dobro proslo, dr. Nikulin je i meni radio, ma nemam rijeci, a ti se sad par dana pripazi cisto predostroznosti radi. Ja ti se moram pohvaliti da je moj nalaz jucer gotov (nakon 40 dana) i da je ok i user posted image  je :), a tebi zelim da sve bude u redu s user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Amniocinteza
9.12.2008 17:10:31   
škorpija
Tasa,
čestitam na user posted image , drago mi je da je sve u redu, ali čini mi se da si ti stvarno rekorderka u čekanju nalaza, nisam nikad čula da ih je neko čekao 40 dana???
Kako su ti opravdali toliko čekanje ili nikog nije briga?
Meni je tek prošlo osam dana od AM i već sam nestrpljiva, a ako budem čekala kao ti, e pa stvarno  nemam rječi...

(odgovor članu tasa)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Amniocinteza
11.12.2008 16:06:19   
tasa
Skorpija,
moram ti priznati da sam zvala jednom sedmicno i oni su bili jako ljubazni(ako budes htjela broj tel.), ali kazu da navodno samo jedna dr. to radi i da su bili u nekom zaostatku i jednostavno ne moze brze.Ali da te "utjesim" , saznala sam da se u prvih 48 sati radi neki dio tog nalaza i da ako ne dao Bog nesto nije ok zovu odmah...ja to na zalost nisam znala pa eto ako ti barem malo mogu pomoci user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Amniocinteza
12.12.2008 10:06:15   
mamin sin
Drage zenice! Pouzdana informacija...Mozete traziti da vam pored analize na Downov sindrom, koji se radi u redovnoj praksi sa AC, urade i analizu na jos dvije dodatne "bolesti", mentalna retardiranost (mongoloidnost ili tako nesto) nisam vam sigurna 100% kako se zovu, ali ta vam analiza bude gotova za 3 dana. I ako je to u redu, u redu  je i nalaz za Down. Razlika je sto vam uzimaju malo vise plodove vode, i ne mogu vam sa 100% sigurnosti utvrditi spol djeteta (sto i nije bitno, za to vec mozete cekati tako dugo).
Sretno!

(odgovor članu tasa)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Amniocinteza
12.12.2008 12:26:27   
škorpija
Hajde Taša
drago mi je da si mi to rekla, niko me hvala bogu nije zvao prva dva dana, ali ja neću da ih zovem i nervoram se čekću 15 dana pa onda nazvati da vidim da se moj nalaz nije negdje zagubiouser posted image .

A jel ti odmah na telefon kažu jel sve u redu ili samo da dođeš po nalaz? 

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Amniocinteza
12.12.2008 15:06:53   
tasa
Hello Skorpija,
odmah ti kazu na tel. i da je sve ok user posted image  i koja je user posted image , a tel ti je 250316.
Samo pitaj dalje!
pozdrav

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Amniocinteza
23.12.2008 10:29:34   
škorpija
Upravo sam saznala da rezultate amniocenteze neću saznati do poslije Nove godine, a radila sam je 2. decembra. Pa stvarno ne razumije u čemu je fazon da se taj test radi kad rezultate saznaš u 6 mjesecu trudnoće.
Svašta

(odgovor članu tasa)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Amniocinteza
23.12.2008 11:20:30   
tasa
Skorpija, ZNAM i meni su svi govorili "ne brini" ali tesko je, i ja sam ponavljala tvoje recenice...ali znaj da nesto nije ok vec bi te zvali ...na zalost to je jedino sto ti mogu reci...pusa

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *