|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocinteza
19.8.2008 20:36:49   
Di
Evo ja sam danas upravo uradila amniocintezu i to u 20 sedmici.  Sto se tice samog postupka nije cemu, vise me ubija to sto moram mirovati.  Meni su rekli 15 danauser posted image user posted image user posted image  Malo mi to brate previse pa imam pitanje za vas koje ste radile da li ste i vi mirovale 15 dana? I da jos jedno pitanje da li ste vi pile antibiotik (ne mogu da se sijetim imena) i apaurin 8 dana? Meni su porpisani apaurin 2x1 i taj antibiotik 2x2... I naravno sada mi ostaje da cekam kada ce se smilovati da mi jave rezultate.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Amniocinteza
19.8.2008 21:03:55   
emina_h
Granapce i ja mislim da ti je malo kasno da radis ac u 21 sedmici.Dok dobijes rezultate to prodje cetiri-pet sedmica,sta tad uciniti.
Ja sam radila i eto hvala Bogu nalaz je bio ok,ali tih cetiri sedmice je bilo najgore u mom zivotu.Mene je doktorica savjetovala radi nuhalnog nabora koji je bio na granici,ali ipak u granici normale.
Bila sam u velikoj dilemi kao i sve koje rade taj nalaz,samo sam pogrijesila sto nisam otisla kod drugog doktora poslije njenog pregleda.Osim toga sve je to u Bozijim rukama,ac otkriva samo genetske anomalije,tako da ni uredan nalaz ne mora znaciti da je sve uredu.Moras sama odluciti,zelim ti da bude sve ok.

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Amniocinteza
19.8.2008 21:05:18   
emina_h
Di ja nisam uopste mirovala,to svakako nije savjet.Radila sam ove obicne kucne poslove normalno.Sve zavisi kako se osjecas.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Amniocinteza
20.8.2008 8:19:16   
abh
Draga Di, ja sam pila i antibiotik i apaurin i mirovala sam jedno 7 dana, ali nisam radila 15 dana. 11. dan sam otisla na svadbu. :-)

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Amniocinteza
20.8.2008 19:21:10   
Visnja RR
meni samo nije jasno zasto kad se amnio radi  na kosevu mora piti antibiotik ( i ja sam ga pila -pa dobila alergiju) a kad se radi kod dr. Mehmedbasica privatno onda se  ne pijeuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Amniocinteza
20.8.2008 20:38:01   
eminaC
Cao. Ma Di ne sekiraj se svi smo pili antibiotike i apaurine, i trebaš mirovati ja sam 3 dana ležala prvi dan nisam ni ustajala jer je bebica bila uznemirena, a onda nisam imala mira pa ustajala sve češće, samo nemoj raditi teške poslove i miruj. Ja cekam rezultate 16-ti je dan ni sama neznam kad ce biti, ali nadam se da ce sve biti ok. SRETNO 

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Amniocinteza
21.8.2008 9:43:51   
Di
Draga Emina,

Ja sam isto mirovala prvi dan ama bas nista nisam radila imala sam blage grceve pri dnu stomaka. Vec sljedeci dan ko da nista nije bilo (hvala bogu) kretala se hodala sve u granicama.  Razmisljam da vec se vratim na poso evo treci dan po kuci ludujem user posted image user posted image user posted image .  Sto se tice rezultata iskreno da ti kazem i ne razmisljam o tome ubjedena sam da ce sve ako bog da biti ok. Zelim ti puno srece i javi kada ti jave rezultate.

Pusa

(odgovor članu eminaC)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Amniocinteza
21.8.2008 11:23:05   
Happy
Da vas pitam (nisam baš upućena) kada se može raditi amniocinteza najranije? Da li to dr preporuči ili možemo i samiuser posted image Ja bih voljela da to uradim, pa da znam... U 12-toj sam esedmiciuser posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Amniocinteza
21.8.2008 12:33:10   
Visnja RR
oko 18 sedmice se obicno radi..al pitaj svog dr.
ako postoji i jedan rizican faktor za to on ce ti reci da radis a mozes traziti i sama... ali ako ne postoji nikakav razlog za amnio dr. ce ti reci da ne radis.. opet na tebi je da odlucics...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Amniocinteza
21.8.2008 12:44:23   
abh
Amniocintezu mozes raditi i u 16 sedmici, sto bi ti ja i preporucila, jer dok sacekas nalaz mozes i da se porodis. :-)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Amniocinteza
21.8.2008 13:19:58   
Happy
Zašto to toliko traje?????? Joj, ko kad je to kod nas? Koliko to košta kod privatnika? Majke mi ja, da imam malo više para, mene državna bolnica nikada ne bi vidjela... Vani to rade skoro svim trudnicama od 25-35 god.
A šta znači rizičan faktor? Geni, godine???? Koliko ljudi ima zdravih mladih pa rode bolesno dijete?
Vidjeću sa gin, hvala vam na savjetima.
P.S. Izvinite ako sam se istresla user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Amniocinteza
21.8.2008 13:30:27   
mamin sin
Draga Neira, ako nemas razloga,med indikacija za amnio, mislim da ne treba ni da ej radis na svoju ruku, jer nije to nimalo bezazlen zahvat, ima svoje rizike..

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Amniocinteza
29.8.2008 12:38:12   
abh
Cao forumasice, ja samo da vam javim da sam napokon dobila nalaze i da je sve u redu Hvala Bogu. " normalan muski kariotip".
Ali da bi dobila nalaz morala sam da zovem labaratoiju za patologiju i citologiju, jer kod sestre Ramize kao nije dosao nalaz nikako. sestra na patologiji mi je rekla da su to oni davno poslali, a izgleda ovi na Kosevu izgubili. Uglavnom ja sam je zamolila da mi procita nalaz i ona mi je izasla u susret i sad sam ja presretna. JUPIIIIIIIII


(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Amniocinteza
29.8.2008 13:05:09   
ebru
Draga abh,cestitam ti od srca,i drago mi je da je sve hB uredu
Ugodan ostatak trudnoce ti zelim i lak poroduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Amniocinteza
29.8.2008 19:56:02   
eminaC
Joj draga di ne cekaj ni ti prije mjesec evo ja čekam vec 4-tu sedmicu ni habera. Javit ću ti, do sad sam bila ok sada bas me nervira razmisljam samo kad ce biti, da se opustim.pozdrav

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Amniocinteza
29.8.2008 19:59:03   
eminaC
Cao abh. Samo da te pitam posto procitah dobila si nalaze sve najljepse sad se opusti i uživaj i osluskuj bebicu. Hoces li mi dati broj sa patologije nikad da mi jave rezultate.pozdrav

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Amniocinteza
30.8.2008 12:58:11   
emina_h
Abh draga,ma cestitam ti od srca,radujem se s tobom i zelim ti ugodan ostatak trudnoce i lagan porod.

(odgovor članu eminaC)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Amniocinteza
5.9.2008 12:33:55   
eminaC
Draga di stigli mi rezultati sve je ok user posted image  user posted image  i bas sam sretna kad si mi javili da je sve ok zaplakala sam od srece,samo misli pozitivno bit ce sve ok. Javili mi nakon 4-sedmice.Pozdrav i uživaj javi i ti kad dobijes rezultate.

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Amniocinteza
6.9.2008 17:21:02   
emina_h
Eh hvala Bogu Emina,cestitam na user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,znam kako se osjecas,i radujem se svakom dobrom rezultatu.
Zelim zi ugodan ostatak trudnoce i lagan porod.
Sretno.


(odgovor članu eminaC)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Amniocinteza
8.9.2008 17:27:56   
eminaC
Hvala ti puno bas si dobro rekla radujem se svakom dobrom rezultatu. I ti uzivaj želim ti puno srece takođe.Pozdrav

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Amniocinteza
9.9.2008 9:49:45   
Di
Draga Emina,

Cestitam user posted image user posted image user posted image  na dobirm vijestima, mogu zamisliti kako si se osjecala kada su ti javili.....sada uzivaj do maximuma. Ja ti jos uvijek cekam da mi jave rezultate evo treca sedmica kako sam radila amnio.  Kontam nesto da ih nazovem mada znam unaprijed odgovor (nalazi nisu gotovi mi cemo vas kontaktirati) user posted image user posted image user posted image  al nema veze ja cu da zovem samo da nadem broj telefona, pa ako neko zna molim vas da napisete.  Hvala unaprijed

Pusa Emina

(odgovor članu eminaC)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Amniocinteza
9.9.2008 13:50:09   
abh
E broj telefona je 250 316 sestra Ramiza. 

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Amniocinteza
9.9.2008 16:36:41   
beban
Čestitam svima na dobrim rezultatima. user posted image user posted image Di, ti si bila koliko vidim zajedno kada i ja na amnio.
Ako si zvala molim te napiši šta su ti rekli da ne zovem i ja.user posted image
Hvala

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Amniocinteza
10.9.2008 12:40:44   
Di
Beban,

Moracemo cekati iducu sedmicu jer nalazi nisu gotovi......dakle do iduceg utorka
Poz.

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Amniocinteza
10.9.2008 14:57:32   
Anoniman
Zdravo svima.
Vec duze vrijeme pratim sta pisete i puno ste mi pomogle(i). Nakon duzeg vremena odlucila sam da pisem. Mozda cu i ja tako nekome pomoci.
Trenutno zivim u Njemackoj (ali se jos ne osjecam kao dio dijaspore, a rodjena sam u Sarajevu). Imam 38 godina i u 16 sam sedmici trudnoce. Prethodno sam imala biohemijsku i missed abortion. Juce sam radila amnicintezu ovdje u Njemackoj i mozda ce nekoga interesovati kako to izgleda ovdje.
Prvo, ovdje isto kao i kod nas odmah nabiju na nos godine. Koliko sam ja shvatila, svim zenama starijim od 35 preporucuje se amniocinteza, ali rana. Počevši od 14 + 0. Mi smo bili na godisnjem, pa ja zakazala termin za sedmicu kasnije (juce). Dala mi je moja doktorica informacije o svim ostalim testovima: triple test, mjerenje nuhalnog nabora itd., ali smo mi nekako shavtili prema njenim rijecima da samo amniocinteza moze dati pouzdan rezultat. Sve ostalo, narocito mjerenje NN, je toliko nepouzdano (cista statistika) da nije ni placeno od osiguranja. Ali mi smo na kraju mogli odluciti sta da radimo i mi se odlucili na ranu amniocintezu. Juce samo to obavili. Nije mi padalao na pamaet ici bez muza. Uzeo je slobodan dan i cijelo vrijeme bio prisutan. Inace, ide na sve preglede sa mnom: ulazi u ordinaciju i prisutan je svim pregledima. Prije amnio, doktor me dugo pregledavao ultrazvukom i mjerio sve na bebi, zavirivao piski li (je li mjehur pun), guta li (je li stomak pun) i tako... Onda su zaboli iglu jednom i nije uspio izvaditi vodu. Uglavnom nista ne boli, kao kad se vadi krv. Onda su zaboli ponovo na drugo mjesto ( i kad neko kaze da su doktori u Njemackoj dobri  ). Drugi put je uspjelo. Onda sam odlezala oko sat, pa je doktor izmjerio srcane otkucaje bebe i poslali su me kuci. Dva dana lezanja. Ali nikakve tablete ili antibiotici!!! Sta to rade u Sarajevu? Danas, dan nakon amnio, opet mojoj doktorici. Pregled, mjerili kontrakcije pomocu aparata, pogledali srce bebe i poslali me kuci da mirujem. Sutra na posao. Jedino je dobro sto smo platili tkz. brzi test. Danas sam odmah dobila rezultat za tri jancesca kromozomska poremecaja i to je u redu. Potpun nalaz za dvije sedmice, ali ja sam sad puno mirnija.
Uh, ovo je bas duga poruka. Ako vas nesto zanima, pitajte.
JOs jednom, hvala svima. Meni ste puno pomogle(i). Pozdrav.

(odgovor članu Di)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *