|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocinteza
28.7.2008 13:33:33   
abh
Emina je li ti gotov nalaz ac?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Amniocinteza
29.7.2008 10:55:14   
emina_h
Ma nije jos,danas tri sedmice bas mi dosadilo ovo cekanje.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Amniocinteza
1.8.2008 12:04:05   
beban
pozdrav,molila bih vas za jedan savjet. naime trebam raditi amniocentezu, u 15 sam nedjelji što znači od sljedeće sedmice treba prikupljati papire, ali zanima me da li treba nešto da provjeravam na klinici, ima li neko broj pošto su godišnji odmori da provjerim i gdje je tačno taj pregled?pošto me vodi privatnik hoće li biti problem dobiti uputnicu u domu zdravlja?hvala

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Amniocinteza
1.8.2008 19:07:41   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: beban

pozdrav,molila bih vas za jedan savjet. naime trebam raditi amniocentezu, u 15 sam nedjelji što znači od sljedeće sedmice treba prikupljati papire, ali zanima me da li treba nešto da provjeravam na klinici, ima li neko broj pošto su godišnji odmori da provjerim i gdje je tačno taj pregled?pošto me vodi privatnik hoće li biti problem dobiti uputnicu u domu zdravlja?hvala


da li te je tvoj doktor nekom uputio vec?
mene je dr. Pasic uputila dr Dzdarevic... ja sam jedno jutro otisla kod nje u kabinet i porazgovarala s njom...rekla joj da me salje dr Pasic i zasto... ona se slozila da trebam raditi amnio (zbog godina) i pitala me hocu li taj dan raditi ili sledeci utorak kad ona radi.... ja sam htjela odmah i radio me je dr Nikulin... nisam trebala nikakvu uputnicu...e sad ja sam sve to placala pa je mozda drugacije... gore dok cekas popunis neki formular, gdje upises ko te vodio, koliko imas godina i neke upute...
sretno!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Amniocinteza
1.8.2008 21:41:48   
emina_h
Beban informacije mozes dobiti na tel.250 316,sestra Ramiza i Belma su na amniocentezi.
Od papirologije ti treba velika uputnica za bolnicu,trebas istu kopirati,i ovjerena zdrav.knjizica.
Uputnicu mozes dobiti u Zavodima za materinstvo,dobijes je nema veze ko te vodi.
A sama  amniocenteza se radi na Kosevu u podrumu gdje je UZ,i to utorkom.
Samo sto se dugo cekaju nalazi,ja evo skoro 4 sedmice cekam.
Zelim ti puno srece.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Amniocinteza
2.8.2008 10:31:35   
beban
hvala na odgovorima, ja sam mnogo čitala o samom postupku ali imam veliki strah jer sta da čovjek radi sve i da nešto ne dao bog ne bude u redu, to je moja beba .......
Emina_h vidim da si na forumu pa mi samo reci ko je tebe radio i po tvom mišljenju koji dok. je dobar u tom zahvatu jel  te bilo strah kakav je osjećaj.....

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Amniocinteza
2.8.2008 21:11:11   
emina_h
Mene je radio dr.Begic,bilo me naravno strah,ali sam vec u prethodnim postovima opisala da zaista nije nista strasno.
Vazno je samo da se opustis,ja sam zazmirila,i za tren oka gotovo.
Znaci sam zahvat je stvarno nevrijedan spomena.
Najgore je cekanje rezultata i sta nedaj Boze da sta nije uredu,ja sam u 23 sedmici trudnoce.Ali bice valjda ok.

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Amniocinteza
4.8.2008 8:22:45   
abh
Joj Emina nisu ti nalazi jos gotovi. Ba me nerviraju, onda cu i ja sigurno morati cekati narednu sedmicu. Ove sedmice mi je 3 sedmica kako cekam.

A Beban meni je radila ac dr. Dizdarevic, i sam postupak nije uopste vrijedan spomena kako kaze Emina. Ja ga uopredjujem sa vadjenjem krvi iz vene, toliko traje i toliko je neugodno. Samo se opusti, nista nije strasno.



(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Amniocinteza
4.8.2008 8:29:29   
beban
Ma ne znam šta da ti kažem, pošto su mi rekli da se radi od 18-20 nedjelje imam vremena pa ću uraditi tripl test pa ću se onda odlučiti... Znaš dugo sam čekala ovo stanje i mislila sam da je beznadežno pa me je strah svake pomisli da se nešto ne dao bog može desiti...

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Amniocinteza
4.8.2008 10:44:29   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: beban

Ma ne znam šta da ti kažem, pošto su mi rekli da se radi od 18-20 nedjelje imam vremena pa ću uraditi tripl test pa ću se onda odlučiti... Znaš dugo sam čekala ovo stanje i mislila sam da je beznadežno pa me je strah svake pomisli da se nešto ne dao bog može desiti...


mogu li pitati sta je razlog zbog kojeg radis amniocintezu?...
trpltest vec sad trebas uraditi jer se i taj nalaz ceka...
pozdravcic

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Amniocinteza
4.8.2008 17:08:48   
beban
Zbog godina(37 ja mm 44), sve ostalo na ultrazvučnom pregledu  ok, nuhalni nabor bio u redu.
Tripl test se radi sa punih 16 nedjelja  a ja sam tek u 16 toj . Čekam sljedeću sedmicu. pozz

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Amniocinteza
4.8.2008 21:52:42   
Visnja RR
ma bice sve u redu ne brini...
meni je i trpl test bio ok ali sam ipak isla na amniocintezu jer sam ja rodila Asju kad sam uzela 40 user posted image  a muz 39 ... to je bio i savjet dr Dizdarevic bez obzira na dobar tripltest (koji nije 100% siguran kao amnio)...
amnio uopste nije strasan, i dobro je uraditi ga da mozes na miru uzivati u ostatku trudnoce ... tada ces i 100% znati pol bebice... pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Amniocinteza
5.8.2008 9:22:02   
beban
Hvala Višnja na podjeli iskustva, ali da ne budem negativna ja sam ti veliki baksuz što se tiče ljekara
pa se zato i plašim. Prije 8 godina od obične operacije žuči imala ih tri i pri tome ostala bez dijela žučnog kanala samo zbog greške dok. a da se pitao jedan ginekolog u sa. ja bih se sada patila po zagrebu i trošila novac na vantjelesnoj. nakon laparaskopije rekli mi da je prohodan samo jedan lijevi jajovod a ja po potvrdi gdje se nalazilo žuto tijelo ostala trudna na osnovu jajne ćelije desnog jajnika........Shvataš moju brigu.pozzz

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Amniocinteza
5.8.2008 12:15:52   
emina_h
Drage moje samo da vam javim,stigli nalazi ac,uredu su i dobicu user posted image .
Bas sam happy.

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Amniocinteza
5.8.2008 13:28:52   
abh
E svaka cast. Bas mi je drago. Mogu misliti koliko si sretna. Sad uzivaj do kraja trudnoce.

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Amniocinteza
5.8.2008 15:09:40   
emina_h
Hvala puno.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Amniocinteza
5.8.2008 16:06:04   
Skvo RR
Iskrene cestitke za dobar nalaz i od mene...cestitam na user posted image .

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Amniocinteza
11.8.2008 13:34:55   
abh
Emina jesu li tebe zvali sa Koseva u utorak (4.sedmice) ujutro da ti jave da je nalaz gotov. I je li ti odmah na telefon kazu da li je OK ili moras otici po njega da vidis je li OK?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Amniocinteza
16.8.2008 0:45:22   
eminaC
CAO BUDUĆE MAMICE. NEDAVNO SAM RADILA AMNIOCINTEZU IMA VEĆ 10-AK DANA PA ME INTERESUJE ZNA LI KOJA ZA KOLIKO BUDU REZULTATI,REKOŠE ZA 15-AK DANA I NAZVAT ĆE. SAMO ME INTERESUJE JEL TI PREKO TELEFONA SAOPŠTE JEL SVE OK.POZDRAV

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Amniocinteza
16.8.2008 18:10:35   
emina_h
Bogami se sad ceka u prosjeku cetiri sedmice.I meni su rekli da ce me zvati ali sam ja bila nestrpljiva pa sam njih zvala i telefonom su mi saopstili rezultat,tacno poslije cetiri sedmice.
.

(odgovor članu eminaC)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Amniocinteza
18.8.2008 8:32:14   
abh
Ja evo cekam vec 5. sedmicu i jos mi nisu gotovi rezultati, tako da se ne nadas ni ti za 15 dana. ja sam zvala, ali ona kaze cim rezultati budu gotovi ja cu vas nazvati. 

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Amniocinteza
18.8.2008 16:11:07   
dacy
ja to nisam radila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Amniocinteza
19.8.2008 11:22:54   
granapce
Drage mame, prvo pozdrav. ja sam se tek prijavila, a glavni razlog je upravo moja dilema koju imam u vezi amniocenteze. Kao sto mozete procijeniti i iz mog imena ja sam vec iskusna mama (13 godina maminskog staza) i sada cekamo granapce. Moj doktor poprilicno kulira jer imam vec dvoje zdrave djece, nekog obiteljskog rizika nema tako da on i nije procijenio mene sa 37 godina kao visoko rizicnu mamu. Cijelo vrijeme imam osjecaj da sam vise ja ta koja insistira na provjeri parametara nego doktor. Ja(razumiljivo) imam svoje dileme - da li raditi ili ne raditi amniocentezu i sada je vec krajnje vrijeme da donesem neku konkretniju odluku. U biti, vidim da je vecina vas komentirala i pisala o samoj amniocentezi, ali moja glavna dilema je vezana za period nakon dobivanja nalaza. Ja sam sada u 20.sedmici trudnoce i recimo, uradim sutra amniocentezu, dobijem nalaze za 14 dana (u nekom utopijskom slucaju) i kazu nesto nije u redu. A ja vec uvelike sa stomakom ,dijete se vrti, mi imena smisljamo... Nekako imam osjecaj da cu sljedece sedmice, kada odem na pregled (to je 21. sedmica) vise biti sklona da i ne radim amniocentezu, cak i kada bi doktor rekao "pa hajde". Ja ne znam sto bih uradila sa tim nalazom kada bi bio (ne daj BOze) los, ali u smislu da je to nesto spojivo sa zivotom. Opet s druge strane, bilo bi krasno vise ne razmisljati je li sve u redu. Da li neka od vas ima slicna razmisljanja ili vi vec znate sto biste? 

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Amniocinteza
19.8.2008 13:54:32   
beban
ja sam danas radila ac. bila sam u istoj dilemi kao i ti. sve pretrage ok ali ja odlučila uraditi da znam šta me čeka, prva mi je beba , od koje ni u kom slučaju neću odustati bez obzira na sve. 38 godina imam, nije jednostavno o svemu čovjek razmišlja, ja sam plakala nakon što je dok. završio ne zato što me bolilo nego što me strah popustio. vjerujte mi da me ne boli neovisno o zahvatu stomak u donjem desnom dijelu od prije osjećala bih se super. tako sam se plašila ali evo ako bog da biće ok. i da ja sam 18 na 19 nedjelju i prošli utorak me vratila dok. Dizdarević jer sam imala zgrčenu matericu, danas je bio dok. Nikulin, o njemu se piše na forumu, odličan čovjek i dok. kao i sestra Ramiza i samo sam osjetila ubod igle koji uradi dok. a sestra povlači vodu, malo ležiš i ideš. pozdrav

(odgovor članu granapce)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Amniocinteza
19.8.2008 14:49:42   
abh
Draga granapce, ja mislim da se ti nemas sta misliti. Amniocinteza se radi samo utorkom, pa posto ti nisi danas uradila mozes u narednoj sedmici, a tada si vec 21. sedmica. Nalaz ti sigurno nece biti gotov 4. sedmice, jer evo ja vec cekam 5. sedmica, a nije jos gotov. Tako dok tebi bude nalaz gotov ti ces malte ne vec biti pred porod. Sve i da hoces tu se vise nista ne moze uraditi. Ja sam radila u 19. sedmici, a sad sam 24. sedmica i da ti pravo kazem vise me i ne interesuje kakav je nalaz. Reci cu ja njima kad se porodim je li sve u redu ili ne. Stvarno su bezobrazni. Ja iduci put kad budem trudna ako opet budem imala strahove ja cu da odem u 16. sedmici kod Mehmedbasica platim lijepo 700 KM, a nalazi ti budu sigurno za 15 dana.

Sto tice samog zahvata amniocinteze, to ti je prenapuhano. Nije uopste strasno, ali mislim da je tebi kasno. To je moje misljenje, a ti znas sta je najbolje za tebe.

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *