|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
14.6.2008 19:41:19   
sanelicaaa
mamy2, ja sam kupila sve na podrucju Mostara! Nisam na jednom mjestu kupovala,nego svugdje po malo :D Ne znam da li si bila u Megamarktu u Zaliku... Tu sam najvise bodija,gegica i benkica kupila! Nisu preskupi,a kvalitetni su! Imaju dosta stvarcica za novorodjencad!!! U iani sam kupila kolica,krevetac i komodicu! U turbolimacu i todoru sam takodjer kupovala neke stvrcice... Sve u svemu,sve obidjem i pogledam. Uporedim cijene i kvalitet i onda kupim user posted image

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
14.6.2008 20:07:45   
idana_85
Evo sta sam ja kupila danas:
Robotu:  plisana dekica koja ima dugmice i rajfeslus i sluzi kao vreca za spavanje 11.90
bodi bez rukava i nogavica, kopcanje medju nogama 2.90
frotirni zenski mantil za sebe 18.90
set za iznosenje novorodjenceta 5.90 (donji dio sa stopalima,gornji dio na preklop,rukavice, kapa,siperak)
bijela benkica 1.69

Imate u Bagateli set jorgan i jastuk i ogradica 19 KM, a bez ogradice 11 KM


(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
14.6.2008 20:48:31   
mamy Sabina
Hvala ti draga!Nemam bas običaj ići u Megamarkt,al otićiću obavezno.Ja sam svojoj klinki dok je bila manj cesto kupovala u Iani.Moze se i kod njih naci super stvari na snizenju.Za novorodječe se netreba kupovati nista preskupo beba to brzo preraste.Ono sto je bitno je da su stvari od pamuka,da su udobne.

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
19.6.2008 15:17:23   
idana_85
Je li iko isao u taj hiper market na mojmilu, sta sad ima tamo?

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
19.6.2008 15:36:25   
SelmaK
Idana,

ja sam prosle sedmice bila u Hipermarketu Amko na Mojmilu i tamo imas veliki izbor svih stvarcica za bebe. E pa sad zavisi sta ti hoces. Tu mozes naci sve od marke Pcelica Maja, to ti je nasa proizvodnja, kao i nekih Turskih markica. Ovo ti govorim za garderobu.
Sto se tice ostale opreme za bebe imas i to, mislim na krevetice, kolica i td.

Ja sam licno dole uzela obicne platnene pelene, peskire za kupanje i pamucne dekice. Naravno prije toga sam pogledala i po gradu. Ove su mi se ucinile kvalitetne, a i malo su jeftinije, jer je nasa proizvodnja, mislim na pcelicu maju. Cini mi se da sam citala po forumu da su i druge mame uzimale te proizvode i da su zadovoljne, a i ja cu aBd uskoro to saznati.

U sustini mislim da se isplati otici u taj hipermarket!!!

Pozz

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
19.6.2008 15:41:42   
SelmaK
Ovo pitanje ide svima.
Znam da se vec negdje govorilo o tome, ali trenutno ne mogu da otvorim skoro niti jednu temu, pa cu ovdje da pitam. Mislim da ne fulam puno.

Mislila sam kupiti onaj jastucic za spavanje sa strane, za bebu. Isla sam u Kiko i imaju ih ali su bas skupi negdje oko 60 km.
Interesuje me da li je neka od vas mama kupovala to u zadnje vrijeme na nekom drugom mjestu, za mozda malo jeftinije novce. Ako jeste bilo bi veoma korisno da mi javi.
Cini mi se da je neko spominjao Robot u Rajlovcu, ako znate da li jos ima dole tih jastucica, pa javite, da ne idem ako nema, jer je poprilicno daleko!!!!

Hvala unaprijed!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 1:38:38   
aazra
IZVORNA PORUKA: idana_85

Evo sta sam ja kupila danas:
Robotu:  plisana dekica koja ima dugmice i rajfeslus i sluzi kao vreca za spavanje 11.90
bodi bez rukava i nogavica, kopcanje medju nogama 2.90
frotirni zenski mantil za sebe 18.90
set za iznosenje novorodjenceta 5.90 (donji dio sa stopalima,gornji dio na preklop,rukavice, kapa,siperak)
bijela benkica 1.69

Imate u Bagateli set jorgan i jastuk i ogradica 19 KM, a bez ogradice 11 KM





SUPER!
Mi smo dobili jorgancic uz krevet i tu ogradicu, ali jorgancic je premalen i super ako ima u bagateli bez ogradice. Dekice su najbolje u Amku.
Ne znam ja nekad vidim ponesta lijepo i na pijaci, uglavnom te kompletice, ali vrijedi svuda zaci.
najljepse sto sam uzela je set od 8 KM majica i gegica, ali bez stopala i kopca se izmedju nogu.
To je jako prakticno jer bebica brzo preraste gegicu u stopalima, a bez toga je ipak moze vise iznosati.
pohvalila bih radnju u Skenderiji - ne znam kako se zove, ali imaju sve i svasta.
Ja sam kupila Gracovu torbu za bebu tamo - 40 KM, ali je prava - kao za odrasle.
A i radnja u Amku je super.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 7:03:09   
Emina*
SelmaK, taj jastuk za spavanje na strani imao se kupiti u Robotu u Rajlovcu, znam da je forumasica Visnja kupila, kostao je oko 15 KM..
Ja sam isto isla dole nekoliko puta,pocetkom aprila, i one zene nisu imale pojma o cemu govorim user posted image   user posted image
Isla sam opet, i jedna radnica mi je rekla da nema.....  Eh sad, nemam pojma da li su nabavili, ali nadam se da ce ti to neko drugi javiti.....
Mada bih ti ja preporucila, da ne trosis pare, mozes komotno urolati dva manja peskira i napraviti upravo taj fazon...  user posted image    user posted image

Aazra, mislim da ti jorgancic uopste ne treba, posto se beba uglavnom dekicom pokrije...
Radije kupi koju dekicu vise, i tanjih i debljih i onda bebija slobodno time pokrivaj...
Dekice su i prakticnije, mozes ih iskoristiti kako god...  user posted image




_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 10:52:48   
idana_85
Te jastucice imas i u skenderiji u onoj prodavnici, oko 23 KM je bilo za vrijeme sajma, ne znam sad, mada ja smatram to nepotrebnim.
Kupila sam jucer jastuk, jorgan i goradicu u setu te dvije posteljine za to, zejene....pepe. Htjela sam uzeti dva puta po ovaj set s ogradicom, al nisu imali isti. taj set je 19 KM, bez ogradice 11KM, a posteljina (jastucnica, carsaf i navlaka za jorgan) kosta 9 KM i dobro je sto je ista velicina kao jastuk i jorgan. To je domaca proizvodnja, cisti pamuk.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 11:04:39   
denny
Vi ste se Sarajke baš našle...user posted image  ali stvarno, gdje su ove hercegovke... i mene zanima, i zapravo ne znam gdje točno dođe taj Megamarkt u Zaliku? Inače neki dan sam bila u Robotu (u Mostaru) i čini mi se da ima zgodnih i povoljnih stvari. Morat ću jednom odvojit puno više vremena pa otić i pogledat. Blago vama na FIS-u.
I meni je termin 5.10. Vidim da ih ima još blizu tog datuma. Ali meni se nekako čini još rano ić kupovat stvari...user posted image

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 11:18:57   
idana_85
Eh draga, meni je termin 6.10. I ja sam hercegovka, ali zivim u Sarajevu. Pa meni se ne cini rano, ipak je lakse hodati i kupovati u sestom nego u devetom mjesecu jos kad budu one zege....uh. Bolje sad pomalo ponesto ponegdje. A i novac se izvuce ne znas ni u sta. Mene samo strah da ce nesto iskrsnuti i necu imati sve za bebu. Ja sam vec sredila krevetic, jogi, kupila jorgan jastuk i ogradicu (iako sada ne treba, uzela sam zbog ogradice, a trebace djetetu kasnije), kupila sam dekicu kao vrecicu za spavanje. Uzela u robotu za 11KM, gledam jucer na pijaci takve po 20 KM.kupila par bodija bez rukava,dobila sam par  s rukavima, par gegica, kupila sam 10 carapica, kupila odijelce za iznjeti bebu, par benkica....Uskoro planiram otici do amka kupiti te dekice i moram uzeti nosiljku, samo ne kuzim razliku izmedju one od 10 i one od 100 KM, osim sto imaju torbu i ruksak. Malo mi je glupo dijete nositi Eto, ovako sve po malo i do devetog cu imati sve spremnom, kad budem najteza i najteze mi se kretati, a ne zelim da svekrva ili neko dr to za mene kupuje i obavlja.

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 12:24:18   
denny
Pa da u pravu si...mada ja već imam ovo osnovno, a ovo ostalo čekam da mi vrate ili možda još nešto dobijem, pa kontam da onda zbrojim sve što imam i nemam pa krenem u preostalu nabavku. Trebala bi uglavnom samo robicu kupit i prijenosni krevetić. Ma zapravo je stvar u tome, da ja uopće previše ne razmišljam o ovoj trudnoći,prebrzo mi je dosad prošla i nekad ne mogu vjerovat da se to već približilo i opet sve ispočetka.....o Bože

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 12:35:34   
idana_85
Eh evo nadjoh papiric da vam dam dimenzije posteljine
jorgan 115x75
jastuk 40x35
baby ogradica 190x50

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 12:43:44   
Skvo RR
Meni je 10.10. termin....:) I ja sam hercegovka, iako sam rodjena u Sarajevu..user posted image

A ja sam isto svasta nakupovala....uglavnom robicu za moju curicu....Npr. juce mi je mama uzela kompletic za iznijet bebicu..u velikom Robotu (tamo ima odlicna djecija radnjica). Kompletic ima sve i rukavice i kapicu, siperak, malu majicu, pantalonice  i 2 bodija i gegice i pravo slatku jaknicu  ...sve mislim oktobar, da joj ne bude zima.....:) Moja rodica je rodila 07.oktobra i sjecam se taj dan je padao snijeg.....user posted image

A danas mi je kolegica sa posla donijela punu kesu iz Spanije male gardarobice, iskoristila samuser posted image user posted image user posted image sto je isla na sluzbeni put pa sam narucila svasta....:)

Ove krupne stvari (krevetac i sl...) mislim kupiti iduceg mjeseca....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 12:46:14   
Adana
Hvala za ove informacije gdje, sta, koliko... Ja sam sve cekala, kao imam vremena, i sada mi je sve na vrat na nos, ali i dalje ja sve polako. user posted image  A ulazim u 9-i mjesec... I meni su Amko hipermarket i Azel super, a eto ni Bagatela nije za odbaciti...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
20.6.2008 15:47:41   
sanelicaaa
Draga denny,Megamarkt ti je velika plava zgrada (4-5 spratova) na ulazu u Zalik (sjeverni logor)!!! Ne mozes je promasiti ;) Imaju stvarno svega i svacega,a nisu ni skupi! Baby stvarcice se nalaze na drugom spratu! Imas lijep izbor i prijenosnih krevetića i robice,sto te zanima! Meni su sasvim ok ;) Vrijedi otici!!!

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
21.6.2008 1:36:01   
aazra
I meni je kao i "idani" i jos vas nekoliko termin oktobar 10.10.

Kompletic za iznijeti jos nisam uzela, ali jesmo sve ostalo - krevetic, kolica i torbu, auto -  sj. nosiljku i eto malo smo se zadrzali oko kupovine tih dekica.

Poslusala sam vas savjet i kupila u bagateli, jorgancic i jastucic koji ne treba ali jorgancic je super svijetlo plavi s nekim "patkicama" ali uopste nije presareno.

Eminice, hvala ti za savjet u vezi dekica, imala sam dvije obicne pamucne a danas sam kupila i "ambasadorku" za bebu 18 KM u radnji kod Stefanela, do T. Limaca. super je. Znas meni ipak treba taj jorgancic, jer ce mi beba akbg. biti premala kad dodje zima, pa da imam.

Ne znam neke od vas su vec kupile set za iznosenje, pa me zanima treba li jaknica skroz maloj bebiuser posted image Sto se tice korpe za iznosenje, meni se ono ne svidja.Posudila mi drugarica posteljinu za iznosenje, koja u sebi ima jastucic ono da se uzme beba u narucje i trakice da se veze.
Ja sam to kod nje vidjela jos davno i "zapikala".

Zaboravila sam reci da u bagateli imate plahte, kao carsaf za bebin krevet, posebno. Obicne su 5, a frotirne 7,50 KM i navuku se preko kreveta. Dimenzije 70X130. Ja sam kupila da ne bi samo zbog toga uzimala posteljinu sad kad imam nekoliko dekica i jorgancic.

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
21.6.2008 9:05:59   
idana_85
Eh ja sam i sinoc malo kupovala. Evo sta smo kupili
Bivacin, apoteka na dobrinji, 2KM
U azelu sam gledala bodice za bebu, dugi rukav 9KM, bezveze,nisam dalje ni gledala
Hipermarket mojmilo,ona dole prodavnica je za 10user posted image Tu smo kupili
tanku pamucnu dekicu pcelica maja 12,99KM
bebi peskir 80x80 sa rukavicom i kapuljacom pcelica maja 10,55KM
podmetac za krevetic 3,39KM
svedske pelene pcelica maja kom 1,39KM
bodi kratkih rukava vel 68 pcelica maja 4,39
bodi benkica vel 56 dugi rukav, kopca se i sa strana,pravo praktican,pcelica maja 6,19KM

RAdnjica je stvarno super, ima i tetra pelena, vrecica za spavanje za razne uzraste, pidzamice za uzrast 2-3 god, imaju razne kombinacije odijelcadi za iznosenje, nosiljke,krevetici,posteljine,ogradice....toplo preporucujem

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
21.6.2008 10:30:10   
Skvo RR
Azraa, ja sam kupila set za iznosenje (imas u gornjem postu-u )i namjenski sam trazila da dodje i mala jaknica....predivna je....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
22.6.2008 0:43:42   
aazra
Ja sam danas u Konzumu, bivsem VF-u naisla na rasprodaju.

Plisana majica dugih rukava za bebu samo 0,99.
Kompletic pidzamica majica i donji dio pantolice od 0 - 3 mj. takodjer plis 3,5.

Bilo je i nekih kompletica trodijelnih od 5 KM ali nisam uzela jer mi je bilo vise za djevojcicu. Sve pamuk i plis.
Uglavnom, pozurite dok toga ne nestane. Kompletici su prije bili 15 KM.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
23.6.2008 8:03:38   
idana_85
Ja ne odoh to da vidim, a nije mi ni daleko. MM bio umoran, kao i uvijek, i nista. Valjda bude htio danas,a to se ne rasproda :(

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
29.6.2008 22:21:14   
Elmak
Ciao svima,

Mene  nije bilo pravo dugo na forumu neka 2 mjeseca, iskreno dosadio mi je dial up, tek smo sada uveli brzi internet.
Meni se termin vrlo priblizio (04.08.08), pa predvidjam da cu visiti na ovom forumu. Za pocetak ako neko moze da mi kaze sta je "svedska pelena" i tetra pelena, za sta sluze?user posted image
Hvala i lijep pozdrav
Elma

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
29.6.2008 23:19:54   
aazra
Mislim da bi najbolje bilo da neko postavi sliku.

Tetra pelene su one najobicnije, sto su ih nase mame koristile za nas.

Svedske su malo drugacije, pamucne su i sluze za siroko povijanje. Obicne tetra pelene moras imati, jer imaju siroku upotrebu - od brisanja bebice, pokrivanja kad je toplo, kao podloga za previjanje...

Ma jednostavno ne mozes bez njih!

(odgovor članu Elmak)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
30.6.2008 8:48:02   
Emina*
ElmaK, negdje je ova slika jos bila, ne mogu da je nadjem, ali evo postavit cu ti je ovdje....
Evo ovdje su ti slike svedskih i tetra pelena, a Azraa ti je objasnila ostalo user posted image   user posted image


user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Gdje ste i sta kupili za svoje novorodjence?
2.7.2008 16:18:49   
lejlaze
ja sam danas pocela sa kupovino, sitnih stvari sa onog spiska koje ste objavili.
kupila sam par benkica i za poslije (kada naraste aBd) slaktu kosuljicu i duksericu. pravo je slatko, slikala sam ali ne znam postaviti. user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *