|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
16.9.2008 0:32:10   
camm
IZVORNA PORUKA: bebacha

i ja sam pred kraj ztudnoce koristila vaginalete.slobodno ih stavljaj


i ja isto     no sikiriki.user posted image


< Poruku je uredio dina RR -- 16.9.2008 8:29:53 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
16.9.2008 7:15:47   
sabinas
Ja sam koristila plimikol u prvom tromjesecu,imala sam recept.Ali sam ih morala platiti 10,50 km stim da dode 6 vaginaleta.Dosta su dobre,meni je vec bilo bolje nakon druge vaginalete,tako da sam bila odlucila staviti samo 3.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
16.9.2008 18:57:37   
idana_85
Ja kupila u privatnoj 3 dodju, 7KM, bez recepta,evo sad isla. I prvi put mi je davao 3. Ma za bijelo pranje,eto zasta....vise mi je zlo od vaginaleta

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
18.9.2008 14:12:33   
emma.L
Molim vas, ako neko ima slicno iskustvo, neka mi napise.

Sinoc sam stavila 2. Canesten vaginaletu za ciscenje kanala (od sutra smo u 37. tjednu). Na poslu sam i maloprije u wc-u primijetim da sam mokra. I jucer se dogodilo da mi ostatak izidje tijekom dana, ali kao da nije bilo toliko tecnosti user posted image . Ili umisljam zato sto se danas bas spustila beba i osjecam pritisak na prepone i mjehur, pa mi sve izgleda kao 'potencijalno nesto'.

Evo sam sjela i cekam malo da odem opet vidjeti kakva je situacija.

Inace, nema panike, bez brige user posted image . Samo da docekamo kraj radnog vremena i sprasimo doma, sutra je svakako pregled.

Hvala unaprijed.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
23.10.2008 10:14:11   
dincica
je li iko koristio neo penotran jer sam upravo dobila te vaginalete od doktora

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
23.10.2008 15:39:13   
Vana
IZVORNA PORUKA: dincica

je li iko koristio neo penotran jer sam upravo dobila te vaginalete od doktora


Pogledaj na temi "problem sa vaginaletama".Ima vec nekih odgovora na isto pitanje

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
23.10.2008 15:48:51   
mynxlee
posto sam danima kao prehladjena ili sta ja znam vec i pijem antibiotike, pocelo me od njih valjda dole peckati kada siskiriskim, svrbiti i da izvinete nekad mi otekne, katastrofa. u ponedeljak kad sam bila kod doktorice rekla sam joj za problem, zena odmah uzela bris, dok sam se ja obukla ona je to pod mikroskop i vidjela je da su neke gljivice izazvane upravo tim antibioticima, jer zbog njih izmokravam sve sto ne valja. propisala mi neku kremicu myfungar i vaginalete. u 34 sam sedmici trudnoce.

inace sam cula da doktori preporucuju upotrebu vaginaleta, posebno onih na biljnoj bazi da se ocisti porodjajni kanal, jer u suprotnom beba pokupi neku infekciju koja se odrazi osipom na kozi. znam da kod nas u bosni ima kupiti biljne vaginalete od firme ''cydonia''. Mislim da se proizvodi u Gradaccu. Ima od nevena, od cajevca i od mjesavine 5 ljekovitih travkica. one ne mogu skoditi bebici, a sigurno ce koristiti.

takodjer, kansen vaginalete su jako korisne. i njih sam koristila. one su dodose sinteticke.

eto, ko voli nek' izvoli. Pusa trudnjace.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
18.4.2009 23:37:16   
Visnja RR
premjesteni postovi

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Drage mame kakvo je vase iskustvo sa vaginaletama u vrijeme trudnoce i da li su stetne?Meni je doktor zbog bjelog pranja preporucio vaginalete polygynax ,da li neka od vas ima iskustva sa ovim vaginaletama,na uputstvu pise da nisu preporucene user posted image  ako Bog da bit ce sve ok,samo da ovo izguramo user posted image  inace to mi je prepisao sad na pregledu a sad sam 32 sedmica kao objasnjenje naveo je da bjelo pranje tj bakterije mogu izazvati ranije pucanje vodenjaka.


IZVORNA PORUKA: Babyy

cao , ja sam koristila vaginalete u trudnoci samo se ne secam imena.. i to par puta u trudnoci..

i mislim da tema vec postoji ako potrazis mozda ces naci vise informacija..pozz


IZVORNA PORUKA: magde

BETADINE je najbolje i ja sam koristela i nije stetno uopste malo je jezivo ali bolje da to uradis i nece biti pucanje vodenjaka nego to moras da uradis da ne bi doslo do infekcije bebine oci od tvoje belo pranje za to bar znam jer sam akuserica


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
20.4.2009 9:43:27   
Koalinka
Arijana2, sad sam 13-ta sedmica i upravo koristim polygynax vaginalete.... Nemaj brige, bolje se riješiti gljivica i bakterija nego uzrokovati infekcije i eventualne komplikacije....
A što se tiče svih lijekova, u uputstvu uglavnom piše da se ne preporučuje trudnicama, dojiljama, bla, bla, jer većina njih žele da se ograde od svega, a nešto moramo koristiti jel tako? I ja sam isto pročitala ali to se više odnosi na prvih 12 sedmica kada je period organogeneze...
Ne vidim da se nekom nešto desilo zbog toga...
Pozz! user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
22.4.2009 15:49:27   
Arijana2
Hvala,malo ste me smirile bit ce sve ok hvala Bogu ,ja sam inace panicar user posted image user posted image

(odgovor članu Koalinka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
28.4.2009 19:53:39   
ameli25
pozdrav svim trudnicama, samo da pitam da li je neko
u zadnjim sedmicama trudnoce koristio vaginalete
Gyno-Daktarin?

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
28.4.2009 20:54:41   
mamin_zivot
Evo ja sam 34. sedmica i dobila sam od gina vaginalete, a vec sam koristila 2x Kanesten u trudnoci. Bijelo pranje je najcesci razlog pucanja tkiva kod zena na porodu, sto znaci bolje se rijesiti, a i smeta bar meni i to bas.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu ameli25)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
28.4.2009 20:58:48   
veeseelaa
ameli25 ja sam isto u zadnjim sedmicama trudnoce koristila vaginalete sad sam zaboravila njihov naziv, znam samo da sam zbog njih mislila često da mi je pukao vodenjak user posted image  toliko je curkalouser posted image

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
28.4.2009 23:33:15   
Anoniman
Ja do prije 2 dana nisam imala pojačano bijelo pranje međutim pojavilo se.... pa me zanima smijem li ja sama sebi "prepisati" user posted image  Kanesten vaginalete jer mi je kontrola tek 08.05. a koristila sam ih u prvoj trudnoći, doduše na preporuku dr. Šta mislite??

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
28.4.2009 23:36:22   
magde
enisa ja sam ih koristila i to bez ikakav problem stavljala sam i betadine ali one kanesten su super.ali kazi doktor kad ides da si to uradila.na kontrolu ides za bris ili za bebu?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
28.4.2009 23:39:18   
Anoniman
Za bebu i za ovaj trudnički išijas.....

(odgovor članu magde)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
30.4.2009 9:54:41   
Koalinka
enisa_sara, ja ne bih sebi sama prepisala vaginalete. Iako su dobre, nemoj da čekaš svoj termin kod doktorice, jer je pravilo da ako prije dogovorenog termina primijetiš nešto neobično (kao u tvom slučaju pojačan iscjedak), ti odmah doktoru nevezano za predstojeći termin pregleda, i sve joj lijepo ispričaj i neka ona odluči. Vjerovatno će ih i sama prepisati ali si ti bar mirna i bez grižnje savjesti da činiš nešto na svoju ruku.
Pozz!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
30.4.2009 11:29:31   
NANICA
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Ja do prije 2 dana nisam imala pojačano bijelo pranje međutim pojavilo se.... pa me zanima smijem li ja sama sebi "prepisati" user posted image  Kanesten vaginalete jer mi je kontrola tek 08.05. a koristila sam ih u prvoj trudnoći, doduše na preporuku dr. Šta mislite??


Koliko je znam da se Canesten smije samo u prvih nekoliko sedmica. Ja sam cijelu trudnocu koristila vaginalete i na kraju otisla sa bijelim pranjem da se porodim ali mi je dok. samo prvi puta propisala Canesten i rekla da se on poslije "ne smije" koristiti te mi davala neke druge

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
30.4.2009 11:29:56   
NANICA
Bolje je sacekaj kontorlu

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
30.4.2009 11:35:25   
manuela RR
Meni je dr. pred sami kraj trudnoće propisala (ni sama ne znam zašto)Nistatin vaginalete i trebala sam ih koristiti valjda dok ne potrošim cijelu kutiju(15 vaginaleta)a ja kad sam pročitala koliko su štetne ako se koriste u trudnoći odustala od upotrebe i nisam ih stavljala.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
30.4.2009 11:55:01   
tweety
Ja sam koristila Canesten vaginalete,ono pakovanje od 3.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
30.4.2009 12:09:16   
nita
Tri dana nakon što sam "probila" termin poroda doktor mi je propisao vaginalete Canesten (pakovanje od tri komada). Objasnio je da je to potrebno da bi se očistio porođajni kanal. Nisam ih uspjela staviti, jer mi je istu veče puknuo vodenjak i počeo porod.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
30.4.2009 21:46:22   
Anoniman
I ja sam ih u prvoj trudnoći koristila pred sami kraj.... Ali ipak kako rekoste bolje da se konsultujem sa dr. pa ću sačekati kontrolu. Hvala vam!!

(odgovor članu nita)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
25.5.2009 10:18:46   
Lady26
Pozz....citam vase postove i sve ste koristile (ili koristite) canesten vaginalete pred kraj trudnoce a ja sam 12-ta nedjelja i doktorica mi je prepisala canesten 3 posto imam bakterija u mokraci i blagu upalu (s tim da ne koristim aplikator i da ih ne stavljam "duboko")....malo samo se dvoumila da li da ih koristim ali onda pomislim da mi ne bi dala da ih stavljam da su opasne, sta vi mislite?!... Al sam se raspricala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vaginalete u zadnjim sedmicama trudnoce
25.5.2009 11:44:43   
Anoniman
Čim ti je dr. preporučila onda nemaš brige. Evo mene dijele 2 sedmice do termina i upravo mi je dr. preporučila canesten vaginalete. Pretpostavljam da ako se mogu koristiti zadnje dane pred porod (kad postoji i mogućnost otvaranja) da onda sigurno može i na početku.

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *