|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 14:41:34   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dio muske nosnje nekad... u planinskim selima user posted image

user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ovo je tzv. nakurnjak user posted image user posted image user posted image

bila je emisija, nekad davno, na bht-u ili tvsa...ne znam ni ja vise...ja sam se valjala od smijehauser posted image user posted image a tek one nane sto su pricale i pleleuser posted image user posted image user posted image pa pocele objasnjavati kako se mjere uzimajuuser posted image user posted image user posted image a sve i jedna crce od smijeha...ma bilo ih je dusa gledati....i na pitanje jesu li cekale do braka...sve u isti glas JESU...a onda padose od smijehauser posted image user posted image user posted image




hahahaha na ovu fotku sam bas naletjela kad je bila ta emisija ...to su Dzankove emsije...neko selo na Bjelasnici.... user posted image
meni su ti obicaju super za gledati...



joj jes cool... mogla sam reci svekiju kad vec plete Lamiji da isplete i sinu ovo hahhahhahahahhahahahahahahah

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 14:43:14   
veeseelaa
pa ko se stidi svog porijekla? taj veze s mozgom nema, ja takve i neznam stvarno
A Mekiće neke znam, moj tetić je oženio Mekićku, brat joj ima kafić na D.malti, išla sam par puta
A to za ten e to neznam, mene čim vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kažem u većini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekicka je i braca su joj tamnoputi user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.9.2010 14:47:22 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 14:45:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Vesela, mislim da kat nema veze sa selima u C. Gori, tj. u Sandzaku...Sve je stvar porodice, obicaja i tradicije.
Moj svekar je iz Gusinja a svekrva iz Plava, od Berana su mozda nekih 5-10 km  udaljena ova dva mjesta, prakticno se nalaze na granici sa Albanijom. 
Moja svekrva je 3 dana imala svadbu i imala je nosnju tj. kat, sa jelecetom na koji idu dukati... dvorila je goste, bila olicena u bijelo po licu, pa onda nasminkana po tradiciji i sa rukama obojenim knom.... nakon te ''tradicijske'' svadbe je imala pravu, opcinsku svadbu i imala je vjencanicu bijelu...
Meni nije predlagala da ja imam takvu svadbu niti mi je ni nametala....niti moj muz, ni bilo ko iz familije...



ma nisam ja to ni rekla, mene samo hvata huja kad se mladoj nameće nešto što ona ne želi kao što to čine mojoj drugarici, to mi je seljakljuk a ne običaj, znači bez nametanja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 14:48:45   
amela2208
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
A to za ten e to neznam, mene čim vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kažem u većini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekika je i braa su joj tamnoputi user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ti ga znas stvarno pravo zacinitiuser posted image user posted image user posted image user posted image cujes tamnopute iz CGuser posted image user posted image user posted image ja i moji svi i z porodice smo svijetlog tena....ne svijetlog tena vec smo prozirniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a crnogorci jesu tamnoputi. a posto mi nismo crnogorci.....

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 14:53:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

 mene samo hvata huja kad se mladoj nameće nešto što ona ne želi kao što to čine mojoj drugarici, to mi je seljakljuk a ne običaj, znači bez nametanja user posted image user posted image user posted image


Potpisujem

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 14:54:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
A to za ten e to neznam, mene im vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kaem u veini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekika je i braa su joj tamnoputi user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ti ga znas stvarno pravo zacinitiuser posted image user posted image user posted image user posted image cujes tamnopute iz CGuser posted image user posted image user posted image ja i moji svi i z porodice smo svijetlog tena....ne svijetlog tena vec smo prozirniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a crnogorci jesu tamnoputi. a posto mi nismo crnogorci.....


pa ako si iz C.gore onda si Crnogorac il se nešto promijenilo user posted image user posted image  
rekla sam u većini ne svi naravno

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.9.2010 14:56:34 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:02:54   
marny
veeseelaa, tvoju dragu majku nije ni trebalo kititi (valjda sam se dobro izrazila) jer je bila prelijepa. Imaš li ti štagod na nju?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:03:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
A to za ten e to neznam, mene im vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kaem u veini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekika je i braa su joj tamnoputi user posted image


mm je crnogorac i nije tamnoput hiihih


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ti ga znas stvarno pravo zacinitiuser posted image user posted image user posted image user posted image cujes tamnopute iz CGuser posted image user posted image user posted image ja i moji svi i z porodice smo svijetlog tena....ne svijetlog tena vec smo prozirniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a crnogorci jesu tamnoputi. a posto mi nismo crnogorci.....


pa ako si iz C.gore onda si Crnogorac il se nešto promijenilo user posted image user posted image  
rekla sam u većini ne svi naravno

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:10:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: marny

veeseelaa, tvoju dragu majku nije ni trebalo kititi (valjda sam se dobro izrazila) jer je bila prelijepa. Imaš li ti štagod na nju?


o marny hvala, kažu mnogi da ličim na nju, mislim da mi je Ilhana rekla vidjevši sliku moje mame da je mislila da sam ja user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:18:09   
veeseelaa
a evo i crnogorske nošnje

user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:30:06   
amela2208
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
A to za ten e to neznam, mene im vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kaem u veini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekika je i braa su joj tamnoputi user posted image


mm je crnogorac i nije tamnoput hiihih


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ti ga znas stvarno pravo zacinitiuser posted image user posted image user posted image user posted image cujes tamnopute iz CGuser posted image user posted image user posted image ja i moji svi i z porodice smo svijetlog tena....ne svijetlog tena vec smo prozirniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a crnogorci jesu tamnoputi. a posto mi nismo crnogorci.....


pa ako si iz C.gore onda si Crnogorac il se nešto promijenilo user posted image user posted image  
rekla sam u većini ne svi naravno


jesam iz CG sam ali nisam crnogorkauser posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:47:30   
maja78 RR
obzirom da je tema kako se nakad zivjelo mislim da je sve to do kulture u toj porodici

dok skeniram stavit cu sliku svoje pra bake da vidite da nisu bas svi zivjeli pod tim uvjetima


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:47:32   
veeseelaa
Nevjernoj ženi kidali nos - malo o Crnogorcima

Nekada, istina rijetko, glavari i imućniji Crnogorci pribjegavali su dvoženstvu iz obijesti. Za nemanje poroda krivi se žena, nju sredina ne prima i prezire. Žena nerotkinja iskupljivala se od prijekora sredine na taj način što je nekad sama tražila mužu drugu ženu; muž je bio dužan da dopuštenje za drugi brak traži i od roda svoje prve žene.
Kod dvoženstva bračni odnosi između njih počivaju na nekoj moralnoj vezi i uzajamnom poštovanju. Prva žena ostaje kod svoga moža i od njega i njegove druge žene biva poštovana kao starija u kući. Muž je dužan prvu ženu ''... kao svoju mater do smrti počitovati...''.
No, takav odnos nije morao biti pravilo: u Bogišićevoj građi nailazi se na slučajeve da se mužu dvožencu obje žene u isto vrijeme zatrudnjele. Desi li se, onda, da muž otpusti drugu ženu, ova traži naknadu za ''izgubljenu čast, ili naknadu za rad u muževljevoj kući''.
Osjećanje krivice za nemanje poroda nagonilo je ženu – nerotkinju da mužu prašta vanbračni prestup, ako je ovaj počinjen radi sticaja poroda. Ima podataka da je takva žena pristajala da sama izdržava nezakonito dijete svoga muža, ili je tražila da umjesto muža izdrži kaznu zatvora koja mu je izrečena zbog vanbračnog prestupa.
Najveći ugled žene u Crnoj Gori je u materinstvu; žena nerotkinja nije izvršila prirodnu svrhu braka i njen položaj je nezavidan.


Udata žena nije vlasna sama sobom zapovijedati, njena svojevlast u bračnim odnosima ograničena je u korist muža, volja ženina sadržana je djelimično u muževljevoj volji. Muževljevo pravo na ženu proteže se i poslije faktičnog prekida bračne zajednice. Pravo na nju pripada mu do formalnog raspusta braka.

U Crnoj Gori je bio ukorijenjen običaj da muž svojoj ženi, za slučaj da ona počini preljubu, odsiječe nos. Muževljevo pravo kažnjavanja nevjerne žene tjelesnim sakaćenjem sankcionisala je sudska praksa. Tragovi toga prava živi su tokom čitavog XIX vijeka. Praksa je, šta više, pravo na kidanje nosa ženi preljubnici protegla i na muževljeve najbliže srodnike. Uslov za korišćenje ovoga prava je da preljubnica bude zatečena in flaganti – na djelu preljube.


Postavlja se pitanje: otkud u Crnoj Gori takav običaj do najnovijeg doba. Pitanje je tim značajnije ako se ima u vidu da je kažnjavanje nevjerne žene kidanjem nosa jednostrano muževljevo pravo. Ni u običajnom pravu niti u pisanim propisima nema pomena o nekom analognom pravu žene za slučaj da muž počini preljubu.



Običaj mučenja i sakaćenja nevjerne žene zapažen je kod naroda na primitivnom stepenu društvenog razvitka. Od divlje horde, pa do savremenog društva nevjerstvo ženino je ......strože kažnjavano nego muževljevo nevjerstvo. Primitivni narodi su ubijali nevjernu ženu. Egipćani su preljubnici odsijecali nos; smatrali su da ženu koja izaziva na pohotu treba lišiti najvećg ukrasa njenog lica – nosa, a njen saučesnik kažnjavan je batinanjem. Indijska žena koja počini preljubu izlaže se na javnom trgu da je psi živu rastrgnu, a njen saučesnik u preljubi stavlja se na usijanu gvozdenu ploču. Po Solonovom zakonu, Atinjanin je bio ovlašćen da svoju nevjernu ženu proda kao robinju.

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:50:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
A to za ten e to neznam, mene im vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kaem u veini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekika je i braa su joj tamnoputi user posted image


mm je crnogorac i nije tamnoput hiihih


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ti ga znas stvarno pravo zacinitiuser posted image user posted image user posted image user posted image cujes tamnopute iz CGuser posted image user posted image user posted image ja i moji svi i z porodice smo svijetlog tena....ne svijetlog tena vec smo prozirniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a crnogorci jesu tamnoputi. a posto mi nismo crnogorci.....


pa ako si iz C.gore onda si Crnogorac il se nešto promijenilo user posted image user posted image  
rekla sam u većini ne svi naravno


jesam iz CG sam ali nisam crnogorkauser posted image


e to ne kontam, al hajd
mislim to je isto kao da bi Hrvati koji ive u BiH rekli da nisu Bosanci, ne kontam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:51:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

obzirom da je tema kako se nakad zivjelo mislim da je sve to do kulture u toj porodici

dok skeniram stavit cu sliku svoje pra bake da vidite da nisu bas svi zivjeli pod tim uvjetima



naravno da nisu, hB na tome, al eto ima onih žena koje jesu i koje i danas su u nezavidnom položaju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 15:53:22   
hanabanana
Sjećate li se filma Lepota Poroka?!

Nevjerna žena sama zamjesi pogaču, prodje kroz selo, muže za njom ide sa toljagom do kraja sela.
Ona stavi pogaču na glavu, a on je opali toljagom po glavi.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 16:47:13   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: veeseelaa



e to ne kontam, al hajd
mislim to je isto kao da bi Hrvati koji ive u BiH rekli da nisu Bosanci, ne kontam



Muslimani u Cg, se pišu Bošnjaci. Mi jesmo crnogorski državljani, ali smo po nacionalnosti Bošnjaci.user posted image Prvo to da kažem, a vidim i da se tema zahuktala. Mama Alma, amela, obije ste u pravu što se tiče običaja vezanih za svadbe, ima svakakvih primjera, od najotmenijh svadbi do samog živog kiča i seljakluka, ali ja ne bih sudila o tome, svakom svoje. Moja mama se udala (1976) u bijeloh haljini, vjenčala se u prelijepom kostimiću (i sad joj stoji u ormaru), kat je obukla na svadbi, to je ipak dio naše tradicije, ne znam da li je ko primorao na to user posted image . Ja sam također obukla kat na svojoj svadbi, zato što sam ja to željela. Iz kuće izašla u vjenčanici i vala se više nisam presvlačila user posted image


_____________________________

:-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 16:59:17   
mama_debeljuca
Evo jedan video o gradskoj bošnjačkoj nošnji (u Sandžaku)user posted image


http://www.facebook.com/video/video.php?v=1254645300521

i slika rožajskih djevojaka nekad user posted image
user posted image

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 28.9.2010 17:12:28 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 17:41:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
A to za ten e to neznam, mene im vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kaem u veini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekika je i braa su joj tamnoputi user posted image


mm je crnogorac i nije tamnoput hiihih


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ti ga znas stvarno pravo zacinitiuser posted image user posted image user posted image user posted image cujes tamnopute iz CGuser posted image user posted image user posted image ja i moji svi i z porodice smo svijetlog tena....ne svijetlog tena vec smo prozirniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a crnogorci jesu tamnoputi. a posto mi nismo crnogorci.....


pa ako si iz C.gore onda si Crnogorac il se nešto promijenilo user posted image user posted image  
rekla sam u većini ne svi naravno


jesam iz CG sam ali nisam crnogorkauser posted image


e to ne kontam, al hajd
mislim to je isto kao da bi Hrvati koji ive u BiH rekli da nisu Bosanci, ne kontam
vesela bogati nemojuser posted image user posted image user posted image ...ovo smo apsolvirali...ja i ti..i jos mnogi...grijesimouser posted image ..nije sve onako kako bi trebalo biti...a da ja ne bi opet zgaravicu dobila....nemojuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 17:49:13   
Visnja RR
tema je kako se nekad zivjelo... i drzimo se samo toga... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 21:52:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: amela2208

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
A to za ten e to neznam, mene im vide pitaju me jesam li iz C.gore hahahah valjda jel sam tamnoputa, kaem u veini je narod iz C.gore tamnoput
E da i ta Mekika je i braa su joj tamnoputi user posted image


mm je crnogorac i nije tamnoput hiihih


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e ti ga znas stvarno pravo zacinitiuser posted image user posted image user posted image user posted image cujes tamnopute iz CGuser posted image user posted image user posted image ja i moji svi i z porodice smo svijetlog tena....ne svijetlog tena vec smo prozirniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a crnogorci jesu tamnoputi. a posto mi nismo crnogorci.....


pa ako si iz C.gore onda si Crnogorac il se nešto promijenilo user posted image user posted image  
rekla sam u većini ne svi naravno


jesam iz CG sam ali nisam crnogorkauser posted image


e to ne kontam, al hajd
mislim to je isto kao da bi Hrvati koji ive u BiH rekli da nisu Bosanci, ne kontam
vesela bogati nemojuser posted image user posted image user posted image ...ovo smo apsolvirali...ja i ti..i jos mnogi...grijesimouser posted image ..nije sve onako kako bi trebalo biti...a da ja ne bi opet zgaravicu dobila....nemojuser posted image user posted image user posted image











user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image opet se pocinjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 22:27:17   
veeseelaa
izvinite al ja vas ne kontam, nisam u toku da je bilo nekih problema na ovim relacijama
Samo mi je logično ako sam rodjena u C.gori (ja inače nisam, jesu moji roditelji) da su Crnogorci, meni je to jedino ispravno, sigurno nisu Italijani il Francuzi
Valjda ja drugačije mislim i redam stvari al meni logično

Rodjeni u Francuskoj su Francuzi
Rodjeni u C.gori su crnogorci itd
a ti si noa Bosanka


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 22:29:36   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

tema je kako se nekad zivjelo... i drzimo se samo toga... user posted image

jel ovo neko ignoriše višnjin postuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 22:30:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama alma RR



Inače, po pitanju tena, nanina sestra u ono doba radila u apoteci u B. POlju, prije 50 i nešto godina, i pričala je da su uvijek druge djevojke mislile da sestrama pravi neku specijalnu kremu, jer su bile tako čistog tena i bijelog lica, ali očito su korjeni čudo, hahaha.

Eto baš pitaj mamu, mora znati nekoga od mojih, mislim prosto je nemoguće da ne zna.




ja se s ovim ne slažem pa odavno je taman ten IN a bijela put user posted image
nikad nisam čula da se neko divi blijedoj puti, stvarno nisam uz dužno štovanje

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.9.2010 22:32:12 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kako se nekada zivjelo
28.9.2010 22:33:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

izvinite al ja vas ne kontam, nisam u toku da je bilo nekih problema na ovim relacijama
Samo mi je logično ako sam rodjena u C.gori (ja inače nisam, jesu moji roditelji) da su Crnogorci, meni je to jedino ispravno, sigurno nisu Italijani il Francuzi
Valjda ja drugačije mislim i redam stvari al meni logično

Rodjeni u Francuskoj su Francuzi
Rodjeni u C.gori su crnogorci itd
a ti si noa Bosanka






user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image daj mi stan u SA pa cu bitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *