|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze dvogodišnjaka
5.10.2010 22:30:58   
ziki
Evo nase najnovije faze od koje mi se dize kosa na glavi: pljuvanje i prskanje. Napuni usta tecnoscu i onda prska po stanu a nocasnja avantura je bila da je pio sok i popljuvo ga babi u kafu. Probali smo sa pricom, sve dogovorili kako to ne valja, kako je on veliki djecak i da ne treba da se ponasa kao beba... otac ga je kaznio, probali sa ignorisanjem i nista ne djeluje. I jos jedna drasticna promjena od nedelje- odvojilo se dijete od nas. Inace je maza i trazi da je u centru paznje. Po nekih pola sata bi se on sam igrao nikad duze ali pored nas, sam u sobi nikako osim ako nije da brzinski napravi kakav belaj- "prelozi"ormar, kozmetiku i sl. Sad BUM otisao u spavacu, tamo na malom TV gleda crtani i ne dolazi u dnevnu niti nama da u spavacu. Pustili smo ga danas da vidimo do kad i posle sat vremena odustali, ugasili crtani i natjerali ga da se igra sa nama. Da li su drugi dvogodisnjaci imali slicnih ispada?Ovo za samostalno hranjenje, prosle nedelje sam morala da ga hranim, ne znam sto odjednom jer on sam jede skoro godinu dana, al mu brzo doasdilo i vratio se da se on malo igra malo rucka, puno mrvi i fleka se al meni ne smeta, presvucem ga i nastavimo dalje. U obdanistu takodje sam jede pa mi je bitnije da to sto bolje savlada od nus pojava.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 13:21:07   
manuela RR
Emir je u fazi gledanja crtića po cijeli dan.
Dora mi je na tv-u stalno user posted image i da ja ne izmišljam izgovore tipa,da je Dora otišla da spava,ili da jede ili se otišla igrati tv se ne bi nikada gasio.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 13:59:38   
ziki
On uglavnom ima mjeru i za crtane i inače ali ovo sad me šokiralo. Dijet bi po čitav dan samo bilo i gledalo taktor Toma, još nam ne da da uđemo kod njega. Juče je bio malo bolji, da li što je mm bolestan pa ga on sad pazi i brine da li će mu ozdravit. Sav važan mi je juče rekao bolestanan nam je E** ali kupili smo lijekove da ozdravi, nema baba nego imenom kako ga ja zovem. Na žalost pluje i dalje a ja ludim

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 14:25:42   
mamine oci
ziki i kod mene ova faza napuni usta vodom pa pljucka po majci samo da bi ga presvukli ,jer ne voli da se oblaci,moralo je malo da radi puc,puc po guzi i sad zna da to radi al kad ga ne vidimo ko fol trazi vode i onda ne proguta sve nego malo ispljuje al neznam od koga je to vidio,a crtane gleda i voli ih sve,doru, tomicu fifi,pokoyo,nodi je trenutno najuktelniji...ali je opsednut i dalje vozicima nikako da ga prodje ta opsesija cim ugleda voz ukoci se ne trepce kad mu kupimo vozic te njegove radosti to je neopisivo cak i kad je neki film ili dokumentarni program gdje ima vozova on gleda netrepceuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 14:39:55   
Medić*
moj maleni je tu fazu pljuvanja iako kratkog nekada skoro prosao, sada smo u fazi crtica najvise traktor tom pa stalno govorim da nema struje, komp ne radi, a on cim ustane jedva ceka iz kreveca prva recenica Paji Fatit komputel ima intetet, pali Fatih kompjuter ima internet, zao mi da stalno bulji i sjedi za racunarom pa ga odvracam i nesto stalno izmisljam, ali najvise trazi ilahije to je jedno cudo, ostalo mu od ramazana i ali on tako slusa ilahje i ne mrda i ne trepce, cim zavrsi tazi ponovo da mu se puste, pretjerano se uzivio u njihovo slusanje

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 14:43:00   
manuela RR
Emir isto čim ustane govori bebe (to mu je Dora) i Pipi (to je Fifi) i automtski pali tv i dvd sam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 14:49:02   
w.pooh
A moj opet nije toliko lud za crtanima koliko za bagerima, vatrogascima. motorima i kamionima za smeće na youtube user posted image user posted image

eh da i djeije pjesmice..u biti crtane gleda ako neko od likova pjeva user posted image

< Poruku je uredio w.pooh -- 7.10.2010 14:51:59 >


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 14:49:07   
mamine oci
eh djeca nasa duse satke i moj mi sjedio pored TV cjeli dan al ja i ako mi se ne izlai van izadjemo po malo bar 1h da ga odvratim od Tv-a zao mi zbog ociju,i onda kad dodjem maolo igracke sto bi rekli zamajavam ga ali moram reci da smo i ja i mm ovisnici o Tv ne moram ga gledati al mora radit navikauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 14:50:50   
haidy
IZVORNA PORUKA: ziki

I jos jedna drasticna promjena od nedelje- odvojilo se dijete od nas. Inace je maza i trazi da je u centru paznje. Po nekih pola sata bi se on sam igrao nikad duze ali pored nas, sam u sobi nikako osim ako nije da brzinski napravi kakav belaj- "prelozi"ormar, kozmetiku i sl. Sad BUM otisao u spavacu, tamo na malom TV gleda crtani i ne dolazi u dnevnu niti nama da u spavacu. Pustili smo ga danas da vidimo do kad i posle sat vremena odustali, ugasili crtani i natjerali ga da se igra sa nama. Da li su drugi dvogodisnjaci imali slicnih ispada?


I moja maca se tako odvojila od nas od kad je dobila svoju sobu, hoce sama da gleda crtane i da se igra. nekad je moram moliti da dodje kod nas, ali kad bas nece ugasim joj i tv i svjetlo i onda nema kud. Mada je cini mi se prolazi ta faza, zadnjih dana hoce paznju non stop i da se igramo s njom.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 14:52:36   
ziki
UH valja i meni prut brat za ovo pljuvanje. Znam da sam ga razmazila podosta i sve mi ga žao da ga dovedem iz obdaništa i odmah berem prut a na 5 spratu smo bez lifta i ne silazi mi se opet.(jesu mi razlozi). Kazne ne pale više, ignorisanje nije prošlo, pričanje takođe. Sad se meni plače kad pomislim da ga moram istuć, sve mi se nešto u stomku steglo jer mi nikako nije halalio što sam ga ogrebala dok sam mu čarapice skidala. Samo se tek sjeti i sa suzama u očima mi kaže ti si me namjerno ogrebala. UH

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 15:03:38   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: ziki

UH valja i meni prut brat za ovo pljuvanje. Znam da sam ga razmazila podosta i sve mi ga žao da ga dovedem iz obdaništa i odmah berem prut a na 5 spratu smo bez lifta i ne silazi mi se opet.(jesu mi razlozi). Kazne ne pale više, ignorisanje nije prošlo, pričanje takođe. Sad se meni plače kad pomislim da ga moram istuć, sve mi se nešto u stomku steglo jer mi nikako nije halalio što sam ga ogrebala dok sam mu čarapice skidala. Samo se tek sjeti i sa suzama u očima mi kaže ti si me namjerno ogrebala. UH

majka uvjek brizna ja se cesto sjetim lektire iz osnovne kad smo citali kako mati tuce djete ono prekrije ga jastucima pa ga istuceuser posted image da ga nepovrijedi,majka je majka ni ja ne volim da tucem vise pricam al ponekad mi utrni jezik od pricanja user posted image pa malo puc,puc nije nesto da ga to istucem samo malouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 15:12:54   
Blue rose RR
Što se tiče bilo računara zna se kada je vrijeme za njega. Kod mene je doduše vojnički režim. Zna se šta se kada radi i šta je u koji vakat dozvoljeno.
Mada i ovo ima odstupanja, ali ih činimo tako da ne pređu u naviku.
TV je upaljen dok je ona u sobi za igranje, i dok je u noj. Meni ne smeta, a ni njoj jer joj je važno da nešto čangrlja. Pregleda one crtna koji su njoj zanimljivi i mogu se nabrojati na prste jedne ruke.
Ali kada je riječ o računaru i igricama tu smo odredili maksimalno sat vremena dnevno. Iako to kod nje nije toliko zastupljeno, valjda je izgustirala.

Što se tiče pljuvanja - to je tako ružna navika.
U početku pokušajte da ignorišete, a ako se ponovi, uvedi mu zabranu za ono što najviše voli, omiljenu igračku ili crtani. Ili pak pokušaj da mu tuviš u glavu kako to nije lijepo.
Da je riječ o tome da te uštine ili da te počupa za kosu (što je moja znala uraditi) rekla bih da uzvratiš istom mjerom , jer je to kod nas imalo pozitivnu reakciju.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 15:14:41   
Medić*
mi se stvarno mozemo pohvaliti time da nas Fatih jos nije zasluzio batine, stvarno, jako je dobar i poslusan prije svega pitom, bude nekad puc po guzi ali to se ne osjeti kao neko mazenje, vise razgovaramo sa njim ali je jako osjetljiv i vise razmazen pa ako mu se otac jace prodere on odmah place i zali se meni, ja kada mu se proderem ima straha odmah ostavlja ono sto ne treba. ali sve su to njihove razvojne faze. u zadnje vrijeme boravili smo kod mojih malo duze, vise je bio u prisustvu djece i poceo je psovati po malo, nije strasno jer kada opsuje drugi bas i ne skontaju, ali ja odlicno razumijem, iako govorim i pricam da to ne valja, on se smije i ponavlja isto, pa ga ignorisem ovih dana kada cujem, samo se namrgodim i ljuto ga pogledam, ako ga budem forsirala da prestane radice to jos vise jer u biti on ni ne razumije sta kaze i sta to ustvari znaci, pa cekam da samo prestane, ako ne onda ce puc raditi iako sam protivnik toga.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 15:16:36   
ziki
Ma pucnula sam ja njega nekoliko puta ranije- izručio tiganj vode nassebe, povukao sa šporeta i sl situacije al od kako smo imali ovaj incident sa grebanjem nešto me uhvatilo.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Faze dvogodišnjaka
7.10.2010 15:56:24   
enna
Mi smo vec par dana u fazi da mama pjeva pjesmice a Ena slusa pa ponavlja uhhhh sve moguce djecije pjesmice koje sam znala ispjevala sam tako zamorno ali eto i ta faza ce da bude iza nas aBd.Inace prica vrlo tecno i bilo je ispada poneke psovke ja je ispocetka ruzila a ona ponavlja i smije se a sada ako se desi takvo sto pravim se da ne cujem i zaboravi.Inace je jekooooo tvrdoglava kao svoj tataaaaa hehehheh pa nekad se i svadamo kazne kod nas bas i ne pale bude i puc puc mada rijetko ali kada uzmem motku u ruku ona kaze mama nemoj tuci Enu ona slusa lopov mali.Inace je 2 dana malo prehladena tacnije nosic nam curi ali neka samo nema ture.Obozava da bude u parku kuci smo nabavili i tobogan i ljuljacku sa koje bukvalno ne silazi i da lopote su aktuelne.Lutkicama se bas i ne igra vise voli autice user posted image ali eto nadaam se da ce i to da prode.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 8:16:19   
bebacha
Otpriliike imamo iste faze i faziceuser posted image user posted image al ona zadnji par dana ima jednu koju me izbaci iz takte u momentu a to je necu,neznam,nemogu.Ma svako pitanje odg sa jednim od ov tri odg,naravno s onim koji odgovara postavljenom pitanju.cesto zna reci neznam i odma odg al mora reci neznam.e od jutros sam posla i ja njoj tako pa mozda skonta koliko je dosadno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 8:57:18   
manuela RR
Zaboravila sam napisati nešto što me strašno nervira a to je da u posljednje vrijeme ima maniju puštanja vode u WC-u čim shvati da su vrata od WC-a otvorena zatrči se i odmah pravac vodokotlić da dijete pusti voduuser posted image i onda sav sretan govori ode voda ode vodauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 10:59:23   
emma.L
Ponekad pomislim da je moje dijete gluho user posted image . Kad šapnem u WC-u iza troja vrata "kinder čokolada", za sekundicu je iza vrata i kuca, a za neke druge stvari zaista nikakve, ali nikakve reakcije ne daje. Npr. hoćemo li podijeliti krušku - ništa, češlja lutku. Ema, hoćeš li pola mamine kruške? Ništa. Ema, čuješ li me, vidiš li me, ja ću sada pojesti krušku, nemoj mi se privaliti kad sjednem da jedem, bla bla, Ema, pogledaj mamu, juhuuuuu... Ništa, jer jednostavno nema živaca za mene u tom trenu user posted image . Jutros je pitam hoće li spavati sutra kod nane, ista stvar. Na kraju pustim, jer jedino bih je mogla dobro protresti da me registrira.
I faza kenkanja za svaku sitnicu (npr. pri oblačenju cipela je u trenu plač "sama ću", a ni ne uspijem se ispraviti da je pustim da ona sama, čujem "ja neeeee mooooggguuuuuuuu ovooooo samaaaaa".
Naravno, ove dvije su iritantne, ali ima i super trenutaka tipa "da te samo jednom cokim" po 1000000 puta, "mama, kako ti je lijepa kosica", "nisam ti ni jednom danas ljubila none" i sl. user posted image
I da, nana ništa ne može sakriti od nas user posted image  ova moja je Radio Mileva. Kaže jučer u autu iz čista mira: "Meni nana kaže kad me tušira Ema ćućni i piški u kadu user posted image ". Pa sad malo radimo na tome gdje se piški a gdje se tušira user posted image . Valjda će ovo drugo ona prenijeti nani, da ne moramo mi.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 11:08:23   
mamine oci
moj je sad u fazi pitanja sve a sta je ovo a sta je ono ja ako mu kaze koji si ti folirant on odma a sta je to folirantuser posted image i tako milon pitanja a u zadnje vrijeme samo bi se mazio po citav dan me nesto ljubaka i milujeuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 11:44:03   
ziki
IZVORNA PORUKA: manuela

Zaboravila sam napisati nešto što me strašno nervira a to je da u posljednje vrijeme ima maniju puštanja vode u WC-u čim shvati da su vrata od WC-a otvorena zatrči se i odmah pravac vodokotlić da dijete pusti voduuser posted image i onda sav sretan govori ode voda ode vodauser posted image user posted image user posted image user posted image

Ovo i moj radi, prije dva dana je kad je kakoi onako prljav ustao i oustio vodu dok sam ja otrčala po telefon. Sav sretan me zove ja kakio i pustio vodu. Jedino što smo uspjeli da ga nagovorimo da prvo spusi poklopac od šolje.
Emma za malu radio milevu pazi da ne počne da laže. Nemirko je imao vrlo realistične laži u početku oko drugog rođendana. Jednog dana priča mi on šta je radio u obdaništu i onda mi kaže da ga je teta udarila po glavi i nogicama jer nje htjeo da spava i da je plakao i onda zaspo. Ja sam ko luda ujutru napala drugu tetu kakav je to način, mada je žena inače divna to sam već na drugoj temi pričala, dok smo ispitali sve ispalao je da ga je druga teta kad ga je stavila u krevetac lupila po guzi ne da udari nego od dragosti, dok ga je pkrivala kad ga je stavila u krevetac, ti onače radi svoj djeci, naročito ovoj malo buckastijoj, sva djeca koja pričaju su mi to potvrdila.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 11:54:07   
emma.L
Spremni smo za fazu laganja, ali do sada je sve bilo istina. Čak i sebe izdaje kako je bez razloga plakala kad je teta Seka htjela poljubiti u rukicu, recimo. I tati priča šta nas dvije radimo, ne zna sakriti da je već dobila prutić kinder čokolade nego se izlane blento user posted image . Tako da zasad nismo imali laži. E kad krene, kuku majko user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 11:54:07   
mamine oci
user posted image
ovako se inace igra

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 11:58:43   
ziki
Mamine oči gdje ste kupili žuti i crni vozić? Jeste da ga od prošle nedelje ne interesuju preterano al za naredni period

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 11:58:48   
emma.L
I uvijek zaboravim - faza ljubljenja u usta user posted image . Mene na foru poljubi u usta i MM-a ponekad. Svaki put kažemo da se dječica ljube u obraz jer je tako slađe i može cmoknuti glasno, ali opet nas iznenadi brzinom i onda bude sva sretna. Srećom, drugima to ne radi.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Faze dvogodišnjaka
8.10.2010 12:11:43   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: ziki

Mamine oči gdje ste kupili žuti i crni vozić? Jeste da ga od prošle nedelje ne interesuju preterano al za naredni period

u robot nisu nesto veliki dodje dva vozica i šine za 10km

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *