|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.10.2010 22:50:03   
lejlašh
I moja pišuljica je još malo u ovoj grupi dvogodišnjaka, a onda ću da otvaram temu trogodišnjaka, aBd.
Priča odavno, sve zna, a najbolje se svađa sa nama user posted image . Još je u fazi 1000 zašto 1000 zato - sve joj se mora objasniti do najsitnijih detalja, a to je nekada jako zamorno. Imamo mlađeg bracu, sreća je pa ne pokazuje ljubomoru prema njemu, jako ga voli, samo je malo postala divljačnija prema drugima odkada se on rodio.
Za Doru bi nas sve prodala, a to mi nekada dobro dođe, posebno kada je mogu ucjeniti da nešto uradi da bi gledala crtani user posted image . Zna slova, brojeve, boje, dosta engleskih riječi (malo je učim ja, malo Dora), čak je počela i da konta značenje brojeva, npr. danas je odgledala dvije epizode Dore i sad bi ona da nastavi - kaže: mama ja želim gledati tri epizode, pokaže broj tri prstićima , ostala mi je još samo jedna, i morala sam joj pustiti i tu treću.
Voli se igrati s djecom, samo je još uvijek jako posesivna, sve je njeno,a mene to ubija, al proći će i to ubrzo.
Uh, ima toga još dosta, pisaću kad mi padne na pamet.
Pozdrav maloj raji user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.10.2010 23:19:13   
ziki
Ne znam je li ovo za provale ili faze. Dana dosao sav ushicen iz obdanista i pita me kako se zove ovaj nos i nastavlja sa pitanjima o ostalim dijelovima tijelauser posted image . Inace vec par dana ispred zgrade prvo imenujemo sve automobile(koje ja znam resto inprovizujem) pa tek onda mozemo da udjemo i po citav dan ispituje kako se zove ovo, i ako vrlo dobro zna kako se to zove. I poduhvat nedelje naucio je da sipe sebi vodu sa aparata, popne se na prstice ko baletan, postavi casu(par je slomio) i sipa, popije gutljaj resto prospe i ponovo sipa. Sve dok mm ne dosadi jer se usput i zaljevauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.10.2010 23:39:25   
Lalana
I mi smo u ovoj fazi, ali moram se pozaliti da moj M nije nikako ono sto ja ocekujem, on je bukvalna kopija starije sestre, prica u zenskom rodu, zanimaju ga bebe i barbike, ljulja ih tepa im, nosa ih, stavlja im pampers, ama bas sve ko curica, ponekad se zanima za autice ili crtani o autima, ali generalno on je kopija svoje sestre. Nekad mi ga bude bas zao, ali kontam da je to sasvim ok, obzirom da mu je bilo odredjeno da bude drugi, ali nekada me nervira sto se ponasa kao ona.
Cak se i previse trudi da sve prica, pa me strah da ne napravi sebi problem u razvoju govora jer zaista njegov naglasak zvuci cudno, od njegovog prevelikog truda za istim.
Ali opet mirnica je i to mu je stvarno super, moze da trpi, nikad se ne buni kao sto je to radila starija curica, jedino sto je on jedna velika mazaaaa user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 10:38:08   
Lejla Ka
Sinoć, dva dana pred rođendan upali u (meni već poznatu) fazu vrištanja. Probudio se i "nešu češu" , dreka, maše nogama, ne da se zagrlit, neda se uzet, ne da prić. user posted image Sreća ja se do tad naspavala, pa sam ga, kad se malo uhavizo, mogla pronosati po dnevnom b. i po malo se smirio i zaspao opet, jasali smo nekih 45minuta. Kčer je imala iste epizode taman nakon 2. rođendana, samo što sam tad mislila da sam ja nešto kriva i da će mi dijete poluditi user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 11:24:07   
dacy
Mene zanima daju li se vaša djeca mazit. moj sin je kad je to u pitanju grozan, samo me tjera rukom i leti za svojim autićima user posted image .
toliko sam se poželila da ga malo izgnjavim i izljubim


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 11:29:38   
w.pooh
Moj je prava maza. user posted image
Ali ja i želim stalno da ga mazim i ljubim. user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 11:32:07   
dacy
IZVORNA PORUKA: w.pooh

Moj je prava maza. user posted image
Ali ja i želim stalno da ga mazim i ljubim. user posted image


želim i ja, ali ne da.
Jedino ga mogu maziti kad tek ustane, ili kad ga stavim u krevet, ali to je meni sve kratko


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 11:40:22   
ziki
Moj je nepopravljiva maza, baš voli da se mazi i ja uživam, mm je po malo ljubomoran ali kad mu se omakne pa i njega izmazi vidim da se topi. Juče pred spavanje, ležimo nas dvoje, popio je flašicu i čekam svake sekunde če zapat, on se samo odjednom nasmijao zagrli me i rekao: " ja te volim najvise na svijetu i slusam te i zagrlio sam te sa dvije ruke" i jako me poljubio.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 11:41:46   
Lejla Ka
Moj je katastrofalna maza. Ako šta ne promjeni u pubertetu (user posted image ), snaha će me mrzit, sve da sam najbolja svekrva user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 11:46:42   
ziki
Lejla da se udružimo i isprojektujrmo i izgradimo dobar starački dom da pobjegnemo od snaha i sinova mazauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 12:06:29   
mamine oci
i mene dodajte na listu maminih maza user posted image user posted image samo sto se nadam da ce mi snahe biti zahvlane jer od sad im pricam da nece sve sa mamom da se maze kad dodje vrijeme nek maze svoje zeneuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 13:01:18   
Nedi
IZVORNA PORUKA: lejlašh

I moja pišuljica je još malo u ovoj grupi dvogodišnjaka, a onda ću da otvaram temu trogodišnjaka, aBd.
Priča odavno, sve zna, a najbolje se svađa sa nama user posted image . Još je u fazi 1000 zašto 1000 zato - sve joj se mora objasniti do najsitnijih detalja, a to je nekada jako zamorno. Imamo mlađeg bracu, sreća je pa ne pokazuje ljubomoru prema njemu, jako ga voli, samo je malo postala divljačnija prema drugima odkada se on rodio.
Za Doru bi nas sve prodala, a to mi nekada dobro dođe, posebno kada je mogu ucjeniti da nešto uradi da bi gledala crtani user posted image . Zna slova, brojeve, boje, dosta engleskih riječi (malo je učim ja, malo Dora), čak je počela i da konta značenje brojeva, npr. danas je odgledala dvije epizode Dore i sad bi ona da nastavi - kaže: mama ja želim gledati tri epizode, pokaže broj tri prstićima , ostala mi je još samo jedna, i morala sam joj pustiti i tu treću.
Voli se igrati s djecom, samo je još uvijek jako posesivna, sve je njeno,a mene to ubija, al proći će i to ubrzo.
Uh, ima toga još dosta, pisaću kad mi padne na pamet.
Pozdrav maloj raji user posted image


Nije bona...baš su se lijepo igrali ako izuzmemo prvih pola satauser posted image ali to je samo dok se nisu malo upoznali.

Kako čitam postove vidim da je sve to manje više isto ili veoma slicno. Pljuvanje je proslo samo od sebe, vise se i ne sjecam kako...vjerovatno je doslo nesto sto je bilo vise zanimljivo. Nekako mi se cini da previse gleda tv i crtane, sam uzme CD i ukljuci ,racunar je jos uvijek nedostupan. Džamijama je fasciniran i cesto uzme daljinski i pronađe onaj kanal gdje stalno prikazuju vjerski program.
Jedno vrijeme mu je bilo zanimljivo da kad ugleda neku od svojih igračaka ( kamion, bager, autobus) u stvarnoj veličini i napolju da se odusevi i prepricava to.
Kupatilo...joj imali smo i to. Najradije bi stalno puštao vodu u wc-u i naravno česme odvrtati po cijeli dan. Uvijek me bilo strah da ne otvori vrelu vodu i sprži se, ponavljali smo milijardu puta da to ne radi.
Ponekad pomislim da je moje dijete gluho...hahaha...isto ovako. Čuje samo ono što je njemu zanimljivo. Kad se trebamo dogovoriti ko će pokupiti igračke nema šanse da čuje ali kad se spomene izlazak vani odmah čuje.
Kad pitamo...Ko je napravio nered? ili Ko je piškio pelenu? ( imamo pelenu na spavanju) - odgovor - Tata ili neko koga se sjeti u tom trenu. Jutros mu govorom- Hocemo li reci tati da se ne smije piškit? Odgovor:Nećemo, neka tata piški uvijek kad spava u pelenu, ne voli tata ustat.

Dosta za sad pišem opet kad se sjetim

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.10.2010 13:11:30   
mamine oci
meni je ova faza najsladja jeste i izmori me, ali sve mi je slatki umor,slatko mi je, kad nauci novu rijec ,kad se mazi,kad krenemo negdje pa se obuce kosuljica farmerice ,jos curice kad vidim snalice trakice za kosu haljinice cipelice ma milina, sve mi je to  slatko,oduvjek su mi djeca tok dobi bila najsipaticnija velika pusa za svu malu raju

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Faze dvogodišnjaka
13.10.2010 19:46:38   
lejlašh
Kako stojite sa samostalnim oblačenjem i skidanjem? I da li vaši hoće jesti?
Ja je učim da se sama skida i oblači pomalo i dobro joj ide, mislim da je vrijeme da se osamostali što se toga tiče. A što se tiče jela- svako hranjenje mi izvuče živce do maximuma, moram je ganjati postanu da pojede zalogaj. Zna jesti sama ali joj to jako brzo dosadi i onda kaže -hajd me ti mama hrani. Iako ja pokušavam da je natjeram da mirno sjedi to mi se ponekad čini kao nemoguća misija.
A i moj curetak je velika maza, dobro ona je curica pa bi valjda tako i trebalo biti.user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Faze dvogodišnjaka
13.10.2010 19:53:04   
dacy
mi sa skidanjem stojimo super user posted image , a sa oblačenjem ni naopako. Npr. uzme čarapice i samo ih stavi na nogicu, ili kapu samo stavi na glavu user posted image i to je sve.
Što se tiće jela sa vilicom super ide, a sa kašikom mu je malo teže, ali bar se trude.

moj je od neki dn počeo da pljuje user posted image , nemam pojma otkud mu to. Jučer je sam sebi opalio šamar i danas par puta. To me je šokiralo, i ja i muž samo govorimo, ne, ne, pa ljubavi boli to, nemoj, al on opet sebi pljas šamar i onda prstom kao ne, ne


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.10.2010 9:01:01   
emma.L
Što se tiče hranjenja, nedavno smo i stolicu za hranjenje izbacili iz upotrebe, sjedi s nama za stolom, taman viri koliko treba iza stola i jede sama i kašikom i viljuškom. E to da joj dosadi, to je i kod nas, ali onda jednu kašiku tata, jednu ja i pojede do kraja. Ako baš nema strpljenja sjediti do kraja, ja je pustim da hoda, meni ne smeta, ali sam rekla da hrana nikada neće kružiti po stanu. Ona protrči krug i dođe po zalogaj (mada se ovo jako rijetko dešava).
A što se tiče oblačenja, ponekad uspije obući hlačice, čarape i obuću redovno sama obuva. A skidanje nam isto super ide user posted image .
A pljuvanje, odnosno pravljenje balončića koji se onda cijede niz bradu je i kod nas novost user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.10.2010 14:59:02   
ziki
I mi smo izbacili hrnilicu ovih dana, ustao je i vidjeo da mama nešto c rta pa smo morali da hranilicu pretvorimo u sto i stoličicu pored mog kompjutera da crtamo zajdeno. Jede sam odavno, skoro je imao fazicu da traži da ga ja hranim ali ga brzo prošlo. Posle obroka obavezno usisam, usisivač mi je pored stola, uštekan u struju i presvučem po potrebi, sve ređe je potrebno presvlačenje. A skida nje, trenerke, čarape, sve što ne mora preko glave zna da skine. Skinuo je maicu samo jednom od huje. Oblačenje onako, obuče gaćice i trenerčicu malo zapne oko guze al ide. Obuću ne dozvoljavam da oblači jer obavezno podpeti. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Faze dvogodišnjaka
14.10.2010 15:04:00   
mamine oci
moj se zvrk taman smirio i fino se igrao sve  do juce, od juce poceo histericno da se dere i nesto vristi isto je to i radio danas ,ali je dobio malo po guzi nadam se da je to samo neka faza jer bas zna da se zaigra da saslusa kad mu ja nesto kazem da uradi kaze hocu mama,sam jede neoblaci se sam ali zna da se skineuser posted image samo sto lose spava ta faza nikako da prodjeuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Faze dvogodišnjaka
20.10.2010 22:44:06   
Medić*
Ovih dana prolazimo kroz razlicite fore i fazone, za samo nedelju dana moj maleni se naglo promijenio, od jednog zivog ali strasno pitomog djecacica prerastao u samostalnog momka koji hoce sve po svom ali se mi jos nedamo user posted image  user posted image . Vec par mjeseci sve prica ali u zadnje vrijeme za sve govori necu, mogu sam, bjezi, pusti me, hocu da se ljutim, i to sve bez nekog povoda. ono sto u zadnje vrijeme jeste da je postao jako osjetljiv da li razmazen ne znam ali na svaki blago poviseni ton, prijetnju da nesto ostavi i ne dira on se naljuti, pocne se kmeziti i trci u spavacu sobu, legne na bracni krevet ili u svoj krevetic place i duri se, kada ga pitam zasto place jednostavno pocne jeckati i nece da prica, malo ga ignorisem i on se onda prikrada stidno kao da je big zna sta uradio, isto tako stane pored ogledala od komodei gleda se dok place, nekada mi bude smijesno a nekad razmisljam da mu nesto fali ali neznam sta jer dobija stopostotnu ljubav i paznju user posted image . To se desava vec dva dana od kako smo se vratili sa puta, tamo to nije radio a sada radi jer s jedne strane mislim da mu nedostaju nana i ostali kod kojih smo boravili user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2010 7:50:48   
maja78 RR
mic slatki oni su nasi razmazenki, vjerujem da su ga nana, dedo i ostali tetosili i sad bi on to opet pa pokusava sprovesti svoje. Moj se zna baciti na pod i kmeziti i vristati ali ja to ignorisem i za 2-3 minute sve ok kao da se nista desilo nije

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2010 11:45:07   
Medić*
Potpuno si u pravu Maja, zasigurno mu je trebalo par dana da se adaptira bez njih ovdje, konstantno bi ih pominjao i prepricavao situacije sa njima , danas to ne radi user posted image . Svjesna sam takvih faza i bice ih jos puno ali nekada se kao roditelji zapitamo da li sve radimo ispravno, da li im malo pruzamo ili pak im dajemo odvise pa ih malo svjesno razmazimo. Uglavnom neka ih sve su to razvojne faze svakog djeteta, ljubimo mi  svu nasu  djecu  

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2010 11:56:39   
ziki
Biće toga još, nama se dješava svaki put kad se vratimo od dozdo, od kad je imao 3 mj. Fali mu to da ga svi maze, ugađaju mu, svi jedava čekaju da mu ispune svaku želju. Baš zbog tog što smo ovdje samo nas troje i što mu toliko fale ja se trdum da ga izmazim za sve, znam da griješim ali ne mogu da se oduprem tome.
Da bi što lakše prebrodili taj prelazni period mi lutamo non stop, a kad smo kući gledamo slike, pričamo o njima, prepriča mi doživljaje i polako se navikne na našu svakodnevnicu.
Ja sam u subotu morala da odgovaram na izuzetno teška pitanja: đe su moje dede, što su otišle, kad će se vratit, što ne dođu malo kod njegauser posted image kako dvogodišnjaku objasnit smrt ne mogu da budem pamtna. Nije me skonto, samo se naljutio što su tamo  a nikad ne dođu kod nas.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2010 11:57:38   
emma.L
To za osjetljivost, prkos, inat mi je sve poznato. I isto tako se gleda u ogledalo i nateže se da plače, ali mi to na ignore i prođe tako što uzme nešto i još nam kao nabija krivnju i kaže "evo sam uzela sama balon da ne plačem" user posted image  - kao trebali smo mi smišljati i lomiti se da je zabavimo da prestane plakati. Malo sutra, hehe. Ima 1000 % pažnju, jer je čuva nana, kad je s nama isto tako (nisam ni film ni seriju pogledala otkad se ona rodila) tako da sam uvjerena da samo testiraju granice.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2010 11:58:59   
Lejla Ka
Kod nas je krenulo "netu pavanje" i "netu na poso" (u prevodu neće kod nane na čuvanje). Hvala Bogu, sin mi nije tako komplikovan kao kči, a i ja sam već istrenirana pa se dobro nosimo sa ovim user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Faze dvogodišnjaka
21.10.2010 12:04:09   
emma.L
Eh da, ovo me podsjeti - "neće Ema spavati" i "neće nana kući" je svakodnevno. Ali točno se vidi na mojoj Emi ta privrženost nani  zato što se ona slomi da Ema ne plače nikada i ni zbog čega, pa onda i nama malo više pokušava provoditi, iako se mi trudimo odgojiti je i stroži smo puno od nane (tipa - nani kmezanje prolazi, igranje sa hranom, hoću vani-neću vani, neću prati ruke i sve je to "ona je još mala"). user posted image  valjda smo mi onda tu baba-roge sa kojima dijete ne želi ostati kad nana krene kući. Mislim da bismo, konkretno u našem slučaju, puno lakše prolazili kroz te mučne faze da se svi troje možemo konsolidirati. Ovako nam samo treba malo više strpljenja user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *