|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 15:16:53   
ziki
Nego šta, sa trećom kad u zemlju nisam propala. Divlja po JYSK-u o mi smirujemo a onda ugleda malenu i počne da viče(u našem JYSK nema muzike i buke već tišina) : "Evo je Ema, ona je moja curica" a Emine tetke, strine koli već komentarišu:" Svašta već su ga načili da ima curu, ništa ne zna a za curu zna" user posted image a nismo ga učili majke mi samo dijete skontalo

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 16:13:02   
enna
Hahahahahah draga Ziki sto ti mene slaatko nasmija user posted image user posted image user posted image  cuj zaljubljena nam generacija Ena jos nema "momka"javim kada bude na pomolu ma legendarni su sa svojim ispadima!!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 16:16:05   
maja78 RR
tvoj zvrk ziki je medenjak pravi, on mene tako nasmije

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 16:21:55   
bebbe RR
Ziki, bebos je baš lik i po!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 16:26:09   
bebbe RR
Emin novi biser:
Juče povraćala i bili na klinici kod dr koji ju je pregledao i sada nas šalje po nalaze. Kako je ona cijelo vrijeme pričala, pjevala i zabavljala ga, on je bio sav oduševljen i kaže MMu nešto u stilu da nije vidio mlađeg a brbljivijeg djeteta, a na to će naša nježna princezica: "Ma, ne seri, stari!". Tim riječima, na našem jeziku.
Umalo sam se onesvijestila od sramote. Važno je reći da ima stariju sestru tinejdžerku i da je ona i njena raja uče takve gluposti jer im je to bezgranično smiješno... Ali, eto, može te staviti baš u neprijatnu situaciju...  I onda je neprijatno objašnjavati sve okolnosti...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 16:28:29   
Medić*
Ziki nista ti nece faliti da budes mlada svekrva user posted image sala naravno, dusa malena i on zna da se zaljubio, mashalah ove danasnje djecice, moj se nije zaljubio jos ili se ne izjasnjava user posted image ali uveliko ima svoju bebu koju nina na spavanju, ja njega a on igracku user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 22:58:26   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Emin novi biser:
Juče povraćala i bili na klinici kod dr koji ju je pregledao i sada nas šalje po nalaze. Kako je ona cijelo vrijeme pričala, pjevala i zabavljala ga, on je bio sav oduševljen i kaže MMu nešto u stilu da nije vidio mlađeg a brbljivijeg djeteta, a na to će naša nježna princezica: "Ma, ne seri, stari!". Tim riječima, na našem jeziku.
Umalo sam se onesvijestila od sramote. Važno je reći da ima stariju sestru tinejdžerku i da je ona i njena raja uče takve gluposti jer im je to bezgranično smiješno... Ali, eto, može te staviti baš u neprijatnu situaciju...  I onda je neprijatno objašnjavati sve okolnosti...



user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Faze dvogodišnjaka
11.11.2010 23:18:48   
Lulu_08
Stvarno su legendarni! Svaki komentar je histericno smijesan, a djeca trebaju pisati romane! Pa dobro ne pisati, mi bismo to za njih trebali uraditi, a od njih je dovoljno sto prave SHOW

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.11.2010 1:45:09   
sporty mamaa
Vidim da ima jos djece koja nakon odvikavanja ponovno pocnu piskiti gacice. Danas je hB ponovo trazila tutu, ali se jednom i ukakila bez dda kaze i kad je trazila na wc vec je bila malo upiskena... Al ja joj samo kazem, to velike curice ne rade, njoj bude bas bas krivo, pocne galamiti kako ona ne pisa gace i ne kaki nego mama i bakauser posted image Da bas... A tata kaze samo prdi... Ona je zlatouser posted image I opsjednuta je ladicama i friziderom, ja ne vidjeh dijete koje obozava sirove spagete i kulen... user posted image Sve moram sklanjati na visoka mjesta, a frizider ne mogu zakljucat, pa s vremena na vrijeme "mazne" kulen kad ga ima, sakrije se i uzivauser posted image I voli sve sto je ljuto, krastavce, paprike, salatu... A te provale, ja cu tocno roman pocet pisatuser posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.11.2010 16:48:54   
bebbe RR
Nova Emina provala:
Danas je bila kod nas jedna djevojka kojoj ja pomažem da nauči slovenački. Inače je iz BiH. I, sada, ona čita na slovenačkom, ja popravljam, Ema se, kao igra.
Djevojka pročita rečenicu iz udžbenika:
"Kaj si želiš za rojstni dan?" (Šta želiš za rođendan?), a Ema, kojoj je uskoro rođendan i puno se o tome priča u kući, dotrči do nje i kaže joj vrlo jasno, kao da konta da ova ne razumije:
"KO-LO" (Bicikl).
Pa, mislim, fakat... Ne zna čovjek više šta bi mislio... Ne znaš je li te stid ili bi se smijao...

< Poruku je uredio bebbe RR -- 12.11.2010 16:49:28 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.11.2010 18:18:09   
maja78 RR
ema je prava mangupica (nemam pojma kako ide mangup u zenskom rodu)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.11.2010 22:43:05   
enna
Vidim da nastasluci uzimaju maha heheheh evo i nasa danasnja provala.
Ja pricam sa mamom preko skype-a i Ena malo dobaciva ali se igra i lijepo dode stane predm meme a to moma mama gleda i kaze "mama ebem ti majku u pi..."mislim stvarno nema smisla ja se grozim na psovke mada mi ponekad zna izlatiti iz usta kada sam jako ljuta ali bas danas kao sto neko napisa neznma bili se smijala ili bi plakala.Pokusala sam je naruziti da to lijepe curice ne govore i da slobodno ako cuje da neko psuje u njenoj blizini kaze da to nije lijepo i da je sramotauser posted image Mislim zaista da su strazni u ovom uzrastuuser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Faze dvogodišnjaka
12.11.2010 23:18:05   
sporty mamaa
Strasni nego sta... user posted image user posted image user posted image Moja malena sjedi na skoljki i trazi da joj dodam macu... Ma reko sacekaj malo, ja skidala sminku. A ona ce bez oklijevanja "Eb... ti sunce, ne sminkaj se, vec mi dodaj macu"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Faze dvogodišnjaka
13.11.2010 0:53:22   
veeseelaa
ja imam djevojčicu haman dvogodišnjakinju i ne vjerujem u faze, oni su samo razmaženi i bezobrazni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Faze dvogodišnjaka
13.11.2010 0:59:51   
milenium

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Strasni nego sta... user posted image user posted image user posted image Moja malena sjedi na skoljki i trazi da joj dodam macu... Ma reko sacekaj malo, ja skidala sminku. A ona ce bez oklijevanja "Eb... ti sunce, ne sminkaj se, vec mi dodaj macu"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 1:20:10   
sporty mamaa
Jao jao, kod nas i dalje faza kad nece da trazi na wc, kad treba piskit uhvatimo nekako, ali danas se tri puta ukakala u gace... Evo maloprije sam je presvukla, 1h pokakila se, ne znam sve kontam da joj izvadim nalaze mozda se dijete i prehladilouser posted image user posted image Jer stvarno kad smo se odvikli od pelena, cak i u putu  , recimo u trajektu sam joj morala skinut pelenu da piski i kakauser posted image
Ne znam sta da mislim vise, necu da je tucem, al ni ovako nema neke fajde... Maloprije sam joj rekla daq ce odsad kad se ukaka sama prati svoje gaceuser posted image user posted image I zaista ja je ko fol natjerala neka ih opere da vidi kako je to, uzela ona i cim je uprljala ruku da izvinete kakom pocela vristat... Ja joj nisam htjela odmah skinuti, reko vidis kako je mami, nemoj to vise radit, ako opet ukakas morat ces opet prat... Jesam bezobrazna stvarno al ne znam vise sta da radim, nigdje je izvest ne mogu.... Maloprije je legla u krevet i pitam je gdje ces sutra kakit. Kaze mama u wc, necu gace pratuser posted image user posted image user posted image Vidjet cemo...user posted image


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 8:57:28   
Lulu_08
HAHAHA, joj Bože pa stvarno me nasmiju ovi komentari, pa draga dječice pa vi ste definitivno za pisanja romana!

Luna se naučila ulizivati, pa sada od koga god ima neki interes govori "aj lav ju ljuuubaviiii". Eh dobro je veeseela rekla: kakve faze to su lopovluci i to oni u lančanoj proizvodnji user posted image user posted image user posted image .

Kaže Luna skini mi mama jaknu hladno mi je (obrnuto od vruće mi je) pa kaže ne vidi mi se haljinica (a u hlačicama je). Ma izmišljanju nema kraja!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 12:15:50   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja imam djevojčicu haman dvogodišnjakinju i ne vjerujem u faze, oni su samo razmaženi i bezobrazni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Hahaha, Vesela. Blago tebi, onda, tvoja je pedagogija krajnje jednostavna...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 13:19:26   
M kao Mama
Moradoh se uključiti, iako je moja L u eurima u fazi dvoodišnjaka, hahaha. Mogu samo kazati da je tačno da postoje odgojena, neodgojena, bezobrazana, namazana, i slično djeca, ali največa istina od svih je da mi mame nemamo predaha niti jednog dana od jedne do druge faze. Nadma se da steme razumjele, ja sam skontala sve faza, za fazom, tačno nemaš vremena da se odmoriš od jedne, druga te opali po glavi i tako dok smo živi.

Ali, opet kažem neka su živi i zdravi, sve se predevera.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 13:31:11   
Hanady RR
ja sam recimo ''kompetentna'' da kašem da faze postoje.
imama dvije djevojčice...jednoj je 4 i pol godine a drugoj će ubruo 2...
sada na mlađoj prepoznajem faze koje sam na starijoj nedavno primjetila....
moj metod odgoja je dobar, ja bolje ne znam, ne bijem, ne mlatim, razgovaram, imama konjske živce, plačem kad ih uspavam koliko su me taj dan ''izludile'' ali ne odustajem

uglavnom sada se lakše nosim sa mlađom i njenim fazama jer sam sa starijom to nedavno prošla i mogu vam reći bez imalo skromnosti vrlo uspješno.

moja djeca nisu ni bezobrazna i razmažena ( nije imao ko to da im priušti u trci za vremenom i poslom) ali su svakako curice koje šetaju kroz faze bezobrazluka, agresivnosti, neću da jedem, daj mi kolu po milion puta, pljuvanje 1 i nikada više, udaranje mene, ''mrženje'' nane, voljenje nane više nego mene, psovanje 1, 2 puta max i nikada više....
udaranje glavom o pod...e to je faza samo takva...
prije sam plakala, a sad kad ova mala krene od pod ja samo stanemblizu zida i ivica da ''poturim'' nogu da se ne zvekne od to...a od pod...ma na mladu je zarast će.

Uglavnom sam vrlo strpljiva mama koja sebe zna izluditi svojim strpljenjem ali zato njih nikada izludila nisma i svjesna sam da su faze u odgoju ono što porći moramo

i da najavžnije...hedino što mi je novo i sa čime se teško nosim trenutno i tražim najbolje rješenje je da mi mlađa tuče veliku....
ova veća nije imala starijeg da tuče a ova mlavi ko kakav harambaša....
e i to ćemo porći...samo polako...
skonata sam da pali dvorac od lego kockica, pa čim vidim da je krenula prema starijom glasno kažem '' e hajde sad da pravimo dvorac'' ostavim sve započeto i sjedem na pod sa njima i pali bar ova 2 dana, vdijet ćemo kasnije ako kerene nova faza...rješavat ćemo u hodu...
samo neks u mi žive i zdrave


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 13:36:40   
M kao Mama
Farah je carica, draga .

I kako vrijeme bude odmicalo shvatit ćeš da nije sve ni do faza, već do nećega drugog zvanog osobenost ili karakter, bez obzira što je jedna majka rodila, eto vidiš ova mala već pokazuje ko je gazda, ljubim je ja, ahahahahah.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 13:39:26   
Hanady RR
jeste jeste pravi gazda koji se bori za sebe što sa hanadi nije bio porbem jer bila je jedina, a ova mala gazi sve pred sobom da bude centar svijeta.

recimo hanadi nije bježala iz kuće sama na vrata nije imala porebe za tim....jer ko god dođe njoj je došao...
ova mala ako je neko došao i obratio se hanadi a jok njoj, fino obuje papuče, peksti ruke i stigneš je na posla stepenicauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 15:06:41   
mama75
Ja imam curicu od 5,5 godina koja nije imala te faze. I imam jos jednu od 15 mjeseci koja je stalno u nekoj "fazi"user posted image i zapravo se bojim da se radi o ovome sto je mama alma napisala i da ce se i meni desavati da mala tuce veliku. Toliko mi je zao nekada ove velike, jer sve popusta maloj. Ona sta god uzme u ruke mala vristi i dere se: daj, daj, daaaaj... A ova je valjda ne moze slusati i iste sekunde daje. Jos je i pored svega toga voli i jedva ceka da se maze i igraju zajedno. Mamina Velika dusa user posted image i mamin Mali harambasa user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 15:18:54   
Lejla Ka
Hanady, suze mi na oči natjera. Kod mene isto ovako, samo sa još jednom razlikom kod mlađeg djeteta, gender razlikom user posted image . I ako sam znala da neizbježno stiže dugotrajna faza "međusobnog klanja" nisam imala pojma da će me ovako jako pogoditi.
I jako mi je žao što moji živci nisu konjski, nego se izgleda sve više tanje user posted image

A faze postoje, svi smo stalno u nekim fazama, i djeca i mi, nekad nam se faze poklope, nekad ispadnemo iz sinhronizma, al takav je čitav život.

P.S. Jel prepoznajete da sam elektro inžinjer user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Faze dvogodišnjaka
15.11.2010 15:57:28   
bebbe RR
Faze poznaje nauka. Ja vjerujem nauci, uprkos greškama. Puno čitam knjige o odgoju, razgovaram sa drugim roditeljima i trudim se naaći pravi način. Mojoj starijoj kćerki je skoro 16 godina. Mladjoj skoro dvije. Potpuno su različite osobe, ali svaka je prolazila i idalje prolazi na svoj način kroz razne faze u rastu i razvoju.
Niko nema magičnu formulu, ali naše je da damo od sebe najbolje što možemo i znamo. Jer, djeca nisu tražila da ih rodimo.
I, ja svoju djecu mazim. Jer, rodila sam ih da ih mazim. I, ako neko misli da su zato razmažene, meni je više nego svejedno.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *