|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
10.6.2013 23:23:50   
saninica
ni sa jednim sinom mi nije pukao vodenjak. oba puta su to odradili doktori

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
23.2.2015 1:53:26   
Katy 1989
Ne zelim nikoga prestrasiti,ali meni je pomalo curkala voda 10 dana i mislila sam da je iscjedak,deseti dan kada sam otisla u bolnicu napravili su mi pretrage krvi,urina tlak i sve je bilo super...na ultrazvuku sam imala dovoljno plodove vode i nije se vidjelo da je visoko prsnuce...tek kada su testirali iscjedak shvatili su da je plodna voda...odmah sam hospitalizirana i morati cu na inducirani porod jer se boje da ne bih dobila infekciju,ja nisam imala trudove osjecala sam se super zato nemojte biti tvrdoglave kao ja i cekati tolike dane...i da vam napomenem da su mi pretrage radjene u jednoj od boljih europskih bolnica..zato bolje ispasti smjesan i otici provjeriti nego zivjeti u strahu...😊😊

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
23.2.2015 9:03:21   
irenaSA
U prvoj user posted image niti sam osjetila bolove niti je pukao vodenjak...probili ga na stolu...samo osjetila vrelinu i čula ko da je kesa probijenauser posted image
U drugoj user posted image počele mi lagane kontrakcije i bolovi..15 minuta ležala, čitala i analizirala bolove odmah znala da je to to...ustala da jedem...user posted image ..došla do pola kuhinje i opet osjetila vrelinu, pukao... i da postoji neki čudan osjećaj..kao da nemaš kontrolu nad mokraćom....

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Katy 1989)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
18.8.2015 14:31:31   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: bubuu

pozdrav svima imam pitanje za one koje imaju iskustva sa tim u prvoj trudnoci mi je pukao vodenjak onako bas velika kolicina je odma iscurila...sad u drugoj trudnoci 39 sam sedmica a vec tri dana pomalo curi nije pojacan sekret jer ne izzgleda tako...zanima me da li je moguce to djelomicno pucanje vodenjaka jel imao neko s tim iskustva?user posted image


IZVORNA PORUKA: vedada

Otići ginekologu il u porodiliste da ukrade test, ako bude moraš u bolnicu i antibiotike, makar je tako kod mene bilo.


IZVORNA PORUKA: bubuu

pa imam sutra kontrolu zakazanu ali sam se malo prepala jer bojim se da nije opasno pa reko da vidim jel ko imao slicno iskustvo
pa sta su ti rekli kad si otisla



IZVORNA PORUKA: vedada

Odmaah me ostavili, uključili antibiotike zboog infekcije, a bila sam i otvorena al bez bolova. Ako misliš da jest idi odmah nek urade test, minuta posla. Jesi li iz Sa, ja sam otišla na GAk.


IZVORNA PORUKA: bubuu

nisam ja iz Sa zivim u Svedskoj a imam sutra zakazano jer mi je babica bila na odmoru i tek od sutra pocinj radit
i za koliko si se porodila kad su te ostavili
nadam se da nije nista opasno i da nece naskodit bebi ako jest jer cula sam da se plodna voda obnavlja




IZVORNA PORUKA: bubuu

moram izdrzat do sutra mada se nadam da ce sve bit uredu
i da cu uskoro svoju bebicu drzat u rukama user posted image


IZVORNA PORUKA: bubuu

da mislim da jest a nazvacu ih pa cu vidit jer ovde prvo moras nazvat da bi te primiliuser posted image
pa vidicu sta ce rec preko telefona da li da dodjem odma



IZVORNA PORUKA: vedada

Najbolje je nazovi ako možeš, ne riskiraju.


IZVORNA PORUKA: bubuu

da hocu nazvacu ih da vidim
hvala na savjetima user posted image




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
16.10.2015 16:02:03   
goodla
Meni je u prvoj tr pukao dok sam lezala i okretala se s boka na ledja. Ko da mi je puko vodeni balon medju nogama... a sad molim boga da pukne da znam da mogu u bolnicu!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
20.10.2015 13:42:09   
LILLO
Nije moguće da to ne osjetiš..topla voda te zalije..bukvalno..e sad razlika je izmedu mokraće i plodne vode to sto plodna voda nema mirisa i nema boje..bas mi je doktor rekao da vecina zena to ne zna pa se upisa i dode panicno u porodiliste misleci da je vodenjak..znači nema mirisa i nema boje..meni su ga probili na samom porodu, bas onako topla voda sa kojom mi je beba i izasla..puno je bolje da se vodelnjak odrzi do samog poroda i da ti ga oni probiju jer beba lakse izade..moj bebac od 4 kg je bukvalno iskliznuo sa vodom..kad ti pukne vodenjak kuci moras odmah u porodiliste..dodes gore beba nema dovoljno vode oni se naravno boje infekcije a ti nisi otvorena ni malo..i sta onda..induciraju ti porod nazor ti izazivaju bolove koji bez prestanka traju ti se patis i mucis poradas se na suho..zato ne kontam vas koje prizeljkujete prsuce kuci da bi isle u porodiliste...čekas kontrakcije da se priblize na razmak od 5 min. torbu pod ruku i pravac bolnica..ja sam cekala da budu na 2 minute razmak..i sa dobrinje sam stigla na jezero, dosla fino gore pregledali me 8 otvorena, dok su me pripremili vec sam bila 10..moji prirodni bolovi koji su izdrzivi..pukli mi vodenjak i rodila za 30 min..cica mica gotova pricauser posted image

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu goodla)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
20.10.2015 14:50:30   
Vanne
Ja nisam osjetila pucanje vodenjaka...kad sam sisla u porodjajnu salu jos uvijek je bio ocuvan vodenjak,ali sam ranije u trudnoci imala visoko prsnuce vodenjaka pa je vjerovatno odatle curkala voda kad su poceli bolovi...znaci meni je citav dan curila voda pomalo...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
20.10.2015 14:55:28   
salmy
gdje se nije osjetilo

to je bio potop...na vjezbama pitam koliko vode:kaze sestrica ma malo deca mozdauser posted image koja deca sve je izaslo imam osjecaj u 10 minuta iz meneuser posted image

ja sjela na solju nisam mogla zaustaviti vodu..koja lujka...a sta sma znala da je gosp.decko odlucio izacuser posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
20.10.2015 18:41:59   
Alma_27
ja u porodiljnom gore stojim i kontam da sam se upiskila. jos znate da vam skinu gace na prijemu. vidim curi dole po podu sve. zovem spremacicu i izvinjavam se sto mora ocistiti to sto sam se ja popiskila po podu user posted image user posted image user posted image

drugi put su mi lijepo probili i lezala dok nije sve iscurilo. iskustvo je to user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
20.10.2015 23:16:53   
aidana

IZVORNA PORUKA: salmy

gdje se nije osjetilo

to je bio potop...na vjezbama pitam koliko vode:kaze sestrica ma malo deca mozdauser posted image koja deca sve je izaslo imam osjecaj u 10 minuta iz meneuser posted image

ja sjela na solju nisam mogla zaustaviti vodu..koja lujka...a sta sma znala da je gosp.decko odlucio izacuser posted image


cuj malo user posted image meni je pukao dok sam lezala, u bolnici. Spavacica skroz mokra, citav krevet i jos se napravila lokva pored kreveta.... znaci nije bilo sanse da ne skontam sta je user posted image
a ja fol kod kuce stavila na krevet onu djeciju nepropusnu podlogu u slucaju da mi pukne dok spavam da zastitim krevet user posted image na onu kolicinu vode mi to ne bi bilo od koristi

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
21.10.2015 8:00:19   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: salmy

gdje se nije osjetilo

to je bio potop...na vjezbama pitam koliko vode:kaze sestrica ma malo deca mozdauser posted image koja deca sve je izaslo imam osjecaj u 10 minuta iz meneuser posted image

ja sjela na solju nisam mogla zaustaviti vodu..koja lujka...a sta sma znala da je gosp.decko odlucio izacuser posted image

cuj malo user posted image meni je pukao dok sam lezala, u bolnici. Spavacica skroz mokra, citav krevet i jos se napravila lokva pored kreveta.... znaci nije bilo sanse da ne skontam sta je user posted image
a ja fol kod kuce stavila na krevet onu djeciju nepropusnu podlogu u slucaju da mi pukne dok spavam da zastitim krevet user posted image na onu kolicinu vode mi to ne bi bilo od koristi

sve zavisi koliko listova vodenjaka pukne. ima ih tri. ako puknu sva tri onda bude puno vode. meni je kuci prvi put pukao samo jedan list.tako da nije bilo puno, mala lokvica na plocicama I kapljice kako sam trcala do wca, na pregledu Nakas probusio drugi list par minuta kasnije na stolu na sami izgon pukao i treci.
navodno je lakse kad ostane bar malo vode jer beba lakse izadje, ne bude na suho.
kad sam se nedavno poradjala, sreca pa nije pukao vodenjak kuci jer bise porodila sama u kuci s obzirom da je porod vec bio krenuo. tako da su mi ovaj put sve na stolu odradili.



< Poruku je uredio LieToMe -- 21.10.2015 8:01:09 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
22.10.2015 15:58:29   
Alm@
Meni je pukao vodenjak kuci oko 23h. Krenula sam u wc i samo sto sam presla preko praga, osjetila sam kako mi curi niz noge... ja kontam upiskila se i kako sam koracala pokusavajuci zadrzati mokracu vidim ne mogu user posted image Spremila se polahko, probudila muza i otisla u porodiliste. Cijelu noc sam lezala, kontrakcije svakih 5 min, i porodim se tek u 7 ujutro.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Da li se osjeti pucanje vodenjaka?
20.11.2015 12:30:42   
SubaBuba
Meni je sa mojom prvom djevojcicom vodenjak pukao gotovo neprimjetno. Jednosatvno sam imala osjecaj kao da sam "pustila" malo mokrace. Drugi put sam imala indukovan porod i tada sam osjetila pucanje vodenjaka kao blagi pritisak u vagini i osjecaj kao pucanje malog baloncica.user posted image . Kolicina plodne vode ni prvi ni drugi put nije bila velika. Dok doktori u radjaoni nisu dodatno probusili vodenjak. DOk je recimo kod moje kolegice kolicina plodne vode bila tolika nakon pucanja vodenjaka, da je bez obzira na sve uloske i pomagala otisla potpuno mokra u bolnicu. Sve vam je to drage moje individualno. user posted image

(odgovor članu Alm@)
Neposredna veza do poruke: 88
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *