|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 14:00:38   
mamin sin
Meni je do 12. nedjelje radila vaginalni UZ, bolje se vidi nego preko stomaka. Nisam krvarila a osjetila sam da nije ni previse duboko gurala sondu kao sto je radila dok nisam bila trudna. A onda do kraja samo obicni UZ.
Vaginalni pregled rukom mi je radio dr u bolnici nekih 7 dana prije termina, i onda jos dva puta do poroda...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 17:51:14   
Skvo RR
Meni je sondom uzv-a na pocetku trudnoce radio pregled, kasnije mi je samo do pocetka osmog mjeseca kratko ubacivao sondu da izmjeri grlic materice.
Juce sam imala prvi zvanicni vaginalni pregled u devetom mjesecu, rukom i prokrvarila sam.....bas je neprijatan pregled....:(

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 18:59:51   
idana_85
Mora li se taj imati pregled? I mene nesto pita jucer, al ne skontah kad cu ga imati...to me vala uzasava. Kako si ti, krvaris li?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 19:44:22   
Skvo RR
Manje je,,,sada je smedjkasto..Ja ne znam iskustva drugih forumasica, ali meni je objasnio da zeli da vidi jesam li otvorena....I moje rodice su pregledane u 38 sedmici, ja malo ranije, jer on kaze da mi je termin ranije,,,

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 20:39:45   
Anoniman
Kod potvrdivanja trudnoce (6. sedmica) imala sam vaginalni UZV, i takoder pocetkom 4. mjeseca (doktorici nesto nije bilo jasno prilikom "normalnog" UZV, pa mi je uradila i vaginalni.

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 20:49:06   
ewica
UZ vaginalom sondom imala sam do 16nedjelje trudnoce.Pregled in speculo-svaki put, pocev od 5 nedjelje trudnoce pa do zadnjeg (trenutno navrsavam 36hbd). Ljekari pregledaju vaginalno jer na takav ancin uoce ,recimo, promjene na grlicu materice ili vagini...I takav pregled, ukoliko je radjen jednom mjesecno (a po potrebi i cesce ) nije stetan!!!One price baka tipa-neka te ne dira  ljekar, su glupe, barem po meni...Ukoliko imamo seks u pocetnoj trudnoci, to je jos "gore" nego pregled-jer instrumenti i ruke ljekara su sterilni, a penis-ne...Ne vjerujem da muskarac prije seksa pere polni organ dezinfekcionim sredstvomuser posted image
Isto tako, primjenom vaginalne UZ sonde moze se u poodmakloj trudnoci procijenti grlic matreice i mislim da takode nije nenormalno koristiti takav nacin uz ispitivanja nakon I trimestra ( naravno, uz preegled sondom preko stomaka).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 20:53:01   
novi clan
Mene je doktor tek u 37 nedjelji prvi put vaginalno pregledao, a uz sondom mi je radila do 12 nedjelje. Imala sam tezak porod, ne podnosim nikakav bol pa sama pomisao na doktore odmah se najezim user posted image

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
16.9.2008 21:12:04   
mamabb
Joj, dobre ste za ovo "ručni" user posted image ...Mi sutra idemo čika doci aBd-jedva čekam da se gledamo,promaši ja..
Mene svaki put pregleda i "ručno" da provjeri grlić materice, da li je sve hermetički zatvoreno i tako to, a UZ vaginalni sam imala na prvom pregledu bila sam 12-ta sedmica a poslije preko pupe.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu novi clan)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 12:18:26   
amara
cao, malo sam se sad prepala zbog svih ovih komentara o vaginalnom UZ.. ja sam do sada imala 3 pregleda, i sva 3 su bila vaginalno...user posted image user posted image  u 14 sam sedmici i sutra ABG imam neki spec. pregled kao za neke nasljedne bolesti, ne znam ni sama... malo me sad strah svega. uglavnom nisam hvala Bogu krvarila i do sada sve je ok proslo...
zna li iko sta se radi na pregledima za te bolesti?? meni dr kaze da ce mi vadit krv i UZ napravit i to je to....

pozz svimauser posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 12:22:31   
Enni
Ja sam do nedavno (do spontanog) bila trudna 10+6 tjedana. U tom vremenu sam imala 3 pregleda vaginalnom sondom i 3 preko trbuha uzv, asve to u 1 mjesec trudnoće, od pozitivnog testa do spontanog. Ponekad se sad zapitam jel mi to možda štetilo plodu, obzirom kad vidim da neke nisu do kraja trudnoće imale niti jedan ili eventualno jedan.

Za sljedeću abd trudnoću najradije ne bih niti išal do 10-og tjedna, ali mi je dr rekao da odmah po izostanku, čak i ak je moguće prije, dođem na pregled, jer ću morat piti odmah dabrostone, i mirovati, jer se poslje spontanog svaka iduća trudnoća vodi kao rizična, ato podrazumjeva i više pregleda od kojih mi je muka više.Ali tko će znat što je bolje, izgleda da je sve individualno.
Pozdrav1

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 12:44:32   
Mika
Draga Enni, ja sam od prve do 20 sedmice (spontanog) imala vaginalne UZ preglede svakih 15 dana, a posljednji mjesec preko stomaka, pa ti saberi! U petak očekujemo nalaze obducenta ali prema preliminarnim bebe su bile potpuno zdrave. Meni je dr. Deković na GAK-u govorio kako je "ručni" pregled opcija kod mnogih doktora, neki ga rade a neki ne. Meni je recimo debljinu grlića pred spontani utvrdio opet vaginalnim UZ. Mislim da je korisnije uraditi briseve u toku trudnoće za moguće infekcije mada sam ja slagala frku i oko toga da se mekoća grlića ne može utvrditi vaginalnim ili bilo kojim UZ. 

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 14:28:11   
mynxlee
kazu da ne valja u pocetku trudnoce da te dole cackaju, pregledaju i rade vaginali UZV. meni je to sve radjeno od 7 dana trudnoce i vaginalni UZV je radjen do 4 mjeseca, jer su trazili one ciste neke sto sam imala, kao. jos nikako nisam otisla dr, a da nisam pregledana da prostite s prstima i klasicni UZV.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 16:42:00   
ewica
IZVORNA PORUKA: mynxlee

kazu da ne valja u pocetku trudnoce da te dole cackaju, pregledaju i rade vaginali UZV. meni je to sve radjeno od 7 dana trudnoce i vaginalni UZV je radjen do 4 mjeseca, jer su trazili one ciste neke sto sam imala, kao. jos nikako nisam otisla dr, a da nisam pregledana da prostite s prstima i klasicni UZV.

Ko kaze da ne valja?Ljekar?Ne vjerujem...
Kad sam lezala na odrzavanju druge trudnoce u bolnici ono sto sam vidjela bilo je n e v j e r o v a t n o!!!Djevojke od dvadesetak godina koje nikad nisu isle ginekologu (do trenutka kad prokrvari u trecem mjesecu trudnoce),djevojke koje nisu ni znale u kojoj su nedjelji ili mjesecu trudnoce, djevojke koje su izbjegavale da se peru, jer "ne valja" se kvasiti u trudnoci-...Vrhunci cu ipak bilijedna sa placentom praevia-pustli su nju za vikend kuci uz napomenu da miruje...Vratila se nakon nekoliko sati, jer odlucila da se seksa sa muzem (!)...Druga-krvarila od samog pocetka trudnoce, imala je nakaz strogogo mirovanja...Pustili su nju kuci, ali nakon nekoliko dana se vrati. razlog-prokrvarila nakon dizanja vrece krompira...
I-da naglasim, sve se desavalo u banjaluci, koja nije ni tako mali grad.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 16:42:04   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Enni

Ja sam do nedavno (do spontanog) bila trudna 10+6 tjedana. U tom vremenu sam imala 3 pregleda vaginalnom sondom i 3 preko trbuha uzv, asve to u 1 mjesec trudnoće, od pozitivnog testa do spontanog. Ponekad se sad zapitam jel mi to možda štetilo plodu, obzirom kad vidim da neke nisu do kraja trudnoće imale niti jedan ili eventualno jedan.

Za sljedeću abd trudnoću najradije ne bih niti išal do 10-og tjedna, ali mi je dr rekao da odmah po izostanku, čak i ak je moguće prije, dođem na pregled, jer ću morat piti odmah dabrostone, i mirovati, jer se poslje spontanog svaka iduća trudnoća vodi kao rizična, ato podrazumjeva i više pregleda od kojih mi je muka više.Ali tko će znat što je bolje, izgleda da je sve individualno.
Pozdrav1


Isti slučaj kod mene.  Rekao je čim mi malo zakasni da odmah dođem. A pregled je trajao čitavu SEKUNDU. Samo je stavio sondu, ugledao plod i odmah je izvadio, kaže da ne čačkamo sad više. I odmah mi je uključio dabroston i progesteron injekcije svako treći dan. A za sljedeći pregled, na kojem sam ja insistirala, nije bio oduševljen. A ja sam bila u 8. sedmici i pošto nisam imala ni jedan pregled ( ona sekunda se ne računa) normalno da me brinulo da li je sve u redu i da li se plod razvija kako treba. I taj je pregled bio dosta kratak a sondu je stavio prema mom osjećaju samo do pola ( nije ni blizu bilo kao kod onih pregleda kad nisam bila trudna ), jedva da sam je osjetila. user posted image user posted image   I naravno sad moram mirovati, nije baš ono strogo ali ne smijem ništa teško raditi, naprezati se, ne daj Bože podizati nešto i tako.  Sad mi više ide na živce stalno vađenje kojekakvih nalaza. Ali sve za moju bebicu i ništa nije teško samo da sve bude u redu ako Bog da.
Pozdrav.user posted image

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 17:15:28   
mynxlee
p.s. za ewicu
ma ne ljekar, vec zene koje su vec bile trudne.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 19:42:34   
ewica
IZVORNA PORUKA: mynxlee

p.s. za ewicu
ma ne ljekar, vec zene koje su vec bile trudne.

Zbog toga bolje poslusati ljekara nego druge zene...
Ja sam nakon spontanog pobacaja u 12 nedjelji (prokrvarila sam nakon vaginalnog UZ,trajalo 3 dana i desio se pobacaj) u prvom trenutku pomisila sam da je bas ono"cackanje" krivo...No medjutim, nije tako....Sada, u ovoj trudnoci, od samog pocetka okarakterisanoj kao visokorozicna, pregled in speculo imam svaki mjesec, UZ svaki mjesec, na pocetku vaginalni UZ cak svakih 10-15 dana...I nista-nisam nijednom krvarila, nisam imala nikave bolove i eto, sada sam vec u 36 nedjelji trudnoce.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 20:02:58   
camm
IZVORNA PORUKA: mynxlee

kazu da ne valja u pocetku trudnoce da te dole cackaju, pregledaju i rade vaginali UZV. meni je to sve radjeno od 7 dana trudnoce i vaginalni UZV je radjen do 4 mjeseca, jer su trazili one ciste neke sto sam imala, kao. jos nikako nisam otisla dr, a da nisam pregledana da prostite s prstima i klasicni UZV.


Tako sam i ja cula da ne valja da se cacka
ja kad sam posla kod dr.rekla sam joj da sam vec trudna mjesec dana
i ona me je opet pregledala bas sam se nekako šašavo osjecala
ali eto zena se htijela uvjeriti da je sve ok.
posle sam isla na ultra zvuk.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 20:04:55   
Anoniman
Ma, drage moje, cisto sumnjam da su svi ti pregledi "opasni".  Svaka je trudnica i svaka trudnoca specificna.  Ako doktori ne znaju sta i kako da rade, kome onda da se obratimo?!  Ja sam radila vaginalni UZV dva puta dosad i nista mi nije bilo (i moja se trudnoca smatra visokorizicnom jer sam prije nekoliko godina imala mozdani udar), no hvala Bogu zasad je sve u redu.  Neki kazu da ne treba cesto ni UZV raditi, ja sam ih u pocetku imala svakih 15 dana, a sada svaki mjesec.  Pa bolje je da prate nase bebice, ako vec postoji neki rizik...  ne vjerujem da ce neki doktor (doduse, ima ih i "blesavih") namjerno ciniti neku stetu nasim bebicama.  Bolje je da prate nase bebice redovno, nego da se nesto iskomplikuje u meduvremenu... i da onda bude kasno...
Opustite se, sve sto doktor kaze i uradi s nekim je razlogom!!! 

(odgovor članu ewica)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 21:20:55   
Aminad
Ja sam u svakoj trudnići prvi pregled imala negdje u 10-12 sedmici. Nije mi se išlo prije!  Svaki put kad bih došla na pregled (privatno) doktorica Alispahić bi me pitala kako se osjećam i je li bilo kakvih promjena otkako smo se zadnji put vidjele, zatim bi mi s onom lampom i još nekim instrumentom pogledala grlić(očnouser posted image , mislim pod lampom ne UZ) jer je uvijek bilo crvenila i neka mala ranica koju je morala pratiti.

Onda "ručni" pregled koji je bio malo neugodan ali sam ja i došla na pregled (a ne da stalno gledam bebicu na UZ, jest to lijepo ali uredan tok trudnoće mi je bio puno važniji) pa se uopšte nisam žalila na bilo kakve preglede. Na tom pregledu bi vidjela ima li kakvog sekreta eventualno uzela bris i provjerila stanje grlića. Tako mi je u trećoj trudnoći negdje u 7 mj. primjetila da je grlić smekšan i skraćem i sasvim malo otvoren pa sam mirovala do kraja jer mi je to bila treća tudnoca a i samo 2 godine poslije druge trudnoće.

Ako je bilo potrebno UZ kažem ako jer sam uglavnom imala samo 3-4 UZ tokom cijele trudnoće i to u vrijeme kad se obično radi(prvi između 10 i 14 sedmice, 2.između 18 i 22. i 3. između 30 i 34.)  i meni je to odgovaralo jer kako neko reče ručni pregled je ipak sterilan a UZ koliko god bio bezopasan je zračenje!

Onda vaganje, mjerenje pritiska i tako svaki put. Išla sam na preglede otprilike svakih 30-40 dana. Hvala bogu pa su trudnoće uglavnom proticale uredno pa su to bili kontrolni pregledi ali "ručni" je bio obavezan.

Meni je lično odgovarao ovakav pristup vođenju trudnoće.



_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
17.9.2008 22:38:21   
ziki
U 6. nedelji sam bila da vidim sta se desava samnom i obradovala se, tad mi je radila vaginalni ultrazvuk. Sledeci pregled bio je 8/9 nedelju tad je radila vaginalni UZ i pregled. Ne znam tacno do kad je radila vaginalni UZ i kad je presla na onaj obicni  ali pregled je bio obavezan svaki put- da pregleda cvrstinu grlica, eventualno otvaranje, da li postoji infekcija...Na kontrole sam isla mjesecno, u 9. mjesecu na 3 nedelje. Jedini bolan pregled je bio pred sam porodjaj.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
18.9.2008 13:13:46   
mynxlee
mene su od prvih 7 dana trudnoce, pa sve do sad iscackali koliko kod hocete puta. a UZV snimaka ne znam da li ima neko vise od mene. trudnoca mi od pocetka bila okarakterisana kao visokorizicna, pa me pregledali na sve moguce nacine. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.10.2008 8:14:12   
valika
cao....moj prvi pregled je bio sa 8 tjedana i gledala me vaginalno...gdje se gleda osim ploda i grlic
maternice...postoje li kakve infekcije..pa valjda znaju sta rade...meni je bio bezbolan postupak bitno je
da se zena opusti........i kad te gleda vaginalno stavlja se kondom preko njega tako da mora biti sterilan

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
15.10.2008 8:23:22   
mamy Sabina
Misliš na pregled trans vaginalnom sondom?
On se svakako i radi u prvom trimestru!
Tek od 14 sedmice dr.me gledao sondom preko stomaka!
Inače želim tii super laganu trudnoću,porod i zdravog bebača!user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
1.4.2009 21:29:11   
bojanče
Hej ćaos cure,ja sam na ovom forumu nova.Pre tjedan dana radila sam test i pokazao je user posted image .Za sutra sam naručena kod dok.(privatnika) da mi ustanovi 100% trudnoću.Veliki me je strah da će mi raditi vaginalni UZ,zato što se bojim spontanog.Imala sam ga pre 6 meseci pa ne bih baš želela da se opet ponoviuser posted image .Da li vi možete nešto da mi kažete na tu temu?Da li on može da ustanovi trudnoću vanjskim UZ?Inače zadnja menga mi je bila 18.02.Pozz

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kad ste imale prvi vaginalni pregled u tr...
1.4.2009 21:48:37   
bebana27
ja sam prvi put radila vaginalni UZ kad sam imala 4+5 jer je plod bio jako mal pa ga na UZ nije mogla da vidi.znaci samo sam jednom radila i sad normalno imam smo UZ

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu bojanče)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *