|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u stomaku
23.5.2013 20:09:28   
emef
Upravo i ja to kazem. Imala sam i ja jedan spontani, pa me sve sad brine. A neobicno mi, nit mucnine, nit mi sta smetalo od mirisa, hrane....nista, kao da nisam trudna. Od juce malo osjetim tek mucninu i da mi mirisi pocinju uticati na zeldac. Al jos uvijek je to jaaaako podnosljivo.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: Bolovi u stomaku
23.5.2013 20:12:42   
grozđe
tratincicaa u kojoj si ti sedmici, sta kod tebe ne ide kako treba, pisala si o nekoj upali...jesi li radila nalaz urina?... moguce da sam ja imala spontani bas zbog jake upale mokracnih kanala, a mozda je nesto drugo, ko zna vise...ostaje nam da mirujemo, ne sekiramo se i idemo na preglede...bice abd sve u redu...

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Bolovi u stomaku
23.5.2013 20:14:31   
grozđe
emef svaka zena drugacije nosi trudnocu i simptome...treba samo pozitivno misliti...

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Bolovi u stomaku
23.5.2013 20:16:19   
emef
Ako ti je strogo mirovanje preporuceno, drzi se toga. Znam da nije jednostavno, ali, za dobrobit bebe....Sta ti je sa nalazima??? Sta nije u redu?
IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Mene od samog početka ova trudnoća slomi. user posted image Te mučnine, povraćanje, bolovi u stomaku, kontrakcije....ma ne znam eto...nalazi loši, sad strogo mirovanje, tableta nekakvih, više ne znam gdje koju stavljam, šta pijem, da Bog sačuva!
Molim Boga,kako za sebe takoi za sve one kojima je ko meni samo da se sve dobro završi.


(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Bolovi u stomaku
23.5.2013 20:16:40   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: grozđe

tratincicaa u kojoj si ti sedmici, sta kod tebe ne ide kako treba, pisala si o nekoj upali...jesi li radila nalaz urina?... moguce da sam ja imala spontani bas zbog jake upale mokracnih kanala, a mozda je nesto drugo, ko zna vise...ostaje nam da mirujemo, ne sekiramo se i idemo na preglede...bice abd sve u redu...

Ja sam u 18. nedjelji....imala i ja spontani, samo davno pa uspjelu trudnoću, potpuno urednu! i evo opet sad. Ma ne znam urin ko urin...bakterija nešto, briseve sam radila, imala pojačan iscjedak koji je peckao, pa hormone štitne žlijezde, ma sve sam ja nalaze radila...hormoni su ok...oni mogu da utiču jako na trudnoću. Što se pregleda tiče, ja sam vam svake sedmice na GAK-u zbog kontrakcija....ma ludilo....ma nema šta mene ne muči sada. user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Bolovi u stomaku
28.5.2013 19:19:10   
emef
Nema nam dugo nikog ovdje??? Ja odbrojavam dane, do subote, tad imam prvi pregled. Nadam se da je sve u redu. Juce sam imala jak bol po dnu stomaka, jedno pet min me drzalo i bas sam se bila uplasila, posle je proslo i kao da nista nije ni bilo. Uglavnom, jos uvijek se osjecam odlicno, odmaram sto vise mogu. Vise mi se i ne spava preko dana, doduse, kad navece osjetim umor, tad sam kao malo dijete, daj jastuk i gotova prica...il bi mogla ujedati :) Nemam mucnine, vrtoglavice, glavobolje....ma nista sto inace trudnice imaju...pa mi je i to pomalo strasno i plasi me, al eto, moram ostati optimista do subote a onda, sta Bog da.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Bolovi u stomaku
28.5.2013 19:35:32   
emef
Prerano se ja obradova...upravo me probode bol iz pupka nanize i odem da piskim i ne moze....svaka kap je bila bolna, kao nozem da sjecem iznutra user posted image

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: Bolovi u stomaku
28.5.2013 19:44:55   
Medić*
IZVORNA PORUKA: emef

Prerano se ja obradova...upravo me probode bol iz pupka nanize i odem da piskim i ne moze....svaka kap je bila bolna, kao nozem da sjecem iznutra user posted image


Da nije neka urinarna infekcija u pitanju user posted image Dobro bi bilo da pijes Pancicev caj za trudnice.

< Poruku je uredio medic slatki -- 28.5.2013 19:45:29 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Bolovi u stomaku
28.5.2013 20:08:03   
emef

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: emef

Prerano se ja obradova...upravo me probode bol iz pupka nanize i odem da piskim i ne moze....svaka kap je bila bolna, kao nozem da sjecem iznutra user posted image


Da nije neka urinarna infekcija u pitanju user posted image Dobro bi bilo da pijes Pancicev caj za trudnice.


Ma ne vjerujem da je to u pitanju...imala sam ja i prije problema sa pupkom....taj bol probadanja, samo eto sto sad malo i zabrine :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: Bolovi u stomaku
29.5.2013 7:26:06   
Mrvica_83
Emef Sretno na kontroli u Subotu ! user posted image Meni je taj bol i nemogucnost da mokris isto probudio pomisao na neku urinarnu infekciju user posted image Ali kada odes kod doktora svakako ce ti traziti nalaz urina i krvi pa ces vidjeti da li je sve ok .. Ti si dobro izdrzala ovu neizvjesnost i cekanje pregleda - drzim fige da sve bude u najboljem redu !!user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Bolovi u stomaku
29.5.2013 13:13:33   
emef
Hvala puno na zeljama...ni sama ne znam kako sam izdrzala ovoliko, jer sam inace nestrpljiva al, valja je trebalo tako biti. Bas danas pricam sa kolegicom jednom, ona je u drugom mjesecu trudnoce, ona ima isti taj osjecaj kroz pupak...izgleda da je to sve normalno i prirodan proces prilagodjavanja tijela novoj situaciji.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Bolovi u stomaku
2.6.2013 10:40:01   
tratinčicaa
Često se pitam hoću li se i kada maknuti s ove teme?! user posted image Sve postove na netu sam isčitala vezano za ovu temu, ali mi nije jasno kakva su ovo probadanja u predjelu jajnika i to samo s desne strane?! Na kontroli sve relativno ok i baš tad mi se javilo to probadanje, kažem to dr. on nije vidio ništa. user posted image
Kad ležim sve ok, umanji ili prestane skroz. Pa jel ima iko više sem mene da mu se dešavaju ova..uhh da ne prostačim!

< Poruku je uredio tratinčicaa -- 2.6.2013 10:41:05 >

(odgovor članu emef)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Bolovi u stomaku
2.6.2013 11:00:45   
ajla86

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: grozđe

tratincicaa u kojoj si ti sedmici, sta kod tebe ne ide kako treba, pisala si o nekoj upali...jesi li radila nalaz urina?... moguce da sam ja imala spontani bas zbog jake upale mokracnih kanala, a mozda je nesto drugo, ko zna vise...ostaje nam da mirujemo, ne sekiramo se i idemo na preglede...bice abd sve u redu...

Ja sam u 18. nedjelji....imala i ja spontani, samo davno pa uspjelu trudnoću, potpuno urednu! i evo opet sad. Ma ne znam urin ko urin...bakterija nešto, briseve sam radila, imala pojačan iscjedak koji je peckao, pa hormone štitne žlijezde, ma sve sam ja nalaze radila...hormoni su ok...oni mogu da utiču jako na trudnoću. Što se pregleda tiče, ja sam vam svake sedmice na GAK-u zbog kontrakcija....ma ludilo....ma nema šta mene ne muči sada. user posted image





ko da sam ja pisala ovo...9 mj je tako mi bilo....ako ne i gore jer sam pila dosta ljekova.duso draga lezi na ljevi bok,popiij magnezij bjoelektra i to je to.ili su kontrakcije illi nisko nosis.
pij brusnice dosta i nema sta drugo....kis i nadam se da ce prestati da bebara muci mamu

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: Bolovi u stomaku
2.6.2013 11:18:05   
tratinčicaa
ajla86 ma niti je nisko, niti su kontrakcije, kaže dr.da ih nema a i ovo nije kontrakcijski bol...tako da me naprosto nervira više! Mg uzimam, i pomaže mi dosta, mada je dr.stavio i apaurine pp ali ih max izbjegavam.
Eto, jedna trudnoća je iza mene, i to školska, a ovo je...od starta samog sve nešto... user posted image Kao da me zaboli ako malo više radim user posted image nisam pametna nikako. Od srca ti hvala na riječima podrške!!! Kiss

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 7:38:07   
Mrvica_83
Emef kako si ? Kako je prosla kontrola ? Nadam se da je sve ok ! Ako zelis mozes nam se pridruziti na Trudnickoj temi gdje cekamo bebice i razmjenjujemo iskustva :
user posted image http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-bebe-juni/m_1773268/mpage_10/tm.htm#1776258
da ovdje ne idemo OT user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 9:57:18   
kula
33. sam sedmica i već dva dana osjećam konstantne bolove u donjem dijelu stomaka, bole me kukovi, vagina, krsta, ne mogu da sjedim uopšte. Nisam se još javila doktoru, zato što nemam nikakvog krvarenja ali me ovi bolovi zabrinjavaju. Provodim dane u ležećem položaju, ali bolovi su konstantni i nikako da popuste.
Da li je moguće da je to sve od težine bebe ili ....

Ako neko ima slično iskustvo, molila bih za mišljenje i savjet....

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 666
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 10:20:40   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: kula

33. sam sedmica i već dva dana osjećam konstantne bolove u donjem dijelu stomaka, bole me kukovi, vagina, krsta, ne mogu da sjedim uopšte. Nisam se još javila doktoru, zato što nemam nikakvog krvarenja ali me ovi bolovi zabrinjavaju. Provodim dane u ležećem položaju, ali bolovi su konstantni i nikako da popuste.
Da li je moguće da je to sve od težine bebe ili ....

Ako neko ima slično iskustvo, molila bih za mišljenje i savjet....

Ja bih se ipak javila dr. sigurnije je, a bit ćeš mirnija. Sretno! user posted image

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 10:23:34   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: kula

33. sam sedmica i već dva dana osjećam konstantne bolove u donjem dijelu stomaka, bole me kukovi, vagina, krsta, ne mogu da sjedim uopšte. Nisam se još javila doktoru, zato što nemam nikakvog krvarenja ali me ovi bolovi zabrinjavaju. Provodim dane u ležećem položaju, ali bolovi su konstantni i nikako da popuste.
Da li je moguće da je to sve od težine bebe ili ....

Ako neko ima slično iskustvo, molila bih za mišljenje i savjet....


ne kontam, nemaš krvarenja pa se ne trebaš javljati doktoru??? pa ne čekaj da prokrvariš kako bi tek onda reagovala... ako osjećaš KONSTANTNE BOLOVE VEĆ DVA DANA i to u donjem dijelu stomaka i te kako treba da se javiš doktoru , ne mora značiti da je sa bebom ili trudnoćom nešto možda je upala mokraćnih kanala, možda imaš kontrakcije , i te kako trebaš na pregled.... Ne želim ti unositi ni paniku ni strah nit bilo šta al dva dana trpiti bolove nije dobro pogotovo koji ne popuštaju ni kada legneš...

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 10:26:12   
Medić*
I ja bih ti savjetovala da se javis dr jer te bol ne popusta. Ja sam 34 sedmica, ponekad osjetim probadanje kroz jajnik, gospodju ali to bude kratko, uglavnom nemam tih bolova.

user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 10:29:44   
Mya_81 RR
Konstantni bolovi su dovoljna indikacija da odes na pregled.
I user posted image da sve bude ok!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 11:30:48   
kula
Ninulina - unijela si paniku.... user posted image Ne bih tražila savjet i pomoć, da već ne paničim!!!
Inače, nisam nimalo neodgovorna prema sebi, jako se disciplinovano pridržavam uputa doktora, bila sam u petak kod doktora na kontroli, sve je bilo u redu! Bolovi su počeli u nedjelju poslijepodne...svakako sam odlučila otići kod doktora u nekom skorijem roku, ali dodatni problem mi stvara to što mi je kćerkica fasovala jaku upalu krajnika i pod temperaturom je već 4 dana....

Ma kad krenu problemi, krene sve jedno za drugim...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 11:50:55   
budućamama
Moguće je i da su kontrakcije. Ja sam također ušla u 33 nedelju, a zbog takvih bolova od 16 nedelje trudnoće sam na ginipralu. Ako ti bolovi ne prestaju, i ja bih ti savjetovala da svakako odeš ponovo na pregled. Meni su tako u dva dana otkrili kontrakcije, a nakon bolova i neki hematom koji je misteriozno nestao kasnije.
Znam kako je kad ti je dijete bolesno, a ti se pored svega moraš još i za sebe pobrinuti user posted image , ali mislim da je nepohodno da bar nazoveš doktora, koji će ti reći sigurno da dođeš na pregled. U međuvremenu, neka muž devera oko djeteta. Ti se aktivno brineš za drugo u pupi user posted image
Sretno user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 12:18:59   
kula
Uzimam pretpostavku da je sve moguće - od toga da sam se počela otvarati (i pored giniprala i apaurina koji pijem) pa do jednostavnog stresa zbog svega što mi se izdešavalo u zadnje vrijeme....

Zvala sam doktora, već sam razgovarala sa njim, rekao je da dođem kod njega sutra ujutro da me pregleda vaginalno, da vidi da li je sve ok tamo dole....
Savjetuje da provedem dan ležeći....a muž kad dođe s posla svakako preuzima brigu o kćerkici - do tada, nas smo dvije same....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 13:20:13   
budućamama
Slična nam je situacija onda user posted image

Ja sam otišla tako doktoru zbog bolova koji nisu prestajali i prvi put mi je rekao samo da kontrakcija uterusa još nije popustila te da samo mirujem. Drugi put mi je povećao dozi giniprala nakon čega mi je bilo lakše. Do tad sam pila 4x1/2, a sad pijem 1/2 +1+1+1/2 na svakih 6 sati već mjesec i po. Sada mi je lakše. Kad se krećem, obavezno stavim pojas, pa makar to bilo samo psihički....

Imam i ja djevojčicu od 3,5 godine i teško mi padne kad ne mogu neke osnovne želje da joj zadovoljim. Tipa izvedem je u parkić, ali ne mogu baš da stojim pored nje pola sata i da je ljuljam na ljulji visoko koliko ona želi da ide, već kažem da će je tata ljuljati kad dođe; ne mogu da je uzmem u naručje i podignem kao nekad jer je masallah otežala klipača; kad se zakašlje (a ima mjesec dana kako iskašljava šlajm) srce mi se cijepa jer ne mogu ni da reagujem onako brzo kako bih željela, da joj priskočim u pomoć, zaglim je i kažem da slobodno pljune jer mama je tu (dok mama polako dogega) user posted image ... Razumijem sasvim šta znači bolesno dijete i ti kada moraš mirovati, ali sigurna sam da će sve to biti u redu. Ti pokušaj što više možeš da ležiš do pregleda, ako imaš nekoga zovni da ti pomogne oko djeteta dok muž ne dođe.... Još malo pa nestalo. Samo da se mi aBd s hajrom rastanemo u zdravlju user posted image
Sretno od srca

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: Bolovi u stomaku
4.6.2013 13:30:12   
kula
budućamama, hvala puno na razumijevanju!
Moja curica također ima 3,5 godine, i što kažeš, duša me boli kad znam da joj ne mogu posvetiti onoliko pažnje koliko bih željela...još je sada temperatura potpuno oborila (već 4 dana preko 38stepeni)...
Mislim da će i meni povećati dozu gyniprala - sada pijem 4*1/2 i to od 16. sedmice.
Ma nek radi šta hoće, samo da sve prođe u najboljem redu što se beba i poroda tiče...

Valjda će biti OK...

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *