|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  136 137 [138] 139 140   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija
15.7.2016 11:47:35   
Emma26
Draga Moon, kao da sam ja to pisala, vjeruj da se tako osjećam! Teško mi je razgovarati s bilo kim o tome, zato sam se i registrovala na ovaj forum... vi razumijete! Osjecam toliki pritisak okoline, stalno neko spominje nesto, ispituje... osjecam se kao krivac.. Vec su 3 godine proslo i nista. Smijesno je to da sam zatrudnila jednom bez ikakve terapije, i imala spontani i nakon toga nista!

(odgovor članu Moon1)
Neposredna veza do poruke: 3426
   RE: Inseminacija
15.7.2016 11:49:08   
AMHA
Svaki dan ga gledam nasmijanog s nećacima i slušam kako govori da će biti što god Bog da..i naravno da je tako ali to nekad tako lomi user posted image ! Znati da koliko god im je teško uvijek imaju riječ utjehe za nas. Mi smo odlučili malo stati na loptu, pokušati popraviti spermiogram, nadati se čudu u ovih par mjeseci.. Ovih dana sam čula par happy end—ova, doduše ne s IUI nego s IVF, duplići i to, tako da mi se vjera vraća nakon razočaranja s IUI.

(odgovor članu Moon1)
Neposredna veza do poruke: 3427
   RE: Inseminacija
15.7.2016 12:10:59   
Moon1
Emma tako je i meni..ali opet ne dozvoljavam da mi 'sole pamet' sto bih se reklo..svi imaju neke savjete svi znaju kako napraviti bebu..a ja se osjecam nakon toga kao neki idiot..a mm sve smjesno..smiren je i kaze bice..ako nije ovaj mjesec..bice drugi..i to slusam godinama..sad mi vec pocelo ici na zivce..al ni on vise ne zna sta bi rekao..
Amha da sa ivf su sanse velike..puno parova bez problema dobije..cak i blizance..ali mene muci samo to sto mi je sve ok i nece..nece ni na iui pa se pitam ima li smisla i na ivf..moje sestre su sa ivf obje od prve uspjele..jedna ima curicu sad ce 20 imati godinu a druga ima 20 termin i ocekujemo djecaka..user posted image user posted image ..nadati se najboljem pa kako bude bice..

(odgovor članu AMHA)
Neposredna veza do poruke: 3428
   RE: Inseminacija
15.7.2016 12:49:41   
Ninani
I meni to uzasno smeta.. Pa kad pocnu,sta cekate,kad cete ako necete sad... Kao da je to na dugme,a evo sad cemo.. Nervira me to sto ljudi daju sebi za pravo da ti kovore kad ces i kako ces.. Ja sam se malo prije vratila od ginekologa. 15. mi je dan,a ni traga od ovulacije,najvjerovatnije cu je ovaj mjesec preskociti.. Predlozio mi je da sledeci mjesec izazovemo ovulaciju sa nekom terapijom.. Bila sam sva pogubljena pa ga i ne pitah da li se to izaziva tabletama,inekcijama...

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3429
   RE: Inseminacija
15.7.2016 12:50:26   
AMHA
Ne znam, od IUI sam se baš ohladila. Ostaje nam ili čudo ili IVFuser posted image ! IVF—a se najviše bojim jer se jedanput možemo nekako financirat, drugi put već ne znam kako bi..tako da bi me taj neuspjeh dotukao u svakom smislu user posted image ! Ovih dana nabavljamo biljne pripravke za poboljšanje plivača, držite nam fige da budu od pomoći! Bebe svuda oko nas, cure moje! I pametne mame i tateuser posted image !

(odgovor članu Moon1)
Neposredna veza do poruke: 3430
   RE: Inseminacija
15.7.2016 12:56:24   
Moon1
Ja sam u prvom postupku iui pila klomifene 2x1 od 5-9 dana ciklusa..poslije su me pratili na uzv i bilo sve ok..pisala sam negdje iznad velicinu js..dobro sam reagovala..a i inace imam o..19 dc mi je radjena iui..ako se ja pitam mislim da je bilo kasno..bolove sam imala dan prije..a oni su tako izracunali..vjerovatno je ginek.mislio da ti da tako neke tab..pa da pijes i pracenje pa da vidis kako ces reagovati na njih..zavisi koliko ti traje ciklus..mozda imas o u drugom dijelu c..

(odgovor članu Ninani)
Neposredna veza do poruke: 3431
   RE: Inseminacija
15.7.2016 12:56:32   
Ninani
mm bi trebao sad sledece sedmice da radi ponovo spermogram..Pa ako budu bolji od prosli put onda cu vam napisati koje je cajeve sve pio,ima tu nekoliko vrsta...

(odgovor članu AMHA)
Neposredna veza do poruke: 3432
   RE: Inseminacija
15.7.2016 12:59:20   
Ninani
Idem ponovo u ponedeljak,pa ako budu malo porasli onda cemo i dalje pratiti. a ako budu isti onda on misli da nece ni biti...Sad mi je trajao 33 dana

(odgovor članu Moon1)
Neposredna veza do poruke: 3433
   RE: Inseminacija
15.7.2016 13:02:14   
AMHA
Sretno, sretno, da vam plivači “polude“user posted image ! Ja sam pred inseminaciju pila klomifene od 5.—9. dana ciklusa, već 11.dan radili inseminaciju s jednim vodećim folikulom.. Neuspjeh prvi!

(odgovor članu Ninani)
Neposredna veza do poruke: 3434
   RE: Inseminacija
15.7.2016 13:02:30   
Moon1
Moguce da porastu..ciklusi su dugi..meni su 30-32 dana..kako kad..al nikad da zakasni..drzim fige da budu veliki

(odgovor članu Ninani)
Neposredna veza do poruke: 3435
   RE: Inseminacija
15.7.2016 13:37:23   
Ninani
Hvala vam objema.. I ja vama zelim uskoro da drzite user posted image u narucju.. user posted image

(odgovor članu Moon1)
Neposredna veza do poruke: 3436
   RE: Inseminacija
15.7.2016 16:39:42   
AMHA
Hvala, hvala također, čekamo user posted image ! Je li možda nekoj od vas user posted image jako kasnila nakon utrogestana? Ja sam ih koristila od inseminacije do negativne bete, od čega je prošlo više od tjedan dana i još mi nije procurilo kako treba.

(odgovor članu Ninani)
Neposredna veza do poruke: 3437
   RE: Inseminacija
15.7.2016 16:45:32   
Pcelica86
Meni je kasnila dva dana i trajala je samo cetri. A inace su mi obilne i traju po sest dana minimum.

(odgovor članu AMHA)
Neposredna veza do poruke: 3438
   RE: Inseminacija
15.7.2016 17:31:57   
Ninani
Ja sam danas procitala na nekom drugom forumu da zna da kasni posle toga

(odgovor članu AMHA)
Neposredna veza do poruke: 3439
   RE: Inseminacija
18.7.2016 13:09:24   
Emma26
Cao cure, samo da vam javim da sam danas bila na pregledu i doktor nije odusevljen... Danas mi je 10-ti dan ciklusa i imam 2 folikula na desnom jajniku po 10mm,endometrij 4mm,skroz sam slabo reagovala na Femaru. Jutros sam primila dvije injekcije Fostimona i ujutro moram jos dvije... i sutra na pregled da vidimo da li mi je to pomoglo! Mislim da nema nista od moje inseminacije.. :-( Zanima me je li neka od vas primala Fostimon ampule?

(odgovor članu Ninani)
Neposredna veza do poruke: 3440
   RE: Inseminacija
20.7.2016 11:10:18   
AMHA
Hej Emma, kakvo je stanje kod tebe? Ne znam stvarno, ja sam samo Klomifen koristila.

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3441
   RE: Inseminacija
20.7.2016 14:52:28   
Emma26
Evo upravo od doktora. Danas mi je 12 dan ciklusa, imam dva folikula na desnom j, po 17 i 18 mm, dobila jos jednu injekciju fostimona i da pijem estrofem tablete do petka! Veceras cu primiti stopericu Choriomon i u petak ujutro je inseminacija!

(odgovor članu AMHA)
Neposredna veza do poruke: 3442
   RE: Inseminacija
20.7.2016 16:14:53   
AMHA
Odlično, puno sreće u petak, držim fige da nam popraviš prosjek!!!

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3443
   RE: Inseminacija
20.7.2016 18:39:57   
Emma26
Hvala puno! Javim vam se u petak :-)

(odgovor članu AMHA)
Neposredna veza do poruke: 3444
   RE: Inseminacija
23.7.2016 12:44:55   
Pcelica86
Emma ima li novosti?

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3445
   RE: Inseminacija
23.7.2016 14:22:43   
Emma26
Nisam se prije mogla javiti... Jucer je radjena inseminacija u 11h,sve je bilo uredu, od spermiograma, endometrija koji se podebljao zahvaljujuci tabletama, i imala sam 2 folikule. Doktor me pregledao na uzv prije inseminacije i rekao da samo sto nisu pukle..user posted image Malo mi se nada vratila user posted image sad mi ostaje samo da cekam, a to je najgore..Zna li netko kad mogu test uraditi najranje s obzirom da sam primila stopericu i sve one injekcije fostimona?

(odgovor članu Pcelica86)
Neposredna veza do poruke: 3446
   RE: Inseminacija
23.7.2016 21:04:35   
Pcelica86
Najbolje je da vadis betu, jer test moze da bude lazno negativan ili sada lazno pozitivan nakon stimulacija koje si dobijala ili ti pila. Tako da ti je moja preporuka jer tako je i meni moja dr rekla 14 dan nakon inseminacije da se radi beta i iskljucivo beta nikako test. Super sto je proslo kako treba i sada drzim fige da bude user posted image i opusti se sada, pozitivno razmisljaj i odmaraj.

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3447
   RE: Inseminacija
28.7.2016 8:34:14   
Emma26
Hocu, hvala ti! Nesto me muci vec par dana! Dan nakon inseminacije sam primjetila pojacan ljepljiv iscjedak i malo sukrvice. Da li to znaci da su meni folikuli puki dan nakon inseminacije, a ne 36 h od stoperice kako je trebalo, tj. u vrijeme kad je radjena inseminacija? user posted image Jesu li mi sanse sada manje? user posted image

(odgovor članu Pcelica86)
Neposredna veza do poruke: 3448
   RE: Inseminacija
28.7.2016 8:43:51   
Moon1
Draga Emma, ne znam sto da ti kazem..ja sam stop.primila u srijedu vece..u cet vece sam imala bolove kao kad imam ovulaciju svakog mj..u petak mi je bila iui i to vece sam imala smedjkast iscjedak..to je tako trajalo 3 dana..ne znam da li su se preracunali ili sta je bilo u pitanju imala sam 3 dobra folikula..no nije mi uspjelo..tebi svakako puno srece i drzimo fige da ti uspije i da svima malo das nade

(odgovor članu Emma26)
Neposredna veza do poruke: 3449
   RE: Inseminacija
28.7.2016 9:56:06   
Emma26
Bas mi je zao sto nije uspjelo... sta planiras slijedece? Kakav je bio spermiogram? Ja sam imala samo 2 folikula... i sad se jos manje nadam...tebi nije uspjelo sa 3,a da meni uspije sa 2 :-( ovo čekanje je najgore! Ako mi ne bude uspjesna ova inseminacija idem na Vto... nemam vise sta pokusavati!

(odgovor članu Moon1)
Neposredna veza do poruke: 3450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  136 137 [138] 139 140   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  136 137 [138] 139 140   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *