|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
3.9.2013 15:30:43   
Emmy

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: Emmy

Prijem prvačića prošao super, imali su svečanu priredbu i onda upoznavanje sa učiteljicama, kao i šta nam je potrebno od pribora za školu. Puni smo utisaka, svi redom, eh danas ćemo vidjeti prve utiske iz školskih klupicauser posted image

Samo mi reci gdje je bilo više suza:u vrtiću ili na priredbi? user posted image

Ma u vrtiću definitivno, mala preplakala, ja za divno čudo ni tamo ni ovamo ne zaplakah, prepadoh se je li sve u redu sa mnom, jer sam zadnjih godina počela plakati skoro i na reklameuser posted image .user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 676
   RE: Prvačići
3.9.2013 15:36:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: Emmy

Prijem prvačića prošao super, imali su svečanu priredbu i onda upoznavanje sa učiteljicama, kao i šta nam je potrebno od pribora za školu. Puni smo utisaka, svi redom, eh danas ćemo vidjeti prve utiske iz školskih klupicauser posted image

Samo mi reci gdje je bilo više suza:u vrtiću ili na priredbi? user posted image

Ma u vrtiću definitivno, mala preplakala, ja za divno čudo ni tamo ni ovamo ne zaplakah, prepadoh se je li sve u redu sa mnom, jer sam zadnjih godina počela plakati skoro i na reklameuser posted image .user posted image


stabilizovali se hormoni malouser posted image

sretnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 677
   RE: Prvačići
3.9.2013 15:46:08   
M kao Mama
Kod nas je sve prošlo kao kroz san, jer mi je tata naglo i iznenada završio u bolnici, pa ni sama nisam znala, kako se osjećam, ni gdje sam,

L. je oduševljena, čekam prvu zadaću i molim Boga da oduševljenost ne splahne, dobili smo najbolju i najdivniju učiteljicu, novu učionicu i zaseba wc samo za njih (mislim koji su sve ovo podaci, hahahah, ali vrijedni), ne izuvaju se u učionici, i tako dalje,

mama je sinoć pomoga da spremi ruksak za danas i uredno joj pripremila stvari za časove prema rasporedu od ponedjeljka ??????????

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 678
   RE: Prvačići
3.9.2013 16:50:38   
EEDITH
Do sada- igračke i ja,
od sada -dva plus dva.

Do danas -život bez briga,
od sutra-torba puna knjiga.

Do sada-potrči,preskoči,poskoči,
od sada-lijepo piši,otvori oči.

Do danas-mamino i tatino zlato,
I sutra ću biti i ne brinem se za to.

prvačići sretno user posted image user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 679
   RE: Prvačići
4.9.2013 9:22:27   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Emmy


IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: Emmy

Prijem prvačića prošao super, imali su svečanu priredbu i onda upoznavanje sa učiteljicama, kao i šta nam je potrebno od pribora za školu. Puni smo utisaka, svi redom, eh danas ćemo vidjeti prve utiske iz školskih klupicauser posted image

Samo mi reci gdje je bilo više suza:u vrtiću ili na priredbi? user posted image

Ma u vrtiću definitivno, mala preplakala, ja za divno čudo ni tamo ni ovamo ne zaplakah, prepadoh se je li sve u redu sa mnom, jer sam zadnjih godina počela plakati skoro i na reklameuser posted image .user posted image


stabilizovali se hormoni malouser posted image

sretnouser posted image user posted image user posted image

Ma isto pomislihuser posted image . Hvalauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 680
   RE: Prvačići
4.9.2013 9:22:52   
Emmy

IZVORNA PORUKA: eldinky

Do sada- igračke i ja,
od sada -dva plus dva.

Do danas -život bez briga,
od sutra-torba puna knjiga.

Do sada-potrči,preskoči,poskoči,
od sada-lijepo piši,otvori oči.

Do danas-mamino i tatino zlato,
I sutra ću biti i ne brinem se za to.

prvačići sretno user posted image user posted image

Predivno eldinky, hvala tiuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 681
   RE: Prvačići
4.9.2013 10:21:03   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: mama_alma

Kod nas je sve prošlo kao kroz san, jer mi je tata naglo i iznenada završio u bolnici, pa ni sama nisam znala, kako se osjećam, ni gdje sam,

L. je oduševljena, čekam prvu zadaću i molim Boga da oduševljenost ne splahne, dobili smo najbolju i najdivniju učiteljicu, novu učionicu i zaseba wc samo za njih (mislim koji su sve ovo podaci, hahahah, ali vrijedni), ne izuvaju se u učionici, i tako dalje,

mama je sinoć pomoga da spremi ruksak za danas i uredno joj pripremila stvari za časove prema rasporedu od ponedjeljka ??????????


Bravooo user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 682
   RE: Prvačići
4.9.2013 10:35:09   
Amrino
Almice...nadam se da je sve ok user posted image

Kod nas je sve proteklo i vise nego dobro user posted image .
U ponedjeljak priredba tacno u podne, prvacici su dobili ruksake i školski pribor, upoznali se sa svojim uciteljima/ uciteljicama a roditeljski sastanak je bio u pola 5.
Hamza je dobio divnog ucitelja i super ucionicu. Nemaju klasicne klupe nego male okrugle stoliće.
U utorak sam bila zabrinuta jer sam ocekivala suzice ali je dijete otrcalo u ucionicu sa osmjehom na licu i ne pogledavsi nas. Vidjet cemo do kada ce taj entuzijazam trajati user posted image .
U razredu imamo i jednu drugaricu sa RRuser posted image user posted image user posted image .
Produzeni jos uvijek nismo poceli koristiti pa cemo tek u pon. vidjeti kako ce to funkcionisati. Ove sedmice je druga smjena a ja sam jos uvijek na godisnjem.
Nadam se da je kod svih prvacica i njihovih mama proteklo sve u najboljem redu...user posted image
user posted image user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 683
   RE: Prvačići
4.9.2013 10:39:51   
M kao Mama
tačno vam zavidim što živite u gradski općinama, mi u ovimprigradskim nemamo nikakvih prava, nit žene imaju pravno na onu 13 koju su dobijave ove građanke, porodilje, nit djeca dobiju tu opremu, zaista žalosno, jedan grad, a tolike razlike, no dobro.

Naša učionica je ona prava klasična, dooduše roditelji nisu ulazili u nju, ali u ovoj u kojoj smo bili su klasične klupe ono kako smo mi išli, prošle godine su se djeca izuvala u papuče, ove ne, a najbitniji detalj da moja kćer juče nije znala da ode u WC jer je čučavac, pa im je učiteljica pokazala kako se to radi, al on kaže ne sviđa joj se pa će trpiti,

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 684
   RE: Prvačići
4.9.2013 10:50:32   
Amrino

IZVORNA PORUKA: mama_alma

tačno vam zavidim što živite u gradski općinama, mi u ovimprigradskim nemamo nikakvih prava, nit žene imaju pravno na onu 13 koju su dobijave ove građanke, porodilje, nit djeca dobiju tu opremu, zaista žalosno, jedan grad, a tolike razlike, no dobro.

Naša učionica je ona prava klasična, dooduše roditelji nisu ulazili u nju, ali u ovoj u kojoj smo bili su klasične klupe ono kako smo mi išli, prošle godine su se djeca izuvala u papuče, ove ne, a najbitniji detalj da moja kćer juče nije znala da ode u WC jer je čučavac, pa im je učiteljica pokazala kako se to radi, al on kaže ne sviđa joj se pa će trpiti,


Potpuno su upravu Alma...user posted image . Nazalost, i u Sarajevu (koje je kao u najboljoj situaciji) neki su "jednakiji" od drugih. Ni djeca u nasoj opcini nisu nista dobila ali mi jesmo jer smo H. upisali u skolu koja pripada opcini Centar.
Meni je bezze i to sto oni unaprijed uopste ne obavijeste roditelje o tome ...djeca dobila ruksake i pernice, nesto pribora a vjerujem da ih je 90 % do tada vec sve to i kupila. (a sigurna sam da ima roditelja kojima bi ta usteda itekako dobro dosla). Meni bi to bila najbolja opcija za sve opcine- da brate sva djeca imaju iste ruksake i da nema podjele djece i po tom pitanju ali eto.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 685
   RE: Prvačići
4.9.2013 10:54:27   
mama75

IZVORNA PORUKA: Amrino

Almice...nadam se da je sve ok user posted image

Kod nas je sve proteklo i vise nego dobro user posted image .
U ponedjeljak priredba tacno u podne, prvacici su dobili ruksake i školski pribor, upoznali se sa svojim uciteljima/ uciteljicama a roditeljski sastanak je bio u pola 5.
Hamza je dobio divnog ucitelja i super ucionicu. Nemaju klasicne klupe nego male okrugle stoliće.
U utorak sam bila zabrinuta jer sam ocekivala suzice ali je dijete otrcalo u ucionicu sa osmjehom na licu i ne pogledavsi nas. Vidjet cemo do kada ce taj entuzijazam trajati user posted image .
U razredu imamo i jednu drugaricu sa RRuser posted image user posted image user posted image .
Produzeni jos uvijek nismo poceli koristiti pa cemo tek u pon. vidjeti kako ce to funkcionisati. Ove sedmice je druga smjena a ja sam jos uvijek na godisnjem.
Nadam se da je kod svih prvacica i njihovih mama proteklo sve u najboljem redu...user posted image
user posted image user posted image .

user posted image
Sretno! Super vam je skola koju ste izabrali; pisala sam ti to vec negdje ne znam jesi li upratila user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 686
   RE: Prvačići
4.9.2013 11:07:28   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mama_alma

u WC jer je čučavac, pa im je učiteljica pokazala kako se to radi, al on kaže ne sviđa joj se pa će trpiti,


I kod nas u SG je isto čučnjavac (tako ga zove moja E), i ona je trpila što mi je bilo očajno jer je išla u boravak. No sad ide kući poslije škole pa nije toliko problem user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 687
   RE: Prvačići
4.9.2013 11:10:51   
mama75

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: mama_alma

u WC jer je čučavac, pa im je učiteljica pokazala kako se to radi, al on kaže ne sviđa joj se pa će trpiti,


I kod nas u SG je isto čučnjavac (tako ga zove moja E), i ona je trpila što mi je bilo očajno jer je išla u boravak. No sad ide kući poslije škole pa nije toliko problem user posted image


I mi smo imali isti problem, dodatno sto je isla i u boravak pa to bude bas citav dan. Moja je u pocetku trpila, ali poslije se ispraxirala da ide. Prva 2-3x ju je uciteljica vodila, poslije sama. Meni licno je bolje sto je cucavac, nekako mi vise higijenski, mada je stvarno nezgodno za curice prvacice.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 688
   RE: Prvačići
4.9.2013 11:13:59   
Amrino
mama75- jesam, jesam procitala sam ono sto si mi pisala, zaboravih ti odgovoriti user posted image .
Hvala ti na svakoj informaciji...Ja se fakat nista unaprijed nisam o školi raspitivala ali eto izggleda, za sad, da je super!
Ja sam ocekivala i cucavac i zelene oguljene klupe, tako da sam, nakon sto sam sve vidjela, i vise nego prijatno iznenađena. Wc im je super- renoviran, cist....i bas mi je djecice koja imaju cucavac, ne znam kome je to palo na pamet? Pa skola je u pitanju...a uostalom- koliko bi mogla kostati ugradnja wc solje?! Majke mi- vidite sa vijecem roditelja da se skupe kakve pare...Pa najobicnija solja ne kosta ni 50 KM...ugradnja i sve ostalo mislim da to dođe po jedno 2 KM po roditelju tj. djetetu.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 689
   RE: Prvačići
4.9.2013 11:15:55   
Amrino
IZVORNA PORUKA: ena23

pa zovu je skola ali vise je kao vrtic ove prve dvije godine. ali svejedno je obavezno...

joj moram s vama podjeliti, ne znam jesam li ranije pisala ali ja ostala pravo prijatno iznenadjena.. ovdje skola kosta 27 eura godisnje. u tu cjenu je ukljuceno sve u vezi skole, znaci sveske, olovke, plastelin, papiri, apsolutno sve sto je vezano za skolu dobiju u skoli i ne moraju nostiti kuci nista ni od kuce nista user posted image

stala dans i gledam po razredu i kontam pa oni su jos bebeeeeee, kako je moguce da vec idu u skolu...


Hej sto ti je drzava...Jbt a ja odusevljana sto dijete ima wc- šolju u skoli user posted image user posted image user posted image

...i još kad mi počnu pričati kako je školovanje kod nas besplatno user posted image

< Poruku je uredio Amrino -- 4.9.2013 11:17:03 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 690
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:01:59   
lely
Mame prvačića kako su se snašla vaša dječica u školi?
Ima li problema? Mi smo već ludiiiii,ja ne znam šta je ovo i kakve su ovo generacije ali definitivno nisam ovo očekivala user posted image

Možda sam i ja preosjetljiva jer A nije do sada bio u sličnim sredinama i ako je išao u vrtić,jednostavno djete ne zna da se odbrani user posted image
A ide u produženi i tu su i starija djeca,rugali mu se da je debeo i čuli i mali pa se to sad proširilo...smeta mu a ne zna kako da reaguje a iskreno ni ja.
Mislim bez obzira na to da li je debeo ili ne baš mi nekako tužno da djeca to rade,da znaju da se rugaju,psuju mater i rove po tuđim torbama user posted image
Molim vas jesam li ja luda ili šta već,meni je sve to baš strašno user posted image
U svemu tome je dobro što mi se djete povjeri,evo npr danas su mu nasuli pijesak onaj sitni crni u tene,došao mokrih nogu.
Kako reagovati?Žaliti se ili neuser posted image
Prosvjetlite me pls

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 691
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:16:38   
Lulu_
lely... :((( to je tako ruzno kad ti prvi dani u skoli ostanu u sjecanju po takvim stvarima.
Ja se ne bih zalila. Mislim da bi ga jos vise izazivali....ja bih se direktno obratila roditelju, ako vidim da je i roditelj budalast onda bih poslala malo mladeg rodaka da im stane koji put na nogu :D
Sorry, ali za moje djete bih se posluzila i time.
Prosle godine moja curica je izazivala nekoga i kad je ta Mama mene upozorila na to morala je da se izvine pred svima i njoj i njenoj mami. Toliko ju je bilo stid da joj vise nikad nece pasti napamet da uradi bilo sta slicno.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 692
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:28:33   
Crnkica
lely,za ovako nešto ja bi se obratila direktno učitelju/ci jer njihova je dužnost brinuti se o djeci dok su u školi...on ne mora to da trpi,zašto bih?
Takvi problemi znaju biti jako stresni za djecu a posebno prvačiće,jer će školu gledati drugačije od ostalih,zbunjeni i uplašeni..iznesi svoj problem nedležnom neka poduzme mjere...user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 693
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:33:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lely

Mame prvačića kako su se snašla vaša dječica u školi?
Ima li problema? Mi smo već ludiiiii,ja ne znam šta je ovo i kakve su ovo generacije ali definitivno nisam ovo očekivala user posted image

Možda sam i ja preosjetljiva jer A nije do sada bio u sličnim sredinama i ako je išao u vrtić,jednostavno djete ne zna da se odbrani user posted image
A ide u produženi i tu su i starija djeca,rugali mu se da je debeo i čuli i mali pa se to sad proširilo...smeta mu a ne zna kako da reaguje a iskreno ni ja.
Mislim bez obzira na to da li je debeo ili ne baš mi nekako tužno da djeca to rade,da znaju da se rugaju,psuju mater i rove po tuđim torbama user posted image
Molim vas jesam li ja luda ili šta već,meni je sve to baš strašno user posted image
U svemu tome je dobro što mi se djete povjeri,evo npr danas su mu nasuli pijesak onaj sitni crni u tene,došao mokrih nogu.
Kako reagovati?Žaliti se ili neuser posted image
Prosvjetlite me pls


razgovaraj sa ućiteljicom i u odjeljenju i u produženom...kakav je to način...
gdje su one kada se neko dijete dira...
i sipa pjesak u tene...najprije plaća se porduženi a nadalje škola je to...nije to parkić...

mislim žao mi je čuti uopće da djeca tako razgovaraju među sobom...al još mi je više žao da je njega divnoga koji na to nije navikao to spopalo...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 694
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:39:58   
amra_sa
Obrati se roditeljima te djece koja su zadirkivala tvog dječaka, zatim skreni pažnju i učiteljici šta se dešava da i ona reaguje, a svom malom gradi odbrambeni stav i nauči ga da ponekad i ignoriše neke stvari jer će ga tako prestati zadirkivati. Objasni mu da su malo deblji ili mršaviji ljudi, djeca i sl. jednako dobri kao i drugi, debljina nije nikakvo mjerilo za neke stvari. Kroz šalu mu objasni neke stvari, na nekom primjeru i sl. I nikad djetetu nemoj dozvoliti da puno priča o drugoj djeci, reci mu da tebe ON interesuje, da ti priča o tome šta ON radi i kako se ponaša.
Ne vrijedi razvbijati glavu o tome kako i šta drugi. Nemoj ga ni porediti sa drugima. To djeca ne vole. Zajednički rješavaj probleme sa djetetom, budi spremna da puno slušaš i posvetiš pažnju svom djetetu.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 695
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:44:43   
lely
O svim tim opcijama sam razmišljala i sve kontam neka ga nek se izbori i pokuša sam izaći sa njima na kraj,naravno uz moju i mm podršku,ali jaki sam tužna zbog svega toga generalno :(
Vjerujem da sve to utiče više na nas kao roditelje nego na njega,ali nisam sigurna koliko će to potrajati ako nešto ne poduzmem.
Za sada smo se odlučili za savjetovanje djeteta,ohrabrivanje i ukazivanje na to šta je loše a šta možda i nije jer nekako mora opstati.
Inače A je poslušno djete,učili smo ga da ne dira druge,da ne psuje i ne svađa se... pa smo čini mi se malo i pretjerali u tome jer on po nekad i ne skonta kad je neko djete zločasto prema njemu.
Često mi ispriča sav onako zaprepašten kako je neko psovao,udario nekog i sl jer stvarno do sada nije imao priliku biti u takvoj sredini.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 696
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:48:36   
amra_sa
I samo da kažem , nisu učiteljice krive za sve što se dešava među djecom. Djeca u školu dolaze sa kućnim odgojem ili ne(odgojem), nazovite to kako želite ...
Svi korijeni problema dolaze prije svega iz porodice, pa tek onda sve ostalo (ličnost, karakter...). Ako je dijete kući zanemareno, ako je otac ili majka nasilan/nasilna, ako je dijete frustrirano itd. da ne pričam dalje očekivati je da će praviti probleme.
Greška svakog roditelja je što prvo kaže ... Eh gdje mu je učiteljica bila ... user posted image
Učiteljice ne mogu na velikim odmorima trčati za 30 toro svoje djece i gledati šta djeca rade, dajte malo, budite realne.
Pretpostavlja se da sva djeca u školu dolaze sa primjernim vladanjem i kućnim odgojem, da znaju šta smiju šta ne smiju. A isto tako za očekivati je da će se ponekad i posvađati, pogurati i sl. Pa i mi odrasli smo takvi i još puno gori. Ništa novo. Samo se treba znati granica u svemu.


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 697
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:49:28   
dinaa

IZVORNA PORUKA: lely

Mame prvačića kako su se snašla vaša dječica u školi?
Ima li problema? Mi smo već ludiiiii,ja ne znam šta je ovo i kakve su ovo generacije ali definitivno nisam ovo očekivala user posted image

Možda sam i ja preosjetljiva jer A nije do sada bio u sličnim sredinama i ako je išao u vrtić,jednostavno djete ne zna da se odbrani user posted image
A ide u produženi i tu su i starija djeca,rugali mu se da je debeo i čuli i mali pa se to sad proširilo...smeta mu a ne zna kako da reaguje a iskreno ni ja.
Mislim bez obzira na to da li je debeo ili ne baš mi nekako tužno da djeca to rade,da znaju da se rugaju,psuju mater i rove po tuđim torbama user posted image
Molim vas jesam li ja luda ili šta već,meni je sve to baš strašno user posted image
U svemu tome je dobro što mi se djete povjeri,evo npr danas su mu nasuli pijesak onaj sitni crni u tene,došao mokrih nogu.
Kako reagovati?Žaliti se ili neuser posted image
Prosvjetlite me pls



Uh draga bas tuznouser posted image ,zbog ovakvih situacija sam ja davno zakljucila da sam pogrijesila u odgoju,jer su mi se desavale slicne stvari,nismo ni svjesne kakve sve djece ima dok nam djeca ne krenu u skolu,bar je tako bilo u mom slucaju.
Ti svakako razgovaraj sa uciteljicom a i sa roditeljima te djece,moras to prekinuti odmah jer djeca su hmmm da kazem okrutna i kad se "nakaleme" na nekoga ko suti i trpi i jos niko ne reaguje na to e tu tek nastaju problemi,vjeruj u stanju su se svim i svacim sluziti nazalost


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 698
   RE: Prvačići
26.9.2013 22:55:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: amra_sa

I samo da kažem , nisu učiteljice krive za sve što se dešava među djecom. Djeca u školu dolaze sa kućnim odgojem ili ne(odgojem), nazovite to kako želite ...
Svi korijeni problema dolaze prije svega iz porodice, pa tek onda sve ostalo (ličnost, karakter...). Ako je dijete kući zanemareno, ako je otac ili majka nasilan/nasilna, ako je dijete frustrirano itd. da ne pričam dalje očekivati je da će praviti probleme.
Greška svakog roditelja je što prvo kaže ... Eh gdje mu je učiteljica bila ... user posted image
Učiteljice ne mogu na velikim odmorima trčati za 30 toro svoje djece i gledati šta djeca rade, dajte malo, budite realne.
Pretpostavlja se da sva djeca u školu dolaze sa primjernim vladanjem i kućnim odgojem, da znaju šta smiju šta ne smiju. A isto tako za očekivati je da će se ponekad i posvađati, pogurati i sl. Pa i mi odrasli smo takvi i još puno gori. Ništa novo. Samo se treba znati granica u svemu.



amra...
ja jesam stajališta da se kući odgaja a u školi uči...
ali meni ne pda na pamet odgajati nečije roditelje ili njihovu djecu...tek moj posao to nije....
škola je javna sutanoova u dužna je zašitit djecu unutar iste...
dok mene nema staratelj mom djetetu je ona, ja sma dijete predal i smatram da ga štite kao što bih ja...

ovdje pričamo o djetetu prvi osnovne, nakon mjesec dana boravka u školi...
prvačić koji dolazi sa pričom dešavanj u učionici odjeljenja i učionici porduženoga boravka doživljava maltretiranje...
pjesak u tenama...
mislim zaista...

nisu oni u dvorištu sami pa da njemu neko kaže dal je mršav il debeo...
oni su u učionicu...zar je moguće da od 1 do 5 razreda su zajedno u boravku koji se plaća 200 KM i da učiteljice ne čuju i ne vide što se dešava...

i da u nečije tene neko napse pjesak i sada ja trebam ići njegovomr doitelju...ja neću očima da vidim toga roditelja...
niti d aga odgajam niti njegovo dijete...ja hoću da škola pazi i čuva moje dijete do fizičkoga i psihičkoga maltretiranja....
zašto to neko dijete drugome radi, čemu razlozi za to...nek vidi pedagog i psiholog škole...
dali je sve u redu u porodicama tim...mene ni to ne zanima...
moje je da pošaljem svoje dogojeno dijete...i iz ovoga primjera vidimo da je takav i spolan...a i poznajm i majku i dijete...znam o čemu pričam...



izvini...ja da sma tu ja bih regirala...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 699
   RE: Prvačići
26.9.2013 23:07:50   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: amra_sa

I samo da kažem , nisu učiteljice krive za sve što se dešava među djecom. Djeca u školu dolaze sa kućnim odgojem ili ne(odgojem), nazovite to kako želite ...
Svi korijeni problema dolaze prije svega iz porodice, pa tek onda sve ostalo (ličnost, karakter...). Ako je dijete kući zanemareno, ako je otac ili majka nasilan/nasilna, ako je dijete frustrirano itd. da ne pričam dalje očekivati je da će praviti probleme.
Greška svakog roditelja je što prvo kaže ... Eh gdje mu je učiteljica bila ... user posted image
Učiteljice ne mogu na velikim odmorima trčati za 30 toro svoje djece i gledati šta djeca rade, dajte malo, budite realne.
Pretpostavlja se da sva djeca u školu dolaze sa primjernim vladanjem i kućnim odgojem, da znaju šta smiju šta ne smiju. A isto tako za očekivati je da će se ponekad i posvađati, pogurati i sl. Pa i mi odrasli smo takvi i još puno gori. Ništa novo. Samo se treba znati granica u svemu.



amra...
ja jesam stajališta da se kući odgaja a u školi uči...
ali meni ne pda na pamet odgajati nečije roditelje ili njihovu djecu...tek moj posao to nije....
škola je javna sutanoova u dužna je zašitit djecu unutar iste...
dok mene nema staratelj mom djetetu je ona, ja sma dijete predal i smatram da ga štite kao što bih ja...

ovdje pričamo o djetetu prvi osnovne, nakon mjesec dana boravka u školi...
prvačić koji dolazi sa pričom dešavanj u učionici odjeljenja i učionici porduženoga boravka doživljava maltretiranje...
pjesak u tenama...
mislim zaista...

nisu oni u dvorištu sami pa da njemu neko kaže dal je mršav il debeo...
oni su u učionicu...zar je moguće da od 1 do 5 razreda su zajedno u boravku koji se plaća 200 KM i da učiteljice ne čuju i ne vide što se dešava...

i da u nečije tene neko napse pjesak i sada ja trebam ići njegovomr doitelju...ja neću očima da vidim toga roditelja...
niti d aga odgajam niti njegovo dijete...ja hoću da škola pazi i čuva moje dijete do fizičkoga i psihičkoga maltretiranja....
zašto to neko dijete drugome radi, čemu razlozi za to...nek vidi pedagog i psiholog škole...
dali je sve u redu u porodicama tim...mene ni to ne zanima...
moje je da pošaljem svoje dogojeno dijete...i iz ovoga primjera vidimo da je takav i spolan...a i poznajm i majku i dijete...znam o čemu pričam...



izvini...ja da sma tu ja bih regirala...



Ja bih baš htjela da vidim kakvi su roditelji tog dječaka koji maltertira moje dijete npr. da znam kako ću se postaviti u situaciji i kako ću ja svoje dijete prevaspitati u tom slučaju. Pa neću se ja sa tim djetetom raspravljati, nego sa njegovim roditeljima ili starateljima, valjda je to logično.
Možda sam i previše detaljna kad su neke stvari u pitanju.
Eh problem je što svi prvo kažu učitelj i pedagog.
Učiteljeva uloga jeste odgojno obrazovna, ali treba uzeti u obzir da učitelj nije policajac, inspektor i šta sve ne. A obično je sve to, nažalost, i još je puno štošta. Samo što to ljudi ne vide i ne cijene koliko bi trebali, vide uglavnom sve ono što je negativno kod učitelja.
I škola nije odgojno popravna ustanovanego je škola, a učiteljice i pedagozi nisu uvijek glavni krivci za sve. O tome ja pričam.
Kad učitelji i pedagozi ne valjaju zašto onda svi prvo trče njima kad se nešto desi ?
Svi nevaljaju jedino smo mi dobri. Ne može tako, treba od sebe poći. Kad se meni nešto desi, ja nastojim da se prvo zapitam jesam li ja negdje pogriješila, gdje, zašto, kako ...


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *