|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
27.9.2013 11:43:08   
Crnkica
Lely,moraš reagovati,jer dug je period kad će to proći i kad će se djeca okomiti na nekog drugog,možda..
Moj E je istučen na prvom školskom danu,od strane dva dječaka iz odjeljenja,i to mi je rekao tek drugi dan.Odmah odem učitelju i kažem mu.On sav izbezumljen.Ne tražimo da ih nosaju u naručju ali moraju povesti računa koliko je moguće..Pita on razred jeli istina i svi mu potvrde...izveo ih je i očitao bukvicu kako to ne smiju ubuduće i nije se više ponovilo....E je mirno dijete i na takve se vole nataklatiti..

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Prvačići
27.9.2013 11:47:53   
škorpija

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Najbitnija karika u svemu je porodica i kućni odgoj. Sve od toga polazi.
Nažalost, često je učitelj tu da izigrava policajca, inspektora, psihologa, ljekara, socijalnog radnika, dvorsku ludu, mađioničara i još puuuno toga.
Najlakše je svoje propuste u odgoju djeteta prebacivati drugima, učiteljici i sl.
Učiteljica će nekako trpiti vaše dijete 4 godine, ako je to dijete neodgojeno (zato i kažem trpiti) jer se takva djeca trpe. Ne pali pre(odgoj) ako roditelj kaže jedno a učitelj drugo.
Ali kad to dijete malo ojača i kad roditelju počne raditi ono što je radio vršnjacima i učiteljima tek tada će se roditelj hvatati za glavu.
Treba realno i objektivno pogledati stvari, najlakše je kritikovati druge i prebacivati lopticu na druge. Što smo to uvijek mi u pravu a neko drugi je kriv ?
Ovo ne govorim ni kao učitelj, ni kao roditelj, već kao čovjek ...
user posted image





user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Prvačići
6.3.2014 15:58:25   
Esmica
Zalila sam se svojoj sestri,pa evo da se i vama pozalim,da cujem vase misljenje.
Prije mjesec dana smo se preselili i promjenili skolu.
Djecak je drugi razred,a djevojcica prvi.
Djecak je onako bistar i konta pravo brzo,al je lijen,a curica opet nije poput njega, mada se pravo trudi, pamti sta ima za zadacu, vrijednija je od njega.
Uciteljica kojoj smo ovdje pripali je cini mi se jos uvijek u onom osmogodisnjem sistemu gdje djeca sa 7 godina polaze u skolu.
Prvo, vec su u prvom polugodistu sva slova radili. Cim smo dosli cekalo nas je savladavanje slova. Ona je znala pisati velika, morali smo savladati mala, da pise citko i da ne prelazi liniju.
Da pazi na veliko i malo slovo. Cim smo to presli,oni idu dalje u krajnost. Rade diktate,ono sto je djecak u Sarajevu radio u drugom razredu. I stalno mi uciteljica pise poruke u teki.
Ne moze samostalno pratiti diktat. Ne moze samostalno da odgovara na pitanja iz price. Potrebno mnogo vjezbe i truda (dadne im pricu odstampanu koju oni moraju procitati, shvatiti i pismeno odgovarati na pitanja).
Kad je dosla kuci,ja joj procitam pricu,i na sva pitanja mi odgovori fino. Problem je dakle da ona procita slova i da shvati ono sto je procitala i da odgovori na ta pitanja. Ja mislim da previse trazi za prvacice. Pa nema jos ni sedam godina. Danas je dosla i kaze da ne voli ovu ovdje skolu i da voli onu u Sarajevu,te da nista ne razumije sta uciteljica trazi od nje user posted image .
Iz moje okoline joj je danas napisala neuredno,iako je po meni ono sasvim ok za jednog prvacica. Slikala bih vam da vidim sta vi kazete.
I stalno mi govori kako uciteljica kaze da nista ne uce i da se nista ne trude. Pa ne moze biti da citav razred ne valja.
I nervira me sto stalno salje te poruke, kao da sam poslala dijete da ga ona analizira koliko je samostalno ili ne. Pa kako ce u prvom razredu biti samostalno.Ona je tu da je poduci valjda.
Moja mama nikad nije sa mnom radila zadacu, a bila sam odlikas. Uciteljica je prenijela,ja shvatila i radila.
Molim vas,sta bi vi uradile na mom mjestu?

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Prvačići
6.3.2014 21:50:16   
Hanady RR
Vjeruj nisam pametna...
Koliko sma ja upoznata tek u drugom polugodištu se slova rade, pred kraj diktati, čitanje itd...
Sad kako ona radi mimo porgrama ja ti to ne bih znala reći ????

Al sa djecom se treba raditi, nažalost takav je sistem trebate vježbati pisanje, urednost...itd...
Te poruke bi trebale biti pozitivne..ali ako konstanto piše nešto što ne stoji, oda fakat ne znam šta bi ti rekla:(

Meni žao da djeteteu je to sikustvo sa školom stresno, al po tvom pisanju stresno je i njoj i tebi :(

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Prvačići
7.3.2014 13:36:18   
Lejla Ka
U svemu ovome meni se najviše ne sviđa ovo: "I stalno mi govori kako uciteljica kaze da nista ne uce i da se nista ne trude."

U prvom razredu!

Ja bih porazgovarala, i sa njom i sa direktorom, ne da se optužuje već da se vidi da li ta učiteljica uvijek praktikuje takav način rada. Ako imaš mogućnost pitala bih i roditelje djece koji su njen razred već završili. I ako je to način na koji ona radi, a teško da se to da izmjeniti, tražila bih drugu učiteljicu, drugu školu ...

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Prvačići
7.3.2014 13:43:22   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

U svemu ovome meni se najviše ne sviđa ovo: "I stalno mi govori kako uciteljica kaze da nista ne uce i da se nista ne trude."

U prvom razredu!

Ja bih porazgovarala, i sa njom i sa direktorom, ne da se optužuje već da se vidi da li ta učiteljica uvijek praktikuje takav način rada. Ako imaš mogućnost pitala bih i roditelje djece koji su njen razred već završili. I ako je to način na koji ona radi, a teško da se to da izmjeniti, tražila bih drugu učiteljicu, drugu školu ...


Ovako kako je Lejla Ka napisala.
Tražila bih sastanak i porazgovarala.
Gdje je nova škola, na području FBiH? ili ?!


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Prvačići
7.3.2014 13:53:17   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

U svemu ovome meni se najviše ne sviđa ovo: "I stalno mi govori kako uciteljica kaze da nista ne uce i da se nista ne trude."

U prvom razredu!

Ja bih porazgovarala, i sa njom i sa direktorom, ne da se optužuje već da se vidi da li ta učiteljica uvijek praktikuje takav način rada. Ako imaš mogućnost pitala bih i roditelje djece koji su njen razred već završili. I ako je to način na koji ona radi, a teško da se to da izmjeniti, tražila bih drugu učiteljicu, drugu školu ...


Ovako kako je Lejla Ka napisala.
Tražila bih sastanak i porazgovarala.
Gdje je nova škola, na području FBiH? ili ?!


ovo što je esmica napisala iz perspektive majke prvačića, škole u KS, je previše, tek u drugom polugodištu su počili slova, diktate rade, vježbaju čitranje,brojeve do 4 su došli, moja okolina je puna crtanja i priča korz slike, tako da ja bih razgovarala sa pedagogom, učiteljicom i direktorom, ali ne odgovojeno nego svi da su zajedno,d a se vidi gdje je problem



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Prvačići
7.3.2014 21:33:29   
Esmica
Nova skola pripada Fojnici, to je ustvari podrucna skola koja pripada vecoj skoli u Fojnici.
Nazalost,premali su mi da idu u tu skolu u Fojnici,morali bi vozariti.
A ovdje ima samo ta uciteljica.
Napisala sam joj pismo,odnijet ce curica u ponedjeljak,pa cu vidjeti kakav ce efekat proizvesti pismo.
Ako se dalje nastavi ovako, morat cu nesto vise poduzeti.
U Sarajevu su jako puno crtali,bojili,ovdje pisu listove i listove.
Iz moje okoline napisu naslov i recenice do kraja lista.
Za jedan dan su radili o prirodi,citav list ispisan onako kako je ona mogla da napise.
Na sljedecem listu je trebala da odgovori na pitanja,a odgovore je trebala da izvuce iz ovog prvog lista.
Uciteljica napisala ne zna da odgovori na pitanja samostalno.
user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Prvačići
8.3.2014 21:35:56   
Lejla Ka
Tvoje jeste, na žalost al takav je program, da radiš sa djetetom, al učiteljicino je definitivno da djecu motiviše da rade, da im učenje bude milo i drago, a ne da im govori kako su ovakvi ili onakvi.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Prvačići
10.3.2014 12:40:28   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Esmica

Nova skola pripada Fojnici, to je ustvari podrucna skola koja pripada vecoj skoli u Fojnici.
Nazalost,premali su mi da idu u tu skolu u Fojnici,morali bi vozariti.
A ovdje ima samo ta uciteljica.
Napisala sam joj pismo,odnijet ce curica u ponedjeljak,pa cu vidjeti kakav ce efekat proizvesti pismo.
Ako se dalje nastavi ovako, morat cu nesto vise poduzeti.
U Sarajevu su jako puno crtali,bojili,ovdje pisu listove i listove.
Iz moje okoline napisu naslov i recenice do kraja lista.
Za jedan dan su radili o prirodi,citav list ispisan onako kako je ona mogla da napise.
Na sljedecem listu je trebala da odgovori na pitanja,a odgovore je trebala da izvuce iz ovog prvog lista.
Uciteljica napisala ne zna da odgovori na pitanja samostalno.
user posted image


Mislim da se ne trebaš " dopisivati " sa učiteljicom, nego otići do nje i tražiti sastanak sa direktorom i učiteljicom.
Na tom sastanku ćeš ići otvorenog srca i uma, objasniti da dijete dolazi iz škole u kojoj je učenje i prepoznavanje slova predvidjeno za drugo polugodište.
Naravno da ćeš reći da je ovaj plan i program nešto sasvim drugo, i da se dijete a i ti ne snalaziš te da vam treba malo vremena da se prilagodite.

Moguće da je u SBK takav plan i program, ali trebate vrijeme da se prilagodite-
Svakako ćeš govoriti mirnim glasom, bez traga napadanja učiteljicinih postupaka, ali sa jasnom porukom da to niste očekivali. Možeš ponuditi da doneseš plani program po kojem je dijete radilo.

I naravno.......treba inzistirati da dijete bude samostalno, ali za uspjeh dijeteta u školi i roditelj mora dosta toga uraditi.
Danas je situacija takva, nažalost.

I najbitnije......na lijep način skreni pažnju da dijetetu uzrasta 7 godina najbitnije je da zavoli školu, a to može samo ako ima učiteljicu s kojom se može identifikovati i s kojom ima dobar odnos.

I još jednom, bez dopisivanja!

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Prvačići
27.6.2014 9:51:50   
mamina princeza
Jos 2 mjeseca su ostala da zvanicno aBd budemo i mi u prvacicima:) e sad polako treba da se pocnem informisati sta trebam kupiti ..im ajos vrmena al moja mama hoce da joj kupi ruksak za bajram pa moramo u ovo mjesec dana naci izabrati. Znam da ste ranije pisale da su targetovi ruksaci najbolji al nisam ove godine vidjela neki izbor ...prosle ih je bilo puno u svijetlost knizarama al sad nesto slabo...mozd ajos nisu dobili sve. Da li definitvno da gledam target ruksak ? koja su vasa konacna iskustva. zeljela bih da nam ruksak traje bar 2 godine ili vise i da je dobar za ledja i ne pretazak da je ne poklopi svu.... kako uopste znate da su ta ledja ruksaka bas dobra. gledala sam neke ruksake na snizenju meni i oni djeluju ok ...al definitvno nemam pojma o tome! :)

< Poruku je uredio mamina princeza -- 27.6.2014 9:52:42 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Prvačići
27.6.2014 10:22:14   
ziki
Okuplja se generacijauser posted image .
Na chat temi su hvalili te ruksake kao najbolje, i izdrzljivi i da imaju taj anatomski ulozak za ledja. Takodje su pominjele i ruksake iz exluziv knjizare, marku ne znam. Pogledaj na temi tamo vrati se na razgovore od juce popodne user posted image
Tarik je dobio crocs ov ruksak koji po meni i nije za skolu al ima sliku koju zeli, prvi razred ce izgurat jer ga sam nece nosit. Za drugi cemo trazit.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Prvačići
27.6.2014 10:33:53   
ziki
http://www.ringeraja.ba/forum/m_2210768/mpage_779/key_/tm.htm
imas i na narednoj strani o tome

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Prvačići
27.6.2014 10:46:50   
mamina princeza
hvala ziki ..znaci target je br 1 :) ostalo necu jos da kupujem al eto ako bi neko bio ljubazan da mi napise sta treba da kupim jos obako kvalitetno - pernica bojice ...vecinu cu kupiti kad krene skola ili tik pred skolu al eto svejdno d aznam bar da gledam do tada sta imam na raspolaganju hehe :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Prvačići
27.6.2014 10:57:11   
ziki
Mi puceni licnim iskustvima(arh i gradj) kupili smo stadtlerovu pernicu, punu. U njoj su bojice, flomasteri, olovke...Bojice unutra su kvalitetne i kupili smo jedne rezervne kao u pernici. Flomastera nema bas puno a ko bude trebalo dodacemo. Torbu za opremu za fizicko smo dobili(ne znam da li nama treba al vama treba). Oprema sa fizicko isto mislim da treba, sorc, bijela majica i patike. Sveske su hvalii iz svjetlosti neke, tanke korice a deblji listovi, isto na chat temi al ne znam kad tacnouser posted image . I da knjige i kolicinu sveki su preporucile zene ne kupovat prije razgovora sa uciteljicom pa onda po spisku.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Prvačići
27.6.2014 12:08:50   
babina beba
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Jos 2 mjeseca su ostala da zvanicno aBd budemo i mi u prvacicima:) e sad polako treba da se pocnem informisati sta trebam kupiti ..im ajos vrmena al moja mama hoce da joj kupi ruksak za bajram pa moramo u ovo mjesec dana naci izabrati. Znam da ste ranije pisale da su targetovi ruksaci najbolji al nisam ove godine vidjela neki izbor ...prosle ih je bilo puno u svijetlost knizarama al sad nesto slabo...mozd ajos nisu dobili sve. Da li definitvno da gledam target ruksak ? koja su vasa konacna iskustva. zeljela bih da nam ruksak traje bar 2 godine ili vise i da je dobar za ledja i ne pretazak da je ne poklopi svu.... kako uopste znate da su ta ledja ruksaka bas dobra. gledala sam neke ruksake na snizenju meni i oni djeluju ok ...al definitvno nemam pojma o tome! :)


Ja sma neki dan u Merkatoru uzela letak..ako potrosis 30 KM u Merkatoru il DP dobijes kupon sa popustom i mozes uzeti stvari koje su na popustu, tu sam vidjela i finih Target ruksaka sa finim popustima!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Prvačići
27.6.2014 12:35:10   
mamina princeza
babin abeba to je dobro i kollikop bi onda dodsao ruksak ...i gdje kupujem ruksak u tom slucaju umerkatoru ? imajul dobru ponudu jer ova moja hoce da izabere sebi nesto ..:) tako sam i ja kontala da kupim ziki kvalittenije i da s ebaziram na bojice jer svi kazu da za 1 razred uglavnom bijice trebaju. kasnije svakako dokupljujemo. a sveske necu prije al kuc ami je puna rezervinh svescica nekih obicnih jer ovi moji jako vole da saraju po njima i mladje i starije pa onda im abas treba ...hehe... i mladji je ispisao 10ak svescica za sada (2 godine) imitirajuci seku .....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Prvačići
27.6.2014 12:44:11   
babina beba
Vidjela sam samo na onom njihovom letku i hello kitty i neke monx girls i la kako vec i jos par modela, a mislim da se kupuje u Merkatoru..odi do prvog merkatora ili DP pa uzmi letak, cijene jesu sigurno 20, 30 km jeftinije

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Prvačići
27.6.2014 12:47:15   
mamina princeza
slucajno vidim na ekupi target ruksake neke hello kity - sad n eznam na to jos dodtasava opet se ispalti mislim jer su jeftiniji al cekacu jos da vidim po gradu uzivo mozda su negdje i snizeni pa dodje na isto:) bolje na vijeme da krenem ... odmah se prepadnem mercatora jer sjecam se nekog njihovog letka od prije godinu dan agdje su neki super ruksaci kostali preko 200 KM....al pogledam i to vjerovatno se ispalti s popustima a 30 KM cu sigurno potrositi :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Prvačići
28.6.2014 10:25:39   
R&T@

IZVORNA PORUKA: ziki

Mi puceni licnim iskustvima(arh i gradj) kupili smo stadtlerovu pernicu, punu.



Sav pribor im je divan, ali bas...

Osim njih, dobre su i bic bojice sa mehkim punjenjem...
Bas dugo traju...

Sveske samo Target...

Pazite na boju ruksaka...nas prvi je bio nedovoljno taman...

Drugi je Connect, vrlo jeftin, a bas izdrzljiv...
Ne primjeti se da je nosen...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Prvačići
29.6.2014 19:59:30   
Adana
Evo i nas na temi user posted image

Te bojice, pernice, olovke jeli ima u svakoj knjižari ili?

R&T@ koja boja ruksaka je dobra, preporučljiva? user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Prvačići
30.6.2014 10:49:07   
babina beba
Evo moje licno iskustvo....ruksak nek je po mogucnosti neke tamnije boje jer djeca ne paze, stavljaju svagdje vuku itd....mi smo uzeli prvo target , svjetlo plavi anatomski , bio je preko 100 KM...al se zeznusmo jer takvi ruksaci su teski za prvacice, pa smo ga odlozili za starije razrede....onda smo uzeli u nekoj radnji na Ilidji u Sara Centru, crni sa monster high, sa rozim detaljima i ruksak joj moze i sljedece godine posluziti a placen svega  25 KM! Sveske sa tvrdim koricama ne bih preporucila, najbolje su one obicne sveske sa debljim koricama, ima ih u konzumu oko 1,50 sa likovima kitty, strumfovi itd...Drvene bojice, flomastere smo jednom promjenili u pernici, par obicnih drvenih olovaka je iskoristila i to je to! Sto se tice okvirova sa knjige, ima uzeti one providne pa sam rezes koliko ti treba za koju knjigu i to je oko par maraka svega.  S obzirom da me ceka puuuuno godina skole..ja kad god odem u kupovinu uzmem svesku, dvije i jos ponesto i slazem, nekako mi ovako lakse nego odmah sve i uvjek ima rezerve kuci :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Prvačići
30.6.2014 10:58:25   
salmana
IZVORNA PORUKA: ziki

Mi puceni licnim iskustvima(arh i gradj) kupili smo stadtlerovu pernicu, punu. U njoj su bojice, flomasteri, olovke...Bojice unutra su kvalitetne i kupili smo jedne rezervne kao u pernici. Flomastera nema bas puno a ko bude trebalo dodacemo. Torbu za opremu za fizicko smo dobili(ne znam da li nama treba al vama treba). Oprema sa fizicko isto mislim da treba, sorc, bijela majica i patike. Sveske su hvalii iz svjetlosti neke, tanke korice a deblji listovi, isto na chat temi al ne znam kad tacnouser posted image . I da knjige i kolicinu sveki su preporucile zene ne kupovat prije razgovora sa uciteljicom pa onda po spisku.



A gdje ima dobar izbor Staedtlerovih pernica?

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Prvačići
30.6.2014 10:58:40   
Hanady RR
Ovo je naš target ruksak
http://img715.imageshack.us/img715/4428/sl730548.jpg
kad je kupljen to mu je boja...
pran redovno, nosa ga sama dvije godine i treću će sama je odlučila tako...
slikat ću vam ga opet da vidite ništa se nije pormjenio...boja stoji, ove šljokice minimalne stoje...
a u mašinu završavao user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Prvačići
30.6.2014 11:01:21   
salmana
I mi smo kupili tamniji ruksak, teget-roze kombinacija, lalaloopsy :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *