|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  108 109 [110] 111 112   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
17.7.2010 11:30:29   
alhemicar
draga moja,hvala na podršci ,evo ja sa velikim nestrpljenjem i pozitivnim razmišljaanjem iščekujem dan D prva je bebica pa se nadam da će biti ok.ako neko od vas zna šta je u pitanju kada se javi malo tačkaste krvi,ali u zadnja 2-3 dana ne prije je li to dobro ili loše,mislim šta je u pitanju ako je neko imao iskustvo neka mi javi ja sam u 39 sedmici a termini je 26.7.hvala puno

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 2726
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
22.7.2010 19:55:53   
Mamica24
Zadnji dani pred porod... uhhhhhhh.... teški haos... toliko su me ledja boljela i osjećala sam da su mi za noge vezane cigle...



_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 2727
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
23.7.2010 16:34:32   
zeze
Po terminu imam jos 12 dana, a ja osjecam da necu do decembra. Dodijalo mi jeeeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2728
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
26.7.2010 17:07:41   
Miau
Meni ostala jos 2 tjedna, jedan dan imam osjecaj ko Zeze da nece to jos mjesecima, a dr. dan (konkretno danas) imam osjecaj da ce svaki tren. To valjda vise od silne zelje!user posted image   Inace sam dobro, nemam nikakvih vecih tegoba. Muci me samo oticanje, ali to je normalno, pa...user posted image

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 2729
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
26.7.2010 17:11:30   
zeze
draga Miau, ja se razradila samo da krene, evo cijeli dan perem ves na ruke user posted image , cistim, perem, samo nek krene. a ona uz inat, nece pa neceuser posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 2730
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
26.7.2010 17:26:48   
Miau
user posted image user posted image user posted image Ja isto sve radim, setam, plivam, teglim iz ducana ne bi li krenulo. A njoj izgleda bas lijepo unutra!

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 2731
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
27.7.2010 0:38:29   
Tidzi
S obzirom da je ostalo jos 6 dana, osjecam se uzasno! Stomak mi je nekako postao tvdji i tako mi smeta. Ne mogu cak ni da sjedim normalno, moram u polulezeci polozaj, da ne spominjem kako mi je kada se saginjem, ustajem... Ludnica! Onda mi je najgore sto totalno lose spavam ili bolje receno gotovo da i ne spavam. Ledja me rasturaju. Ispod stomaka cesto osjetim ostar bol, koji samo presjece... Ma totalno sam bez veze... Jedva cekam da se porodim, ne mogu vise!!!

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 2732
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
27.7.2010 7:22:00   
lillyy85
jelena_ena  traži carski rez,bebe koje se do 38. sedmice ne okrenu glavicom moraju na carski rez...moguće je i prirodno pokušati,malo koji dr. to radi  al ja se sa tim ne bih igrala..Moguće je i da dr. pokuša namjestiti bebinu glavicu pregledom i da se bebi pred porod okrene sama al je za tebe najbolja opcija da tražiš carski da se  obje ne patite...

_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu jelena_ena)
Neposredna veza do poruke: 2733
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.8.2010 18:14:12   
vila_7
Reko da malo osvjezim temu za ove pred porod...pa etp cure kako se osjecate i imate li simptome?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 2734
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.8.2010 18:24:35   
Miau
OCAJNO!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2735
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.8.2010 18:37:16   
vila_7
Kako si danas? Ima li sukrvice i bolova?



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 2736
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.8.2010 19:08:27   
sara.at
Jel se ovo ovdje preselilouser posted image a mene niste zvaleuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2737
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.8.2010 19:20:19   
Mirkica
saro ja tek sada vidhej i ja i ti subotom punimo sedmice :))))  nek je sa srecom zavrsetak 40 sedmic a BOgu hvala prosle su samo jos da maleni dodje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 2738
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
13.8.2010 19:38:58   
sara.at
Mirkice kod mene svake nedelje pocinje nova sedmica a sutra je zadnji Dan po proracunu. Jojjj kako mi dosadno, gledam onu savrsenu veceru, kisa pada ko iz kabla ludilo a Ja iskopala svoju uv lampu iz podruma I lakiram nokte da vidim da nisam zaboravilauser posted image


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 2739
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.8.2010 16:19:05   
vila_7
Saro bona gdje bi tebe legendu zaboravili....nego kontala sam vidjet ce sve da je osvjezena tema, pa nisam posebno javljala! Jel se kod vas smiju imati nokti nalakirani na porodu?
Kako si danas?

Mirkice..mogu ti reci i tebi se pravo priblizilo! user posted image

Sta nam je sa Miau?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 2740
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.8.2010 10:08:54   
kolacic
Da vam se pridruzim i ja user posted image

Mislila sam da cu mozda u 38 sedmici da vam pisem, ali kako je krenulo moram se vec sad malo ukljuciti... Sinoc sam imala kontrakcije po prvi put..ulazim u 36 sedmicu i pocinje mi se spustati stomak,...sinoc me presjeklo dole ispod stomaka bol nevjerovatna sad sam bolje ali ima li ko kakvih iskustava s tim?u pon idem kod ginekologa ali sam uplasenauser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2741
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.8.2010 10:13:50   
Trnoruzica
Mila, to su ti Braxton-Hicks kontrakcije, ili one lazice, kako ih zovu. Mislim da i tema ima negdje, pa malo pogledaj user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 2742
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
20.8.2010 10:21:30   
kolacic
hvala, lijepo je biti upucen u sveuser posted image  Ja sam za ono, bolje pitati kad ne znas nego se praviti da znas a veze nemas user posted image

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 2743
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
22.8.2010 13:49:42   
puella
Evo da se i ja prijavim. Jos 6 dana do termina, a mala se izgleda ugnijezdila i ne planira vani. Ja se osjecam super, stalno negdje hodam setam kupujem, uzivam. Samo istina da ima malo nervoze u ove zadnje dane, ne straha, vec vise nervoze od silnog cekanja, kada ce hoce li.... Ne bih bas voljela da probijem termin, jer je to jos dodatne psihoze. Sve u svemu, OK, nema bolova, malo tezine u stomaku sto je normalno jer sam dobila samo 7 kg u trudnoci i sve otislo na bebicu..Samo da sve dodje i prodje kako treba ako Bog da... Pozdrav svima.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 2744
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
22.8.2010 20:03:29   
Miau
IZVORNA PORUKA: helena_7
Sta nam je sa Miau?


Helena
vidim da si 14-tog pitala za mene, ja rodila sat i 14 min prije nego si ti pitala! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2745
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
22.8.2010 23:34:00   
malena.
eh drage moje...ja se dugo nisam javljala i vecina mojih forumasica...ono dok je jos bilo trece tromjesecje itd...porodile se!meni je danas termin...isla sam na pregled sve ok.mislim ctg samo radili i nish.al kasnije kuci presjeklo me nesto preko ledja..poslije ja u wc ispao sluzni cep...i sada ziga uzas i mislim da je to to...neredovno je jos uvijek npr.nema nista pola sata i onda zidne drzi nekih 15 sekunda i prodje pa opet za 5 min ponovo...ma nezzz nemogu sad od nervoze nish......uhhh al ovo bas boli...ledja i po dnu stomaka...ehhh hocu li se poroditi nezzz....eto pozzzzzzzzzz

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 2746
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
22.8.2010 23:55:17   
taurus
to je početak poroda sigurno, samo to može potrajati pa se pokušaj još malo odmoriti i relaksirati dok ne počnu oni jači bolovi
samo nemoj paničiti, biće te sve ok ako Bog da, pokušaj malo ležati pa možda i zaspati jer će bolovi sigurno biti neredovni i ne baš tako jaki
nadam se da znaš tehniku disanja i zamoli muža da ti izmasira leđa, naravno i topla kupka će ti sigurno prijati
želim ti što brži i lakši porod
SRETNOuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 2747
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
23.8.2010 0:00:30   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: malena.

eh drage moje...ja se dugo nisam javljala i vecina mojih forumasica...ono dok je jos bilo trece tromjesecje itd...porodile se!meni je danas termin...isla sam na pregled sve ok.mislim ctg samo radili i nish.al kasnije kuci presjeklo me nesto preko ledja..poslije ja u wc ispao sluzni cep...i sada ziga uzas i mislim da je to to...neredovno je jos uvijek npr.nema nista pola sata i onda zidne drzi nekih 15 sekunda i prodje pa opet za 5 min ponovo...ma nezzz nemogu sad od nervoze nish......uhhh al ovo bas boli...ledja i po dnu stomaka...ehhh hocu li se poroditi nezzz....eto pozzzzzzzzzz

mila ja mislim da je porod krenuouser posted image
sutra očekujemo da nam neko javi da si to lijepo i lgaanao obavilauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 2748
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
23.8.2010 1:02:53   
jasmin

IZVORNA PORUKA: malena.

eh drage moje...ja se dugo nisam javljala i vecina mojih forumasica...ono dok je jos bilo trece tromjesecje itd...porodile se!meni je danas termin...isla sam na pregled sve ok.mislim ctg samo radili i nish.al kasnije kuci presjeklo me nesto preko ledja..poslije ja u wc ispao sluzni cep...i sada ziga uzas i mislim da je to to...neredovno je jos uvijek npr.nema nista pola sata i onda zidne drzi nekih 15 sekunda i prodje pa opet za 5 min ponovo...ma nezzz nemogu sad od nervoze nish......uhhh al ovo bas boli...ledja i po dnu stomaka...ehhh hocu li se poroditi nezzz....eto pozzzzzzzzzz



Krenulo je,mila.Sad si priusti tusiranje dok imas snage i vremena za duzi odmor pod toplom vodom.Predlazem ti da pomalo cucis dok se tusiras da se beba namjesta u zdjelicu.Ako imas kuda setati,laganice setaj.Pij vode.Imas li mozda svjezih datula?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 2749
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
19.10.2010 10:45:38   
marci
Dobar dan moje trudnice imala bi za vas jedno pitanje ako mi iko može odgovorit,ovako imam još koja 3 tjedna do poroda i danas sam bila na ctg-u i pregledu i ovako su mi rekli i napisali -genitalni nalaz-mult para,rodnica duboka,prostran cerviks sakroponiran,čl.prsta dug uloživ za jagodicu pa me sad zanima šta to znaći i jel sam se poćela otvarat ili šta.unaprijed hvalav i nadam se da me primate na ovaj svoj forum da se i ja sa vama družim cmokuser posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  108 109 [110] 111 112   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  108 109 [110] 111 112   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *