|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:15:04   
Bebica11
Ja vam pojma nemam, i ja se bojim da nije infekcija sad pred kraj, bas me boli stomak i iscjetka curi kao nikad prijeuser posted image

vidjecemo dokle cemo ovako gurati josuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 3076
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:21:41   
idana1812

IZVORNA PORUKA: grozđe


IZVORNA PORUKA: niki83

Grozdje to sto opisujes meni djeluje kao candida. Svrbucka li te, ili pecka? Svakako opet na kontroli spomeni to dr.


niki niti svrbi, niti ima mirisa...sve cisto...

gledat cu da opet uzmem vaginalete.... pitat cu doktora...


U mene se isto ovo javlja, nalazi urina super. Ne svrbi, ne pecka. Ja sam primijetila jednu stvar. Pojaca mi se ili pojavi ako prethodno nije bilo ako jedem citrusno voce. Mandarine, narandze, limun, ali ja ne mogu bez njih.


_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 3077
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:22:29   
grozđe

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Ja vam pojma nemam, i ja se bojim da nije infekcija sad pred kraj, bas me boli stomak i iscjetka curi kao nikad prijeuser posted image

vidjecemo dokle cemo ovako gurati josuser posted image


Jesi li radila nalaze urina?

Kod mene bakterija malo, leukociti 3-4... drugo nista nema...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3078
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:24:28   
grozđe

IZVORNA PORUKA: idana1812


IZVORNA PORUKA: grozđe


IZVORNA PORUKA: niki83

Grozdje to sto opisujes meni djeluje kao candida. Svrbucka li te, ili pecka? Svakako opet na kontroli spomeni to dr.


niki niti svrbi, niti ima mirisa...sve cisto...

gledat cu da opet uzmem vaginalete.... pitat cu doktora...


U mene se isto ovo javlja, nalazi urina super. Ne svrbi, ne pecka. Ja sam primijetila jednu stvar. Pojaca mi se ili pojavi ako prethodno nije bilo ako jedem citrusno voce. Mandarine, narandze, limun, ali ja ne mogu bez njih.



To ti je dobro sto jedes voce...meni organizam trazi puno vitamina, voca i sokova... sada pijem domaci sipak....

Pitala sam zene na vjezbicama i one imaju bijelo pranje....

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 3079
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:28:16   
brzamala
Ja taj iscjedak kao kod ovulacije imam vec 10 dana, i to bas puno. A moram priznati da sam sve nervoznija i nervoznijauser posted image Ma ima i vise od 2 sedmice kako imam ove bolove kao menstrualne, a kroz rodnicu kao da mi noz zabijaju, leda i kukove da ne spominjem. Uzas. Jedva hodam. Sinoc sam nesto kao mjerila razmak kontrakcija i javljaju se svakih 10-ak minuta i traju oko 45 sekundi i to samo kad lezim. Ocigledno laznjaci. Sutra je definitivno termin i po mojoj racunici a po ZM je bio proslog petka.

Shejna sve je to normalno sto osjecas. Necu ti reci da se smiris i opustis jer znam da ni sama ne mogu, mogu samo reci, hvala Bogu pa ti je sa bebicom sve u redu a za porod se moramo strpiti. Nemamo izbora.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 3080
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:32:21   
grozđe

IZVORNA PORUKA: brzamala

Ja taj iscjedak kao kod ovulacije imam vec 10 dana, i to bas puno. A moram priznati da sam sve nervoznija i nervoznijauser posted image Ma ima i vise od 2 sedmice kako imam ove bolove kao menstrualne, a kroz rodnicu kao da mi noz zabijaju, leda i kukove da ne spominjem. Uzas. Jedva hodam. Sinoc sam nesto kao mjerila razmak kontrakcija i javljaju se svakih 10-ak minuta i traju oko 45 sekundi i to samo kad lezim. Ocigledno laznjaci. Sutra je definitivno termin i po mojoj racunici a po ZM je bio proslog petka.

Shejna sve je to normalno sto osjecas. Necu ti reci da se smiris i opustis jer znam da ni sama ne mogu, mogu samo reci, hvala Bogu pa ti je sa bebicom sve u redu a za porod se moramo strpiti. Nemamo izbora.


brzamala e nije tako kod mene... zato mislim da je ovo bijelo pranje...

ta je kod tebe onda bas sluz jer je tako kod ovulacije...

Sretno user posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 3081
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:34:42   
veeseelaa
ja sam 36 sedmica, to je pred porod?
imam bolove u preponama i bol u rebrima
dr kaže normala
inače sve ok, radim još ovu i sljedćeu sedmici i idem kući čekati porod :-)))

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 3082
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:35:19   
brzamala
grozde taj koji ti opisujes sam imala prije dok sam imala kandidu. I to samo malo kandide pa mi nije ni smrdio niti je peckalo, samo kad sam god radila papa test ustanove da ima malo kandide

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 3083
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:42:29   
grozđe

IZVORNA PORUKA: brzamala

grozde taj koji ti opisujes sam imala prije dok sam imala kandidu. I to samo malo kandide pa mi nije ni smrdio niti je peckalo, samo kad sam god radila papa test ustanove da ima malo kandide


Evo to isto kaze niki....

sutra sam kod doktora pa cemo vidjeti... nadam se da ipak nije candida...

vesela mashallah...Sretno user posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 3084
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:44:24   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: brzamala

grozde taj koji ti opisujes sam imala prije dok sam imala kandidu. I to samo malo kandide pa mi nije ni smrdio niti je peckalo, samo kad sam god radila papa test ustanove da ima malo kandide

Brzamala ja bas hocu da pitam za tebe...nema te...

Jesil ponavljala ctg bebi? Hoces li se sutra javiti u bolnicu?

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 3085
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 9:50:05   
brzamala
nisam isla ponovo na CTG jer bebu bas osjetim, udara li udara.Ocigledno je dijete samo spavalo prosli put a tvrdog snauser posted image Kontala sam otici sutra ili eventualno prekosutra na ctg i pregled u bolnicu pa da vidim dokle sam

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3086
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 11:28:14   
veeseelaa
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q71/943095_474136896008074_96755828_n.jpg

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 3087
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 17:01:48   
Bebica11
Danas me bolilo bas jako do prije jedno sahat, gospoja ziva rana bila, iscjetka izlazi haos, mijenjala dva-tri puta ves, stomak povremeno boli, cak je bilo naleta bolova u 5-7-4 min i opet se smirilo, i doslo mi bas da PLACEM, bas mi se place danas...nekako sam se iscrpila psihicki bas bas....

eto pa nastavak slijedi...danas je 16.dan otkako sam prokrvarila...

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3088
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 18:48:14   
klemzi
Bebice draga...samo da s hajrom završi, a hoće akoBogda user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3089
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 19:47:51   
MicoTico
Bebice, šta ti dr kaže na to što ti se dešava?

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 3090
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 20:29:40   
canim
Bebice jesu ti dali kakve vaginalete da saniras taj iscjedak ? Jeli ides na CTG redovno user posted image

Ja sam jedan cijeli dan imala kao sluz mjesanu sa roskastom bojom i navece prokrvarim, javila se u bolnicu i odmah su me ostavili. Primii me u bolnicu oko 4h ujutru, i porodila se u 18:45 naredni dan, doduse oko 10h su mi aplicirali gel da ubrzaju, jer nisam imala nikakve bolove.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 3091
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 21:33:57   
lala0606
bebice koja si nedelja?

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 3092
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 21:50:23   
Bebica11
Evo me isla na gak

Kao prvo 38 sam nedjelja. Danas mi I pidzama malo mokra bila. Kad sam rekla mm on me nagovorio da idemo na gak.

Kad sam stigla bilo mirno stavili me na toko test I ctg. Pokazuje bolove na skali do 10 na oko 6 al konstantne I mozda dvije vece kontrakcije do 8. Al dodje hitan slucaj za carski I vratili me kuci. Tj Nikulin mi rekao da cekam i ja sacekam a neka mladja dr kad je pocela primati ja se javim odbrusi mi kako je ctg ok I da idem kuci. Ka joj kazem nisam zbog toga tu vec iscjedak voda kaze "mozemo ti uraditi test jel pl voda al necemo" I zalupi mi vratim...ja se ukopala. A zena druga dodje ja I dalje tu kaze dr DOSLA NA PREGLED POSLIJE PORODA I nju uvede...zatecena sam. Sestrica mi sapnu kao idi kuci vidis da je ova....I javi se svom dr ujutro I tako cu I uraditi aBd...eto :/

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 3093
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 21:54:35   
lala0606
bebice ti si super dogurala......a sto se tice ovog ponasanja svaka cast pa si mogla ostat pribrana, ja bi im u takvom stanju svasta nagovorila.... sretno ti bilo i cuvaj se, sad ce aBd brzo bebica i ja sam imala iste simptome kao kod tebe i rodila brzo, samo razlika je sto sam ja bila na kraju 8mj

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3094
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 21:57:16   
canim
Ma uzas su tamo, u svakom slucaju ako se nesto iskomplikuje u toku noci otidji u vojnu, nije jezero jedina opcija.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3095
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 21:58:02   
MicoTico
Bebice, idi ti odmah ujutro kod svog dr, mani se ti ovih budala, jer drugačije nisu ni zaslužili da se nazovu.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 3096
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
6.11.2013 22:01:27   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Evo me isla na gak

Kao prvo 38 sam nedjelja. Danas mi I pidzama malo mokra bila. Kad sam rekla mm on me nagovorio da idemo na gak.

Kad sam stigla bilo mirno stavili me na toko test I ctg. Pokazuje bolove na skali do 10 na oko 6 al konstantne I mozda dvije vece kontrakcije do 8. Al dodje hitan slucaj za carski I vratili me kuci. Tj Nikulin mi rekao da cekam i ja sacekam a neka mladja dr kad je pocela primati ja se javim odbrusi mi kako je ctg ok I da idem kuci. Ka joj kazem nisam zbog toga tu vec iscjedak voda kaze "mozemo ti uraditi test jel pl voda al necemo" I zalupi mi vratim...ja se ukopala. A zena druga dodje ja I dalje tu kaze dr DOSLA NA PREGLED POSLIJE PORODA I nju uvede...zatecena sam. Sestrica mi sapnu kao idi kuci vidis da je ova....I javi se svom dr ujutro I tako cu I uraditi aBd...eto :/


Mene je isto tako jedna mladja dr, brineta onaj dan kada sam otisla sa kontrakcijama na 5 min, napala da ne znam sta su kontrakcije i da ctg pokazuje samo pripremne bolove za porodjaj koji nece biti bar jos sedmicu.

Ljutito mi rece hajde da te ginekoloski pregledam. Kada me je pregledala, rece : Auuuuuuuuu odmah klistir, odmah sala. Rekoh joj :Ipak znam sta su kontrakcije. A mnog stosta jos htjedoh dodati ali precutah user posted image

Sretno draga user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3097
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
12.11.2013 14:40:01   
Anjatz
Hi! Pridrujuzem vam se na forumu, pre sam citala vase objave, a sad evo I da podelim ono sto me muci sa vama. Trenutno sam 36+3 I danas sam imala ponovljeni ctg jer od petka dr nije zadovoljan ide od 160-180.
Danas smo bili na CTG-u, opet visoko od 150-180, dr me pre toga istraumirao postavlja CTG nist ne cuju ni on ni sestra, uzvrteli se, kaze hajd predjite do UZ da vidimo gde je beba okrenuta I vidi tamo gde su ledja, vrate me I postave ponovo ...obuzeo me hladan znoj.... :o elem od 150-180 I nije se bebac nesto puno mrdao, dva-tri puta kao blago rastezanje. Zakazali su mi za 7 dana ponovo, sad sam 36+3. Rekao mi je dr ukoliko primetime da je beba predugo nemirna ili mirna da ga zovem odmah...covece prva mi je trudnoca, bebac se vrti kad on hoce I koliko hoce sta ja znam sta je previse za vas... Jel neko od vas imao problema sa CTG-om?
Inace mi nije krvna slika sjajna, rbc 3.30 bili 3.17, secer 3.2 bio 4.6 ......




(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 3098
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
15.11.2013 23:46:58   
Thana85
meni povremeno naiđu mentrualni bolovi u malom stomaku,prepone me bole konstantno,beban se vrti,jako je nemiran, a da i leđa me bole.U ponedjeljak na pregled sa punih 39 sedmica pa cemo vdijeti jesam se otvorila išta..sa 37 nisam bila otvorena al je bio grlić dosta skraćen kaze priprema se put dole polako user posted image

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu Anjatz)
Neposredna veza do poruke: 3099
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
19.11.2013 23:33:11   
2strawberry
Zna li neko sta znaci kadaje grlic skracen 1,5 cm i koliko je uopce dugacak grlic, odnosno koliko se treba skratiti da bi bio spreman za porod? Ja sam 3 dana pred termin, i osim 1,5 cm skracenog grlica nista se ne desava, nemam nikakve bolove, samo ogromnu kolicinu nestrpljivosti da to konacno pocne :)

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 3100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *