|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 19:23:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Medi_87

Lejla cestitke za bebaca user posted image user posted image user posted image user posted image
Uh kad kihnem imam osjecaj da ce mi izaci bebauser posted image

stisni dobro none da se nebi u pi pi user posted image user posted image .....

(odgovor članu Medi_87)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 19:28:07   
m.i.n.a.
Vece...
Lejla...cestitam na bebacu..nek je na kraju sve zavrsilo kako treba o onom drugom dijelu necemo pricati..uzivajte...
Medi..pa nemoj kihat..nije valjda to prehlada...kazi isss prehlada netrebas mi :)
Cickolini...sretno sutra,pokusaj e odmoriti,sta god odluce sgurno ce bti ono najbolje za tebe i bebu...
Evoi moj bebac se uzvrtio pavo..leta stomak uveliko...nek leta vala,mislim da ce mi fali ovaj osjecaj...
Rimljanko..hajd ti meni malo opisi taj pregled..koiiko ti je trajao i do koje mjere su prstici ulazili..kad legnem da sebi kazem traje toliko i gotovo.mene poroda apsolutno strah nije.ali mi taj pregled od prvog dana nekako nije drag..:)sve me strah dane bude ko za papa test..kaze doktorica spusti se dole i kad go to kaze ja se pomaknem gore..zena mi se smijala..i na kraju kad sam je poslusala,sve bilo gotovo za tren,nisam ni osjetila:)
Ne znam za vas al mene vrucina ubi...jos sam dobro i rucala..sad ne znam sta bih od sebe...
Seka mi je dnas sve pozavrsavala sto je trebalo a ja nisam mogla sama,puno joj hvala..sutra cemo samo usisat i prebrisat prasinu iako je sve vise uglancano:)..ostaje mi samo to odrzavat do bebinog dolaska..

< Poruku je uredio m.i.n.a. -- 13.1.2011 19:33:17 >

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 19:28:42   
Medi_87
Nadam se da necuuser posted image user posted image user posted image , slomi me danas bas je aktivanuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 19:36:43   
sunce27
Neka je Medi, to je bas lijepo, moja je bila prava ljencuga ali sada ubi i ja uzivam...

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 19:45:31   
Rimljankaa
mina,evo fino da ti opisem. Udjes u sobu sa sestrom,sestra kaze skinite se...Ja sam obukla haljinu da mi bude lakse,i tebi isto preporucujem.
 Skinula sve ispod haline,i haljinu preko.. Dodje doktor,stavi rukavice,ti se popnes na onaj ginekoloski sto,stavis noge na drzace,rasiris kokaru i on zavuce prste... kaze ti..opusti se.. Dokle gura ne znam,uglavnom ne boli. Samo je malo neugodno,jer kad gurne prst pritisne tamo unutra,ispipava.. To je sve gotovo za nekoliko sekundi..Mozda pola min ili manje...Ti se obuces i to je to...

Meni je rekao,da je vec glavicu napipao,ne znam je li to moguce?! I da sam vec jedan prst otvorena,do prst ipo...

Sta mislite koliko se ceka da se zena vise otvori? Ako sam u utorak bila prst otvorena,koliko li sam sad???

I jesam li se ja vec pocela otvarati,ili je zena cim je trudna vec toliko otvorena samim tim sto je u drugom stanju????

Nemoj se bojati..stvarno je bezveze i ne boli.. ja idem u ponedjeljak ponovo...i to s pjesmom...neka gleda vala koliko hoce,ja mogu i novine procitati

_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 19:46:34   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

m.i.n.a.  Nisam se salila-pregled stvarno ne boli...  Fno se raskomotis,legnes,rasiris nogice,isturis kokicu,doktor malo procaprka i to je to. Nista ne boli i netraje dugo...

A za porod,javim vam aBd. Sigurno ne boli toliko.... (ovo tjesim sama sebe "iz ocaja")


M i  n a. dobro ti je rekla rime,samo se opusti to je najvaznije i nece boliti al Moras biti Opustenauser posted image dole .....
Rime,ma neboli poroduser posted image .....Nije kod svakog isto pretrpices i tu bol i nema viseuser posted image
Jedva cekam da nam se javis abd.sa porodjajnom pricom i svojim iskustvom




Izdrzo je Mujo i gore,hahahaha....  Strah me,ali sta cu.. Da se vise samo s hajrom hoce zavrsiti...


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 20:18:09   
taurus
rimljanka za otvaranje nema pravila
malo prije termina grlić se počne otvarati, a do tada treba biti zatvoren da bi mogao podnijeti težinu bebe
neke žene budu od početka 9. mjeseca otvorene 1-2 prsta
ja sam 3 dana prije poroda bila potpuno zatvorena
kad mi je krenuo sluzni čep, bila otvorena jedan prst i tako cijeli dan, naveče u bolnicu ponovo-otovrena 2 prsta
cijelu noć se polako otvaral i ujutro na pregledu 3-4 prsta otvorena (bolovi kao menstrualni, ništa strašno)
kada mi je dr. probila vodenjak i uključila indukciju za 45 minuta bila sam otovrena 9/10 i porod je mogao početi
znam  da mi babica kada smo krenuli u salu rekla dobor je otvorena si 4 prsta, brzo će to jer se po njenim riječima najsporije otvara do 5 cm, a iza 5 ona tvrdi da ide brže
ma sve je individualno, važno je da znaš disanje i da se znaš opustiti između kontrakcija

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 20:31:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

m.i.n.a.  Nisam se salila-pregled stvarno ne boli...  Fno se raskomotis,legnes,rasiris nogice,isturis kokicu,doktor malo procaprka i to je to. Nista ne boli i netraje dugo...

A za porod,javim vam aBd. Sigurno ne boli toliko.... (ovo tjesim sama sebe "iz ocaja")


M i  n a. dobro ti je rekla rime,samo se opusti to je najvaznije i nece boliti al Moras biti Opustenauser posted image dole .....
Rime,ma neboli poroduser posted image .....Nije kod svakog isto pretrpices i tu bol i nema viseuser posted image
Jedva cekam da nam se javis abd.sa porodjajnom pricom i svojim iskustvom




Izdrzo je Mujo i gore,hahahaha....  Strah me,ali sta cu.. Da se vise samo s hajrom hoce zavrsiti...


hoce abd.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 21:21:39   
Rimljankaa
Taurus,on je tako rekoa,da sam otvorena 1 do 1.5 prst. I kaze da bi to moglo oko ponedeljka,dakle tacno negdje na termin.

Ja sam cula,a ne znam da li je istina,da je zena samim tim sto je trudna odmah dole otvorena.

Ja nemam nikakve bolove. Primjetila sam samo da imam cesce stolicu. Ali to je meni od nervoze. Kad sam u utrorak trebala na pregled,od silne nervoze imala sam 5-6 puta stolicu. Sad mi je isto redovna.

Ponekad me malo zaboli stomak,ali ja to vise umislim.

Ja gotovo da ne znam sta su menstrualni bolovi,jer to mene nikad nije boljelo. Uvijek bi me samo glava i krsta boljela pomalo i to je sve.. Bez ikakvih drugih bolova. Nadam se da cu te bolove izdrzati.

Vidjecu u ponedjeljak sta ce recei,koliko sma otvorena.. A samo sma primjetila da imam uzasne iscjetke..Nije to bas ni iscjedak,nego sam stalno dole vlazna.
Ves mjenjam po 2 ili 3 puta dnevno.
Samo me zanima,d ali sma se do sada jos otvorila ili isto stoji...Jer taj jedan prst otvaranja nisam uopce osjetila...

Felix draga,hvala ti puno za podrsku u svakom smislu... Kako meni tako i ostalim trudnjacama! :))))


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 23:27:28   
ladyblue RR
rimljankaa, to što si otvorena može da traje nekoliko dana. Ja sam bila 1 prst otvorena 4 dana i krenuo mi porod. Kada sam došla u bolnicu, imala sam trudove na 10 min. a bila otvorena samo 2 cm. To je sve individualno. Žene se otvore i po 5 cm a da još nemaju trudove ali čim si se počela otvarati brzo ćeš se i poroditi.

Sretno draga i javi nam se brzo sa lijepim vijestima i pridruži nam se u dijelu foruma za bebeuser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 23:29:56   
taurus
rimljanko sveje moguće
može se desiti da do ponedjeljka stanje ostane nepromijenjeno ili da se još otvoriš, zavisi od grlića
znam kad sam došla na prijem u bolnicu dr. mi je nakon pregleda rekao da je grlić zbrisan pa mi je objasni da to znači da se je potpuno skratio, ali ne i otvorio
i po njegovim riječima žene se otvore ali se grlić ne skrati i to može biti problem na porodu jer posotji opasnost od pucanja grlića
tada mi reće da će otvaranje ići brže jer je grlić zbrisanuser posted image user posted image user posted image

a što se tiče tih bolova
znam da neke žene bol na porodu vežu samo za bol u krstima, ali mene su krsta bolila zadnjih 10 minuta a do tada samo stomak dole nisko, baš kao i kad dobijem
pa vjerovatno i to ima veze

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
13.1.2011 23:31:30   
taurus
ajde rimljanko porađaj se pa da i ja dođem na reduser posted image user posted image user posted image user posted image
mislim da sam ja odmah iza tebe
ili je mina slijedećauser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio taurus -- 13.1.2011 23:32:01 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 7:59:45   
rose
jest vam se primaklo zene drage...da vam bude hairli i samo hrabro, nije strasno (za one kojima je prvi put) a nema ljepseg zadatka i nagrade user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 8:06:02   
rose

IZVORNA PORUKA: ladyblue

rimljankaa, to što si otvorena može da traje nekoliko dana. Ja sam bila 1 prst otvorena 4 dana i krenuo mi porod. Kada sam došla u bolnicu, imala sam trudove na 10 min. a bila otvorena samo 2 cm. To je sve individualno. Žene se otvore i po 5 cm a da još nemaju trudove ali čim si se počela otvarati brzo ćeš se i poroditi.

Sretno draga i javi nam se brzo sa lijepim vijestima i pridruži nam se u dijelu foruma za bebeuser posted image



ja sam na termin bila otvorena 1 prst, a 5 dana kasnije na kontroli 3 prsta, oko 6 poslije podne mi pukao vodenjak, ja u bolnicu bez bolova i tqmo i dalje 3 cm, kaze doktor nece ovo do sutra...elem par sati kasnije pocese bolovi (inace nemam bolne menstruacije i ovo je bilo najslicnije stezanju i nekako lokalizovano na oko ledja i ispod stomaka i nije strasno...elem disala, predisavala do pola 5 ujutro...i moja lutka se rodila u 4.35, nakon 3, 4 napona i uz pomoc dr koji je laktom morao istjerati...ljenjivica mala user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 8:08:08   
curicaa
Hej mile moje evo mene nakon dugo vremena...:)))

Meni je danas terminuser posted image ,bila sam kod dr prije dva dana rekla mi je da nece jos bebica napolje posto mi je ovo prva trudnoca.Kada sam bila kod nje ona me je pregledala rucno i na UZ-u ali me je pravo bolilo kada je gledala jesam li otvorena cak mi je pocela krv da ide...user posted image , i kaze sve je ok ako ne bude nista do sljedece sedmice mislim do 20-tog da dodjem i onda ce mi morati ukljuciti indukciju pa da se tako porodim, ali vjeruj te puno me je toga strahuser posted image jer sam cula da nije ni malo lahko tako se poradjati..Sada mi po malo izlazi na donji ves neka sluz ja sada neznam je li to slusni cep ili sta vec posto ne znam kako to izgleda user posted image nekada bude samo cista suz,a nekad pomjesano sa smedjom bojom..molim neku od vas da mi malo pojasni kako to izgleda i je li to ili nije....user posted image


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 9:24:43   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: curicaa

Hej mile moje evo mene nakon dugo vremena...:)))

Meni je danas terminuser posted image ,bila sam kod dr prije dva dana rekla mi je da nece jos bebica napolje posto mi je ovo prva trudnoca.Kada sam bila kod nje ona me je pregledala rucno i na UZ-u ali me je pravo bolilo kada je gledala jesam li otvorena cak mi je pocela krv da ide...user posted image , i kaze sve je ok ako ne bude nista do sljedece sedmice mislim do 20-tog da dodjem i onda ce mi morati ukljuciti indukciju pa da se tako porodim, ali vjeruj te puno me je toga strahuser posted image jer sam cula da nije ni malo lahko tako se poradjati..Sada mi po malo izlazi na donji ves neka sluz ja sada neznam je li to slusni cep ili sta vec posto ne znam kako to izgleda user posted image nekada bude samo cista suz,a nekad pomjesano sa smedjom bojom..molim neku od vas da mi malo pojasni kako to izgleda i je li to ili nije....user posted image





Jeste to ti je to,sto kazes pomijesano sa smedjom bojom to ti je sluzni cep,i znaci da je  krenulo Sretno

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 9:46:51   
bint
ej drage moje...
ja vam od pola 5 od jutrod imama neke bolove u krstaima koji se javljaju svakih 10 min i drzi me bol 1 min...isla sma u dz uzela uputnicu i doktorici objasnim sta i kakao ona kaze to te samo pozdravlaju kontarkcije keo nemoj jos ici u bolnicu jer mi jos nije ni taj sluzni cep ni vodenjak puko kao da jos pricekam...et i da<lje imam te 'kontrakcije'istih razmjera al sam kuci pa ako ucesca il pojaca bol idem ginekologiu a inace me bio narucio na ginekoloski sad u nedjelju....
ljubim vas

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 9:49:54   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: ladyblue

rimljankaa, to što si otvorena može da traje nekoliko dana. Ja sam bila 1 prst otvorena 4 dana i krenuo mi porod. Kada sam došla u bolnicu, imala sam trudove na 10 min. a bila otvorena samo 2 cm. To je sve individualno. Žene se otvore i po 5 cm a da još nemaju trudove ali čim si se počela otvarati brzo ćeš se i poroditi.

Sretno draga i javi nam se brzo sa lijepim vijestima i pridruži nam se u dijelu foruma za bebeuser posted image



ja sam na termin bila otvorena 1 prst, a 5 dana kasnije na kontroli 3 prsta, oko 6 poslije podne mi pukao vodenjak, ja u bolnicu bez bolova i tqmo i dalje 3 cm, kaze doktor nece ovo do sutra...elem par sati kasnije pocese bolovi (inace nemam bolne menstruacije i ovo je bilo najslicnije stezanju i nekako lokalizovano na oko ledja i ispod stomaka i nije strasno...elem disala, predisavala do pola 5 ujutro...i moja lutka se rodila u 4.35, nakon 3, 4 napona i uz pomoc dr koji je laktom morao istjerati...ljenjivica mala user posted image


Ja na termin nisam bila otvorena ni malo,svi se cudili kako to,i nista me nije bolilo,a porodila sam se cak 11 dana poslije termina,sto je po meni velika njihova greska jer se svasta iskomplikovalo..A bolovi su mi poceli u nedelju  ujutro iznenada i odmah su nakon sat vremena bili dosta jaki,oko 7 navece mi je napukao vodenjak i tek tada sam otisla u bolnicu,gdje sam bila otvorena samo jedan prst i doktorica me htjela vratiti kuci,ali srecom babica je bila tu i rekla pa napukao vodenjak neka ostane.Poslije su mi ukljucili drip,ali meni to nista nije pomagalo,nimalo se nisam otvarala,a bolovi na 5,pa na 4 minute,i tako sve do ponedjeljka navece do 12 sati kada sam se porodila jedva nakon 34 sata bas velikih bolova i 2 dripa koji mi nisu nista pomogli,ni  njima nije bilo jasno kako na mene ne djeluju..Sve zene su se oko mene porodile,samo ja nisam,i cinilo mi se da necu nikada...Stvarno je sve individualno vidala sam zene koje dodu i porode se za sat vremena,a ja eto nisam bila te srece,ali se nadam da ce ovaj put biti lakse,barem da ce ici brze,jer mene su kontrakcije bile toliko iscrpile da sam gubila svijest na momente.Sada me svi pitaju hocu li na carski,kada im kazem da necu,svi ostanu zacudjeni i pitaju me pa kako smijem opet prirodno nakon svega,ali ja kad pomislim na lezanje u bolnici 5 dana odmah bi se porodila prirodno samo da mi je izaci,a i zbog sina mi je jer je jos uvijek mali ima 14 mijeseci sada i strasno je vezan za mene,nece ni s kim da ostane,i on mi je najveca briga kako cu i sta cu s njim,svaku noc kada legnem zeludac me zaboli od bige jer mi se stalno mota po glavi sta cu s njim i kako ce on to podnijetiuser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 9:51:37   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: bint

ej drage moje...
ja vam od pola 5 od jutrod imama neke bolove u krstaima koji se javljaju svakih 10 min i drzi me bol 1 min...isla sma u dz uzela uputnicu i doktorici objasnim sta i kakao ona kaze to te samo pozdravlaju kontarkcije keo nemoj jos ici u bolnicu jer mi jos nije ni taj sluzni cep ni vodenjak puko kao da jos pricekam...et i da<lje imam te 'kontrakcije'istih razmjera al sam kuci pa ako ucesca il pojaca bol idem ginekologiu a inace me bio narucio na ginekoloski sad u nedjelju....
ljubim vas



ne mora izaći ni sluzni čep niti mora puknuti vodenjak. prati bolove, ako nastavi na 10 min ili budu češći-pravac u bolnicu. Kad ti je termin?
Ja sam ih imala na 10 min nekih 2-2,5 sata i otišla sam u bolnicu u 00:30, porodila se u 8:00.

sretno i hairli da ti bude

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu bint)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 10:07:39   
megi
pozdravcic drage moje user posted image

rimljanka primaklo se primaklo, ma sve ce to proci abd bez problema
meni je pukao vodenjak u 6 ujutro dosla u bolnicu oko 8 sati otvorena 4 prsta a sa sasvim slabim bolovima
e nakon toga su nastupili oni kao pravi bolovi, ali posto si isla na vjezbe i znas disanje sve ces ti to predisati, ja sam se disuci, puhcuci i hodajuci po sobi otvorila do 11 potpuno i u 11.05 rodila svoju mrvu iz jednog napona i jednog navaljivanja dr laktom

pozzzzzzzzzzzzzz

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 10:19:12   
bint
IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: bint

ej drage moje...
ja vam od pola 5 od jutrod imama neke bolove u krstaima koji se javljaju svakih 10 min i drzi me bol 1 min...isla sma u dz uzela uputnicu i doktorici objasnim sta i kakao ona kaze to te samo pozdravlaju kontarkcije keo nemoj jos ici u bolnicu jer mi jos nije ni taj sluzni cep ni vodenjak puko kao da jos pricekam...et i da<lje imam te 'kontrakcije'istih razmjera al sam kuci pa ako ucesca il pojaca bol idem ginekologiu a inace me bio narucio na ginekoloski sad u nedjelju....
ljubim vas



ne mora izaći ni sluzni čep niti mora puknuti vodenjak. prati bolove, ako nastavi na 10 min ili budu češći-pravac u bolnicu. Kad ti je termin?
Ja sam ih imala na 10 min nekih 2-2,5 sata i otišla sam u bolnicu u 00:30, porodila se u 8:00.

sretno i hairli da ti bude

aha ok pratim bolove,isto do sada sve,izdrzljivi su bolovi skroz al idaljer svakih 10-tak minuta....a termin mi je 18.1user posted image
al jutros po doktorici kao da su ovo lazni trudovi mada meni se cini da i nisu ,ipak je terrmin blizu..jedino et sto nisu bas bas jaki,vec ok predisemuser posted image
praticu i dalje pa ako nastavi javljam se ginekologu..a dobro sam skroz,nikakvh drugih promjena...


(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 10:22:27   
curicaa
hvala mila Eminice_sa user posted image .Ja sada neznam koliko se moze cekati poslije toga i koliko to trajeuser posted image ,nadam se da ce sve da prodje u najboljem redu ...user posted image

zelim vam svima brz i sto laksi porodjaj da sto prije uzivate kraj vaseuser posted image user posted image

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 10:23:09   
gagach
ja mislim da je to to pa ti zelim sreeecu!!!!user posted image

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu bint)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 10:26:59   
Emica_sa
Samo polako i opusti se,moze da traje kazu i danima ali ako osjetis da ti curi voda ili jace bolove pravac  u bolnicu i sretnouser posted image

(odgovor članu curicaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u ocekivanju bebe (januar-mart)
14.1.2011 10:40:33   
curicaa
hvala gagachuser posted image

Pa sa vremena na vrijeme pocnu mi kontrakcije bolovi u ledjima i u donjem stomaku ali brzo prodje ono sto se kaze one lazne.Mene je samo strah ako ne bude nista do sljedece sedmice morat cu pomocu indukcije, a to kazu strasno boli...user posted image .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *