|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2010 19:38:33   
almicch
danas bili kod pedijatra, izgleda neki virus zavladaouser posted image user posted image
grlo malko upaljeno - dobili esbesul sirup, za proljev Humanu 9, prolife lactobacilli ampule... za sad još ima proljev i to sve rijeđa mu stolicauser posted image user posted image user posted image user posted image
ja sam još uzela Hipp-ov ORS 200 - rižina sluz i mrkva , nadoknjađuje minerale izgubljene ....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 11:59:52   
škorpija
moj ajdin već 13 dana ima proljev, doduše u prekidima, dva dana je sve ok, pa onda oet dobije prplčjve. doduše cijelo to vrijeme mu dajem prolife i enterofuril. isto tako je i sa temperaturom, pdan je nema nikako, pa onda dugi da dobije 38,2 pa noću nekad skoči na preko 39, ali nema nikakvih pravila. stavim ga na spavanje bez temperature a probudi se u pet sa temperaturom od 39,2. ujutro opet kao da ništa nije bilo. bili smo kod dr. vadili krv, urin, kaže sve u granicama normale i kaže da je od zubića.
samo meni je čudno što kad kaki baš se namuči, ima grčeve, stomak mu bude tvrd i vidim da ga boli. to nije bio slučaj kad je prije iamo proljev.
kontam da nije kakav bakterija u stolici, i da li bi se to vidjelo u nalazima krvi i urina. gdje mogu privatno uraditi nalaza stolice, neki moj unutrašnji crv mi ne da mira i nikako ne mogu da povjerujem da je to sve od zuba

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 12:08:03   
maja78 RR
ma trazi uputnicu i odnesi na ilidzu za 2-3 dana bude gotovo
i naravno da se iz urina i rvi nece vidjeti sta je ustolici
ljubi smjeska


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 12:11:08   
taurus
privatno nalaz stolice se može uraditi u Kristalu na M. Dvoru
nađi njihov tel. pa ih nazovi i pitaj za detalje
zavisi šta ti treba
da li samo mikrobiološka analiza ili nešto drugo
možda i ona lab. na Ilidži radi, a imaju svoju ispostavu i u gradu iznad BKC-a

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 17:37:12   
Sonja
Adin mi ima oken lceviko dana proliv a evo zadnja 3 dana bas puno
nemam vremena isctatii temu pa vas molim dm ai ukratko kazete sta da mu dajem
ne izgleda mi bolestan cak je i super arspolozen al eto..ja mislim da je zbog zuba
dajem mu bananu..
sta da mu kupim u apoteci?
i sta smije jesti??



_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 17:45:28   
nikita
mi smo imali uz temp sinoc samo jednu tecnu stolicu, rekla mi je dr ako se to bude ponavljalo da mu ne dajem Aptamil nego kuhanu mrkvu, rizu i bananu i rekla mi da kupim Prolife-dodatak prehrani


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 17:50:14   
Sonja
hvala mila..
bas sam se zabrinula jer NIKAD nije imao ovako proliv

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 18:14:32   
Anoniman
Sonja uzmi linex a svakako i prolife, prolife prije jela a linex poslije jela (otvori kapsulu i pomješaj sa malo vode i daj mu da popije)...

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 18:18:07   
Sonja
ok
odoh odmah u apoteku

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 18:31:00   
DM
IZVORNA PORUKA: Sonja

Adin mi ima oken lceviko dana proliv a evo zadnja 3 dana bas puno
nemam vremena isctatii temu pa vas molim dm ai ukratko kazete sta da mu dajem
ne izgleda mi bolestan cak je i super arspolozen al eto..ja mislim da je zbog zuba
dajem mu bananu..
sta da mu kupim u apoteci?
i sta smije jesti??



Pored linexa i prolife-a(kojeg ne podnose sva djeca-bar moja nisu) kupi HIPP ORS 200 -nama pomagao pravo!
Čaj od šipurka,čaj od kore nara,čokolada za kuhanje, dvopek, iskuhana riža i mrkva,kuhani ilči pečeni krompir

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 21:49:00   
škorpija
ja fakat znam šta treba davati djetetu kad ima proljev, ali me interesuje kako natjerate djecu da popiju sve te kerefeke, naročito ors koji je gaaaadan. moj osim prolife ništa neće u usta da stavi, enterofuril i paracetsmol izmješam i dajem mu na silu, ali opet pola pljuneuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 22:12:15   
mama Nataša
kod obilatih proljeva banan može napraviti više štete nego koristi user posted image

treba davati pečene jabuke (samo se zamotaju u foliju i ispeku u rerrni,
davati anpren čorbicu (u koju se ukuha  par zrna kima ) sa kockicama tosta
rižu solo, rižu sa mrkvom, rižu sa mrkvom i teletino, sve posno
pa onda puru solo, puru sa mrkvom, puru sa mrkvom i teletinom,
onda naredni dan krompir pire, pa pire sa mrkvom, pa pire sa mrkvom i teletinom
onda tjestenina, sa mrkvom itd,
piti čaj od šipurka zašećeren
ovaj jelovnik preporučen od pedijatra, ako se ne varam DR Lutvo Hodžić da se zove
ima ordinaciju na CIglanama, sigurno bi se mogao negdje iskopati i broj telefona

joj Škorpija, 13 dana !!??? user posted image

Baš dugo, predugo!

Ja bih prvo probala sa anpren čorbicom, nasuho popržiš malo brašna, zaliješ vodom, dodaš koje zrno kima, pustiš da baci jedan ljuč, dodaš zeru soli, kockice tosta. Kim naravno ne treba jesti

Ali ta temperatura pride user posted image JOJ

znam da postoje i neke ampule koje se piju jednokratno u slučaju teških proljeva


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 22:18:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

ja fakat znam šta treba davati djetetu kad ima proljev, ali me interesuje kako natjerate djecu da popiju sve te kerefeke, naročito ors koji je gaaaadan. moj osim prolife ništa neće u usta da stavi, enterofuril i paracetsmol izmješam i dajem mu na silu, ali opet pola pljuneuser posted image

u sirupu panadol baby dođe ti fino šrica sa mililitrima obilježenim..
e uzme nju...
pa kad ej na edu encefuril...''uhavtiš'' dijete pa onda za nosić uhavtoš ubaciš špricu u grlo i ode sirup...
ja ovako i ors dajem kada nisu raspoložena dkeca...navučem 2 ml pa ubrizgam...i opet tako za pola sata itd...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Moja djeca imaju proljev
24.9.2010 22:52:58   
Majčica
Ja sam nedavno imala slicnu situaciju, proljev 7 dana. Isto tako nece, muku mucila, spricom davala Prolife i ORS.
A sto se dijete tice, samo je kod nas jos propisuju, svugdje sad se moze jesti normalno nakon sto dijete dobije dovoljno tecnosti - znaci ORS i nakon 4-6 sati moze normalno jesti, naravno uz izbjegavanje masnog, zacinjenog i slatkisa.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.9.2010 20:11:20   
škorpija
hanady ja tom špricom od panadola dajem sve sirupe, zabacim mu glavicu, začepim nocić, ali one j skontao i grglja dok ne izbaci sirup, ma muka živa, preznojimo se sve troje dok nešto popijeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.9.2010 20:20:15   
Anoniman
skorpija pije li Ajdin iz bocice ili case s kljunom,ja mojoj stavim u bocicu i ona dok skonta popila vec dobar diouser posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.9.2010 21:12:56   
škorpija
pije iz obične bočice, one s kljunom i čaše, ali dok skonta odmah pljune i onda poslije muku mučim jer neće iz toga istog popije ni vode, misli da je sirupuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.9.2010 21:29:16   
anidla
a joj, pa kako to sad sa Ajdinom? jel moguce da se prehladio na moru?

jes mi ga zao user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.9.2010 21:32:07   
škorpija
ma nemam pojma, dr tvrdi da nije prehlađen, doduše on nit kašlje nit mu nos curi, nalazi sve ok, ali proljev i temperatura traju li traju, kaže da je do zuba, ali vodiću ga u pon kod druge dr. da mi potvrdi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Moja djeca imaju proljev
6.10.2010 18:45:12   
shejla
evo i nas ovdje user posted image
Lamija jucee povracala i imala porljev 3-4 puta u toku dana (i jutroa oko 2 sata se probudila i jednom povratila i ukakala se, skorz rijetko i sluzavo)
Jutros ustali kad imamo i temperaturu oko 37,6 - 38,0 Nije velika, pa nisam nista davala d apije, samo je tusirala i masirala sircetom.

Otisli dmo kod dr. poslijepodne (je rmi treba potvrda za bolovanje) i dr. kaze da je i grlo crveno pa nam dala antibiotik. Ali kaze on nije dobar ako ima proljev, kad je imala... Kazem ja nije danas imala stolicu uopce, i ona mi kaze d auzmemo antibiotik. I kad smo dosli kuci - opet proljev user posted image user posted image user posted image  Temperatura je tu svo vrijeme... pa sad ne znam da li da joj dajem antibiotik. Osim toga, dala nam je i kapsule Lindex (ili slicno), to sam joj sad stavila u caj od sipka...I pokusavam da joj utrpam onaj Hipp ORS sok... I eto, pije vode, caja (ali sve po mrvu), jela je rizu sa izrendanom jabukom, pa malo dvopeka, malo pilece supice.... Ne znam vise sta bih. A sva je rumena, pospana, oci joj na pola koplja cijeli dan....

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Moja djeca imaju proljev
6.10.2010 19:32:28   
škorpija
šejla, što vam je dala antibiotike bez da je uradila nalaze, kako zna da li vam uopšte trebauser posted image .
za proljev preporučujem enterifuril sirup, nama je jedino to pomagalo, a nije štetan. osim lonex kapsula možeš joj davati i prolife ampule, uksune su i daje s ujutro na prazna želudac. super je ako nema visoku turu, samo redovno mjerite, naročito noću.
ljubim malu ljepotiu da što prije ozdravi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Moja djeca imaju proljev
6.10.2010 19:34:43   
škorpija
joooj grešaka kucaćihuser posted image , sirup je ENTEROFURIL, kapsule LINEX,a  ampule PROLIFE

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Moja djeca imaju proljev
6.10.2010 19:42:31   
juni
Kako tako daju antibiotik a nisu obavili pregled krvi?! Iskreno, 2 puta su nam prepisali antibiotik za ove 2 godine ali ja mu nisam niti jednom dala iz razloga sto uvijek trazim da utvrde da li se radi o virusu ili bakteriji i svaki put bi se pokazalo da je virus u pitanju. Djevojcici daj da jede rizu i nesto lagano sto ce je "zatvoriti". Bit ce to sve ok.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Moja djeca imaju proljev
6.10.2010 19:48:28   
teacher75
IZVORNA PORUKA: juni

Kako tako daju antibiotik a nisu obavili pregled krvi?! Iskreno, 2 puta su nam prepisali antibiotik za ove 2 godine ali ja mu nisam niti jednom dala iz razloga sto uvijek trazim da utvrde da li se radi o virusu ili bakteriji i svaki put bi se pokazalo da je virus u pitanju. Djevojcici daj da jede rizu i nesto lagano sto ce je "zatvoriti". Bit ce to sve ok.

i nama su dali antibiotike zbog upale grla, nije vadila nalaze... evo pije antibiotike vec 3 dana


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Moja djeca imaju proljev
6.10.2010 20:03:59   
shejla
i nama je dala zbog grla. Jer je prvo sve pregledala i pitala kada je povracala, kada porljev....itd. I rekla da joj dam paracetamol ako se poveca temperatura. I hajde kaze, da jos vidimo malo grlo... I kad je pogledala kaze: "a boga mi je crveno....moracu joj dati antibiotike..." Bas je ono rekla ko da joj se na daju, a mora.... Nije ono da me skine s' ku***.
Eh, posto Lamiji nije prosao proljev, ja joj nisam dala antibiotik jos...

A temp. se povecala maloprije na 38,4, pa smo joj dali (nekako utrpali) paracetamol user posted image
Tako da sada joj ne mogu to sve zbuckurisati u zelucu user posted image ... Sacekacemo sa grlom... stavicemo oblog od meda

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

tetrapak sokovi


kad ste vi,i dali ste vi davali vasoj djeci sokove multivitaminske iz tetrapaka recimo od 14mjeseci pa nadalje ili niste prije 2.god.nista davali od sokova tetrapak???

davala sam sa 1god. (52%)

14.mjes. (16%)

2.god. (11%)

3.god. (2%)

nisam nikako davala tetrapak sokove (18%)


Broj svih glasova: 61

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *